На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 28

  • 79 726
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Така като ме ядосаха - в следващата аптека https://www.google.com/maps/@41.6753099,26.5543224,3a,48.8y,354. … 3312!8i6656?hl=bg - тази.
В делнични дни има един мъж от Разград, който не е аптекар, но превежда.

На случаен принцип,влезнах преди 2 години в тази аптека и останах много доволна от обслужването.Без да искам бележка ми беше издадена касова  и отделно още една на която пишеше кое лекарство колко струва.
Сега ходих декември месец и видях точно този мъж ,който правеше опити да превежда  и извика един възрастен да ни обслужи,но аз казах че държа да ме обслужи определен продавач,който на момента беше зает.Веднага го извикаха и както обикновено останах доволна,само че мъжа от Разград не престана да ме гледа накриво,ако можеше щеше да ме набие сигурно.Ще кажа защо извиках и определения продавач,не му знам името леко заклъглен ,млад  мъж-целия персонал се допитва до него,освен това не те баламосва ,много коректен.Този път купувахме специфични лекарства с рецепта ,обясни кое се произвежда и може да се намери в Турция и кое не.

# 451
  • Мнения: 456
Потвърждавам горното! И ние бяхме обслужени компетентно в тази аптека.

# 452
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Знаете ли до кога са намаленията в Марги ? По-точно пика на намаленията...?

Скрит текст:

това е табелата, който знае турски да превежда

и специално за bibisita изрових двамата образи от аптеката
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 18:15 от makak

# 453
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Не знам турски, но...

И цитирам поясненията:
"Влиза се през входа на боулинга, който е до магазин Гратис, в горната част на комплекса. След като влезете веднага по стълбичките надолу и сте при намаленията"

Скрит текст:
Откраднато от фейсбук групата.

Шшшт, тихУ!

# 454
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Здравейте и за много години !!!
Някой на бързо може ли да ми помогне с работещите аптеки днес в Одрин Grinning
Пробвах с търсачката , но ми излязоха за други градове, а уж посочих Одрин...
Благодаря предварително Blush

# 455
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
https://www.google.com/maps/place/G%C3%B6let+Eczanesi/@41.685376 … 5433355,13z/data=!4m5!3m4!1s0x14b32feead0dcecb:0x4937db2311dece79!8m2!3d41.6691812!4d26.5911003

Şükrü Paşa, Bülent Ecevit Blv 20 B, 22030 Edirne Merkez/Edirne, Турция   
Golet Eczanesi При мен тази излиза,дано не греша.

 

# 456
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Благодаря ти KKATINNA , ще я търся Blush

# 457
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
https://www.google.com/maps/place/eski+devlet+hastanesi/@41.6738 … 5512771,16z/data=!4m8!1m2!2m1!1sYANCIK%C3%87I+SAHIN+MAH.+ATAT%C3%9CRK+CAD.+NO:1+ESK%C4%B0+SSK+HASTANES%C4%B0+KAR%C5%9EISI!3m4!1s0x0:0x46438bad6d4c823c!8m2!3d41.6744415!4d26.5610938

Чефи и тази излиза,като работеща.Зад българското консулство.
Sarıcapaşa, Sarıca Paşa Cami Sk., 22030 Edirne Merkez/Edirne, Турция
Успех в пазаруването Peace

# 458
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
Да споделя за домашните точени кори, които замразих след Нова година и в понеделник врътнах една баница по тази рецепта:
https://youtu.be/vlMdnnpeweI
Бяха свежи и нямаха мухъл или нещо друго. Работеше се лесно с тях и стана много вкусна баницата! Другият път като купя, ще направя вита. Simple Smile

Замразих и фините кори за сладкиши по ваши препоръки. Леко се разкъсва горната, докато развиете топа, но малко залепват и е нормално. Два пъти тази седмица правих ябълков щрудел по рецепта на Супичка с тях, като пропуснах галетата и намалих захарта на 1/4 ч.ч. Става невероятен. Всички много го харесаха. Сочен, сладък, с богата плънка и уютен аромат. Почти няма тестян вкус, усещат се ябълките основно. Корите са тънички и просто помагат на пълнежа да не стане на каша. Simple Smile
Черпя ви виртуално, сипете си чай. Simple Smile

Скрит текст:

 

А баницата като я извадих от фурната, така се беше издула, почти двойна става. Спада след това, но направо тръгваше да ме търси. 😁

Последна редакция: нд, 12 яну 2020, 13:31 от iv4enceto_91

# 459
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 418
Баница от вчера с последните 2 кори, купени септември месец и замразани.
Скрит текст:

Корите купуваме на бройки от магазина в който ги точат на място.
В къщи всяка една я завиваме в хартия, слагаме в торбичка и във фризера  Peace

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 11:15 от mama iasi

# 460
  • Русе
  • Мнения: 7 089
В каква хартия завивате листите за баница, така де, корите?
Скрит текст:
Навик... "листи за баница" е по русенски Grinning
В кухненска или в обикновена опаковъчна хартия, щото ако е втората следва въпроса от къде да си я набавим?

# 461
  • Мнения: 118
И в хартия за печене съм ги завивала като нямам друга подходяща.

# 462
  • Ст.Загора
  • Мнения: 692
Последния път взех от Бим кори за баклава , разделих на две и прибрах във фризера. Преди няколко дни направих с единия пакет баница със сирене по тази рецепта http://ottefteritenamargi.blogspot.com/2012/01/blog-post.html , хареса ни много . С дебелите кръгли кори съм правила няколко пъти, ами не ми се получава баницата .

# 463
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 418
И в хартия за печене съм ги завивала като нямам друга подходяща.
newsm10 точно в такава ги завиваме, и всяка отделно. Така е по-лесно когато правя баница - вадя 2-3 в зависимост колко човека сме  Peace

На нас пък с дебелите кори ни харесва много -  баницата има съвсем друг вкус. Режа кората на две - плънката и навивам на руло, така от 2 големи обли кори излизат 4 рула и са ни достатъчни на 3 големи + 1 дете.

# 464
  • Мнения: 9 494
В каква хартия завивате листите за баница, така де, корите?
Скрит текст:
Навик... "листи за баница" е по русенски Grinning
В кухненска или в обикновена опаковъчна хартия, щото ако е втората следва въпроса от къде да си я набавим?

Още като ги купувам, искам да ми ги завият по оттелно (обикновено на  3места х 3кори), и после които не ползвам - във фризера Peace

Общи условия

Активация на акаунт