СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 718
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 926
Никакви инструкции не е имало при нас. Но при липса на яснота за бланки тази година май е излишно. Нека тренира време и формат.
От донесения вкъщи тест, Ния има 1 грешка от четене с разбиране, една запетая не е оправила в текста за редакция и една подточка от раздел литература е сгрешила. Но какво е пренесла не зная. Тя има и два въпроса, на които не е отговорила. Разбрали сме се на пробни каквото не се сеща/не е учила да не налучква, за да го чисти впоследствие, на нво нека налучква ако не знае, там празно няма да оставя надявам се. Чакам с нетърпение оценката на преразказа.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 437
Ще чакам с нетърпение да качите ПИ като минат всички дати и да го пробвам моят дори и в домашни условия. Може би ще почна да го пускам на пробни след Нова година.

# 167
  • Мнения: 3 491
Синът ми каза,че са искали телефон или имейл за връзка с родителите Това дали означава, че като проверят работата, ще се обадят ?

# 168
  • Мнения: 21 455
Предполагам, че бланките ще са същите или подобни на миналогодишните.Това с кръгчето и хиксчето не е променяно от самото начало.

# 169
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Тази година на олимпиадата по БЕЛ отговор на литературен въпрос ли ще бъде ? До миналата година бяха преразкази - в 5 и 6 клас. Вашите ученици започнаха ли в училище да пишат такъв отговор?
Много  ми се иска моята дъщеря пак да се пробва на олимпиадата, но тя категорично отказва, ако ще пише по литературен въпрос - нямало анализи за ползване, трябвало да наизустява биографии на автори и т.н.

# 170
  • София
  • Мнения: 7 190
А имало ли е инструкция за коригиране на сгрешен отговор?
Имало е. Да се запълни с черно грешно отбелязаното и да се отбележи нов Х.

# 171
  • Мнения: 6 926
След като проверят нещата от Междучасие пращат мейл с регистрация в изпитай ме, където може да си видите точките и статистиката. Телефон сигурно искат, ако има правописна грешка в мейла и им се връща.

За олипмиадата и аз чакам официално регламента на страницата на МОН. Предполагам, че няма да има промяна: тест и ОЛВ.

# 172
  • София
  • Мнения: 8 932
Моята също е ограждала. По едно време учителят я е видял, обаче ѝ е казал да си продължи с ограждането. И на нея преразказът ѝ се е сторил лесен и въобще целият тест. Обаче ще видим резултатите как ще са.
 

# 173
  • у дома
  • Мнения: 7 141
А имало ли е инструкция за коригиране на сгрешен отговор?
Имало е. Да се запълни с черно грешно отбелязаното и да се отбележи нов Х.
Ето и пак стигаме до извода,че някой си върши съвестно работата,а друг-не. И няма как да знам на моето какъв точно квестор ще се падне,та предпочитам да е информиран предварително каво,как и защо...

# 174
  • Мнения: 4 967
Питах. И дъщеря ми е била с мъж квестор, но явно е друг. Пак от 15 часа, но им е прочел разказа. Още една грешка й открих. Един от последните въпроси беше кой е жанрът на няколко изредени произведения. Нашата май като отговори е писала авторите им. Заплес пълен.

# 175
  • Мнения: 6 926
Ох, смях се. Като изтеглили варианта за преразказ, квесторката била казала: "не пишете подробно, падна ви се трансформиращ преразказ" Simple Smile))))).

# 176
  • София
  • Мнения: 4 035
А имало ли е инструкция за коригиране на сгрешен отговор?
Имало е. Да се запълни с черно грешно отбелязаното и да се отбележи нов Х.
Ето и пак стигаме до извода,че някой си върши съвестно работата,а друг-не. И няма как да знам на моето какъв точно квестор ще се падне,та предпочитам да е информиран предварително каво,как и защо...
Стига ние да сме информирани какво и как Simple Smile

# 177
  • у дома
  • Мнения: 7 141
В бгмама винаги сме информирани!

# 178
  • Мнения: 569
Ох, смях се. Като изтеглили варианта за преразказ, квесторката била казала: "не пишете подробно, падна ви се трансформиращ преразказ" Simple Smile))))).
Не може да бъде 😂-казали децатата-ние очаквахме ОЛВ

# 179
  • София
  • Мнения: 3 561
Някой да има идея догодина кога се очаква да бъде състезанието на НПМГ? Опитвам се да намеря датата на тазгодишното, за да сравня, но нещо не ми се получава. Намерих я - било на 09.06. при дати за НВО - 17ти и 19ти, така че прогнозирам или 30.05., или 06.06.

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 09:54 от green_dawn

Общи условия

Активация на акаунт