Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 837
  • 767
  •   1
Отговори
# 420
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Имам слим ЛГ. Ползвам я рядко, като цяло съм доволна. Трябваше ми време да уцеля сушенето и степените, но вече се разбираме Grinning Разбира се е компромисен вариант, но е по-добре от никаква сушилня.
Благодаря за споделеното. Кой модел ползвате?

# 421
  • Мнения: 2 430
Здравейте, пренасям си мнението от друга тема, където писах по погрешка:
Здравейте! Поради ограничено пространство ни предстои да си купим пералня и сушилня 2 в 1.  Имам следните въпроси по принцип относно сушилните, които мисля ще можете да ми отговорите:
1) Ние зареждаме по 2-3 пранета на вечер, като всяко пране е по 2-3 кг максимум.  По различни причини предпочитам да пера различни дрехи отделно. Въпросът ми е, има ли сушилни с бърза програма и да питам ли за такава в магазина?
2) Кои дрехи не могат да се слагат в сушилня (имаме предимно памучни неща, но и малко синтетика които пера без проблем на 60 градуса. Те могат ли в сушилня? По етикета ми е трудно да се ориентирам, защото детските дрехи примерно ги дават на 30 градуса да се перат, аз ги пера на 60 за дезинфекция и нищо им няма)
3) Винаги ли в сушилнята се вдигат високи градуси? Става ли влажно в помещението, където се намира, .т.е. налага ли се отваряне на прозорци и проветряване след всяко пране?
4) Ако примерно пълните сушилните на половин или 1/3 от посочения им капацитет, пак ли се мачкат много дрехите? Трябва ли да се изваждат веднага или може примерно сутринта да се извадят?
5) Дрехите излизат сухи, за прибиране в гардероб, или искат още малко сушене?
Работата е такава, че имам друг вариант за сушене, който е много ефективен и работи перфектно. Имаме закрита тераса, на която простираме дрехи, пускаме един шведски влагоабсорбатор с функция сушене. Изсушава ги буквално за два часа, като тъканите остават незасегнати и са като изгладени. Перфектен е и съм много доволна, единственото е, че бих искала терасата да я направя удобен кът за сядане и почивка, а не да ми се веят дрехи. Така  че проучвам варианти и ще съм благодарна на отговори.

# 422
  • Мнения: 40 933
Здравейте, пренасям си мнението от друга тема, където писах по погрешка:
Здравейте! Поради ограничено пространство ни предстои да си купим пералня и сушилня 2 в 1.  Имам следните въпроси по принцип относно сушилните, които мисля ще можете да ми отговорите:

1) Моето АЕГ има една програма "3 кг за 3 часа", която е много подходяща според мен - за три часа изсушено и изпрано. Може и да е по-малко, а това да е максимумът (все пак има автоматика). Сушилня с "бърза програма" едва ли има, а и да има аз бих бягала с 200 км/ч от нея, защото единственият шанс за бързо сушене е вдигане на температурата.
2) Основната разлика между сушилните е дали са с или без термопомпа. Първите сушат на по-ниска температура (но по-дълго) и щадят дрехите. Те могат да сушат всичко, на практика, може би без някои вълнени неща. С другите трябва да се внимава.
3) Сушилнята с термопомпа вдига умерена температура (под 60 градуса). Има известна влага, но е съвсем малка. Моята е в мокро помещение с обем къмто 3 кубика и се усеща съвсем леко, в голямо помещение според мен изобщо няма да се усеща.
4) Не го вярвам, че някоя сушилня вади всичко изгладено Wink Повечето дрехи стават и без гладене, но ризи, чаршафи и някои други са си намачкани. Зависи от тъканта основно. Колкото са по-малко дрехите, по-малко се мачкат, обаче аз никога не бих оставила цяла нощ неизвадени дрехи. По-добре я пусни с отложен старт. Моята има една опция против намачкване и половин - един час ги лангърка след края, но не е за цяла нощ. По-скоро това е ако закъснееш и не ги извадиш веднага.
5) Излизат сухи. Е, ако сушиш големи чаршафи, все ще се намери някое влажно местенце. Ама изсъхват бързо после извадени. Случва се и някой колан или друго дебело нещо да влажнее, ама опцията е да препечеш останалите дрехи заради него. Имаш избор. А можеш и да извадиш останалото и да оставиш само влажното, но ако е за един колан останалата част ще се пресуши.
6) Не знам дали някоя сушилня ще ти опази дрехите от намачкване колкото твоя "алтернативен начин".  Но, всичко си има цена - ако искаш балкон за други цели ще се примириш Simple Smile
7) Основен проблем при всичките са мъховете. Изчети назад и ще добиеш представа. Само няколко модела имат филтър за мъхове и лично за мен само те си струват.

# 423
  • Мнения: 4 396
Черна станция, вашата пералня е комбинирана със сушилня ли? Има ли го пак проблема и развалянето, защото четох и аз за мъховете? Кои са моделите с филтър и при тях каакъв експлоатационен срок се очаква при често използване на пране и сушене?

# 424
  • Мнения: 40 933
Черна станция, вашата пералня е комбинирана със сушилня ли? Има ли го пак проблема и развалянето, защото четох и аз за мъховете? Кои са моделите с филтър и при тях каакъв експлоатационен срок се очаква при често използване на пране и сушене?

Да, комби е, 9 серия на АЕГ (тази с 1600 оборота). За развалянето не мога да кажа - само на 2 години експлоатация е, при това не пера три перални на ден. С мъховете няма проблем, за това съм доволна. Нямам идея какъв срок се очаква, чета всякакви черни прогнози, но моделът е нов и никой няма такава повече от 2-3 години.

# 425
  • sofia
  • Мнения: 114
Здравейте! Предстои ни избор на комбиниран уред, но бюджета ни е ограничен. Разгледахме и се спряхме на https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … 8736-XS0/p/680430 и https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … DWHC-1-S/p/688901 , имате ли впечетления ? Може да предложите нещо около тази цена

# 426
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! Предстои ни избор на комбиниран уред, но бюджета ни е ограничен. Разгледахме и се спряхме на https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … 8736-XS0/p/680430 и https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … DWHC-1-S/p/688901 , имате ли впечетления ? Може да предложите нещо около тази цена
Не знам какво очаквате от комбиниран уред на цена около и под тази само на перланя среден към нисък клас? Да не говорим за това, че липсата на ТП при показаните модели , според мен би оказало влияние на сметката за ток, на амортизацията на дрехите, както и вероятно ще има съсипани.

# 427
  • sofia
  • Мнения: 114
Моята AEG също е без термопомпа, но ми върши  чудесна работа, моделът е за вграждане дори. Темата не е ли за комбинирани пералня със сушилня, ако исках отделни щях да попитам в съответните теми.

# 428
  • Мнения: 40 933
Искаха да ти кажат, че евтино комби (по-евтино от само прилична пералня) няма как да не е компромисно.

# 429
  • София
  • Мнения: 12 006
Моята AEG също е без термопомпа, но ми върши  чудесна работа, моделът е за вграждане дори. Темата не е ли за комбинирани пералня със сушилня, ако исках отделни щях да попитам в съответните теми.
Мнението ми беше насочено към комбинирани на изключително ниска цена, която сравних с отделен уред пералня. Аз лично не бих си купила 2 уреда на цена от общо 700лв., защото за да докарат такава цена е пестено доста.

Последна редакция: нд, 26 юли 2020, 12:36 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 430
  • sofia
  • Мнения: 114
Да разбрах това,  но все пак исках мнение за тези два уреда, или нещо до 1000 лв.

# 431
  • Мнения: 11 626
От комбинирани, нискобюджетни уреди, каквито са и двата, очаквайте проблеми след година до две години работа.
Не е ясно колко интензивно ще се използва, но ако е за един-два пъти седмично, може и да рискувате.

# 432
# 433
  • Мнения: 11 626
Много са сходни, но по-скоро АЕГ заради значително по-ниския разход на енергия и дългата гаранция, но пък другата е с по-голям капацитет на пране/сушене. Зависи от нуждите ви.

# 434
  • Мнения: 6 295
Да разбрах това,  но все пак исках мнение за тези два уреда, или нещо до 1000 лв.
Ползвала съм доста друг комби модел Канди и не останах очарована. Имаше лоша миризма и пробвахме всевъзможни препарати, които се продават в Италия, прането след сушене никога не миришеше добре. За да изсъхнат нещата пълнехме до 4 кг макс за нон стоп цикъл пране-сушене. Ако е спално бельо един комплект само слагам. Ако не искаш памучните дрехи да се свият, се пуска на степен на изсушаване за гладене. Мъхове вътре и по гумата имаше бол, въпреки че пусках програма плакнене след сушене си оставаха... Не харесвам този уред...

Бекото от линка го имам в имот за под наем.    Пробвах да суша два пъти, но за да не свия дрехите пуснах на сушене за гладене. След около 2 часа излязоха доста мокри дрехите, не просто леко влажни. Повече не съм я пробвала. Мъхове почти нямаше, за разлика от при  Кандито.
Преди година и половина поръчах за вграждане комби 2 в 1 на Хатпойнт Аристон, но нямам наблюдения. Гледам, че не я ползват за сушене на дрехи, защото просторът им е все пълен.
Последно взех за вграждане Уирлпул 2 в 1 преди месец с 6 г гаранция, но ще се монтира чак след 2,5 месеца и не мога да дам отзиви. Имах пералня от същата серия - 6то чувство и бях доволна.

Общи условия

Активация на акаунт