В мен ли е вината 😞

  • 4 724
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 847
Дорис, имам толкова деца колкото съм искала да имам.
Колкото и да искаме да избягаме от природата, не ни се получава
Не разбирам какво толкова се възмущавате и говорите за работа, стаж, пари и т.н.

# 31
  • София
  • Мнения: 971
Авторке, като си в овулация го изнасилИ. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 175
Авторке, като си в овулация го изнасилИ. Simple Smile
😀😀 успя да ме разсмееш 😀

# 33
  • Мнения: 3 251
И аз чак се чудя.
Имам обяснение и то е, че не съм възпитавана в Столипиново.
Само там има идва от вътре да правят деца и не им на ума да работят.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 153
И ако станеш на 25 - вече няма да си "млада майка" ли? А на 28 ще си "стара майка"? Тези определения тип "млада майка" по мое лично мнение е най-добре да ги изхвърлиш от речника си.
На момента изхвърляш и зяпането в чуждата паничка - кой връстник бил женен, кой бил вече с деца. Такива сравнения нанасят пагубни щети на иначе стабилни връзки. Остави другите ако искат и двадесет деца да имат на вашата възраст и не им обръщай особено влияние.
Оттам нататък според мен седни и помисли за себе си. Ако ти е по-важно да имаш деца на всяка цена, ще се намери човек, нямаш грижи. Ако обаче искаш връзка точно с този човек и той в момента не е готов за деца - ще се наложи да отложиш малко мечтите за памперси и биберони. На 23 години да поизчакаш още малко не просто не  е лошо, а направо си е необходимо.

# 35
  • Мнения: 8 937
Съпругът може да не е готов, а може децата да не са му приоритет. Това не означава, че не Ви обича. Би трябвало да се обсъдили преди сватбата кой, и кога иска.
Реагирате (поне според мен) като дете, което иска кукла, но бебето не е играчка. Щом очаквате от съпруга си да е повече от донор, трябва да се съобразите и с него. Нормално е да не смее да Ви каже, че не иска бебе, ако само за това настоявате.
Любопитна съм, как с поликистоза и при желание да забременеете пиете само витамини... Може ли да има кисти, а хормоните да са ок и да няма проблем със зачеване?

# 36
  • Мнения: 691
Марияна М, както и да го казваме се размножаване и ни е заложено.
Създаването на хора е след репродукцията....

Вие някога били ли сте млади и влюбени се чудя.......
Ми то ви идва отвътре да имате деца, разумът е някъде другаде.
Изобщо не съм съгласна! Желанието за дете е отделно нещо, може да си влюбен лудо на 18, но това не значи че си готов за родител. Аз примерно винаги съм знаела, че в 20-те си години няма да съм готова за майка, просто не се виждах в ролята на родител, а това няма нищо общо с човека. Един иска да си поживее и попътува в 20-те и да стане родител на по-зрял акъл, друг иска да ражда на 20 докато физически е по-лесно, и после на 40 да си поживее. И двете си имат плюсовете и минусите.
В този случай мисля че с натиск може да бъде отблъснат мъжът или ако се съгласи под натиск, после да си го изкарва на жена си като почнат нервите около бебешките ревове и грижи. Така че добре е да изчака и той да има желание, на 23 има премного време, в което ще сте още млади, не го притискай. Защото "Аз искам, АЗ съм готова, но той ще бъде ли добър баща и помощ за теб, ако той не е готов?

# 37
  • Мнения: 166
Намери си работа или хоби, явно скучаеш...
Дори и да имаш дете от него, силно се съмнявам да си истински щастлива, като знаеш че си го накарала насила. Той трябва да го поиска, да узрее за идеята, да те обича толкова много, че да иска да сте семейство. При това напрежение което създаваш, се чудя той как издържа. Ако му дадеш малко време, и родиш след година две, пак ще си млада майка.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 365
Според мен авторката е в някакво по-забито село, където нравите са още от миналия век и където, ако не родиш до 25г си вече стара за дете и те жигосват. Вероятно затова и приятелския ѝ кръг са такива хорица, смятащи, че работата на жената е до печката с парцала и децата и тя бърза да изпълни "както повелява традицията". Аз, в големия град също съм готова от 20годишна за бебе, едно дете съм и цял живот съм  чакала с нетърпение този момент, но учих, работих, намерих човек, стъпих си на краката и родих на 30г (След 2 месеца станах на 31). Имам колежки от университета, които родиха още като студентки (някъде около 22-23г),  но имам и такива (таман 2), които родиха първото си дете на 43г. Масово около 30те. Но никога нито съм се водила кой кога, защо и как, нито пък някой се е водил по мен. Тук никой никога не гледа, не следи, общо взето си гледа собствения живот. Тази черта е присъща на хората по селата (в никакъв случай не обиждам никого и не целя да разделям хората така), просто манталитетът на малкия град е такъв.
Авторке, ако можеш се отдели от този манталитет и си гледай в собствената паничка. Иначе точно в тази възраст, ако родиш ще изпуснеш някакви моменти, които после ще искаш да си върнеш, но ще е неадекватно. Затова народът е казал: Всяко нещо с времето си"

# 39
  • Мнения: 30 802
При хората също така има друг инстинкт - ако се чувстват притиснати и няма условия, да не се размножават. То и животните го имат. А и хората не са животни, имат и разум.

На мястото на авторката бих търсила работа, максимално с добри осигуровки. Покажи, че даваш от себе си, поживейте още 2-3 години и нещата ще станат по-лесни.

# 40
  • Мнения: X
Съжалявам, че ще го напиша, той не те обича....И не иска да си майка на децата му.
Природата го е измислила така - когато истински желаем някого да се размножаване, особено когато сме млади.
Не мисля така.
За съжаление, аз мисля като Dincho.....Не те обича.
Или не те обича Достатъчно, че да му е важно какво искаш и ТИ.
Искал първо да изкара книжка???Че тя се изкарва за месец.Докато стигнете до фаза да държи бебе в ръцете си, могат да минат години, с твоите проблеми.
Или той няма капацитет да вземе книжка за месец, та предполага, че ще му трябват години да стане шофьор?

# 41
  • Мнения: 175
Според мен авторката е в някакво по-забито село, където нравите са още от миналия век и където, ако не родиш до 25г си вече стара за дете и те жигосват. Вероятно затова и приятелския ѝ кръг са такива хорица, смятащи, че работата на жената е до печката с парцала и децата и тя бърза да изпълни "както повелява традицията". Аз, в големия град също съм готова от 20годишна за бебе, едно дете съм и цял живот съм  чакала с нетърпение този момент, но учих, работих, намерих човек, стъпих си на краката и родих на 30г (След 2 месеца станах на 31). Имам колежки от университета, които родиха още като студентки (някъде около 22-23г),  но имам и такива (таман 2), които родиха първото си дете на 43г. Масово около 30те. Но никога нито съм се водила кой кога, защо и как, нито пък някой се е водил по мен. Тук никой никога не гледа, не следи, общо взето си гледа собствения живот. Тази черта е присъща на хората по селата (в никакъв случай не обиждам никого и не целя да разделям хората така), просто манталитетът на малкия град е такъв.
Авторке, ако можеш се отдели от този манталитет и си гледай в собствената паничка. Иначе точно в тази възраст, ако родиш ще изпуснеш някакви моменти, които после ще искаш да си върнеш, но ще е неадекватно. Затова народът е казал: Всяко нещо с времето си"

Ето това за пръв път го чувам по голяма глупост няма.

# 42
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Няма по- лошо от това да ти е фикс идея правенето на деца. Всъщност има- да се фиксираш силно, дори виждайки, че партньорът ти не е готов. Не се правят деца така. Очевидно ти летиш в облаците и добре, че поне мъжът ти разсъждава трезво, защото явно има основателни причини, за да не е готов. Книжката определено е една такава причина.
Все още сте много млади, можете да си позволите "лукса" да изчакате момента, когато и двамата сте готови.

# 43
  • Мнения: 8 016
Не знам има ли виновен, но:
  Използваш чуждия житейски опит, който ти е удобен, за пример и сравнение - много тъпо. Сигурно и мъжа ти се дразни, ако му говориш за подобни сравнения. Така няма да го убедиш, колко ще е хубаво да имате дете.
  Говориш за доходите му, сякаш от сега си представяш как той с години трябва да издържа теб и евентуално едно бебе. Звучиш като мързелива жена, която иска да бъде едно 10-на години домакиня. След първото дете, ще поискаш и второ. Това не е много надъхващо за мъжа ти.
  Постоянно повтаряш аз искам, аз мисля, аз искам... Много егоистично звучи, все да мислиш ти какво искаш и да не се съобразяваш, че мъжът ти явно не е готов да ти угоди за това, което искаш. В семейството по важни въпроси има ние.

 Като цяло звучиш вманиачена на тема бебе, което е отблъскващо за мъжа ти, явно. Скоро може и секс да спрете да правите, ако така отчайващо го пришпорваш.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 365
Според мен авторката е в някакво по-забито село, където нравите са още от миналия век и където, ако не родиш до 25г си вече стара за дете и те жигосват. Вероятно затова и приятелския ѝ кръг са такива хорица, смятащи, че работата на жената е до печката с парцала и децата и тя бърза да изпълни "както повелява традицията". Аз, в големия град също съм готова от 20годишна за бебе, едно дете съм и цял живот съм  чакала с нетърпение този момент, но учих, работих, намерих човек, стъпих си на краката и родих на 30г (След 2 месеца станах на 31). Имам колежки от университета, които родиха още като студентки (някъде около 22-23г),  но имам и такива (таман 2), които родиха първото си дете на 43г. Масово около 30те. Но никога нито съм се водила кой кога, защо и как, нито пък някой се е водил по мен. Тук никой никога не гледа, не следи, общо взето си гледа собствения живот. Тази черта е присъща на хората по селата (в никакъв случай не обиждам никого и не целя да разделям хората така), просто манталитетът на малкия град е такъв.
Авторке, ако можеш се отдели от този манталитет и си гледай в собствената паничка. Иначе точно в тази възраст, ако родиш ще изпуснеш някакви моменти, които после ще искаш да си върнеш, но ще е неадекватно. Затова народът е казал: Всяко нещо с времето си"

Ето това за пръв път го чувам по голяма глупост няма.


Кое от всичките ми изречения чуваш за пръв път и смяташ, че няма по-голяма глупост от него?

Общи условия

Активация на акаунт