Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 042
  • 760
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 452
Благодаря second, това за дълбочините на горните шкафове не е задължително условие просто ми харесваха такива дизайни но за нормална права кухня. Това което предлагаш за коминното тяло е доста интересно и аз съм си го мислела но нямам идея дали някой може да го изработи. Засега съм се ориентирала там където е комина да има някакъв по-плитък шкаф може би около 10 см което не знам дали реално ще е използваемо но за разни мюслита брашна и такива сигурно ще става. Но ще потърся още снимки по твоята идея харесва ми варианта за временен бар плот. Само не съм сигурна как да го търся и дали ще има вариант за модерна изчистена кухня. Иначе ако останем на варианта с барплот хладилника си отива на мястото по архитектурния план че ще е голямо обикаляне ако е до комина.

За стъклото го обмислях за да няма фуги иначе другия вариант са ни едни големи гранитогресни плочи  на 280 см и от тях да изрежат гръб.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 09:05 от Niss

# 616
  • Мнения: 8 022
Благодаря second, това за дълбочините на горните шкафове не е задължително условие просто ми харесваха такива дизайни но за нормална права кухня. Това което предлагаш за коминното тяло е доста интересно и аз съм си го мислела но нямам идея дали някой може да го изработи. Засега съм се ориентирала там където е комина да има някакъв по-плитък шкаф може би около 10 см което не знам дали реално ще е използваемо но за разни мюслита брашна и такива сигурно ще става. Но ще потърся още снимки по твоята идея харесва ми варианта за временен бар плот. Само не съм сигурна как да го търся и дали ще има вариант за модерна изчистена кухня. Иначе ако останем на варианта с барплот хладилника си отива на мястото по архитектурния план че ще е голямо обикаляне ако е до комина.

За стъклото го обмислях за да няма фуги иначе другия вариант са ни едни големи гранитогресни плочи  на 280 см и от тях да изрежат гръб.

В предишното жилище имах шкаф пред коминното тяло, издаден до размера на плота. (Права кухня, от едната страна хладилник, от другия край комин, като работния плот се затваряше от вертикална плоскост до хладилника и от този шкаф.) Беше с дълбочина 35, като долната част си завършваше с продължението на кухненския плот. В долния шкаф спокойно се събираха чиниите на единия рафт, тенджери на другия. На плота микровълнова, над нея нисък рафт за чай, какао и т.н. Горния ред шкафове на височината на другите. Много завършено стоеше, както и много удобно за ползване на пространството Hands V


Относно падащата масичка: Аз бих сложила повдигаща се масичка (на принципа на тези в съвсем сгъваемите в Икеа). Даже такъв тип шкаф, който описах, може вратичката да е повдигащ се плот Simple Smile
Скрит текст:

# 617
  • Мнения: 2 452


В предишното жилище имах шкаф пред коминното тяло, издаден до размера на плота.
комина е с дълбочина 55 см и ако е п кухнята тудно ще стане някакъв използваем шкаф. Евентуално мисля от неговата страна шкафовете да са на 70 см за да може да се направи някакъв използваем шкаф на коминното но това ще ми стесни кухнята до към 145. Плота ще е технически камък и позволява дълбочина 70 см. Чудя се пък от ако от дясната страна ги направя 50 см за да постигна минималното разстояние за п-кухня според скицата на Second. Грозно ли ще е  така долните шкафове да са с различна дълбочина, то и горните ще дойдат с различна защото ако долу е 50 горе трябва да е 30. Някой виждал ли е такива франкенщайни дори на снимка.

# 618
  • София
  • Мнения: 8 348
Ако си правиш кухня по поръчка, ти сама определяш дълбочината, височината и тн на шкафовете. Просто трябва да намериш фирма, която иска да се съобрази. Големите повечето казват, че си има шаблони и край.

Аз съм висока, съответно и долните ми шкафове са 6 см. по-високи от стандарта. Дбочината им е максимална, тоест няма го огромното разстояние, което стандартно остава зад шкафа.
Когато определях откъде да започват горните шкафове, тоест колко ниско да са, а и колко дълбоки да са, се съобразявах само със собственото си удобство. Съответно, понеже така прецених, горните ми шкафове са разположени по-ниско от стандарта, но са и по-плитки, за да не си удрям главата при работа. А и мразя дълоки рафтове, отзад все не можеш да видиш и стигнеш.
Понеже работех с миниатюрно пространство, помещението е 1.30 на 1.35, се наложи да съм креативна. Между двата реда шкафове остава точно място да се отвори врата на миялна.
Помещението ми върши идеална работа. Но и аз се въртя сама из него, та не е проблем.
Понеже имам малко плот, не се изкушавам да държа по него дексетки електроуреди и ми е по-спретнато.
Но, както казах, при дизайна се ръководех от моето удобство и желания, а не от стандарта.

Ще взема да снимам довечера, че така само си приказвам.

# 619
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да до тавана ще са шкафовете за см не знам още нямаме проект първо искам да си изясня кой вариант да избера и тогава. За стил по скоро търся нещо модерно изчистени шкафове без дръжки гръб мрамор или опушено огледало исками се повече glam само че тези интериори хич не вървят са хаос в кухнята пък моята редовно е така.

Скрит текст:


Niss Аз съм с П-образен кухненски бокс към трапезария, ужасно клаустрофобично, макар да имам единичен прозорец, прехода към трапезарията няма врата и въпреки това е тъмно с всичките тези шкафове. Когато правех кухнята беше се наложило зебраното, което между другото отчитам като много практично, но в съчетание с много тъмно кафяв плот и гръб е ужасно тъмно, много ме мъчи. Двама души трудно се разминаваме, особено като се отварят врати и т.н.
А този стил, който си харесала е много хубав, но ти сама отчиташ, че не е за хаоса в обикновена кухнята, това е стил, поне според мен, за апартаменти в Манхатън, луксозни, готови за отдаване, където кухнята е само присъствие и си иска големи помещения Hands V

Освен това, точно този стил не предполага използване на друг за останалите помещения - да речем трапезария, спалня, коридор. Доста е луксозен и скъп съответно, освен ако бюджета не ви притеснява.
Аз за спорта съм си копирала някои снимки, но те са за мечтите ми Simple Smile

Отбележете  и високите тавани
Скрит текст:


# 620
  • Мнения: 2 452
Дорис какво ти е разстоянието между двете срещуположни стени на п-то. Може ли да помоля за снимка може и на лично ако не искаш тук иска ми се да видя реални кухни че по списания и Пинтерест всичко изглежда красиво на живо си се различават нещата.
Иначе за стила въртя суча все на този стил отивам . От другите стаи само баните са планирани засега и ще се вържат. С мебелите не бързам още че ще е в зависимост от кухнята. Като избера кухнята ще ви тормозя и за диваните хахха

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 11:38 от Niss

# 621
  • Варна
  • Мнения: 7 505
И аз смятам ,че няма да е сполучливо на това пространство с п-то, не зависимо какво показват за минимални разстояния.

Дорис Hands Plus1  

Има обаче достатъчно място в цялото помещение да се изнесе още напред барплота и така да се ушири бокса. С повечко осветление ще е ок. Разбира се ако нямате други идеи за останалата част от помещението.

Диваните са по 2 метра дълги, които съм сложила и мисля , че има достатъчно място за всичко.



или така



Спокойно ни тормози : )))) Нис. На нас ни е интересно : )

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 11:48 от BVAR

# 622
  • Мнения: 2 452
Bvar този комин много бърка нещата при твоя вариант след него ще имам още плот но понеже ще идва на  ъгъл с барплота ми изглежда трудно за ползване. Някой знае ли 3д програма с която лесно да се борави да ги визуализирам нещата
едит ще пробвам с на Икеа

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 11:53 от Niss

# 623
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Комина съм го пропуснала , не съм доогледала. Blush
Все пак има вариант да се интегрира в схемата.


Като писах за недостъпните ъгли - без бар плот остават недостъпни и двата.
С бар плот има поне някакъв вариант за достъпност. След комина се слага или нисък , или висок шкаф и тогава е бар-плота.


Обаче ми се струва, че си се навила за П-варианта : ) и за другия търсиш само аргументи колко не е ок : ))))
действай с П-то тогава.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 14:32 от BVAR

# 624
  • Мнения: 2 452
Бях се навила за п сега малко давам назад и  почнах да обмислям и другия вариант. Ще си поиграя малко с 3д-то

# 625
  • Мнения: 39 232
При показаната схема на бар плот с 3 стола ми се вижда прекалено тясно за тях(бар столовете) и столовете от масата за хранене.

# 626
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Да, хубаво е да се пробва и проиграят варианти.


При показаната схема на бар плот с 3 стола ми се вижда прекалено тясно за тях(бар столовете) и столовете от масата за хранене.

Показано е в най-неблагоприятния случай.
Има на къде да се мръдне още - позволява го пространството.

# 627
  • Мнения: 9 754
Благодаря second, това за дълбочините на горните шкафове не е задължително условие просто ми харесваха такива дизайни но за нормална права кухня. Това което предлагаш за коминното тяло е доста интересно и аз съм си го мислела но нямам идея дали някой може да го изработи. Засега съм се ориентирала там където е комина да има някакъв по-плитък шкаф може би около 10 см което не знам дали реално ще е използваемо но за разни мюслита брашна и такива сигурно ще става. Но ще потърся още снимки по твоята идея харесва ми варианта за временен бар плот. Само не съм сигурна как да го търся и дали ще има вариант за модерна изчистена кухня. Иначе ако останем на варианта с барплот хладилника си отива на мястото по архитектурния план че ще е голямо обикаляне ако е до комина.


Niss, на мен ми харесва варианта на second. Ако решиш, можеш да си направиш открити рафтчета за подправки примерно. Пред рафтчетата, ако се монтират тръби(чки), и с еднакви или подхождащи си бурканчета, може дори малко да разчупва визията на кухнята. А и би било удобно да не трябва да бъркаш в шкаф за всяка една подправка. Могат да се сложат малки вазички с цветя или саксийки с подправки.
Ако пък държиш да е затворено, предлагам тази модификация на подвижен бар-плот. Вратата на този шкаф да е закачена на вериги - това съм го гледала по телевизията.
https://realitydaydream.com/fold-down-murphy-desk-w-storage-inside/
https://www.pinterest.com/pin/61994932350801213/


За този комин или за друго място, така може да се направи удобна вдигаща се масичка за работен кът за лаптоп.
Пробвай търсене с folding или collapsable table/door.

За гръб аз бих сложила гранитогрес/керамика с голям размер. Малко е трудно да откриеш майстор, който ще се ангажира да ти сложи плочата и най-вече да ти изреже дупките за контактите. Ако се пукне плочата, трябва да се купува нова, а те хич не са евтини.

# 628
  • Мнения: 2 891
Може ли мнение по следната интериорна главоблъсканица. Коридор - цвят много светло бежаво, ламинат дървесен цвят и бели врати. На какъв цвят да заложа за портманто и шкаф за обувки. Ще се опитам да сложа снимка.
Зависи какви цветове харесвате, нещо такова:
https://i.pinimg.com/564x/7c/0e/27/7c0e2774f7cb8e3675fe0f2fcaa9aad9.jpg
https://i.pinimg.com/564x/1e/71/d4/1e71d4f2e13f8f828216484772f029a0.jpg
https://i.pinimg.com/564x/b9/e3/8b/b9e38bbe40d54fead40e9356634f0045.jpg
https://i.pinimg.com/564x/7c/8f/bc/7c8fbc78542fc77d281c49357f154530.jpg
https://i.pinimg.com/564x/4c/3d/b4/4c3db45df35abad6a7b62e9ba43c3814.jpg

# 629
  • София
  • Мнения: 8 348
То, барплота ограничава кухненската част точно както и П-образно разположение. Просто е разположен отпред, което за мен само спъва нещата.

Общи условия

Активация на акаунт