С какво ви дразнят свекървите? – 116

  • 28 934
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 185
Абе, то и вашето черпене с бонбонче за рождения му ден е смешна и жалка работа, ама айде, свекито била смешна Rolling Eyes
На следващия му рожден ден ще те поканя, за да видиш как ги посрещаме. 😂 Като традиция сме си направили да се черпим така през деня, а вечер или когато там се разберем се събираме заедно на вечеря. Но не мисля, че точно това е тема на разговор, а и не мисля, че трябва да се оправдавам.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 14 423
Птица, на мен свекървата - ако случката се е развила така - ми е по-смешна от бонбоните, не знам защо. Wink

# 722
  • Мнения: 3 186
Аа сетих се един бисер от преди 2 години. Отиваме в свекърите да черпим за рождения ден на мъжо. Попринцип за рождените и именни дни ни дават пари, да си купим каквото ние решим, за което евала, а не ни купуват някакви непотребни неща. Та, отиваме, мъжо черпи с бонбони, свека го прегръща и я виждам как скришом (уж) от мен му бута навити пари в ръката, а с другата му се просяга и му дава 50лв. и казва ето да се почерпиш 😂😂😂

Не виждам защо да е жалка свекървата. Не съм имала връзка, в която "свекървата" да не е считала сина си, че ми е под чехъл. Такова им е мисленето на хората и не допускат, че може да сме равноправни и да си говорим свободно за всичко. По тяхно време е било друго. Съпругата е държала парите. Считали са жените за много по-разумни от мъжете и т.н.

# 723
  • Мнения: 18 552
И аз не виждам проблем, той  е рожденик, да си купи нещо за празника и отделно за двамата.Не сте бебета да е по равно на всеки празник.А че е скришом уж , може да даде и  да не видиш пък нека си ти казва.Няма нещо  уронващо престижа ти нито е обида някаква.

# 724
  • Мнения: 9 876
Напротив, не е добре, че е скришно. И моята се е опитвала, но съм я святкала набързо, че ако се опита да плете интриги, много ще съжалява. Скришните неща са интригантски

# 725
  • Мнения: 18 552
Румка ,говориш за по-широк кръг неща,  а  и това не е било скришно, щом го е видяла, исках да кажа ,че е можело да даде без да види друг, но не  е.В случая му  е дала в повече заради празника и вероятно ,не знам, но предполагам е искала да купи подарък примерно ,а  е дала да си купи той.Така го разбрах.А приказки зад гърба с насока  интриги са отделен въпрос.

# 726
  • Мнения: 4 413
Моите родители понякога ми дават пари не пред мъжа ми, защото знаят, че му е неудобно да вземаме. Те път ги дават, защото не били купили лакомства на детето, да купя аз. Почва се едно лудо, не не искам, не вземи ги, ще ни обидиш и т.н. Те обаче знаят, че му казвам и държат да му казвам, в смисъл да не крия от него, че вземам тайно пари от тях. Просто си спестяват цирка и разправиите.
В последно време съвсем си решиха проблема - дават ги на детето и то чинно си ги прибира. Няма драми, даже понякога разбираме след доста време.

# 727
  • Мнения: 185
Попринцип не мисля, че е много окей да се правят такива "скришни" действия. Пред мен му даде 50лв., ама в другата ръка му бута другите пари 😂 Аз не се дразня вече на такива неща, пораснах. Виж дразни ме, че не се съобразяват за някои неща с детето. Да не говорим, че не знаят как да си играят с него, но това е друга тема на разговор.

# 728
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Ако родителите ми дават пари, вече ги дават в ръцете на детето ни.
При един от последните пъти, когато се видяхме, баща ми ми носи пари от рента на обработваемата ни земя, малкия взема парите и почва "5 и 0, това е 50, брои ги, "едно, две, три, четири, пет", гледа банкнотите, и казва на дядо си "Ама това май не са много пари?"
 Дядо се опули Grinning, но след като му казахме какво количество сладолед или шоколад може да се купи с тях, детето остана доволно Grinning

# 729
  • Мнения: X
Относно разговорите от преди няколко страници, мина много време затова слагам в спойлер
Скрит текст:
Косите, не е измислен по-добър начин от говоренето. Ако не ти харесва, имам тел. на добра ясновидка, но взема скъпо.
Не ме разбрахте, не на мен не ми харесва, на другите не им харесва. Никой насила не мога да накарам да говори. Затова казах, че е надценено, с много хора просто не се получава. Иначе много лесно така, хоп, говорим, разбираме се и всичко 6. Отделно, че когато хората са с коренно противоположни позиции и никой не желае да отстъпи, никакво говорене не може да реши нищо. По-скоро е характеропатия, който иска да прави компромиси и да отстъпва, ще говори, обсъжда и намира решения. Но не всеки иска. Надявам се вече да съм ясна.
Тя ако искаше скришно, винаги можеше да го направи в другата стая. Това е съвсем видно, да види снахата, че му дава само на него, да не му ги харчи. Бляк.

# 730
  • София
  • Мнения: 11 489
Сега пък не знаели как да си играят с детето Grinning
В какво се изразява това им "незнание"?

# 731
  • Мнения: X
Лолита, да си дудне свекървата, пускай там покрай ушите и това е. Важното е, че мъжът ти я знае що за стока е.
Абе ти защо изобщо комуникираш с нея? Налага ли се? Ще ти уври и на теб главата май лека полека, усещам те.

# 732
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Вероника, това което ти казахме за разговорите, беше именно да разбереш ще има ли компромиси или не, а не да убеждаваш някого в нещо си и да го накараш да вземе твоята позиция Ако видиш, че няма да стане и всеки продължава да държи на виждането си, то е ясно, че нищо няма да излезе. но точно това ти е най-важно да разбереш предварително, можете или не можете да правите компромиси помежду си. Не да се променяте и убеждавате взаимно кой е по-прав

# 733
  • Мнения: 4 413
Косите, нормално е жената да дава само на сина си, все пак той има рожден ден, дете й е. Моите родители също се радват като им кажа - това си купих с парите от вас. Те обаче каквото дадат за моя рожден ден, такова дават и за рождения ден на мъжа ми. И са щастливи ако рожденика да си ги похарчи с кеф, а не да отидат в общия бюджет за сметки, храна и т.н.
Ако трябва да съм честна, от свекърва ми не получавам нищо за рождения си ден, освен картичка във Фейсбук и никога не съм го правила на въпрос.

# 734
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Привет момичета.Аз да се похваля, че скоро ще ставам вече официално свекърва.Снощи на партито по случай Деня на благодарността синковеца каза, че скоро щели да подписват.Ще трябва да организирам партито, защото няма да е типичната сватба.Иначе при нас е същата скука.Минават неделя когато той не бачка.През другото време я се чуем веднъж в седмицата я не.За мен ключа за разбирателство е отделно съжителство на първо място.Младите трябва да се оправят на 100% сами.Така никой не може да каже нищо.Аз лично съм толкова заета, че писледното нещо, което ме интересува е живота на снаха ми и сина ми. ЩОМ са здрави и прави да се оправят.Четейки в последно време темата много мнения ми се виждат смешни.Българите сме странна порода.Едни смятат , че всеки им е длъжен.Други като им дадат се цупят.Третите пък натякват до откат.Стигнах до извода, че това идва от бездействие.Когато човек е зает и има какво да прави не се занимава със дребни сплетни.Топ на топа беше случая дето свекървата седяла като гост.Ми супер е така да седиш и да ти шетат.Обаче щото някои хора са прости го смятат за обидно.Толкова им е акълеца без извинение.

Общи условия

Активация на акаунт