Избор на столче за кола - 3

  • 41 535
  • 748
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 812
Лайка, ти влезе да се заяждаш ли?!

Рошко винаги е бил изключително ценен със съветите си и нямаш никакво основание да му скачаш така. Купи си столчето откъдето искаш.

# 556
  • Мнения: 2 004
Не скачам на никого.
Темата е, за да сме полезни.
На някой може пък да му е полезно да види разликите в цените на столчетата от бг търговци и такива в чужбина.
А всеки сам избира откъде да си го закупи. Както и аз направих междувпрочем и без твоето разрешение, Нединка.

# 557
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Деси, намери ми столчето на стандартна цена.
Няма промоция. Това е цената, на която се продава столчето.
Сега е 165евро,но намалено от 215евро.При ненамалена цена в бг сайт от 550лева.Къде са тези 70-100%?А в БГ няма промоции,така ли?Ами не съм съгласна

Вижте, вижте .........
Целта не е да се караме, тук сме за да може да си бъдем полезни по някакъв начин.
За мен е важно да виждам как реагират клиентите, да споделя опита който имам и т.н., за вас вероятно да видите какво е актуално, да се посъветвате какво да изберете.
Да, може да се случи да се разчиства определно столче или столчета, цената да е драстично намалена, понякога ние като вносители нямаме достъп до промоции, които се правят в големите държави, където няма дистрибутор и марките продават директно.
Въпреки това, надценка от 100%, дори и 70% на редовна цена е невъзможна и безсмислена за всеки дистрибутор, просто няма как да продаде нещо с такава надценка. Интернет осигурява бърз и лесен начин да се провери цената не само в България, но и в целия свят.
Случвало ми се е да продават продукт на цената и под нея на която аз като вносител го купувам от производител, но в период в който се очаква нова версия на продукта или той се спира от производство.
В България разполагаме с малки количества на склад заради ограниченото търсене. 60 000 раждания на година, голяма част от тях от групи които не могат да си позволят или не искат въобще продукт, друг част 2-3 раждане с продукти от предни деца, втора употреба, внос от чужбина и т.н.
За това и промоциите са по - рядко и по - малки, просто няма какво да намаляваме, защото няма на склад.
Не сме продали 100 000 продукта за да не ни пука за 20 които трябва да ликвидираме.

Не ни е лесно, повярвайте и обвиненията, че не сме се наяли понякога идват в повече.
Повечето детски магазини се чудят как да оцелеят и това не е от надценки.
Не знам от колко време сте тук, но ето ........
Касида в Пловдив ??? - сега само онлайн
Премаман в Пловдив, София и Варна ??? - затворени
Бебемаркет ?? - София - само онлайн
Малечко в Бургас
Рая в Бургас

Сигурен съм, че във всеки град има поне по 3-4 детски магазина които са затворили врати, биха ли ако печелят както си представяте?

Замисляли ли сте се, че дори във Великобритания затварят вериги детски магазини?

# 558
  • Мнения: 4 812
Много е важен начинът, по който се дават съветите. А пък разрешение изобщо не съм имала намерение да ти давам. Имам си подопечни, на които давам или не разрешение.

Със здраве!

# 559
  • Мнения: 16 876
И аз това се чудих, когато разглеждах Сайбекс сериите.
Някой може ли да ми обясни каква е разликата между платинената серия на Cybex (Solution Z fix) и златната (Solution M fix).
Както и този Бритакс е в дилема със Сайбексите
https://www.roshko.bg/car-seats/grupa-2-i-3-15-36-kg/britax-stol … eries-blue-marble

# 560
  • Мнения: 1 355
А какво ще кажете за столчетата на Грако? Те сигурни ли са? Аз съм в много голяма чуденка все още и не смея да купувам все още нищо. Най-голям мерак имах за Рекаро, но нещо не намирам модел от 9 кг, който да може да се накланя и да се поставя обратно на движението. Тоест открих, ама за 1000 лева 🤪 Препоръчайте ми нещо просто 😬😃

# 561
  • Мнения: 37
Здравейте, моля споделете вашето мнение, за да направя най-добрия избор. Имам момченце на почти 3 години 98 см 12 кг и бебе на 3 месеца. Към момента баткото се вози в стол Britax Roomer First class, а бебето в кошница взета на заем. Ясно е, че бебето ще иде в стола на батко, но към коя категория да се ориентирам за баткото. Възраста ли да гледам или размерите му/ на детето/, при избора. Може да ми предложите и конкретни модели, без изофикс. Благодаря на отзовалите се!

# 562
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Здравейте, моля споделете вашето мнение, за да направя най-добрия избор. Имам момченце на почти 3 години 98 см 12 кг и бебе на 3 месеца. Към момента баткото се вози в стол Britax Roomer First class, а бебето в кошница взета на заем. Ясно е, че бебето ще иде в стола на батко, но към коя категория да се ориентирам за баткото. Възраста ли да гледам или размерите му/ на детето/, при избора. Може да ми предложите и конкретни модели, без изофикс. Благодаря на отзовалите се!

Аз бих ви посветвал да изчакате докато голямото дете достигне 100 см. и да търсите вариант 15-36 кг. или 100 - 150 см. с фиксираща система. Причините са 2, този стол се ползва доста дълго и дори колата да няма фиксираща система е вероятно да я смените в периода на ползване. Другата причина е, че столовете 15-36 кг. или 100 - 150 см. реално не биха били фиксирани в автомобила ако нямат фиксираща система. Просто се поставят на седалката и автомобилния колан държи и детето и столчето за кола.
Britax Roomer First class се ползва обратно на движението до 1 година и по спомен е подходящ от раждането, за малкото дете няма да е проблем да мине на него във всеки един момент.

# 563
  • Мнения: 37
Здравейте, моля споделете вашето мнение, за да направя най-добрия избор. Имам момченце на почти 3 години 98 см 12 кг и бебе на 3 месеца. Към момента баткото се вози в стол Britax Roomer First class, а бебето в кошница взета на заем. Ясно е, че бебето ще иде в стола на батко, но към коя категория да се ориентирам за баткото. Възраста ли да гледам или размерите му/ на детето/, при избора. Може да ми предложите и конкретни модели, без изофикс. Благодаря на отзовалите се!

Аз бих ви посветвал да изчакате докато голямото дете достигне 100 см. и да търсите вариант 15-36 кг. или 100 - 150 см. с фиксираща система. Причините са 2, този стол се ползва доста дълго и дори колата да няма фиксираща система е вероятно да я смените в периода на ползване. Другата причина е, че столовете 15-36 кг. или 100 - 150 см. реално не биха били фиксирани в автомобила ако нямат фиксираща система. Просто се поставят на седалката и автомобилния колан държи и детето и столчето за кола.
Britax Roomer First class се ползва обратно на движението до 1 година и по спомен е подходящ от раждането, за малкото дете няма да е проблем да мине на него във всеки един момент.
Рошко, объркала съм се. Детето ми е 90 см.

# 564
  • Мнения: 4 477
Само да допълня, че е добре да премерите стола с детето, защото и нашия 15-36 уж ставаше за над 104 см, но беше висок за детето на тези сантиметри.

# 565
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Рошко, объркала съм се. Детето ми е 90 см.

Ако детето е 90 см. вероятно ще има нужда от повече време.
15 - 36 кг. са предназначени за деца с ръст над 100 см.
Ако се налага по - ранна смяна стола трябва да е 9-36 кг.

Само да допълня, че е добре да премерите стола с детето, защото и нашия 15-36 уж ставаше за над 104 см, но беше висок за детето на тези сантиметри.

По - вероятно е да не сте измерили ръста на детето правилно.
За да бъде стандартизиран стола трябва да отговаря на определени условия, като минимален ръст и максимален ръст напр.

# 566
  • Мнения: 1 355
Отново съм аз, искам да питам за мнения за Cosatto, май предния път никой не ми отговори 🤔

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 13 543
Разглеждам тези две столчета, кое бихте препоръчали /и ме интересува стол с изофикс може ли да се монтира и в кола без изофикс, че едната ни кола няма/
https://rayatoys.com/stol-za-kola-moni-colonel-360-tamno-siv?gcl … SUHRoCYd4QAvD_BwE

https://detence.bg/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0%B5-%D0%B7%D … ue-520004011.html

# 568
  • Мнения: 4 477
Нито едното! А това с кита отпред хич не е безопасно.

# 569
  • Мнения: 1 355
Видяхте ли, че има намаления във Вис Виталис? Има намалени и столчета за кола 👌

Десислава, доколкото знам има столчета, които могат да се закрепят, както с изофикс, така и с колани, но май трябва да е оказано в характеристиките 🤔

Общи условия

Активация на акаунт