В мен ли е вината 😞

  • 4 723
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 504
Вие я изкарахте почти инвалид за една поликистоза  Crazy Много от нас са забременели на първи опит бременост въпреки поликистоза и лекарски страховити диагнози.

Значи ако не искаш на ЧАСА дете от човека до теб - не го обичаш? Много детска логика на "доказване" на чувствата.

Честно казано и с това разчепкване ЗАЩО не иска и вадене на вода от 100 кладенци - ами не иска бе! Смята, че не е готов и толкова, не е нужно да се мотивира с есе от 5 страници. Не иска - така се чувства. А секс, семейство, дете - трябва и двамата участника истински да ги искат.

# 61
  • Мнения: 8 937
Вие я изкарахте почти инвалид за една поликистоза  Crazy Много от нас са забременели на първи опит бременост въпреки поликистоза и лекарски страховити диагнози.

Значи ако не искаш на ЧАСА дете от човека до теб - не го обичаш? Много детска логика на "доказване" на чувствата.

Честно казано и с това разчепкване ЗАЩО не иска и вадене на вода от 100 кладенци - ами не иска бе! Смята, че не е готов и толкова, не е нужно да се мотивира с есе от 5 страници. Не иска - така се чувства. А секс, семейство, дете - трябва и двамата участника истински да ги искат.

Масово лекарите в България диагностицират ли поликистоза, се държат все едно жената е обречена на безплодие. И аз съм попадала на такъв, разбирам дамите.
За другото съм напълно съгласна.

# 62
  • Мнения: 691
Според мен авторката доста лети в розови облачета относно малкото сладко бебче. Поставила си го е за фикс идея СЕГА и на момента и едва ли отчита, че ако един мъж е притискан, още повече ще се отблъсне и отлага, да не говорим ако започне да усеща, че и сексът се прави най-вече за изпълнението на фикс идеята. И едва ли авторката си представя как ще се справят, когато след настъпилото напрежение и умора, той започне да си изкарва на нея недоволството си и отношенията тръгнат надолу. Тя си е навила на пръста - Аз искам, Аз съм готова, Аз бързам СЕГА! Но мисли ли си как би се справяла, когато започне да закъснява, защото си намира още "работа", понеже не му се прибира вкъщи да вижда уморената жена, чието внимание е погълнато от детето. И понеже е започнал да се чувства на заден план поради това. И това е твърде вероятен сценарий когато единият не е готов и не желае да поема още тази отговорност. Винаги съм се чудила на толкова бързащите за "бебче" и немислещи за всичко, което следва. Авторката навярно си представя появата на бебето като края на приказките: "И всички заживели щастливо". Но това всъщност е начало на нова приказка, много различна, и дали ще е щастлива, зависи от готовността и много важно - зрелостта и на двамата участници.

# 63
  • Мнения: 8 016
Втората дума от ника на авторката отговаря изчерпателно на писанията ѝ . Препоръчвам ѝ посещение при психиатър.

# 64
  • Мнения: 257
След като изчетох всички коментари мога да подчертая,че авторката е едно още непораснало момиче,което счита за правилни своите претенции относно "бебчето" сега.
Коментарите тук са писани от жени на зряла възраст и станали мами,а авторката се е заинатила да се "заяжда" отговаряйки ,че не са прави,и че пишат абсурдни глупости. Dizzy Face
На 23 години без да се самоусъвършенстваш,без хобита,без работа и амбиции за нещо повече си кръгла 0 ,мойто момиче.
За каква еманципация говорим,като има такива "жени" ,дето нарочно завързват мъжете си с деца,за да могат да се бият в гърдите че са майки,ама като стане въпрос за раздяла да си търсят "правата" (месечната издръжка за детето).

# 65
  • Мнения: 8 016
Авторката има друга тема "супругът ми не иска деца", трета озаглавена "малко секс", четвърта, в която уж описва ситуация с приятелка, но май описва себе си и мъжа си...а бе наистина да потърси поне психотерапевт, иначе нищо по-добро не я чака. Отговорът по темата е: Да, имаш вина.

# 66
  • Мнения: X
Тези теми не бяха ли от други жени?

# 67
  • Мнения: X
Скрит текст:
Вие я изкарахте почти инвалид за една поликистоза  Crazy Много от нас са забременели на първи опит бременост въпреки поликистоза и лекарски страховити диагнози.
Значи ако не искаш на ЧАСА дете от човека до теб - не го обичаш?
Скрит текст:
Много детска логика на "доказване" на чувствата.

Честно казано и с това разчепкване ЗАЩО не иска и вадене на вода от 100 кладенци - ами не иска бе! Смята, че не е готов и толкова, не е нужно да се мотивира с есе от 5 страници. Не иска - така се чувства. А секс, семейство, дете - трябва и двамата участника истински да ги искат.
Е, колко да е "на часа", като са женени от три години?И кой знае колко време преди това са гаджета....
Не е като да се познават от "вчера" и тя веднага да го е напънала за бебета.
3-4 години са достатъчно време да опознаеш другия и да прецениш "ще мелите ли брашно заедно".

# 68
  • Мнения: 30 802
Мисля, че по-възрастните подценяват дилемата на новите поколения "да имам ли дете". За предишните поколения то става без мислене, като дифолтния избор. Но за моето и по-нови поколения лозунгът е - детето е съзнателен избор. Тоест буквално избор в икономическия смисъл на думата, избор между различни опции в живота. И оттам идва дилемата и чуденето дали изборът ти е оптимален, дали не изпускаш нещо, дали наистина е осъзнато и всичко е премислено.

Звучи като лигня, но наистина си е проблем и не е леко да се изживее. Освен това води до усещането, че детето е капан. Да не говорим за ясно видимото изискване за гледане на деца в 21 век, което е доста по-различно от задачите на нашите майки дори (днес повечето наши майки биха минали за адски зле гледащи и неглижиращи).

# 69
  • Мнения: 8 016
Били гаджета, тя искала дете. Той казал трябва време, да се оженим и т.н. Натиснала го за сватба, оженили се набързо, и тя от първия месец почнала да му надува главата за бебе. Той отложил, заради неуредени здравни карти и други подобни битовизми, но тя упорито продължава да настоява за бебе сега, веднага - фикс идея със следене на цикъл, овулации, тестове и т.н. Напуска работа. Може би е решила, че това ще затвърди позицията ѝ на кандидат мама-домакиня. Няма друга работа, освен да се постарае да забременее. Но мъжа ѝ се услушва от както тя го натиска. За мен цялата тази сага е тотално сбъркана история. Млади са - има време живота да ги научи, но това не е нормален начин да се сдобиеш с желано дете.

# 70
  • Мнения: 6 930
Не че разбирам много, а и съм имала подобен проблем доооста отдавна, в пубертета, но докторите обикновено не "лекуват" ли поликистозни яйчници с противозачатъчни, поне в началния етап на откриването им?

# 71
  • Мнения: 8 937
Не че разбирам много, а и съм имала подобен проблем доооста отдавна, в пубертета, но докторите обикновено не "лекуват" ли поликистозни яйчници с противозачатъчни, поне в началния етап на откриването им?

Зависи. Мен ме лекуват с Метформин заради страничните ефекти от противозачатъчните.

# 72
  • Мнения: 6 930
Просто ми се стори странно единственото решение, уж според авторката, да е да почнат да правят бебе веднага. Повечето ми приятелки, които са имали такъв проблем, също знам, че ги почват с противозачатъчни. Иначе вероятно се третира и по други начини, както при теб

# 73
  • Мнения: 8 937
Просто ми се стори странно единственото решение, уж според авторката, да е да почнат да правят бебе веднага. Повечето ми приятелки, които са имали такъв проблем, също знам, че го почват с противозачатъчни. Иначе вероятно се третира и по други начини, както при теб

Странно е, да. Още по-странно е, че пие само витамини. Много жени изобщо нямат овулация с тази диагноза.
 А и иначе, при моя вариант на лечение, пак не бих правила опити дори да мога да зачена.

# 74
  • Мнения: 1 119
Не че разбирам много, а и съм имала подобен проблем доооста отдавна, в пубертета, но докторите обикновено не "лекуват" ли поликистозни яйчници с противозачатъчни, поне в началния етап на откриването им?

Аз от много години имам този "проблем". Винаги изписват противозачатъчни, но след тях проблем няма точно два месеца след спирането. Аз така и не съм лекувана с друго, защото имам кисти на яйчниците, но нямам други симптоми за поликистоза, според лекарите. Сега пия някакви витамини. Цикълът ми е нередовен и явно това е положението. Хем имаш проблем, хем нямаш.
Не мисля, че е невъзможно забременяването, след като имам овулация доказана, просто трудно се проследява, поради нередовен цикъл. Познавам много жени забременели с кисти.
Според мен, не трябва толкова да мисли за това.

Общи условия

Активация на акаунт