В мен ли е вината 😞

  • 4 696
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 828
Мисля, че разбирам авторката. Най-вероятно няма амбициите да учи и да се развива, не всеки става за това. Сигурно е от младите момичета, които работят там някаква каква да е работа, докато успеят да се омъжат успешно и с облекчение напускат гадното работно място. Те не планират и най-често не работят поне 10 години после.Ако изобщо се хванат повече на работа. На издръжка на съпруга са. Не бих хвърляла камъни по тях.Всеки е различен. А като седиш вкъщи, какво да правиш по цял ден? Поне децата си да изгледаш по-рано.Тя затова напъва.
Авторке, мъжът ти е млад още и затова не му се иска да му писне бебе вкъщи, преди да е постигнал някои неща, които си е поставил за цел. Изчакай още 1-2 години, ще узрее.Ти виж преди това какво можеш да направиш за тези поликистозни яйчници.

# 46
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Съжалявам, че ще го напиша, той не те обича....И не иска да си майка на децата му.
Природата го е измислила така - когато истински желаем някого да се размножаване, особено когато сме млади.
Не мисля така.
За съжаление, аз мисля като Dincho.....Не те обича.
Или не те обича Достатъчно, че да му е важно какво искаш и ТИ.
Искал първо да изкара книжка???Че тя се изкарва за месец.Докато стигнете до фаза да държи бебе в ръцете си, могат да минат години, с твоите проблеми.
Или той няма капацитет да вземе книжка за месец, та предполага, че ще му трябват години да стане шофьор?

Пък какво иска той, кучета го яли.
Мъжът е длъжен когато жената реши, че иска брак - да удари коляно.. Като реши дете - веднага. Той право на желания и неготовност няма.

Книжката и колата ми звучат логична необходимост преди детето, особено като жената  е на 23 все още. Все пак от него се очаква да издържа всички явно в дългосрочен период.
Хубаво няма амбиции, но поне идея да не е изцяло зависима от мъжа си би трябвало да има.

# 47
  • Мнения: X
Скрит текст:
Съжалявам, че ще го напиша, той не те обича....И не иска да си майка на децата му.
Природата го е измислила така - когато истински желаем някого да се размножаване, особено когато сме млади.
Не мисля така.
За съжаление, аз мисля като Dincho.....Не те обича.
Или не те обича Достатъчно, че да му е важно какво искаш и ТИ.
Искал първо да изкара книжка???Че тя се изкарва за месец.Докато стигнете до фаза да държи бебе в ръцете си, могат да минат години, с твоите проблеми.
Или той няма капацитет да вземе книжка за месец, та предполага, че ще му трябват години да стане шофьор?
Пък какво иска той, кучета го яли.
Мъжът е длъжен когато жената реши, че иска брак - да удари коляно.. Като реши дете - веднага. Той право на желания и неготовност няма.

Книжката и колата ми звучат логична необходимост преди детето, особено като жената  е на 23 все още. Все пак от него се очаква да издържа всички явно в дългосрочен период.
Хубаво няма амбиции, но поне идея да не е изцяло зависима от мъжа си би трябвало да има.
Така, както е описана историята, аз "виждам", че нещата се случват по желание и идея на мъжа.Авторката само се съгласява и се присъединява....най-вероятно брака също е по негово желание.
Ако греша, неща авторката ме опровергае.
На 28 години мъж, все още да няма книжка, е най-малкото странно.За кола, разбирам, пари е, дори най-евтината....но книжка?
Като цяло, оправданието му е тъпо.

Относно това
Скрит текст:
Цитат
Говориш за доходите му, сякаш от сега си представяш как той с години трябва да издържа теб и евентуално едно бебе. Звучиш като мързелива жена, която иска да бъде едно 10-на години домакиня.
кога стана задължително жената да умира да бачка?
Само защото шепа еманципантки, тип Жана Д'Арк живеят, за да блъскат наравно с мъжете, трябва ли всяка жена, която не умира от желание да стане доживотен работен роб някому, да бъде окачествена като мързелива?
По тази логика, аз би трябвало да определя всички работохолички за луди, че предпочитат по цял ден да бъхтят, вместо да си почиват и да се грижат за себе си и децата си....
Няма да влизам в спорове, просто е грозно да наречеш някого мързел, без да го познаваш.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 151
Аз познавам много мъже и на по 30-и-кусур без книжка. Казват, че като им стане истински необходима, тогава ще изкарат...
Иначе съм съгласна с Вълшебство - аз искам, аз имам нужда, аз, аз, аз. Защо да не е и бракът по нейно желание - всичките им приятели женени, иска бяла рокля, иска сватба, иска пръстен...

# 49
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Съжалявам, че ще го напиша, той не те обича....И не иска да си майка на децата му.
Природата го е измислила така - когато истински желаем някого да се размножаване, особено когато сме млади.
Не мисля така.
За съжаление, аз мисля като Dincho.....Не те обича.
Или не те обича Достатъчно, че да му е важно какво искаш и ТИ.
Искал първо да изкара книжка???Че тя се изкарва за месец.Докато стигнете до фаза да държи бебе в ръцете си, могат да минат години, с твоите проблеми.
Или той няма капацитет да вземе книжка за месец, та предполага, че ще му трябват години да стане шофьор?

Книжка не се изкарва за месец, а поне за няколко. То цял месец ти е само теорията.
Също така, смятам, че книжката е съществено важна за живота на семейството. Дори не мога да си представя как семейство с бебе биха се придвижвали по лекари, почивки, магазини...

А това непознат да ти каже, че мъжът ти не те обича без очите да си му виждала е глупаво, жестоко и по всяка вероятност невярно.

# 50
  • София
  • Мнения: 24 839
Говорила съм с мъже под 30 години, че и на 30 и малко, които работят усилено, за да стабилизират състоянието си, осъзнавайки че сега са им силните години.
И да, искат да забавят възпроизводството, защото не са с виждането отпреди, че е достатъчно да изкарват парите, а жената да поеме всичко по детето и домакинството.
Затова го разбирам това момче, че иска и финансово, и житейски да мине напред, преди да създаде дете.
Авторката се е фиксирала в идеята, бе да си дава сметка, че е силно безотговорно да не работи преди да роди, разчитайки само и единствено на парите на мъжа.
Ами ако се разболее или нещо друго се случи, какви ще ги дъвчат?
От друга страна- с тези поликистозни яйчници, трябва да побърза- да си намери работа и да заведе мъжа си на доктор, който да му обясни защо не е разумно да се изчаква.
Но, нека той- мъжът ѝ, види че тя степенува приоритетите, а не се поддава само на инстинктите си.

# 51
  • Мнения: X
Скрит текст:
Съжалявам, че ще го напиша, той не те обича....И не иска да си майка на децата му.
Природата го е измислила така - когато истински желаем някого да се размножаване, особено когато сме млади.
Не мисля така.
За съжаление, аз мисля като Dincho.....Не те обича.
Или не те обича Достатъчно, че да му е важно какво искаш и ТИ.
Искал първо да изкара книжка???Че тя се изкарва за месец.Докато стигнете до фаза да държи бебе в ръцете си, могат да минат години, с твоите проблеми.
Или той няма капацитет да вземе книжка за месец, та предполага, че ще му трябват години да стане шофьор?

Книжка не се изкарва за месец, а поне за няколко. То цял месец ти е само теорията.
Също така, смятам, че книжката е съществено важна за живота на семейството. Дори не мога да си представя как семейство с бебе биха се придвижвали по лекари, почивки, магазини...
А това непознат да ти каже, че мъжът ти не те обича без очите да си му виждала е глупаво, жестоко и по всяка вероятност невярно.
Имам предостатъчно опит, за да знам как обича наистина един мъж....
Описаният мъж в темата най-малкото не е искрен с нея.ОчеИЗвадно не иска дете, поне на този етап, но й хвърля прах в очите с някакви половинчати съгласия, които само след "ден забравя" и вече "не било още време за дете".
Влюбеният и обичащ мъж НЕ се държи така, дори да смята, че точно сега не му е времето да удовлетворява желанията й.
Та, предвид манипулативното му поведение спрямо нея, да, смятам, че не я обича достатъчно.

# 52
  • Мнения: 1 119
Твърде вероятно е човекът да Ви обича истински и да иска да сте майка на децата му, но просто да не е готов. Може би, наистина не си представя, преди да изкара книжка да има дете... Да не може да го кара на лекар, да Ви вземе от болницата. В днешно време мъжете са натоварени с куп отговорности и демотивирани, поради куп притеснения, че няма да се справят чисто материално. Може цял живот да е мечтал да постигне някакви неща и след това да стане родител.
ТОВА НЕ ЗНАЧИ, ЧЕ Е ПРАВ! Но не значи, че не Ви обича, че не иска бъдеще с Вас или че не иска да стане родител.
Трябва, според мен, да му вдъхнете кураж, самочувствие. Да се почувства той самият качествен мъж, подходящ за родител. Поговорете за неговите страхове и не се филмирайте напразно.
А относно здравето Ви, моля Ви, преди да имате доказан проблем (т.е и  да е минало време е правене на опити за бебе и да не сте забременели), недейте да си преписвате здравословни проблеми, които може и въобще да нямате. 

# 53
  • Мнения: X
На 23 означава, че наскоро си завършила висше (ако си учила) и/или имаш не повече от 4 години стаж на пълен работен ден, а не ученическа почасова работа.
На мен лично не ми звучи да си подкована за майчинство и мястото на мъжа ти щях да съм обидена и много подразнена, че ме натискаш за бебе, като ми броиш заплатата, а ти самата нямаш финансовата основа за това и кръстосваш вече крака вкъщи. Ако жена ми работи и показва нещо по-висше като манталитет от просто желание да се възпроизведе - това би ми променило мнението кога да правя дете.
Пиша го като жена, която много искаше да има бебче на 20 и минала през няколко хвърчащи доста над земята половинки.
Ън, права си, но и издържаните жени си намират издържащи мъже. Може мъжът на авторката да не от този тип, което пък не го прави необичащ или лош, а само реалист.
Tyra. , кураж за какво да му вдъхне? Тя си е вкъщи, той е на къра, образно. Честно казано, ако някой се опитва на мен да ми вдъхва кураж в аналогично положение, ще го тикна в миша дупка.

# 54
  • Мнения: 3 758
Този мъж къде е гледал, като си е избирал жена. На нас за няколко поста ни стана ясно, че е тип домакиня и майка, следователно и трябва мъж, способен да издържа семейство без нейната финансова помощ. Той, обаче, на 28, не е готов. Между другото, е пълно с мъже, които са "готови", преди да навършат 25. За всеки влак имало пътници, само трябвало да се внимава да не объркаш перона. Simple Smile
А в съседната тема имаме пример на мъж, не станал готов за 10 годишна връзка и решил да търси свободата на 30+. Това ли е препоръчителният вариант за авторката? Щото все пак, за собственото си щастие и удовлетворение трябва да се погрижи сама. Не е егоизъм,  просто здрав разум.

# 55
  • Мнения: 8 937
Тя също е трябвало да мисли, като го е избирала. Ако са с различни идеи, не е трябвало да се женят.
Да го притиска обаче не е предпоставка за щастлив брак. В крайна сметка, ако толкова иска дете веднага, има други мъже.

# 56
  • Мнения: 1 119
На 23 означава, че наскоро си завършила висше (ако си учила) и/или имаш не повече от 4 години стаж на пълен работен ден, а не ученическа почасова работа.
На мен лично не ми звучи да си подкована за майчинство и мястото на мъжа ти щях да съм обидена и много подразнена, че ме натискаш за бебе, като ми броиш заплатата, а ти самата нямаш финансовата основа за това и кръстосваш вече крака вкъщи. Ако жена ми работи и показва нещо по-висше като манталитет от просто желание да се възпроизведе - това би ми променило мнението кога да правя дете.
Пиша го като жена, която много искаше да има бебче на 20 и минала през няколко хвърчащи доста над земята половинки.
Ън, права си, но и издържаните жени си намират издържащи мъже. Може мъжът на авторката да не от този тип, което пък не го прави необичащ или лош, а само реалист.
Tyra. , кураж за какво да му вдъхне? Тя си е вкъщи, той е на къра, образно. Честно казано, ако някой се опитва на мен да ми вдъхва кураж в аналогично положение, ще го тикна в миша дупка.

Разбирам гледната ти точка. С риск да прозвучи цинично, понякога жените искат дете, за да имат оправдание да останат вкъщи по-дълго, с причина. Обикновено, след уволнение, когато нямат идея какво да правят и искат да си гарантират отглеждане от мъжа. Може и това да е причината... Той да няма доверие.
Вярвам, че дори и издържащите мъже, търсят жени за майки на децата им, които, ако по някаква причина се наложи да останат сами или мъжът изпадне в нетрудоспособност, да удържат фронта.
Може би ни трябва повече информация по темата. Обърках се.

# 57
  • Мнения: 56
Струва ми се, че игнорираш проблема поликистозни яйчници. Доста е сериозен. Поговори с мъжа ти, кажи му, че може и да не стане веднага и е добре да започнете с опитите.

Да си кажа честно няма по хубаво сливане от правенето на дете. Въобще това е едно страхотно изживяване. Времето никога не е подходящо. В ТОЯ ЖИВОТ СИГУРНО НЯМА, пускаш се по течението.

Второто го правихме 3 години. Така че послушай съвета почвайте!  Отдай те се един на друг.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 16:57 от t_rival

# 58
  • Мнения: 10 910
При нас моят мъж ме натисна за дете, така да го кажа. В смисъл бяхме си говорили, че искаме. Двамата на по 29 бяхме. Аз бях от 4 години на много изнервяща и неприятна работа и не напусках, защото исках да се махна като забременея. Обаче на пустата работа ми даваха хубава заплата и аз се скъсвах да пътувам -  с мъжа ми, с приятелки, по работа. И все овъртах, айде ще почнем опити след тази почивка, айде след онази.. Обичам си мъжа, исках дете, ама и мис е пътуваше още.. Той ме приклещи в ъгъла малко и вече резултатът е на 1 годинка. Та, не се шашкай, не е задължително да не те обича, да не те иска, просто явно не е на 100% готов, явно иска още нещо да изживее, да направи.. Защото детето е голямо щастие, но си е факт, че ни се спря тока в тази една година...

# 59
  • Мнения: 257
С това си притискане най - много да го загубиш,това не е начинът да го накараш да имате дете.
1 - Човек на сила не се кара.
2 - Трябва да си финансово независима.
3 - Емоционална зрялост.
Изключително много се дразня на момичета/жени които разчитат финансово само на мъжът до себе си,като забравим за мама и тати,а искат семейство.
Не си готова нито финансово,нито психически...
Твоето е фикс идея,че разбираш ли после ще закъснееш за дете,а и щото другите около теб имат вече деца ,та да не останеш и ти по - назад.

Общи условия

Активация на акаунт