Плюсове и минуси на кварталите в София - 7 тема

  • 35 763
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 129
Има няколко места в Младост 4, където има някаква концентрация, но има и други без. От каре до каре има огромна разлика, едното място е бл. 428. Има, усещат се, но не може изобщо да се сравнява с Дружба 1 около Фантастико например.
Аз лично винаги съм предпочитала Младост 3 и 4, 1, 2 и 1А са мноого нагъчкани и пренаселени, но сигурно има и хубави места. Едно е Младост 1 при посолствата, съвсем друго при мастодонтите на Артекс, нищо че са на 200м реално.
В Артекс би трябвало да е приятно. Гледките от някои апартаменти са направо страхотни. Има много зеленина и простор. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157112125127797
Това не ми е познато, но сградите на Артекс в Младост 1 са мнооого далече от дворчета, простор и зеленина. Просто няма как да бъде по-далеч.

# 721
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Младост 1, точно около метростанцията стана много неприятно място. Гъчганица голяма.
Младост 1 в района на Окръжна болница на мен ми допада повече.

# 722
  • Мнения: X
Има няколко места в Младост 4, където има някаква концентрация, но има и други без. От каре до каре има огромна разлика, едното място е бл. 428. Има, усещат се, но не може изобщо да се сравнява с Дружба 1 около Фантастико например.
Аз лично винаги съм предпочитала Младост 3 и 4, 1, 2 и 1А са мноого нагъчкани и пренаселени, но сигурно има и хубави места. Едно е Младост 1 при посолствата, съвсем друго при мастодонтите на Артекс, нищо че са на 200м реално.
В Артекс би трябвало да е приятно. Гледките от някои апартаменти са направо страхотни. Има много зеленина и простор. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157112125127797
Това не ми е познато, но сградите на Артекс в Младост 1 са мнооого далече от дворчета, простор и зеленина. Просто няма как да бъде по-далеч.
Моя грешка. Това е Артекс на Киприян, а той май е в Младост 2.

# 723
  • Мнения: 1 711
Има няколко места в Младост 4, където има някаква концентрация, но има и други без. От каре до каре има огромна разлика, едното място е бл. 428. Има, усещат се, но не може изобщо да се сравнява с Дружба 1 около Фантастико например.
Аз лично винаги съм предпочитала Младост 3 и 4, 1, 2 и 1А са мноого нагъчкани и пренаселени, но сигурно има и хубави места. Едно е Младост 1 при посолствата, съвсем друго при мастодонтите на Артекс, нищо че са на 200м реално.
В Артекс би трябвало да е приятно. Гледките от някои апартаменти са направо страхотни. Има много зеленина и простор. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157112125127797
Хубаво, но има огромен недостатък - строено е в свлачищната зона, където едно време са копали за канала.

# 724
  • Мнения: X
Св Киприян е в Младост 2. Простор там имаше едно време, когато не бяха застроили всички мочурища около манастирчето. Сега наскоро ходихме на гости на приятели и не можах изобщо да позная мястото, а сме живели там. Не мога да кажа, че има простор, освен ако не са на 12-13 етаж в ЕПК-тата, където никой не може да ти закрие гледката.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 552
Така е. Артекс и всички останали блокчета и комплекси около Киприян в Младост 2 на практика са строени в блатото. Нали от 10 години ги гледам как строят - идват, сипват пръст директно върху тресавището и на другия ден почват строежа.
Не съм строителен инженер, може и да знаят какво правят, но на мен ми се струва абсурдно и опасно. Никога не бих си взела жилище точно там.
Навремето по соца неслучайно не са застроили цялата тази ивица между Киприян и Ляпчев и на запад към манастира. То си е дере. И блато. С децата от квартала ходехме там да събираме папури за майките ни да си украсяват холовете.

# 726
  • Мнения: X
Св Киприян е в Младост 2. Простор там имаше едно време, когато не бяха застроили всички мочурища около манастирчето. Сега наскоро ходихме на гости на приятели и не можах изобщо да позная мястото, а сме живели там. Не мога да кажа, че има простор, освен ако не са на 12-13 етаж в ЕПК-тата, където никой не може да ти закрие гледката.
Разгледай обявата. Според мен гледката от имота е наистина много приятна, зелена и просторна.  . Фък, реалната свлачищни зона е в един наистина малък участък, който няма проблем да се укрепи ако се наложи. Не го правят, защото е миниатюрен и там просто не се строи. Проверявах парцел залепен за Артекс Киприян и въобще нямаше проблем в това отношение.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 12:05 от Анонимен

# 727
  • Мнения: 202
Хъммм.... значи да разбирам, че нито Младост 1 , нито Младост 4 са добри?

# 728
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Какво разбираш под "добри"?
Младост 1 около Окръжна болница ми допада, защото от Цариградско имаш бърз транспорт за навсякъде. Орлов мост е на две спирки с автобус....по-бързо е отколкото с метрото.
Ако ползваш кола избягваш лудницата по улиците свързващи другите части на Младостите.
Проблеми с паркирането има във всички части на Младост, инфраструктурата - улици, тротоари, училища и пр. им е идентична.

Младост 4 е на майната си от всичко друго, освен Бизнес парка и офис сградите отвъд Околовръстното.

И както всеки квартал, и тези си имат добри и лоши микро-части.

# 729
  • Мнения: 40 284
Хъммм.... значи да разбирам, че нито Младост 1 , нито Младост 4 са добри?

Ти ако от тук чакаш мнение за никой квартал няма да намериш 100% положително такова. Все ще се намери някой с лошо впечатление (макар много често само да е минавал от там). Освен това харесването е много субективно - за един е важно едно, за друг друго, един не забелязва дадени негативи, а на друг му лазят по нервите...
Затова отиваш там, разхождаш се и ще почувстваш дали е или не е твоето място.

# 730
  • гр. София
  • Мнения: 443
Младост 1 е мнооого обширна територия.
1. Младост 1 около Окръжна болница;
2. Младост 1 зад хотел Метрополитън;
3. Младост 1 при посолствата;
4. Младост 1 - Мусагеница, от бл. 80 нагоре (район Студентски).
Кой какво харесва - толкова е субективно. По - скоро какво търсиш - удобни транспортни връзки, обществено значими сгради, близост до работата, магазини в близост?

# 731
  • София
  • Мнения: 3 129
Има няколко места в Младост 4, където има някаква концентрация, но има и други без. От каре до каре има огромна разлика, едното място е бл. 428. Има, усещат се, но не може изобщо да се сравнява с Дружба 1 около Фантастико например.
Аз лично винаги съм предпочитала Младост 3 и 4, 1, 2 и 1А са мноого нагъчкани и пренаселени, но сигурно има и хубави места. Едно е Младост 1 при посолствата, съвсем друго при мастодонтите на Артекс, нищо че са на 200м реално.
В Артекс би трябвало да е приятно. Гледките от някои апартаменти са направо страхотни. Има много зеленина и простор. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157112125127797
Хубаво, но има огромен недостатък - строено е в свлачищната зона, където едно време са копали за канала.
Артекс и Киприян са известни с простора и гледката, които се оказват мираж в момента в който започне следващата сграда навътре към дерето и това е от поне 10-15 години.
На Киприян само с хеликоптер, някакъв ужас е. Особено в отсечката между Българско школо и РУМ-а.

# 732
  • Мнения: X
Има няколко места в Младост 4, където има някаква концентрация, но има и други без. От каре до каре има огромна разлика, едното място е бл. 428. Има, усещат се, но не може изобщо да се сравнява с Дружба 1 около Фантастико например.
Аз лично винаги съм предпочитала Младост 3 и 4, 1, 2 и 1А са мноого нагъчкани и пренаселени, но сигурно има и хубави места. Едно е Младост 1 при посолствата, съвсем друго при мастодонтите на Артекс, нищо че са на 200м реално.
В Артекс би трябвало да е приятно. Гледките от някои апартаменти са направо страхотни. Има много зеленина и простор. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c157112125127797
Хубаво, но има огромен недостатък - строено е в свлачищната зона, където едно време са копали за канала.
Артекс и Киприян са известни с простора и гледката, които се оказват мираж в момента в който започне следващата сграда навътре към дерето и това е от поне 10-15 години.
На Киприян само с хеликоптер, някакъв ужас е. Особено в отсечката между Българско школо и РУМ-а.
След градината на Артекс е частта на парка, която е абсолютно забранена за строеж. Докъдето можеше да се строи  е застроено. Гледката никога няма да се промени и лично на мен много ми харесва. Повтарям я, защото явно се пише без да се гледа.

# 733
  • Мнения: 9 825
ако не си позатвориш оградата с някой храст, дали не рискуваш всички парко-разхождащи се да ти гледат през прозорците?

Иначе много ми харесва Wink

# 734
  • София
  • Мнения: 1 552
След градината на Артекс е частта на парка, която е абсолютно забранена за строеж.

Нали знаеш, че "абсолютно забранено за строеж" не значи нищо в София. Както писах по-горе, по соца цялото блато е било "абсолютно забранено за строеж", ама сега има цял квартал върху него.
Само вмятам. Не споря, че показаните снимки са много привлекателни и гледката наистина е чудесна. На тая цена обаче със сигурност може да се намери нещо, което да не е в бивше мочурище и да не е партер. Всъщност на тая цена изобщо няма да стоя в Младост, ами ще си купя една хубава стара тухла в центъра или близо до него и ще си гледам кефа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт