Какво разбирате под термина родих?

  • 3 812
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: new*
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.

 
Според мен  поне с този постинг е казано всичко  202uu   202uu   202uu   friendship

# 61
  • Мнения: 3 146
Цитат на: azaf
Добре, съгласих се  Imp .
Мен са ме извадили от корема на майка ми като тумор, а децата ми случайно са ги открили в корема ми при рутинна коремна операция.
8-те месеца, в които носих децата си и треперих за живота им, лежах по болници и всекидневно се молех да са живи и здрави + трите дни мъки, контракции и болки - са били само във фантазията ми.
Ама няма ли кой да заключи тази тема, че стана прекалено  Close .
Само искрено се надявам Кенга да не се "изпусне" някой ден пред детето си, че не го е родила, защото децата имат много богата фантазия...


Сигурно Кинга искаш да кажеш? Аз слава богу не съм участвала в тази тема - просто не виждам какво бих могла да кажа.А и ми се струва, че това е нарочна тема за скандал, за раздвижване на форума.Така че момичета не се впрягайте.

# 62
  • Мнения: 4 965
Мама Кенга,
Много, много се извинявам - наистина не съм имала предвид теб, а Кинга.  Embarassed
За скандала наистина си права.
Съжалявам още веднъж.  Grinning

# 63
  • Мнения: 496
Цитат на: Despina

Тъй като не знам откъде се вземат иконките Good posting мога да кажа само браво на това, което си написала.
Е аз като пробвах да раждам 6 часа със системи и други, накрая взеха, че отнякъде ми извадиха едно бебе.
Ама наистина някой хора нямат какво да правят по цял ден.


Аз да кажа за иконките мила - когато пишеш отговор отстрани точно под другите иконки пише : "Виж всички Emoticons"
Та, от там!!!  Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 496
Е, хайде някой да заключи темата, че не е хубаво да се ядосваме за глупости!!! Макар че, аз не виждам за какво толкова се нервирате - много ясно, че всички сте раждали!!!
Това е, точка по въпроса!
Идва Коледа  Close-mas: !!!

# 65
  • София
  • Мнения: 18 679
Само за протокола да питам - такива като мене, дето хем са "родили"/през родовия канал демек/, хем не ги е боляло/епидурална/, какъв точно термин ни се позволява да употребяваме???
Както вече писах по-горе, жената явно е луда!Проявете съчувствие към хората с болна психика Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: bomboto
Цитат на: new*
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.

 
Според мен  поне с този постинг е казано всичко  202uu   202uu   202uu   friendship


подкрепям напълно менеието!
Ама, че глупост! Че то след секцио дали неболи, как мислите! Как се гледа малко бебе с рязан корем, ама хайде да не се разпрявяме! Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 92
Цитат
Родих = дадох живот!


Да не би майките родили със секцио да са бременеели по-малко и т.н. ,днес всеки може да избира как да роди ,на някои им се налага един или друг начин без право на избор ,други сами предпочитат кои предимства и кои недостатъци за типа раждане е най-приемлив за тях  ,все пак сме 2004 ( т.е. 21 век)и нищо по -малко майчинско не виждам в една епидурална или секцио ... Раждах нормално ,без упойки - не се чувствам ПОВЕЧЕ РАЖДАЛА от майките родили по друг начин.

# 68
  • Мнения: 4 414
Цитат на: fusion
Цитат
Родих = дадох живот!


Да не би майките родили със секцио да са бременеели по-малко и т.н. ,днес всеки може да избира как да роди ,на някои им се налага един или друг начин без право на избор ,други сами предпочитат кои предимства и кои недостатъци за типа раждане е най-приемлив за тях  ,все пак сме 2004 ( т.е. 21 век)и нищо по -малко майчинско не виждам в една епидурална или секцио ... Раждах нормално ,без упойки - не се чувствам ПОВЕЧЕ РАЖДАЛА от майките родили по друг начин.


ПОДКРЕПЯМ!   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

аз, честно казано, изобщо не виждам смисъл от тази тема и съвсем пък не разбирам защо се превръща в поредния скандал Rolling Eyes

# 69
Няма смисъл от разсъждения и то на таква тема. Явно става въпрос за допитване на някой журналист (форумите са изключително благодатна почва за такива проблеми от мои приятели журналисти знам това) и повярвайте ми ще излезе добър материал от вашите мнения Wink

# 70
  • Мнения: 6 315
Тая тема е някаква глупост! Явно е с цел хората да се изпокарат!

Всяка майка, която е носила и е дала живот може да каже родих детето си! Няма значение дали е родила бебето си със секцио или по нормален начин.

# 71
  • Мнения: 768
Направо си е тема за дебати.
Ама няма смисьл от нея.
Раждането си раждане независимо дали е естествено, планово секцио или нобходимо секцо в последния момент.
Аз родих естетвено, ама не смятам че жените РОДИЛИ сьс секцио са оперирани. Смятам че са РОДИЛИ! Grinning

# 72
  • Мнения: 3 200
Цитат на: kinga
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Cry
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!


http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=99170&highlight=#99170

 newsm34

# 73
  • Мнения: 6 315
Цитат на: evpraksia
Цитат на: kinga
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Cry
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!


http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=99170&highlight=#99170

 newsm34


А така! И сега, драга кинга, как всъщност си родила? Секцио и нормално наведнъж ли? Безобразие! Предлагам веднага да се сложи ключ!

Общи условия

Активация на акаунт