Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 039
  • 760
  •   1
Отговори
# 540
  • Пловдив
  • Мнения: 732
не претендирам, че разбирам от камини, сега да не ми се смеете Simple Smile, но веднага ми идва идеята да е на някава тип стойка над камината и да може да се завърта леко в двете посоки.
Както и да гледам чертежа, мястото на телевизора е точно на мястото на камината.
И аз така си мислех. Би било идеално, но четох в нета, че не е добре за телевизора, поради пушака и топлината иначе и снимки съм намерила такива.


Скрит текст:
Ами не се е объркало чак толкова. Вместо тройни слагате двойни дивани или един двойка - един тройка.
Кухнята спокойно може да си е по севрната стена на мястото на посочения мебел. Права кухня на 4м стига Hands V трапезната маса само може да се обърне на същото място по архитектурния проект (перпендикулярно, не успоредно на дългата стена/прозореца). Може с една малка масичка, вместо това голямо двойно нещо в средата Simple Smile

Както ти си си сложила масата в твоя си проект, страшно спъва влизането в стаята.

ПП: Къде ще е аспирацията на кухнята? (място на кухненски комин-отдушник)?
Където сте планирали камината има ли комин подходящ за целта?
Благодаря за мнението! Да, има предвиден отдушник на 1 м. навътре от южната стена, както и е изграден комин за камината, след консултация със специалист.

# 541
  • Мнения: 8 022
Телевизор над камина не бих сложила, не само заради топлината, а и заради височината (пушек не би трябвало да има). Като седне човек на дивана да не гледа нагоре Hands V

# 542
  • Мнения: 2 254
Цитат
Като седне човек на дивана да не гледа нагоре
Не само това, но и ако е запалена камината се получават два фокусни центъра, което е доста дразнещо според мен. Например както си тича екшън героя и изчезва в пламъците ... или нещо подобно.
Подкрепям да се запази доколкото е възможно оригиналното архитектурно разпределение. Евентуално  дватa дивана да са един срещу друг (един да си гледате камината и един да си гледате TV).
В никакъв случай не си слагайте трапезарната маса пред вратата, затварят се ходовите линии и е неприятно, а понякога и болезнено  (при опит за бързо заобикаляне) за обитаване.

# 543
  • Мнения: 3 133
droidd, и според мен разпределението от арх.проект е по-удачно.
За кухненските шкафове 4 м на северната стена в една линия е предостатъчно, а ако имаш нужда от още шкафове - разположи ги до телевизора /там, където си е по арх.проект/.
Камината, ако не е късно, също ще е по-удачно да се разположи на същата стена до телевизора /виждам, че това е къща в строеж и все още можете да правите по-генерални промени/. Така ще се вижда и от къта за хранене, и от диваните, а и ще отоплява по-добре цялото помещение.
Диваните - остават в ъгъла по арх.проект и като няма камина между тях ще могат да се съберат по-компактно и да не заемат толкова място.
Масата - до източните прозорци, успоредно на кухненските шкафове. Така ще можеш да я ползваш и като остров или плот при готвенето.
Телевизорът, както казах, остава на западната стена. Отразяването не трябва да ти е водещо при подредбата - екраните на модерните телевизори не отразяват толкова светлината, а и телевизия се гледа основно вечер.

Пробвай да чертаеш с тази програма - https://planner5d.com/

# 544
  • Пловдив
  • Мнения: 732
droidd, и според мен разпределението от арх.проект е по-удачно.
За кухненските шкафове 4 м на северната стена в една линия е предостатъчно, а ако имаш нужда от още шкафове - разположи ги до телевизора /там, където си е по арх.проект/.
Камината, ако не е късно, също ще е по-удачно да се разположи на същата стена до телевизора /виждам, че това е къща в строеж и все още можете да правите по-генерални промени/. Така ще се вижда и от къта за хранене, и от диваните, а и ще отоплява по-добре цялото помещение.
Скрит текст:
Диваните - остават в ъгъла по арх.проект и като няма камина между тях ще могат да се съберат по-компактно и да не заемат толкова място.
Масата - до източните прозорци, успоредно на кухненските шкафове. Така ще можеш да я ползваш и като остров или плот при готвенето.
Телевизорът, както казах, остава на западната стена. Отразяването не трябва да ти е водещо при подредбата - екраните на модерните телевизори не отразяват толкова светлината, а и телевизия се гледа основно вечер.
Пробвай да чертаеш с тази програма - https://planner5d.com/
Много благодаря за мнението! За съжаление е късно вече да местим камината. Комина е изграден в ъгъла и покрива е завършен. А уж я сложихме в ъгъла, за да пестим място, но сега виждам, че не е било много удачно, но това е.....натворили сме ги вече Flushed

# 545
  • Мнения: 39 229
Бих сменила вида на камината. Нека да е пак в ъгъла, но в по- модерен вариант, така, че телевизора да се сложи като продължение на камината.

# 546
  • Мнения: 6 261
Droidd , направих го мегагрозно от твоя арх план, но съм на телефона и не мога по красиво😂😂😂
Затова го скривам.
Предлагам “сепаратор” плитък шкаф тип скрин, между кухнята и зона хол на който да се опре дивана. Така ще се оформят зони. Има дост.място за тв закрепено под лек ъгъл на др.стена. Дивана по него също може да е тройка и отделна двойка по протежение на прозорците. Място има.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 12:35 от second

# 547
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Droidd  -добре ти се е получило с чертането.
Не се притеснявай за Тв-то ще се вижда - помещението ви е на първи етаж и като гледам е по-тъмничко.
Много е симпатично предложението на Секонд : ) Даже ще си го взема и за мен  Wink)) Имам същото помещение , с врати и прозорците на същите места и кухнята е на същото място. Само срещу прозорците стената ми е по-навътре и има като ниша. Аз на това се чудя къде да набутам хладилника. Пералнята също ще е там, защото няма къде другаде, а и има и друга кухня, тази ще е само като дублаж ей така да има : )))

Добре си е камината ви там, не се навивайте , че не било сполучливо.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 19:29 от BVAR

# 548
  • Мнения: 2 890
Бих сменила вида на камината. Нека да е пак в ъгъла, но в по- модерен вариант, така, че телевизора да се сложи като продължение на камината.

Подкрепям предложението на mariat, този вариант ми харесва и на мен много повече.
https://i.pinimg.com/564x/43/70/6b/43706bf7c8919b10aaa64239f56c3bf0.jpg
https://i.pinimg.com/564x/65/f8/1b/65f81b9fa50e24762ef8c22a90519fe0.jpg
https://i.pinimg.com/564x/39/54/87/395487d30d177648182186070c556045.jpg
https://i.pinimg.com/564x/97/20/06/97200609589163d2eac34886120d0a2c.jpg
https://i.pinimg.com/564x/07/ab/3d/07ab3d4e99a7eb9924d84bfbf991b4a6.jpg

# 549
  • Мнения: 8 022
Обърнахте ли внимание, че от двете страни на ъгъла за камина има прозорци?

# 550
  • Мнения: 2 890
Не, сега се връщах да гледам снимките.

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Обърнахте ли внимание, че от двете страни на ъгъла за камина има прозорци?
Да, там е оставено по 1,30 м. от двете страни точно заради камината. Иначе прозорците щяха да са още по-големи. Сега ММ все мрънка, че заради моята камина станало тъмно.
Сега разчертавам варианта на second, ама като задам реални размери на мебелите - идва тясно. продължавам да мисля и да размествам.
Благодаря Ви на всички за съпричастността и идеите. Ще постна пак за мнение Heart

# 552
  • Мнения: 6 261
Значи вече мога да го изтрия спокойно, че ме е срам от драсканиците 😂
Успех!

# 553
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Значи вече мога да го изтрия спокойно, че ме е срам от драсканиците 😂
Успех!
Драсканици или не Wink - полезно ми беше! Благодаря!

# 554
  • Мнения: 1 424
Ние имаме подобна камина и според мен със сигурност не трябва тв да се слага над нея. Тя си нагрява доста,а и пушек все някога ще има, макар и малко в най- добрия случай.

Общи условия

Активация на акаунт