Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 143
  • 760
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 40 905
За мен розите са си ОК, но останалите цветове са ми в повече - розовото е откровено и прекалено розово, комбинациите със сиво са самоцел. Според мен трябва да си остане тапетът с розите и всичко останало да е в еднакъв мек ненатрапчив цвят, нещо като пепел от рози. И ще бъде екстра за сладкарничка.

# 511
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Жената,която пусна снимките  не се включва вече.Може би не и е приятно да продължаваме да коментираме.
Казахме си мнението:
Най-общо,според всички тук е добре да помисли за смяна на цвета на стените -да е  един цвят,нещо по-убито и ненатрапчиво  , защото акцента е стената със розите.Да махне шкафовете,ако има възможност и да нареди по друг начин постерите.
Като сложим постера   със еднорога от Икеа  във детската  стая,със цвят "мента",ще ви пусна снимки-да има материал за обсъждане..Stuck Out Tongue Winking Eye. Апропо-детето си харесва  стаята и въобще не му дреме какво мисля аз по въпроса..Grinning.

# 512
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Това със стикера, балансира чудесно. Може би в бяло и около телевизора бяла рамка стикер или боя? Браво BVAR!
А розите дали да не се пренесат в малка вазичка и на някоя от масите?
Аз вместо стикер се бях замислила за нещо огледално, може би под форма на прозорец.
https://www.google.com/search?q=огледало+прозорец&client=ms-android-samsung&prmd=ivmn&sxsrf=ACYBGNRPKcwW7ljEed-B-co7xOLYk8lLwQ:1578131470275&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjM88bt1enmAhXF5KYKHboQDlsQ_AUoAXoECA8QAQ&biw=360&bih=520

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 11:52 от Doris

# 513
  • Мнения: 262
Момичета тук съм, просто мислех мислех много.
Та ще преправим нещата. Розите се махат,слагаме едни декоративни сиви камъни с лед отстрани и  логото със скандинавски мъх. Другите боядисваме със бежово

Ще вървим в тази гама. Мебелите ще разместя гръб в гръб.
Телевизора ще е по надолу и по на дясно ,ще му направим кутия и тя е сива като камъните. На колоните ще сложим лампи светещи нагоре и надолу сиви. Ще взема светло сиви възглавници и ще махна розовите.
Мисля че ще се получи. Вие как мислите?
От утре влизаме и започваме
Благодаря ви искренно и за отделеното време и за съветите

# 514
  • SF
  • Мнения: 21 167
Може сладкарничката първо "да си изкара" парите за ремонта. Само направете нежно розови стените и стикерът с лампата е много добро решение.
Има много по-яки идеи, но ти ни сподели, че не трябва да е много скъпо, а така го правиш два пъти.
Разместете мебелите гръб в гръб, както каза, защото така подредени, преди да прочета, че ще е заведение, помислих, че си правите зала за купони с приятели - всички заедно един до друг, за да се виждат и с много място за танцуване, елхи, снимки...
По-натам между "гърбовете" можете да сложите високи съндъци с ниска зеленина. Но това по-натам. По-добре да го доизкусурявате постепенно. И моди се сменят, и ресни и рози отминават, камъни и тухлички също... Засега просто махнете дразнещите елементи и турбо розовата визия на помещението.
И пак да кажа, че стикерът с лампата си е много намясто. А и въпросната стена може да си остане толкова силно розова, ако другите потънат в мек шампанско нюанс или отново в розово, но много нежен, даже жълтеникаво розово.

# 515
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
И аз съм на мнение,да се направят само малки козметични промени.За мен цветовете  на стените са грешка.Твърде ярки са ,а розовото е съвсем различен нюанс от тава на тапета.И моето виждане е такова:

Цитат
  Засега просто махнете дразнещите елементи и турбо розовата визия на помещението. 

# 516
  • Мнения: 6 292
И аз подкрепям мнението за козметични промени.
Розите сами по себе си са хубави, просто трябва да са акцента.
Не се хвърляйте в тотално различна стилистика, а и камъните за мен са студени.
Предвид на темата със средствата, помислете пак преди да влагате още МНОГО пари, преди да започенете да печелите от начинанието.
Изкарайте известно време така, после и без това като ви потръгне, в някакъв момент ще се наложи да обновявате.

# 517
  • Мнения: 2 270
meggle94, при стартиране на бизнес е добре да изясните за себе си целевата група, която търсите.
По първоначалната ти цветна идея според мен - сравнително малки деца и техните родители. За този случай варианта в розово си е баш на място. Няма дете дето да напира да ходи в сива сладкарница. Освен това след не повече от 3 г. вероятно ще ви се наложи да предекорирате поне частично. Поне с такова впечатление оставам от хората занимаващи се с ресторантьорски  бизнес  най - общо.  Говорила съм с такива, и общото им мнение е , че хората  се насищат сравнително бързо на обстановката и някак си очакват визуална промяна, но със запазване на качеството на храната и обслужването.
BVAR и Esmee са ти дали добри идеи.
Според мен  оправете цвета на стените, така че да кореспондират по - добре с тапета. За етажерките са писали преди мен, по - добре ги преместете на стена с боя. Така декорациите ще изпъкват по - добре. В момента се натрупват елементи и ефекта се губи. За прикриване на снадките бих препоръчала тесен бял плот монтиран на стената с добавени няколко високи бар стола. Нещо такова Предполагам, че винаги ще има някой родител в тази зона , внимаващ да не хукне някой малчо по стълбите.Така ще има къде да си остави кафето примерно.
 Никога не правете смяна на цвета в една равнина на стената , както и на външен ръб (на стени, греди, колони). По - лесно е с допълнителен цвят отколкото да търсите същият нюанс розово. Много добре се допълва с нежно ментово зелено.
, а и в тази сладкарница трябва да се чувстват добре и момченцата и техните татковци все пак Simple Smile.

В момента е прекалено "Барби" обстановката. Успех в начинанието ти пожелавам.

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 11:43 от pep_si

# 518
  • София
  • Мнения: 1 408
Здравейте , не знам това ли е подходящата тема , знае ли някой на какво се дължи това напукване на латекса около тръбата на парното, при положение ,че радиатора не е включен?

Ernestina, кога забеляза това напукване- лято/зима? Радиатора не е включен през отоплителен сезон или въобще?
Външната стена е влажна или има натрупване на няколко слоя боя.Ако вкл.радиатора в редки случаи е възможно при при топлинното разширение да се спука слоя нс натрупаната боя.
Това са моите предположения, със сигурност ще се включат и други по-компетентни потребители с мнение.

# 519
  • Мнения: 8 076
Такова напукване може да се получи и при теч (леко спукване, не обилен теч) от тръбата в стената и подуване на мазилката (под шпакловката) Sad

# 520
  • Мнения: 9 787
Освен предходните предположения, да добавя и аз едно:
Когато е шпаклована стената, покрай тръбата, защото е гадно и неприятно, не е изшкурена, забърсана от прахта и мината добре с боро контакт, затова там се подлюпва латексът.
Съвет - свалете с шпакла всичко подлюпено, минете го (изравнете го) внимателно с гипсова шпакловка, загладете го с шкурка, избършете хубаво от праха (с гъбичка). Като изсъхне, минете с бороконтакт и боядисайте с латекса.
Ако пак се появи - значи е някое от предходните предположения, най-вероятно някакъв лек теч.

# 521
  • Мнения: 11 621
А виждате ли колко специфично се спукало - като на кръст във вертикално и хоризонтално направления. Все едно има някаво напрежение в тази точка. Под шпакловката какво има?

# 522
  • Мнения: 40 905
А виждате ли колко специфично се спукало - като на кръст във вертикално и хоризонтално направления. Все едно има някаво напрежение в тази точка. Под шпакловката какво има?

+1
Именно. Виждала съм подобни пукнатини в шпакловка, но не и толкова концентрирани. Това изглежда все едно някой е дупчил или чукал от другата страна на стената. Или под шпакловката има нещо. Все едно - трябва да се разбие до чисто и после да се шпаклова отново.

# 523
  • Мнения: 745
Благодаря на всички Ви за отговорите.Стаята е ремонтирана 2018 лятото , като пукнатината се появи миналата седмица.Радиатора е пускан само за ден,два когато почва отоплителния сезон. Стената е съвсем суха. Стената е външна , но има балкон , лоджия, като и отвън е сухо. По - скоро ми се струва, че е варианта на Мандаринка, понеже мястото е трудно за работа , че нещо не е направено както трябва.
Същото стана и в другата стая , която ремонтирахме лятото на 2019.Там е пак сухо,тухла и външна със същия балкон.Ето така изглежда, като вече падна латекса

# 524
  • Мнения: 8 076
На тези снимки е ясно - температурно разширение на тръбата и е напукала подложката на латекса (шпакловка и/или гипсово лепило). обикновено се зачиства със шпакла леко конусовидно около тръбата, че да не пука. Може да се сложи "шапка" (едно пластмасово капаче), но ако се намаже с латекс това вдлъбнато конусче не се вижда особено.
На първата снимка (в другата стая) не е около тръбата, а някак над нея. Някак не ми прилича на същото Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт