Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 39

  • 43 318
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 40 752
Защо спорите?  newsm78 Явно на един му дали, на друг не, това не е повод за спор, а ценна информация тип "червена лампичка" която да подсети планиращите да купят такова нещо да попитат СВОЯТА банка тя как гледа на нещата. И толкоз, напомняне е това, не друго.

# 676
  • Мнения: 2 313
Някои банки отпускат на акт 14, а други не. Информацията е от днес.

Зависи от банката. Информацията е от преди 15 секунди.

# 677
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
Дали банката ще каже "Да" или "Не" на ателие или на ап. на акт 14, зависи преди всичко от профила на кредитополучателя за ателие и на строителната фирма за акт 14.
Кредитополучател с висок рейтин получава всякакви изключения и от правила и от условия и от лихви и т.н.
Кредитополучателят е определящ, а не имота. Имотът е определящ  до толкова, че да има изчистена собственост юридически.

П.П. Хора, има кредитни консултанти, услугата им е безплатна към вас. Ползвайте ги, само може да са ви полезни, нищо няма да изгубите, само може да научите много детайли и да предвидите десетки неща, за които няма да се сетите сами.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 13:11 от tomeva

# 678
  • Мнения: X
Ооо да, точно същите кредитни консултанти, много умело съветваха мои близки навремети за изгодните кредити във франкове на пощенска та и мен ме облъчваха. После години наред се съдеха и още не са си изплатили и половината кредити.

# 679
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Аз ползвах кредитен консултант като безплатна услуга от брокерската къща(апартамента който купихме беше с брокер на Адрес).Брокерката направо ми забрани да ходя по банки,то така не се правело да се ходи в коя да е банка....кредитния консултант ще направи конкуренция между банките и ще ни издейства по-добри условия.Съгласих се,но аз вече бях минала през няколко банки,за да видя какво биха ни предложили като условия.
Срещата с кредитния консултант на Адрес беше пълна загуба на време,извади ми оферти от 3 банки и то с по-лоши условия отколкото ми бяха дали същите банки на мен.Извадих разпечатените оферти които аз имах и той замлъкна ...нито предложи да ги вземе и да издейства по-добри условия,нито нищо.

В последствие когато договаряхме  тегленет на  кредита именно с една от тези оферти която си бях взела сама успяхме да издействаме по-ниска лихва .Одобриха ни,предложиха ни една лихва,аз се запънах и казах,че няма да стане защото на друго място са ми дали по-ниска.Върнаха кредита за преразглеждане за индивидуална оферта и в крайна сметка ни дадоха ниската лихва и те.

# 680
  • Мнения: 288
Явно както във всяка друга професия има добри и пълни некадърници. Ние сме теглили 3 ипотечни с кредитен и съм доволна. Последния сега го сключваме лихвата е 2,6%, ГПР 2,71% с вкючена застраховка на имота. Живот ще включваме на друго място.

# 681
  • Мнения: X
Това в коя банка?

# 682
  • Мнения: 3 587
Доста са паднали лихвите по кредитите явно, нищо чудно че хората са се втурнали да купуват. А и при наемите, които чета тук - то  по-изгодно кредит да изплащаш. Като си спомня че теглих навремето на "преференциален" връзкарски процент 6.9%😱 😂😂😂

# 683
  • София
  • Мнения: 1 869
Като при всяка друга услуга очевидно качеството зависи от това кой я предлага. Аз пък съм много доволна от услугите на кредитния консултант, преди това бях обикаляла по банки и имах преференциални оферти, но консултантът успя още по-добри да издейства. А и честно казано нямам нерви да обикалям амнайсе банки, нито пък възможност да излизам от работа. Моите условия са близки до на vania_svet като аз също нямам ЗЖ.

# 684
  • София
  • Мнения: 4 192
Може ли някой на лични да ми даде кредитен консултант от който е доволен? И струва ли услугата нещо?

# 685
  • Мнения: X
Credit Navigator беше фирмата, а консултанта - Бисер Божков. Доволен съм, преди година ми уреди 2.8% лихва в кажи-речи всички банки, които посочих, че искам. Преди това се пробвах сам да обиколя 2-3 банки ... доста по-лоши условия ми дадоха, да не говорим как уж беше невъзможно да дадат кредит без превод на заплата. Е, като се намеси консултанта рязко стана възможно Wink

# 686
  • Мнения: 896
В два колна на една и съща банка ми дадоха ралични оферти преди една година. На всякъде ми сваляха звезди, някакво предварително одобрение ОК, и точно в последния момент се оказа че кредит няма как да получим, а бяхме на крачка да платим стоп капаро.

# 687
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
В два колна на една и съща банка ми дадоха ралични оферти преди една година. На всякъде ми сваляха звезди, някакво предварително одобрение ОК, и точно в последния момент се оказа че кредит няма как да получим, а бяхме на крачка да платим стоп капаро.
Даа, защото сте действали на случаен принцип...на когото попаднете и при банките, както на всякъде трябва да се търсят препоръчани хора. Да се борят за клиента, да търсят изключения от общите условия.  Едни са пробивни, други не.

П.С. И да добавя, от опит знам, че понякога се търси банка,  където въобще е възможно да се финансира конкретния кредитоискател с конкретния имот. Като например: недостатъчен доход, по- висока възраст, а искаме максимален срок, сменена месторабота, а не са минали 6 месеца, да вземат допълнителен доход от наем, без да е необходимо наемът да е деклариран и т.н.  Или с имота свързани: в коя банка може да мине завишена оценка на имота, без да бъде орязана, да финасират и паркомясто, къде могат да стигнат до 100% финансиране...

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 07:54 от tomeva

# 688
  • Мнения: 40 752
И да добавя, от опит знам, че понякога се търси банка,  където въобще е възможно да се финансира конкретния кредитоискател с конкретния имот. Като например: недостатъчен доход, по- висока възраст, а искаме максимален срок, сменена месторабота, а не са минали 6 месеца, да вземат допълнителен доход от наем, без да е необходимо наемът да е деклариран и т.н.  Или с имота свързани: в коя банка може да мине завишена оценка на имота, без да бъде орязана, да финасират и паркомясто, къде могат да стигнат до 100% финансиране...

Звучи ми като рецепта за бъдещи проблеми с вноските и евентуално изпадане в ситуация "лош кредит". Редно ли е да се окуражава купувачът, че и да му се помага за това? Или това си е негов проблем, на брокера му е важно да има сделка?

# 689
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
И да добавя, от опит знам, че понякога се търси банка,  където въобще е възможно да се финансира конкретния кредитоискател с конкретния имот. Като например: недостатъчен доход, по- висока възраст, а искаме максимален срок, сменена месторабота, а не са минали 6 месеца, да вземат допълнителен доход от наем, без да е необходимо наемът да е деклариран и т.н.  Или с имота свързани: в коя банка може да мине завишена оценка на имота, без да бъде орязана, да финасират и паркомясто, къде могат да стигнат до 100% финансиране...

Звучи ми като рецепта за бъдещи проблеми с вноските и евентуално изпадане в ситуация "лош кредит". Редно ли е да се окуражава купувачът, че и да му се помага за това? Или това си е негов проблем, на брокера му е важно да има сделка?
Не винаги означава бъдещ лош кредит и не е редно да се насърчават купувачи доказано ниски доходи да се набърбучват с кридити.
Всичко е много индивидуално. Най-често се прави при купувачи с високи доходи 6-7000 лева общ доход, но без спестявания или с малки спеставания или пък имат спестявания например 40-50 000 евро и повече, но ще ги ползват за ремонт и обзавеждане, за разноски по сделката или пък не желаят да остават без кеш. Това не са неразумни хора.
Миналата година върнах 2..3 купувачи млади хора с доход 1500-1600 лева, защото въобще не им излизаха сметките. След кредита им оставаха 600 лв., което е крайно недостатъчно. Мисля, че ме послушаха, макар че определено не бяха щастливи и определено няма да се върнат пак. Според мен го приеха, че не ни се занимава с тях и за това така им говорим.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 09:08 от tomeva

Общи условия

Активация на акаунт