В мен ли е вината 😞

  • 4 691
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте. Тук съм за съвет  имам усещането че не мисля правилно и не постъпвам правилно. Женени сме от 3 години. И още в началото мечтата ми беше да имаме дете. Аз съм на 23 той на 28. Искам да съм млада майка  не ми се иска да продължавам да чакам.Всички наши познати женени от по малко време от нас имат деца или са в очакване на такива и да призная не ми е много приятно. Говорим си за дете но всеки път има нещо недоправено и винаги се отлага. Преди три месеца разбрах че имам поликистоза. Започнах да приемам хапчета.Говорихме че искаме вече дете и реших да взимам витамини от месец вече. До преди няколко дни когато той ми каза че искал пъро да искара книжка и след това. Всеки път си има различна причина и това ме натъжава много. В момента не работя но той изкарва добри пари и имаме възможност за дете. Всеки път първо е съгласен и иска след това казва друго. .Не намирам причина за тези неща.Може ли някакъв съвет аз ли не мисля правилно в мен ли е грешката? Всеки ден се питам това и се натъжавам защото мисля че греша някъде.

# 1
  • Мнения: 574
Поработи поне година и тогава забременявай. Аз поне никога не бих планирала бременност безработна.

# 2
  • Мнения: 6 930
Искаш да имаш дете, защото познатите около вас вече ви водят, или защото наистина искаш да стане точно сега и си готова да отпишеш едни 2-3-4 години от най-буйната младост?

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 20:51 от tuali

# 3
  • Мнения: 175
Знам че съм готова за дете. И до сега съм работила от 2 месеца съм безработна.

# 4
  • Мнения: 70
Съвсем в реда на нещата е да искаш детенце. Но според мен мъжът ти не се чувства сигурен и готов на този етап от вашия живот.

# 5
  • Мнения: 175
Съвсем в реда на нещата е да искаш детенце. Но според мен мъжът ти не се чувства сигурен и готов на този етап от вашия живот.
Разбирам,но не мисля че първо трябва да ме заблуждава и да ми дава надежди. Че дори да взимам витамини.

# 6
  • Мнения: 574
Не трябва. Ти каза ли му?

# 7
  • Мнения: 175
Не трябва. Ти каза ли му?
Да всеки път го казвам. И отговорът му е че аз ще съм сърдита след това. И му обяснявам че искам да ми казва какво мисли и какво иска. Всеки път е така.

# 8
  • Мнения: 70
Съвсем в реда на нещата е да искаш детенце. Но според мен мъжът ти не се чувства сигурен и готов на този етап от вашия живот.
Разбирам,но не мисля че първо трябва да ме заблуждава и да ми дава надежди. Че дори да взимам витамини.
Не мисля, че те заблуждава. Вероятно би искал да даде най-доброто на семейството си,но без нещата, които иска да направи вероятно му се струва невъзможно. И все пак....има цели 9 месеца да направи поне част от нещата, които иска, а и едно дете не спира живота.

# 9
  • Мнения: 11 371
Чакай сега, говориш така сякаш ти искаш да станеш майка и той се дърпа, като ролята му е само да стане билогичен донор на сперма! Сериозно, ти как би се почувствала ако ти не си готова, а той те насилва и пришпорва с хиляди доводи?

Това, че ТИ искаш да си майка, че ПРИЯТЕЛИТЕ имали деца ли е най-важното. Въобще погледни ЧОВЕКА ДО ТЕБ и се вгледай с любов в него дали е готов да стане родител, дали има страхове и притеснения, какво мисли по въпроса и защо го мисли.

Това тропане с краче и пиене на витамини ми е детинско. И що пиеш витамини,а не фолиевакиселина?

# 10
  • Мнения: 19 969
Вината е в двама ви. Разминаване на биологичните часовници. Той не те лъже, отлага. Не е готов.
А ти защо бързаш толкова на 23 за дете? Не ти ли се иска да се развиваш професионално, да учиш нещо, да пътуваш, да ползваш свободното си време за себе си и забавления?
Нека само уточним, че има ли детенце, секват първите 3-4 години всякакви волности на тема свободни занимания и планиране на личното ти пространство. Идват безсъние, хранене , настинки, ваксини, разходки, игри и така всичко около детенцето. Надявам се, си наясно с тези отговорности.

# 11
  • Мнения: 3 130
А правите ли опити за дете? Т.е. Не би трябвало да се пазите?

# 12
  • Мнения: 175
Чакай сега, говориш така сякаш ти искаш да станеш майка и той се дърпа, като ролята му е само да стане билогичен донор на сперма! Сериозно, ти как би се почувствала ако ти не си готова, а той те насилва и пришпорва с хиляди доводи?

Това, че ТИ искаш да си майка, че ПРИЯТЕЛИТЕ имали деца ли е най-важното. Въобще погледни ЧОВЕКА ДО ТЕБ и се вгледай с любов в него дали е готов да стане родител, дали има страхове и притеснения, какво мисли по въпроса и защо го мисли.

Това тропане с краче и пиене на витамини ми е детинско. И що пиеш витамини,а не фолиевакиселина?
Във витамините има фолиева киселина. След като не се чувства готов най доброто решение е да сподели с мен нали за това сме семейство.

# 13
  • Мнения: 175
Вината е в двама ви. Разминаване на биологичните часовници. Той не те лъже, отлага. Не е готов.
А ти защо бързаш толкова на 23 за дете? Не ти ли се иска да се развиваш професионално, да учиш нещо, да пътуваш, да ползваш свободното си време за себе си и забавления?
Нека само уточним, че има ли детенце, секват първите 3-4 години всякакви волности на тема свободни занимания и планиране на личното ти пространство. Идват безсъние, хранене , настинки, ваксини, разходки, игри и така всичко около детенцето. Надявам се, си наясно с тези отговорности.
На ясно съм с всичко. И го искам.

# 14
  • Мнения: 175
А правите ли опити за дете? Т.е. Не би трябвало да се пазите?
Не се пазим но опити не се правят веднъж или през седмица свършване в мен. И то когато няма овулация.

Общи условия

Активация на акаунт