Бъдещи и настоящи мамчета във UK

  • 25 613
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 168
A случайно някоя от вас да знае за туристическа виза какви документи се изискват от посолството? Предварително благодаря

# 226
  • Шотландия
  • Мнения: 2 860
И моят младоженец беше с поличка /килт/ , но сватбата ни беше в провинцията. Беше си голяма сензация - доста народ се събра да гледа, но не булката, а младоженеца.
Притесняваме това, че всъщност сме заедно от две години, но предимно той пътува до България - не знам дали ще го приематв посолството
Няма какво да се притеснявате. Важно е да успееш да докажеш, че се познавате от възможно повече време и сте били заедно възможно по-често. Всичко влиза в работа, бележки от хотели, регистрации в полицията, неговите печати в паспорти от границата, общи снимки и т.н.  Сватби, които са били не в много тесен кръг също вършат работа - снимки от тях, а вашата си е била направо чудесна, като чета!!!

 Няма да се притесняваш изобщо! Аз получих 2-годишна виза през февруари, без дори да пожелаят да ме извикат на интервю - бях като трясната с мокър парцал, защото очаквах да ме въртят на шиш - една година преди това ми отказаха туристическа виза, за да му отида на гости, та само той беше пътувал за България. Този път направо ми казаха да отида в 4 часа да си взема паспорта. Толкова се сащисах, че дори не попитах нищо - чак полицаят долу ми обясни, че ако са представени достатъчно на брой и убедителни документи, могат да вземат решение веднага.

Да не забравя, напишете по едно лично писмо - като изявление от двамата, защо искате да се съберете, да не забравите да пишете, че се обичате и че искате да създадете семейство, дечица, и защо трябва да е в ЮК.

Няма страшно, познавате се от доста време, само трябва да го докажете. Слагай към документите за доказателство на истинността на връзката каквото ти дойде наум, дори и да ти се вижда глупаво, смешно или сантиментално. Ние си изпращахме картички по пощата, снимала бях на ксерокс гърба на десетина, на които си личаха печатите, да четат как сме се наричали любов моя и т.н., ако не ги е срам! Стискам палци и не се отказвайте! Ако пък чакате, после как ще обясняваш защо не сте искали да живеете заедно и изведнъж ви е дошла музата????

Давай с позитивната настройка, както казва Мери, няма страшно. Стискаме палци! Hug

# 227
  • UK
  • Мнения: 1 334
само да добавя, че и разпечатки от телефони вършат работа-ние приложихме за времето, през което съм била в БГ  Grinning Не се притеснявай за визата, аз също те съветвам да си изкараш.

# 228
  • Мнения: 6 390
За кое да разпиташ - за колежа или района? Ако училището е кредитирано от Бритиш Кансил тогава е добро, ако не - не е.
всъщност за телефоните искам да разпитам, не за училището  Grinning

# 229
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
всъщност за телефоните искам да разпитам, не за училището  Grinning
А ние от другите райони не можем ли да ти помогнем   Flutter

# 230
  • Мнения: 6 390
всъщност за телефоните искам да разпитам, не за училището  Grinning
А ние от другите райони не можем ли да ти помогнем   Flutter
Grinning Мери,
то се е видяло че пак ти ще ме съветваш  Wink Mr. Green
Интересува ме брат ми от коя фирма да си купи карта за мобила - без договор, важното е да са по евтини разговорите до бг и по възможност до цз  Grinning

# 231
  • Шотландия
  • Мнения: 2 860
A случайно някоя от вас да знае за туристическа виза какви документи се изискват от посолството? Предварително благодаря
Лоли, ]тук можеш да намериш цялата информация за всякакви визи на български.

http://www.britishembassy.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMark … cid=1048245399617

# 232
  • Манчестър
  • Мнения: 2 497
всъщност за телефоните искам да разпитам, не за училището  Grinning
А ние от другите райони не можем ли да ти помогнем   Flutter
Grinning Мери,
то се е видяло че пак ти ще ме съветваш  Wink Mr. Green
Интересува ме брат ми от коя фирма да си купи карта за мобила - без договор, важното е да са по евтини разговорите до бг и по възможност до цз  Grinning

Ами то евтини разговори на мобиле няма,специално на PAUG,ама чувам,че на 02 било евтино да се звъни до БГ....едно време беше Ориндж(19 п),ама сега маи е доста скъпичко. Поне от другите българи чувам за 02....

# 233
  • Мнения: 6 390
В ЦЗ с Водафоун са най евтините разговори до бг, и всички българи който познавам са с 99% Водафоун
Я кажете вие към кой мобилен оператор сте  newsm78

И като съм почнала с въпросите, кажете моля ви сайта на Бритиш Кансил, да го видя аз това училище Thinking

# 234
  • Мнения: 818
А какво е ЦЗ?Май нещо спеках.Ние имаме Ориндж Водафон и 3 и домашен Телеуест  Mr. Green

# 235
  • Мнения: 6 390
А какво е ЦЗ?Май нещо спеках.Ние имаме Ориндж Водафон и 3 и домашен Телеуест  Mr. Green
Извинявам се, мързи ме да сменям кредора  Embarassed
CZ e международното съкращение за Чехия, същото като UK или BG  Wink

А 3 пак ли е моб. оператор  newsm78

# 236
  • Манчестър
  • Мнения: 2 497
А какво е ЦЗ?Май нещо спеках.Ние имаме Ориндж Водафон и 3 и домашен Телеуест  Mr. Green
Извинявам се, мързи ме да сменям кредора  Embarassed
CZ e международното съкращение за Чехия, същото като UK или BG  Wink

А 3 пак ли е моб. оператор  newsm78

Да,но е абсолютно дърво. Не го препоръчвам изобщо,губи рецепсия много често и навсякъде.....изведнъж прекъсва....Аз Имам Водафон контрак и до БГ е 1.50 /мин

# 237
  • Мнения: 6 390
Аз питам за нещо като ПРИМА карта от Мобилтел - без договор, защото като студент незнам дали ще може да плаща месечните такси редовно ...
 Всъщност май зависи дали е голяма разликата в тарифата, в чехия няма голяма ценова разлика специално за разговорите до БГ за Водафоун говоря де, че другите не ги знам  Rolling Eyes
Минимална е разликата на разговорите до БГ между повечето карти с договор и картата без договор, и при вас ли е така  Thinking около 0,30 евро цента- мин.  е ценатата почти за всички клиенти на Водафоун

# 238
  • Мнения: 1 860
 Eli_cz, с две ръце гласувам за О2 карта. Ние всички сме с такива. До скоро говорихме за по 2п на минута с България - събота и неделя. Сега малко ги вдигнаха, мисля, че е 5п на минута, но не съм много сигурна. Смс навсякаде ти е 0.10 и всеки месец имаш безплатни минути, ако си заредил за 15паунда ти изпращат 150 мин. и за 30 паунда - 300мин. които можеш да ползваш и за България. Отделно ти връщат 10% от зареждането на всеки 3 месеца и всеки месец имаш да избираш между безплатни смси, по-евтини разговори, безплатни минути и т.н. Аз като дойдах си вземах ориндж и на втория месец я смених, защото ми излизаше много по-скъпо.

# 239
  • Мнения: 1 581
Ние сме на о2, контракт, и понеже номерата с 0844 и 0845 влизат към безплатните минути, а през тези номера до Бг се звъни за 1-2п/мин., а на нас май даже ни излиза безплатно, ама не съм сигурна  newsm78
Така или иначе само на о2 тези номера влизат към безплатните.
Не знам как е обаче на pay as you go. За водафон знам, че са малко по-скъпи тук. 3 са малко гадни, до скоро бяхме на такъв, но май са по-евтини.

Иначе от стационарен тел. си се звъни през евтините номера без проблем, ако ще може да ползва такъв тел. там, където ще живее, само че с БТ-линия. Иначе сме звънили и от улични тел. пак през някакви евтини номера, но не ги помня вече.

Разни карти за евтини разговори има също, има и такива за от мобилен телефон, но не знам за тях.

За евтини номера от UK до Чехия можеш да видиш: http://niftylist.com/calls/

Общи условия

Активация на акаунт