Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 772
  • 767
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 40 905
И миг не бих се поколебала за Самсунга. Иначе такава дълбочина е много малка и ще мачка, ама като няма избор.

# 526
  • Мнения: 574
Не се охлаждат с вода.
Като гледам, след като спре прането, отиваш на синята зона и си пускаш сушенето.
Не е точно така. Малко по-нагоре Черна станция ѝ даде линк към упътването (за какво ли ги слагат тези упътвания?!-сигурно да уплътняват барабана да не дрънчи....). Първо трябва да избере опция, че само ще суши и след това да зададе програмата за сушене.

Да, и както аз съм писала - четох я книжката. Нямам идея точно какво наложи това заяждане. На 28 страница пише как да се нагласи пране, последвано от сушилня. Питането ми беше как да стане само сушене.  Тъй като понякога дрехите са станали на топка и не са се изсушили. Искам да пусна отново. Но така или иначе се оправих.

# 527
  • Мнения: 67
Здравейте колебая се между две марки пералня със сушилня Hotpoint или BEKO.
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … -8746-XG/p/680707
https://www.technomarket.bg/sushilnq/hotpoint-ariston-rdsg-86207-s-eu-09176695
Моля по компетентните за мнение?

# 528
  • Мнения: 587
Перете ли маратонки в пералнята и има ли някакъв по-щадящ начин, например в плик или нещо такова?

# 529
  • Пловдив
  • Мнения: 40 766
Само там пера...слагам в торбичка с цип.

# 530
  • Мнения: 587
Само там пера...слагам в торбичка с цип.
А по 1 чифт ли слагаш или повече? И нещо за уплътняване друго?

# 531
  • Пловдив
  • Мнения: 40 766
По един, по два...както дойде. Слагам нещо, да...анцунг, стара кърпа.

# 532
  • Мнения: 2 961
Diva, От тези трите Уирпулът веднага го изключвам.

Не мога да разбера защо веднага изключвате Уърпул ?? Това е много добра марка ! За пералня със сушилня не мога да кажа защото имам отделна пералня Уърпул от 1 година и сушилня АЕГ от 1 месец.

# 533
  • Мнения: 11 621
Това БЕШЕ много добра марка. Освен, че не струва, тази марка закупи и съсипа и други марки, които бяха страхотни.
Хайде използвай я няколко години и пак ще си говорим. Очевидно си достатъчно млада, че да нямаш поглед назад през годините.
Питала ли си се защо изтеглиха толкова много сушилни от пазара? Мнения на потребители за модели от последните няколко години чела ли си?
И спри, моля те, да се дърляш с мен из  темите. Мнението ми, което си цитирала е от преди една година. Препинателните знаци, които слагаш, изобщо не ме впечатляват, нито пък техническите ти познания.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 20:13 от petiaivanov

# 534
  • Мнения: 2 961
Това БЕШЕ много добра марка. Освен, че не струва, тази марка закупи и съсипа и други марки, които бяха страхотни.
Хайде използвай я няколко години и пак ще си говорим. Очевидно си достатъчно млада, че да нямаш поглед назад през годините.
Питала ли си се защо изтеглиха толкова много сушилни от пазара? Мнения на потребители за модели от последните няколко години чела ли си?
И спри, моля те, да се дърляш с мен из  темите. Мнението ми, което си цитирала е от преди една година. Препинателните знаци, които слагаш, изобщо не ме впечатляват, нито пък техническите ти познания.

@petiaivanov Имам достатъчно опит с пералните машини защото съм сменил много – първо Беко което изкара 13 години , после стар Уърпул който се повреди бързо,  на негово място взех  Хотпойнт Аристон който е на 6 години и три пъти е бил на сервиз , след това второ Беко което за три години му изгоря електрониката и сега имам два Уърпула . И аз харесвам АЕГ но си купих първия Уърпул просто защото АЕГ нямат сиви перални , същото се случи и с второто ми Беко . Написах предния си пост само защото вие казвате лоши неща за марка която всъщност никога не сте имали  . Аз не казвам нищо лошо за вашето АЕГ с термопомпа просто то не е единствената пералня със сушилня в България . Има още доволни потребители от марката Уърул , знам че не е много добра марка но като за цената си е много добра . Има инверторен мотор и много програми и опции . Забравих да кажа че имам и пералня Деу която още работи но не се използва в старото ми жилище.

# 535
  • Мнения: 11 621
Това БЕШЕ много добра марка. Освен, че не струва, тази марка закупи и съсипа и други марки, които бяха страхотни.
Хайде използвай я няколко години и пак ще си говорим. Очевидно си достатъчно млада, че да нямаш поглед назад през годините.
Питала ли си се защо изтеглиха толкова много сушилни от пазара? Мнения на потребители за модели от последните няколко години чела ли си?
И спри, моля те, да се дърляш с мен из  темите. Мнението ми, което си цитирала е от преди една година. Препинателните знаци, които слагаш, изобщо не ме впечатляват, нито пък техническите ти познания.

@petiaivanov Имам достатъчно опит с пералните машини защото съм сменил много – първо Беко което изкара 13 години , после стар Уърпул който се повреди бързо,  на негово място взех  Хотпойнт Аристон който е на 6 години и три пъти е бил на сервиз , след това второ Беко което за три години му изгоря електрониката и сега имам два Уърпула . И аз харесвам АЕГ но си купих първия Уърпул просто защото АЕГ нямат сиви перални , същото се случи и с второто ми Беко . Написах предния си пост само защото вие казвате лоши неща за марка която всъщност никога не сте имали  . Аз не казвам нищо лошо за вашето АЕГ с термопомпа просто то не е единствената пералня със сушилня в България . Има още доволни потребители от марката Уърул , знам че не е много добра марка но като за цената си е много добра . Има инверторен мотор и много програми и опции . Забравих да кажа че имам и пералня Деу която още работи но не се използва в старото ми жилище.
Не знам дали сте на ясно, но Аристон е една от съсипаните марки от Уърпул. Сигурно за това все в сервиза е висял.
А пък моето АЕГ (точно това) си го купих за кеф, а не че нямам място. Аз пералня повече от 7-8 години не ползвам. След този срок ги подарявам. Пари за боклуци, които ще хранят сервизите, аз нямам.
И именно, защото имам претенции за техническа грамотност, Уирлпул към днешна дата няма да купя. И без пари не искам, камо ли пък комбинирана от тази марка. Вие може и да си мислите, че за цената си е много добра, но аз казвам, че за качеството си е много скъпа и е рисков уред. Случаите със самозапалили се перални+сушилни/сушилни от тази марка са не един и два.

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 22:12 от Не се сърди, човече

# 536
  • Мнения: 2 961
Това БЕШЕ много добра марка. Освен, че не струва, тази марка закупи и съсипа и други марки, които бяха страхотни.
Хайде използвай я няколко години и пак ще си говорим. Очевидно си достатъчно млада, че да нямаш поглед назад през годините.
Питала ли си се защо изтеглиха толкова много сушилни от пазара? Мнения на потребители за модели от последните няколко години чела ли си?
И спри, моля те, да се дърляш с мен из  темите. Мнението ми, което си цитирала е от преди една година. Препинателните знаци, които слагаш, изобщо не ме впечатляват, нито пък техническите ти познания.

@petiaivanov Имам достатъчно опит с пералните машини защото съм сменил много – първо Беко което изкара 13 години , после стар Уърпул който се повреди бързо,  на негово място взех  Хотпойнт Аристон който е на 6 години и три пъти е бил на сервиз , след това второ Беко което за три години му изгоря електрониката и сега имам два Уърпула . И аз харесвам АЕГ но си купих първия Уърпул просто защото АЕГ нямат сиви перални , същото се случи и с второто ми Беко . Написах предния си пост само защото вие казвате лоши неща за марка която всъщност никога не сте имали  . Аз не казвам нищо лошо за вашето АЕГ с термопомпа просто то не е единствената пералня със сушилня в България . Има още доволни потребители от марката Уърул , знам че не е много добра марка но като за цената си е много добра . Има инверторен мотор и много програми и опции . Забравих да кажа че имам и пералня Деу която още работи но не се използва в старото ми жилище.
Аха! Имате пари за даване и избирате пералните по цвят....  
Не знам дали сте на ясно, но Аристон е една от съсипаните марки от Уърпул. Сигурно за това все в сервиза е висял.
А пък моето АЕГ (точно това) си го купих за кеф, а не че нямам място. Аз пералня повече от 7-8 години не ползвам. След този срок ги подарявам. Пари за боклуци, които ще хранят сервизите, аз нямам.
И именно, защото имам претенции за техническа грамотност, Уирлпул към днешна дата няма да купя. И без пари не искам, камо ли пък комбинирана от тази марка. Вие може и да си мислите, че за цената си е много добра, но аз казвам, че за качеството си е много скъпа и е рисков уред. Случаите със самозапалили се перални+сушилни/сушилни от тази марка са не един и два.
Аз не мога да разбера вие колко години искате да работи уред за 600 лв ? Да избирам пералните по цвят защото не знам как си представяте бяла пералня в черна кухня а и пералните които съм изброила не са само за едно жилище а за четири . Вие бихте ли дали 2000 лв за четири перални със сушилни от които в 2 от жилищата има отделна сушилня . Само да ви кажа че повечето ми уреди вкъщи са на АЕГ което вие сигурно знаете защото сте член и в избора на сушилня и в темата за съдомиални където не веднъж съм писала .

# 537
  • Мнения: 11 621
Скрит текст:
Това БЕШЕ много добра марка. Освен, че не струва, тази марка закупи и съсипа и други марки, които бяха страхотни.
Хайде използвай я няколко години и пак ще си говорим. Очевидно си достатъчно млада, че да нямаш поглед назад през годините.
Питала ли си се защо изтеглиха толкова много сушилни от пазара? Мнения на потребители за модели от последните няколко години чела ли си?
И спри, моля те, да се дърляш с мен из  темите. Мнението ми, което си цитирала е от преди една година. Препинателните знаци, които слагаш, изобщо не ме впечатляват, нито пък техническите ти познания.

@petiaivanov Имам достатъчно опит с пералните машини защото съм сменил много – първо Беко което изкара 13 години , после стар Уърпул който се повреди бързо,  на негово място взех  Хотпойнт Аристон който е на 6 години и три пъти е бил на сервиз , след това второ Беко което за три години му изгоря електрониката и сега имам два Уърпула . И аз харесвам АЕГ но си купих първия Уърпул просто защото АЕГ нямат сиви перални , същото се случи и с второто ми Беко . Написах предния си пост само защото вие казвате лоши неща за марка която всъщност никога не сте имали  . Аз не казвам нищо лошо за вашето АЕГ с термопомпа просто то не е единствената пералня със сушилня в България . Има още доволни потребители от марката Уърул , знам че не е много добра марка но като за цената си е много добра . Има инверторен мотор и много програми и опции . Забравих да кажа че имам и пералня Деу която още работи но не се използва в старото ми жилище.
Аха! Имате пари за даване и избирате пералните по цвят....  
Не знам дали сте на ясно, но Аристон е една от съсипаните марки от Уърпул. Сигурно за това все в сервиза е висял.
А пък моето АЕГ (точно това) си го купих за кеф, а не че нямам място. Аз пералня повече от 7-8 години не ползвам. След този срок ги подарявам. Пари за боклуци, които ще хранят сервизите, аз нямам.
И именно, защото имам претенции за техническа грамотност, Уирлпул към днешна дата няма да купя. И без пари не искам, камо ли пък комбинирана от тази марка. Вие може и да си мислите, че за цената си е много добра, но аз казвам, че за качеството си е много скъпа и е рисков уред. Случаите със самозапалили се перални+сушилни/сушилни от тази марка са не един и два.
Аз не мога да разбера вие колко години искате да работи уред за 600 лв ? Да избирам пералните по цвят защото не знам как си представяте бяла пералня в черна кухня а и пералните които съм изброила не са само за едно жилище а за четири . Вие бихте ли дали 2000 лв за четири перални със сушилни от които в 2 от жилищата има отделна сушилня . Само да ви кажа че повечето ми уреди вкъщи са на АЕГ което вие сигурно знаете защото сте член и в избора на сушилня и в темата за съдомиални където не веднъж съм писала .
Ама купувайте си каквото искате и кавото сметнете за добре - изобщо ме интересува и не знам какви са Ви уредите. Тук се обсъждат модели, качество, цени и аз ще пиша каквото сметна за добре, когато ме цитирате и още повече, когато сте си навряла носа в "разговор" преди година, който по никакъв начин не Ви засяга . Не разбирам защо така сте се вманиачила по мен и старите ми постове. С какво помогнахте на жената, която е питала преди година и сигурно отдавна е направила своя избор?!
Да, не е веднъж, а цели два пъти сте писала след регистарацията на 20 септември 2020.
Модераторите, ако сметнат за правилно, да изтрият постовете.

# 538
  • Мнения: 855
В крайна сметка взех Slim LG F2J6HM0W, защото до 11.11 е с 300 лева надолу в Метро в сравнение със стандартната цена в повечето магазини.

# 539
  • Мнения: 11 621
Честита и със здраве да се ползва дълго!

Общи условия

Активация на акаунт