Образователен Говорилник v.1.0.1. хотфикс 2

  • 13 513
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 928
Да, синът ми в училище го тормозеха много повече, отколкото в момента дъщеря ми, но не виждам child abuse и тормоза в училище каква връзка имат с темата за големи хора и партньорите и децата им, която обсъждаме.
Точно такава, каквато е връзката с нежелана бременност, самотни майки и образователна тема.

# 661
  • София
  • Мнения: 12 362
Евгений Василев е учител в СМГ. Не е Ежко. Wink

E, да, Дидева със сигурност знае, че не е  Ежко, просто заради стихотворението, което е Ежков патент, е вкарала репликата за духа на бодлив горски обитател, който витае вече и в темата за турнирите.  И някой наистина може да се заблуди, че вижда в  него Ежа. Макар че само един кратък поглед над постовете му показва, че  не става дума за Бодливкото.

Скрит текст:
Иначе баш тя няма как да го сбърка. Той някога, около 7-8 клас на близначките ми, беше още в НПМГ, техният sysadmin. Имах страхотни впечатления от него - и преки след комуникация по мейл, и косвени заради идеално поддържания тогава сайт на гимназията (не че сега не е, просто не съм го разглждала).  Но след включването тази година в седмокласната тема му поспаднаха акциите, в моите очи поне. Дори и да е имал за цел да направи това, което смятаха някои, а именно по нетрадиционен начин пред широка публика да отвори очите на заблудените за разните игрички с класиранията, не мисля, че това беше начинът. От сравнително скоро май е в СМГ, 2-3 години. Може и да бъркам. Но да, гаранция не е Ежко Simple Smile
Знам, че Дидева прекрасно знае кой е Евгений Василев. Но Аш по-напред в темата изрази подозрение, че може да е Ежко и затова е постът ми. Сега, от написаното от теб, разбирам на какво се базира предположението ѝ /не чета темата за турнирите/.

# 662
  • София
  • Мнения: 18 231
О, и аз не я чета, стана  ми любопитно след казаното от Аш, та я издирих Simple Smile

# 663
  • София
  • Мнения: 62 595
По-добре смешна, отколкото жестока.
Кое е жестоко, че и двата пола са с равни възможности да бъдат изнасилени ли?  newsm78

ето и статистика меже или жени: http://www.saveservices.org/2012/02/cdc-study-more-men-than-wome … of-partner-abuse/


Давай резюме на статиите, не ми се четат километрични чаршафи. Четох докъм половината някъде, има интересни неща. Замислих се, че това, което върху мъжете се оказва като насилие, може би от зората на човечеството е върху жените и дори все още не се смята за насилие над тях. Повечето жени още от родните си семейства и като културни правила са подценявани, наричани с всякакви имена на сексуална основа (постът на Попея, който предизвика възмущение тук е типичен пример). Много жени изобщо не споменават това като насилие нито в анкети, нито подават жалби, защото толкова са свикнали, че дори не го смятат за насилие.

Никой не може да подценява и омаловажава постиженията на една жена тъй както го прави друга жена.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 06:38 от Andariel

# 664
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 316
Андариел, как не те е срам?
Не мой беше постът за свирките!!! И не аз наричах хората с разни имена. Върни се назад и виж.
И не ме бъркай с някой друг.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 06:18 от Leika_moja

# 665
  • София
  • Мнения: 62 595
О, да, извинявам се, ще се редактирам! В един момент ми се сля кой какво пише, снощи доста сте писали.

# 666
  • Мнения: 5 953
Да да, знам отдавна кой е Василев. Може би не съм се изразила правилно. А Дидева чете и тук, и прекрасно знае за това любимо стихче на Ежко. Стана ми смешно как го е скастрила този Василев.

# 667
  • София
  • Мнения: 7 277
Да да, знам отдавна кой е Василев. Може би не съм се изразила правилно. А Дидева чете и тук, и прекрасно знае за това любимо стихче на Ежко. Стана ми смешно как го е скастрила този Василев.
И на мен. И затова реших, че това е Ежко Sleepy , но аз нямах представа кой е Василев, изначално.

Дидева само заради стихчето ли го насоли Joy Joy

# 668
  • Мнения: 5 953
Не, има и друг подтекст написаното от нея.

# 669
  • София
  • Мнения: 1 754
И аз с момче и момиче. И била самотна майка преди. И твърденията за това как било еднакво за момчетата и момичетата, че и после за младежите и девойките са ми абсолютно неадекватни, извънземни и без грам връзка с реалността. Затова просто се опитвам да игнорирам и скролирам. Инак се ядосвам точно като Andariel и ми гори отвътре, ама няма смъ. Никакъв. Само се присещам защо преди сто века си турих в подписа "Отровена от коне  с капаци".

# 670
  • Мнения: 5 953
Стига де. Simple Smile Аз ги разбирам чисто мъжките майки. Имам момиче, но се опитвам да се поставя в чуждите обувки. Те не могат да направят разликата просто. Истината е, че ние си имаме повече грижи с децата от едно естество, те от друго. Силно се надявам, точно тези жени да възпитат едни свестни мъже. Защото тези мъже са бъдещите партньори на нашите дъщери.

Насилието спрямо женския пол от всякакъв тип е много по-голямо отколкото спрямо мъжкия, факт. Поне в нашето общество. И статистики базирани на опит отвъд океана са нерелевантни. Но е и истина, че последиците от подобно нещо нямат пол. Те са еднакво травмиращи за всеки.

# 671
  • София
  • Мнения: 1 754
Ами аз съм била "чисто мъжка майка" 14 години и на грам не ми е било различно мнението. Нито преди да стана майка. Колко пък да не виждаш, че въпреки напъните за развнопоставеност, отговорност и всички останали приказки и при все наистина колосалните промени в сравнение с преди десетилетия (за което сме големи, много големи късметлийки и ние, и децата ни), разлика си има и то огромна. Но спирам, де. Напомням си, че няма смъ да се продължава този спор.

# 672
  • Мнения: X
Нямам момиче, но имам проекто-снаха и въпреки че не ми е дете, я обичам и донякъде мога да разбера притесненията на момичешките майки. Наистина смятам, че една жена може да се справи блестящо и с деца, и с кариера, и без да разчита на мъж, но изобщо не говоря за лесно. И разбира се, че е много по-добре за нея да има подкрепата на мъжа и на семейството му. Наистина парите имат значение за справянето, макар да не са панацея. Еврейската поговорка е вярна, но само за хората с достатъчно пари. Колко е достатъчно, отделен въпрос. Та, признавам, че феминизмът е хубаво нещо, ама в крайна сметка Нотарис беше прав Simple Smile  
Колкото до gold-diggers, всеки е в правото си да търси и да използва наличните си възможности да намира, а е работа на родителите да научат детето си да различава кога в дадена връзка има чувства и кога само интерес.

П.С. Никъде не съм твърдяла, че Люлин е по-добре от Лозенец, а че и в Люлин хора живеят, и то много повече от Лозенец. Всеки живее, където може да си позволи. В конкретната случка момата е класически случай на златотърсачка, но тя и тази работа не е лесна и изисква освен определени умения и доза късмет. Бащата на момъка можеше да купи в Лозенец, а не в Люлин, нали?!

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 11:14 от Анонимен

# 673
  • Мнения: 5 953
Миленита, аз не споря. Просто казвам, че темата е излишно поляризирана. И, че всъщност интересът ни е общ. И съм съгласна с Анди.

# 674
  • София
  • Мнения: 7 277
Ние имаме и момчета и момиче и се е случвало момчетата да оскубят или да направят нещо на момичето (ударят, сръчкат и т.н.). Тогава аз лично ги наказвам момчетата директно, по немодерен начин, без да разследвам случая Unamused. Агресията срещу щерката ме дразни повече отколкото, когато големият поступа малкия.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 12:23 от Аш

Общи условия

Активация на акаунт