Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 196
  • 760
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 307
Doris, това е опънат таван.
Тук също се прави, с димиране и тн.
Аз правих, ако те интересува, мога да дам контакт. Моя е с комбинирана лента-топла и студена светлина, може да отиде от супер жълта до много синкава.

# 331
  • Мнения: 7 106
Момичета, не знам дали на правилното място задавам въпроса си, но как се наричат тези материи, от които се правят пухкавите одеала. Едното е кохавлия, дето прилича а изкуствена вълна, а дези с дългия косъм?
И може ли идея къде в нета мога да намеря да се продава на метър, чисто бяло ми трябва и поне 2 х 2 метра, а навсякъде са малки и не ми вършат работа.

# 332
  • Мнения: 11 642
Аз съм виждала подобни платове за одеяла в някой магазин за платове. Дали не беше в Какаду или в някой магазин по Екзарх Йосиф??? ( в София съм)
Мисля, че ги водят "еко косъм".

# 333
  • Мнения: 2 992
Doris, това е опънат таван.
Тук също се прави, с димиране и тн.
Аз правих, ако те интересува, мога да дам контакт. Моя е с комбинирана лента-топла и студена светлина, може да отиде от супер жълта до много синкава.

Да, точно такава е лентата.
( И снимката с окачения таван е в София. Майсторът просто разбира от ел. окабеляване. Във всички помещения се справи перфектно)

# 334
  • Мнения: 6 307
Rosss, на снимките се вижда че е направено много добре!

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 18:39 от second

# 335
  • Мнения: 41 035
Doris, това е опънат таван.
Тук също се прави, с димиране и тн.
Аз правих, ако те интересува, мога да дам контакт. Моя е с комбинирана лента-топла и студена светлина, може да отиде от супер жълта до много синкава.

А как сменяте крушки при опънат таван?

# 336
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Doris, това е опънат таван.
Тук също се прави, с димиране и тн.
Аз правих, ако те интересува, мога да дам контакт. Моя е с комбинирана лента-топла и студена светлина, може да отиде от супер жълта до много синкава.

Аз съм наясно с това що е опънат таван Simple Smile Но бях чела за готови, големи лед панели, нещо като фейк прозорец и затова попитах, освен това може и да си е просто окачен гипсокартон със скрито осветлените "плъзгащо" се и даващо илюзия за светеща повърхност.

Въпросът ми беше:

Скрит текст:
виждам част от едно осветено таванче, опънат таван ли е, панел някакъв огромен, или скрито осветление?

Имитация на прозорци



Лед оберлихт


Трябва много добре да се сметне осветлението под опънат таван за да е толкова равномерно, че да не си личи къде и какви са осветителните тела, колко да е пуснато платното какви диоди да се вземат, с пури не става много ок.
Нареждат лентите, но пак казвам, трябва да се прецени на какво растояние да се сложат, по колко диода да има на метър и т.н. за да е равномерна светлината.


След това опъват платното.
Черна станция, ако осветлението е под платното, при повреда, се откачва от единия край, сваля се малко докъдето е необходимо и след смяната, отново се опъва и се вкарва топъл въздух. За да се намали вероятността от честа смяна е нужна добра инвестиция в качествени материали.
Ако осветлението е пуснато под платното е ясно сменяш си ги както обикновено.

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 17:18 от Doris

# 337
  • Мнения: 7 106
Аз съм виждала подобни платове за одеяла в някой магазин за платове. Дали не беше в Какаду или в някой магазин по Екзарх Йосиф??? ( в София съм)
Мисля, че ги водят "еко косъм".

Да, точно така, благодаря ти, даже открих, каквото ми трябваше Heart

# 338
  • Мнения: 11 642
Моля! Радвам се.

# 339
  • Мнения: 6 307
Не е крушки, лед лента е. Редуват се лед-че с топла и такова със студена светлина. В случая с лентите ако самите диоди  са по-нагъсто не би трябвало да се отграничава отделната точица. Връзва се с някакъв трансформатор.
При нас нищо не си личи-нито лентата, нито трансформатора който е закрепен за стената, платното е бяло.

# 340
  • Мнения: 540
Дорис, благодаря за споделеното за фейк прозорците. Дали някой верно може да прави такива тук? То и да може, кой знае каква цена ще е 😏. И все пак благодаря, защото не го бях виждала.

# 341
  • Мнения: 6 307
Аз съм виждала такива фейк прозорци в ресторанти на хотели, които се намират в подземен етаж.
Скрит текст:
напр. х-л Камелия, Пампорово

# 342
  • Мнения: 540
Благодаря ти👍, но все си мисля, че хотели като този, примерно от Гърция може да си го поръчат. Тези от снимката на Дорис изглеждат мн красиво, като истински с тези первази и дръвчета отзад👌. Просто ми стана любопитно дали някой се е вмести в тази симпатична ниша.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Не е крушки, лед лента е. Редуват се лед-че с топла и такова със студена светлина. В случая с лентите ако самите диоди  са по-нагъсто не би трябвало да се отграничава отделната точица. Връзва се с някакъв трансформатор.
При нас нищо не си личи-нито лентата, нито трансформатора който е закрепен за стената, платното е бяло.
Самите диодчета се редуват или лента бяла, лента топла светлина?

Ако имаш възможност щракни плийз, предстои ми един проект (аматьорска помощ за приятел) искам да им предложа за банята.






"Ти нормална ли си?!?" опънат таван е определение, което се е наложило за тези изпълнения с платно в рамка, всъщност възможностите са много - стени, извити форми, прозорци.. Платното може да е бяло, цветно, мат, гланц, върху него може да се отпечата каквото ти харесва, достатъчно добра снимка по твой избор.
Скрит текст:



Естествено когато се прекали става кичьозно, като перфектните стъклени гърбове на кухни, сори ама да си принтираш на стъклото водопади не е много смислено. Личното ми мнение, че семплото и изчистено носи класа и стил.

Имам един познат архитект, който работеше с такава фирма за тавани, е няма да ви казвам във варнеската махала какви изпълнения са правили! То версаче, то армани, то мотори на тавана... Joy

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 09:05 от Doris

# 344
  • Мнения: 2 992
Таванът с небето съм го виждала на живо в чакалнята на една зъболекарска клиника. Даваше простор и много ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт