Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 005
  • 760
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Жената, която ни боядисва апартамента каза, че Левис след време се отлепял като тапет. Но край мен имам доста познати с тази боя и не съм чула подобно нещо. Препоръча ни латекс Kraft Master, доверихме и се, вече 2 години не е мръднал, почиствала съм го от доста петна и набези на детето, цветът съвпадна точно с този от каталога, тонираха на място в строителния склад, от който купихме. Тя твърди, че е и с много добра покривност. Ние сме много доволни засега.
Много ми допадна идеята за поднос от плочите мрамор, наши познати си слагат върху поднос например тоалетната хартия, шик стои конкретно в тяхната обстановка, също може и за рафтове някакви да помислите в тон с огледалото.

И една ужасно непрактична баня споделям, но на снимка ми харесва. Simple Smile

# 106
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз няма да препоръчвам, за вкъщи се спрях на Бенджамин Мур, ужасно скъп на първо четене, обаче за пръв път виждам такова невероятно покритие от 2 ръце и толкова точно съвпадение на цвета, който съм избрала по картинка, с това, което виждам на стените си.
Страхотия! Наистина добри.

Божкеее сетих се! Много ми препоръчаха тази боя TIKKURILA , финландска, била много добра.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 09:05 от Doris

# 107
  • Мнения: 6 622
Аз съм много доволна от латекса на Kraft. Вкъщи си боядисваме сами, има много добра покривният, лесен е за нанасяне и от непрофесионалисти, доста е икономичен. Като добавим и ниската цена и големият избор от цветове за тониране ни стана любимец.

# 108
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Тези стъклени рафтове за банята от къде мога да намеря?

# 109
  • Мнения: 7 160
Тези по-специфични бои къде ги намирате? Например, реших да видя тази финландска боя, влязох в сайта на българския представител, пише, че се предлагат в Практикер. А като вляза в сайта на Практикер не виждам такива бои.

# 110
  • Мнения: 992
Тези стъклени рафтове за банята от къде мога да намеря?
Всеки стъклар може да ги направи. Трябва само да се дадат размери, да се избере цвят на стъклото (откъм среза), с/без огледало отзад... Преди години съм сменяла спукана стъклена лавица на огледало за баня. Беше смешно евтино като изработка.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 422
Тези по-специфични бои къде ги намирате? Например, реших да видя тази финландска боя, влязох в сайта на българския представител, пише, че се предлагат в Практикер. А като вляза в сайта на Практикер не виждам такива бои.

Бенджамин Мур имат два магазина в София, в София ринг мол и на Симеоновско шосе

# 112
  • Мнения: 40 691
Знам, че моят вкус не съвпада с масовия, ама видях една много хубава (по моите критерии) холна масичка и реших да я споделя. Ако някой търси идея за маса по поръчка може да му е интересна. Дизайнът пасва много на материала (масивно дърво) и с минимални финтифлюшки и никакви особено трудни действия масата успява хем да е тежка и стабилна, хем се избягва скучният вид на плот върху четири стълба, при това много изчистено, а не с орнаменти. Абе, моят стил си е Grinning


# 113
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Знам, че моят вкус не съвпада с масовия, ама видях една много хубава (по моите критерии) холна масичка и реших да я споделя. Ако някой търси идея за маса по поръчка може да му е интересна. Дизайнът пасва много на материала (масивно дърво) и с минимални финтифлюшки и никакви особено трудни действия масата успява хем да е тежка и стабилна, хем се избягва скучният вид на плот върху четири стълба, при това много изчистено, а не с орнаменти. Абе, моят стил си е Grinning




Страхотна! Обичам дърво!
Но не е за мен само по причината, че да си оставя и взема чашата трябва да се покланям всеки път. Малко по-височка за мен.

Скрит текст:

# 114
  • Мнения: 40 691
Нали писах да е модел за поръчка, а при поръчка кавито крака поискаш, такива правят Grinning

# 115
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Нали писах да е модел за поръчка, а при поръчка кавито крака поискаш, такива правят Grinning

Те краката си ми харесват, но ми е твърде ниска, а ако с вдигне няма да е същия ефект си мисля, ще си изгуби прелестта. Чудесна е масичката има едно такова спокойно дзен излъчване, масивна, хубаво дърво, но не и натрапчиво висока и на повечето не им пречи да са такива ниски, по скоро на мен ми е некомфортно ползването, а и ги подритвам, а това боли.

# 116
  • Мнения: 280
Кой топъл цвят ще пасне идеално със Гранитогрес Pretoria Ocean?
Скрит текст:
Ние сложихме Pretoria Ocean в антрето, боядисвахме с Helios Latex mat. Голяма мъка беше. Получаваха се едни петна, които като станеш фронтално пред стената не се виждат, но като погледнеш косо беше просто ужасно. Накрая положихме перла с тампон и дефекта се превърна в ефект. Не си спомням номера на цвета, но мога да погледна кой беше конкретно (то с нанесената перла отгоре доста изсветля).

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 15:25 от Не се сърди, човече

# 117
  • DE
  • Мнения: 9 068
Мистери, къде релсата на плъзгащата врата, направо съм влюбена Heart Eyes

# 118
  • Мнения: 280
Дането, релсата е вградена в крилото Simple Smile
Ние сме вносители на механизма и по тази причина не мога да дам повече информация, за да не се счита за реклама.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 916
По въпроса с боята - в момента ММ боядисва със Спирит - високия клас  на Оргахим, много е доволен. Разреди малко повече от 10 %, с две ръце покри чудесно. Боядиса първо дневната, за спалните се бях насочила към друга боя, но той си поиска пак Спирит.
Аз се колебая между гардероб ПАКС на Икеа (защото леглото/спалнята е черното на Малм) и такъв по поръчка от дърводелец. Моля за варианти на плоскости, които максимално се доближават като цвят с икейското. Трябва да кажа какво искам, за да ми сметне човекът цената, та да преценя!
Знам, че темата не е за Икеа, но се надявам на идеи!
https://www.ikea.bg/products/storage-furniture/pax-wardrobes/hin … rnir-dab/30427874

Общи условия

Активация на акаунт