Избор на столче за кола - 3

  • 41 209
  • 748
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 375
В нашето главата пада. Взехме и подложка за изравняване на наклона, но пак пада. Ако стола го монтираме на по-широко, т.е. дълго проблема е по-малкъ, но ние сме го свеле максимално към задната облегалка, за да мога да сядам отпред, иначе не мога.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Аз вчера звънях, ама ние сме с две коли и ако сложим на едната, ще трябва да сложим изофикс и на другата. И май ще си търсим столче без изофикс. Прекалено сложно става просто.

Ваня, много полезна информация! Благодаря. На това столче изобщо не бях попадала.

Може ли да се включат и други, които са със столчета БЕЗ изофикс, да са в посока обратна на движението максимално дълго, да имат добра позиция за сън, така че главата на детето да не пада напред и коланът на колата да не препречва пътя при поставяне/вадене.

Наклона на столчето зависи от наклона на седящата част на автомобилната седалка, не толкова от самото столче. Обикновено столчетата за коли са с наклон 45 градуса на гръбчето, спрямо шасито на автомобила.
Накона не може да бъде по - голям, тъй като това е изискване за да отговаря столчето на стандарта.

Ако желаете да ползвате столчето за кола максимално дълго обратно на движението, вероятно добър вариант би бил BeSafe iZi Plus. Той е предвиден за ползване САМО обратно на движението до 115 см. или приблизително до 5 години. Маршрута на колана е различен от показания по - горе и има 3 положения за регулиране на наклона, които могат да бъдат регулиране и при монтиран стол (не всички могат това, пример Britax MaxWay).

# 347
  • Мнения: 3 096
Рошко, аз съм с Форд Фиеста и не ми се струва, че седящата част не е с голям наклон.
Скрит текст:
Снимка от интернет


Наистина ме притеснява като й падне главата. Ще разгледам столчето, което си показал. Благодаря и че си подчертал, че при някои столчета наклонът не може да се регулира при монтиран стол, което е доста голям минус.

И да питам от любопитсво, на каква възраст сменихте кошницата за новорено със столче за по-голямо бебе?

# 348
  • Мнения: 16 871
На 1г. Сменихме ние.

# 349
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Рошко, аз съм с Форд Фиеста и не ми се струва, че седящата част не е с голям наклон.

И да питам от любопитсво, на каква възраст сменихте кошницата за новорено със столче за по-голямо бебе?

Коя година е тази Фиеста, че като гледам май не е от най - старите и може и да има изофикс, кой го е гледал?

Столчетата до 13 кг. обикновено са до 75см., ръста е по - сериозния фактор за смяна на столчето, тъй като децата често са по - високи от колкото широки Grinning

# 350
  • Мнения: 3 096
2007-ма година е. Първо гледа мъжът ми, не можах да повярвам, че няма, та гледах и аз Grinning

Ако се гледа ръстът, значи столчето е, или скоро ще е, за смяна. Просто ми стана интересно, защото от нашата отчетна, ние сме едни от малкото, които все още ползват кошницата, а уж е до 13 кг

# 351
  • Варна
  • Мнения: 1 472
2007-ма година е. Първо гледа мъжът ми, не можах да повярвам, че няма, та гледах и аз Grinning

Ако се гледа ръстът, значи столчето е, или скоро ще е, за смяна. Просто ми стана интересно, защото от нашата отчетна, ние сме едни от малкото, които все още ползват кошницата, а уж е до 13 кг

Да, виждам, че го дават от 2008 за този модел.
Все пак е хубаво още веднъж да проверите, като мушнете длани между облегалката и седящата част на седалката и да потърсите "П" образни метални части Simple Smile не винаги са обозначени и видими.

# 352
  • Мнения: 89
Здравейте,
Миже ли да ми кажете от кои английски сайтове купувате столчетата и сте доволни.
Предварително благодаря.

# 353
  • Мнения: 3
Здравейте,
Имам нужда за съвет за хубаво столче, преминало тестове, което да е без Изофикс, тъй като нашата кола няма. Та моля, ако може за съвет за столче за бебе, което в момента е 9кг., да се вози обратно на движението, да има функция сън и да се захваща с колани. Благодаря предварително!

# 354
  • Мнения: 293
Здравейте! Предстои ни смяна на кошницата. Тъй като сме с количка на Пег перего и допълнително купихме база за изофикс, най-вероятно ще вземем  техния стол, който е 9-18кг. Имам въпрос някой дали е ползвам този стол на пег перего, защото лично аз предпочитам по-скоро такъв, който се върти на 360. През повечето време шофирам сама и предпочитам детето да е до мен, обърнато срещу движението.

# 355
  • Мнения: 4 375
Мисля, че е по-добре да е отзад детето, ще свикне да се вози само.

# 356
  • Мнения: 2 004
Здравейте, попадна ми оферта за столче Britax Evolva.
Цената, на която ще го взема е 200лв., ново.
Столчето добро ли е? Има ли нещо по-добро, което бих могла да купя в този ценови клас?
Какви са недостатъците му пред други по-скъпи столчета?

# 357
  • София
  • Мнения: 5 456
Здравейте, попадна ми оферта за столче Britax Evolva.
Цената, на която ще го взема е 200лв., ново.
Столчето добро ли е? Има ли нещо по-добро, което бих могла да купя в този ценови клас?
Какви са недостатъците му пред други по-скъпи столчета?
Веднага ти казвам недостатъка му,за да го сложиш в положение сън,трябва да разкачаш целия стол от коланите,съответно да вдигнеш детето.
 Това е,съществен недостатък е,но пък столчето е широко и удобно за детето.
 Това че столчето е широко също би могло да се възприеме като недостатък,ако колата е малка.За мен е плюс.Но реално доста място заема.
 Недостатък за мен и това че няма Isofix система.

# 358
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 849
Здравейте, в търсене съм на столче за кола 15-36 кг. В момента сме с Joie anchor 0-18.  Търсих столче съвместимо с тази база, но май няма в тази категория. Ако знаете за такова столче ще съм благодарна да пишете.
Иначе ако може за препоръки за столче с Изофикс 15-36 кг.,но да е до около 400 лв. Предварително благодаря.

# 359
  • Мнения: 4 755
Здравейте, в търсене съм на столче за кола 15-36 кг. В момента сме с Joie anchor 0-18.  Търсих столче съвместимо с тази база, но май няма в тази категория. Ако знаете за такова столче ще съм благодарна да пишете.
Иначе ако може за препоръки за столче с Изофикс 15-36 кг.,но да е до около 400 лв. Предварително благодаря.

Май големите столчета вече нямат изофикс, а една друга система. Рошко да каже, че е компетентен. Иначе синът ми от пет години е с Конкорд трансформър, който се захваща за изофикса на седалката и д колана на колата. Доволна съм. На една дръжка на ръба платът малко се е изтъркал, но подозирам, че детето има съществен принос за това. Мисля, че го взех за 100 евро от немския Амазон на някаква промоция.

Общи условия

Активация на акаунт