Изследване на ХОРМОНИ – 20 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 025
  • 737
  •   2
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 35 812
Здравей Денис отново. Моля ге пак за помощ. На 25 ден са изследванията ( 17 или 18 имах ову) Много се притесних. Имам надбъбречна хиперплазия. Миналия месец Е. беше на ръба, а 17 ох прогестерона на горна граница. Чудех се дали не  е от намалената доза на кортикостероидите... Тази седмица трябва да ми дойде, а след това съм за обгаряне на раничка и тогава ще се видя с гинеколожката ми
Скрит текст:
ето и миналите изследвания
3 ден от цикъл
Скрит текст:
7 дена след ову ,но преди месец
Скрит текст:
Здравей!
Е2 е висок, Прогестерона - нисък, може да има ЛУФ - трябва да те видят на УЗ.
Или да има киста и О. ( от друг фоликул) или ЖТ да се е превърнало в киста - лекар трябва да прецени.
Паратхормона е висок - при прием на вит. Д включвай всичко, поето подпомага калциевият метаболизъм, вит. К и т.н.
Вит. Д трябва да е 50-70 ng.ml
Феритинът е нисък (имаш дефицит на желязо) - трябва да е около 100 напр. ... имаш ли проблем с косата?!


Скрит текст:
Може ли коментар за моите резултати на 3-ти ден от цикъла. Скоро ще навърша 39. АМХ и Инхибин още не са готови. Бях на УЗ, не се видя нищо притеснително.
Скрит текст:
ФСХ е висок и може да показва  НЯР, но и Е2 е висок - ако няма киста/ЗФ, които да търпят обратно развитие - това не е много добре ( следи го).
Друга причина - ИР или по-високи нива  на някои андрогени. Говори с лекаря си за това - той да предположи, каква може да е причината за по-високите нива на Е2 ( защото, този хормон, нормално, на 2-3 ден от МЦ трябва да е на долна граница)
Другите хормони са добре.
Здравей, Денис.
Скрит текст:
Много ти благодаря за отговора. Докторът ми предложи да направим лапароскопия, тъй като има съмнения за сраствания и проблеми от предишна операция. Междувременно излезе АМХ, а утре чакам и Инхибина
AMH        1.0       ng/ml     0.1 - 10.4
Правим опити за бебе от 8 месеца и с тези резултати губя надежда. Четох, че след лапароскопия АМХ обичайно пада, което съвсем ще намали шанса за бременност.
Здравей!
Лапароскопията е добро решение - дано да няма проблеми и всичко да е наред.
АМХ е нисък, но шанс има.
Опитай да го повлияеш с добавки - дават добри резултати и в много случаи успяват да повишат АМХ и Инхибин В, но дори и да не успеят винаги повишават шанса за успех - дори и само 5-6% да е, все е от полза. Ще подпомогнат и по-бързото възстановяване след процедурата.

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 14:08 от denis.

# 301
  • Мнения: 104
Здравей Денис отново. Моля ге пак за помощ. На 25 ден са изследванията ( 17 или 18 имах ову) Много се притесних. Имам надбъбречна хиперплазия. Миналия месец Е. беше на ръба, а 17 ох прогестерона на горна граница. Чудех се дали не  е от намалената доза на кортикостероидите... Тази седмица трябва да ми дойде, а след това съм за обгаряне на раничка и тогава ще се видя с гинеколожката ми
Скрит текст:
ето и миналите изследвания
3 ден от цикъл
Скрит текст:
7 дена след ову ,но преди месец
Скрит текст:
Здравей!
Е2 е висок, Прогестерона - нисък, може да има ЛУФ - трябва да те видят на УЗ.
Или да има киста и О. ( от друг фоликул) или ЖТ да се е превърнало в киста - лекар трябва да прецени.
Паратхормона е висок - при прием на вит. Д включвай всичко, поето подпомага калциевият метаболизъм, вит. К и т.н.
Вит. Д трябва да е 50-70 ng.ml
Феритинът е нисък (имаш дефицит на желязо) - трябва да е около 100 напр. ... имаш ли проблем с косата?!


Скрит текст:
Може ли коментар за моите резултати на 3-ти ден от цикъла. Скоро ще навърша 39. АМХ и Инхибин още не са готови. Бях на УЗ, не се видя нищо притеснително.
Скрит текст:
ФСХ е висок и може да показва  НЯР, но и Е2 е висок - ако няма киста/ЗФ, които да търпят обратно развитие - това не е много добре ( следи го).
Друга причина - ИР или по-високи нива  на някои андрогени. Говори с лекаря си за това - той да предположи, каква може да е причината за по-високите нива на Е2 ( защото, този хормон, нормално, на 2-3 ден от МЦ трябва да е на долна граница)
Другите хормони са добре.
Здравей, Денис.
Скрит текст:
Много ти благодаря за отговора. Докторът ми предложи да направим лапароскопия, тъй като има съмнения за сраствания и проблеми от предишна операция. Междувременно излезе АМХ, а утре чакам и Инхибина
AMH        1.0       ng/ml     0.1 - 10.4
Правим опити за бебе от 8 месеца и с тези резултати губя надежда. Четох, че след лапароскопия АМХ обичайно пада, което съвсем ще намали шанса за бременност.
Здравей!
Лапароскопията е добро решение - дано да няма проблеми и всичко да е наред.
АМХ е нисък, но шанс има.
Опитай да го повлияеш с добавки - дават добри резултати и в много случаи успяват да повишат АМХ и Инхибин В, но дори и да не успеят винаги повишават шанса за успех - дори и само 5-6% да е, все е от полза. Ще подпомогнат и по-бързото възстановяване след процедурата.

Здравей и ти благодаря много ♡ Вече взимам по 2000 ед вит Д,желязо преди и след цикъл. Косата ми капе доста иначе..Взимам и коксамин К вечер. Ще гледам утре да ида на гинеколог , да видим за киста преди да ми дойде а довечера ще ти пиша ЛС с добавките , които взимам. Имам ендометриоза открита преди 3 месеца. Може ли Е да е висок ако са се покачили андрогените? Този цикъл ще ги пусна пак. Прекрасно е ,че ни помагаш,благодаря ти ♡

# 302
  • София
  • Мнения: 35 812
Здравей и ти благодаря много ♡ Вече взимам по 2000 ед вит Д,желязо преди и след цикъл. Косата ми капе доста иначе..Взимам и коксамин К вечер. Ще гледам утре да ида на гинеколог , да видим за киста преди да ми дойде а довечера ще ти пиша ЛС с добавките , които взимам. Имам ендометриоза открита преди 3 месеца. Може ли Е да е висок ако са се покачили андрогените? Този цикъл ще ги пусна пак. Прекрасно е ,че ни помагаш,благодаря ти ♡
Ок., ще чакам да пишеш след АГ преглед.
Да, може Е2 да е висок от по-високи нива на андрогените, защото някои се конвертират/преобразуват в естрогени.
Ако си с ИР и имаш повече мазнини - това е друга причина, за по-високи нива на естрогените.
За добавките - не трябва да приемаш (най-общо)  билки, защото те са богати на фитоестроген и вместо да си помогнеш, може да си навредиш допълнително. Високите нива на естрогените са опасни за ЕМ ( и не само за нея).

# 303
  • Мнения: 104
Здравей и ти благодаря много ♡ Вече взимам по 2000 ед вит Д,желязо преди и след цикъл. Косата ми капе доста иначе..Взимам и коксамин К вечер. Ще гледам утре да ида на гинеколог , да видим за киста преди да ми дойде а довечера ще ти пиша ЛС с добавките , които взимам. Имам ендометриоза открита преди 3 месеца. Може ли Е да е висок ако са се покачили андрогените? Този цикъл ще ги пусна пак. Прекрасно е ,че ни помагаш,благодаря ти ♡
Ок., ще чакам да пишеш след АГ преглед.
Да, може Е2 да е висок от по-високи нива на андрогените, защото някои се конвертират/преобразуват в естрогени.
Ако си с ИР и имаш повече мазнини - това е друга причина, за по-високи нива на естрогените.
За добавките - не трябва да приемаш (най-общо)  билки, защото те са богати на фитоестроген и вместо да си помогнеш, може да си навредиш допълнително. Високите нива на естрогените са опасни за ЕМ ( и не само за нея).
Ами до преди 3 седмици приемах мака и женско биле, които спрях. Като билки взимам Лейди Хармония и цариче на чай.  За мазнините- дълго време бях на ниско мазнинно хранене, откъдето ми паднаха хормоните.  Сега приемам само сурови мазнини - един-два жълтъка, четвърт авокадо и малко семена и ядки дневно. Активно спортуваща съм,всеки ден. 53кг на 169см. Чух се с гинеколожката и тя ми каза,че много се вглъбявам в изследвания и е нормално след Ову висок естроген...хич не и се доверих,но сряда ще видим.Все си мисля,че е защото намалих кортикостероидите и оттам скочиха андрогените( които пък бяха мноого ниски преди намалянето на дозата) Най- вероятно ще търся друг  АГ специалист .
Мерси пак ♡

# 304
  • Мнения: 2
Здравейте. Нова съм тук, но направо се видях в чудо тези дни. Работата ми е свързана с много стрес и пътувания. Имах прескачания в цикъла по два месеца, после самостоятелно се оправя. Миналия месец обаче отидох на лекар,откриха киста, пих Дуфастон и ми дойде. Кистата я няма. Препоръчаха ми да си пусна хормонални изследвания. FSH-33. Другите са в норма. За щит. Жлеза също са в норма. На 29 години съм. Не съм раждала и не ми е приоритет в момента,но какво може да означава тази висока стойност? Някой има ли опит с добавки или други подобни билкови лекарства? Искам да добавя, че вероятно  може би ми липсват някои вещества, тъй като съм вегетарианка от много години. На нормалната кръвна картина нямам отклонения. Благодаря Ви, предварително!

# 305
  • Мнения: 73
Здравейте, пролактин изследван на 4ти ден от МЦ е 3 пъти над нормата. Изследван е с други хормони, които трябваше да се направят на 3ти до 5ти ден от МЦ. Няма референтни стойности за различните фази на цикъла. Сега чета, че трябвало да е на чист ден? Може ли това да е причината за звишени стойности? Не съм бременна или скоро раждала/кърмила. В лабор.  съм била 25-30мин. преди убождането, но бях права и през това време се регистрирах за изследванията - това дали би могло да повлияе, след като през повечето време съм стояла на 1 място?
Благодаря предварително!

# 306
  • Мнения: 5 995
Здравей Денис,
Отдавна не съм се допитвала до теб по хормонални въпроси, но сега ме гложди нещо и исках да те питам дали знаеш има ли връзка между приема на естрофем и високо ЛХ? Този МЦ ми изписаха Естрофем /2х1/ за 7 дни и съответно се развиха 2 хубави доминантни фоликула по 14-15 мм. Лигавицата също е страхотна. Обаче ми измериха ЛХи Естрадиол и резултатите след 7-дневен прием на Естрофем са:
Естрадиол – 285 ng/ml /реф. фол.фаза 27-122, овул.фаза 95-433, лут.фаза 49-291/
ЛХ – 47 miU/ml /реф. фол.фаза 2.12-10.89, овул.фаза 19.18-103, лут.фаза 1.20-12.86/
Биха ми Цетротид обаче имам съмнения, че фоликулите ще устискат до пункция. Благодаря ти предварително! Hug

# 307
  • Мнения: 14
Здравей, Денис! Може би не е мястото тук, но искам да те попитам за изследванията на 14г момиче - племеница моя, за която се грижа в момента. Има относително нередовен и цикъл от ноември - на 10дни, 21 дена, 28 дена, 20 дена(19 януари) Водих я АГ преглед на 28 януари, на който се видя с коремен ехограф задържан фоликул 25мм. АГ и изписа дуфастон за 10 дена 2×1 от 3 февруари да ги пие. Като и дойде да пусне изследвания. Дойде и на 15 февруари(27 ден) доста обилен и на 3ия ден ги пусна. Тестостерон 0.903 (реф. 0.20-1.65), LH  5.44(реф.0-12.6) и FSH 3.92 (реф. 0-12.5). Питам, защото АГ е в отписк и ще ходим след 10 дена, а тя се притесняв, мензисът и е доста болезнен. Според теб как са изследванията. БЛАГОДАРЯ ТИ! Да те попитам и за мен. На 41г съм и желая забременяване, предстои ми следващите месеци може би цветна снимка. Откриха ми хипофункция и ИР октомври, както и 775пролактин. Пия елтироксин 50, глюкофаж 750 2×1, достинекс пия от декември 0.5 на седмица. Пуснах си изследвания 8 дена след овулация-доказана с ехо да видя как се движи пролактина най вече. Станал е 174 (реф. 102-496). ТСХ 1.13, но пуснах и прогестерон-24. 35 (реф. 5.3-86) май е много нисък. През октомври когато ми откриха високия пролактин и хипото и Ир прогестерона ми бе 51.Сега пролактина как ти се струва. Пия и сайкъл баланс по 1 на ден. Правим опити от 1,5 година, но мина 1 година преди да ми открият хипото, ИР и пролактина. Последните три цикъла имам доминантни фоликули и от двата яйчника, но този не.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 11:10 от gani78

# 308
  • Мнения: 104
Здравей и ти благодаря много ♡ Вече взимам по 2000 ед вит Д,желязо преди и след цикъл. Косата ми капе доста иначе..Взимам и коксамин К вечер. Ще гледам утре да ида на гинеколог , да видим за киста преди да ми дойде а довечера ще ти пиша ЛС с добавките , които взимам. Имам ендометриоза открита преди 3 месеца. Може ли Е да е висок ако са се покачили андрогените? Този цикъл ще ги пусна пак. Прекрасно е ,че ни помагаш,благодаря ти ♡
Ок., ще чакам да пишеш след АГ преглед.
Да, може Е2 да е висок от по-високи нива на андрогените, защото някои се конвертират/преобразуват в естрогени.
Ако си с ИР и имаш повече мазнини - това е друга причина, за по-високи нива на естрогените.
За добавките - не трябва да приемаш (най-общо)  билки, защото те са богати на фитоестроген и вместо да си помогнеш, може да си навредиш допълнително. Високите нива на естрогените са опасни за ЕМ ( и не само за нея).

Денис,мина ми прегледа.  Каза,че няма никакви кисти,имам добра лигавица и даже виждала нормално жълто тяло. Каза, че било нормално  Е. след ову да е висок... и ми даде координати на ендокринолог да се консултирам. Доста се обърках. Май остава Е. да е висок ако са продължили да ми се вдигат андрогените ли? Писах ти на лични и за добавките, които пия. Благодаря ти пак ♡

# 309
  • Мнения: 5 832
Момичета, декември месец няколко дни след менструацията ми започна отново зацапване. Аз съм с къс цикъл - на около 24-25 дни и мислех, че е овулационно зацапване, но то ту спираше, ту пак се появяваше до следващата менструация, която си дойде навреме и беше нормална. Тя беше точно в началото на януари. После ми дойде в края на януари, пак навреме, пак нормална. И 5 дни след края й отново зацапване, което на моменти си беше откровено кървене - ту розово, ту кафяво, ту направо черно. Отидох на лекар, прегледа ме с коремен и вагинален ехограф, качва ме на магарето - нищо, никакви кисти, ранички, никакво възпаления, всичко е наред. Назначи ми две изследвания на хормони - едното между 20-22 ден от цикъла, другото между 3 и 5 от менструацията. И зачаках да дойде 20-тия ден. Но точно на 20-тия ми дойде отново с 6 дни по-рано. Обадих й се, каза да пусна изследванията между 3 и 5-и ден. Според нея са ошашкани хормони. Същевременно такава менструация като тази не съм имала никога - река и съсиреци колкото половин мандарина сигурно, през половин час сменям превръзки. Пуснах изследванията, днес излязоха резултатите, които ще сложа тук. Аз виждам, че са с в норма, но нищо не разбирам от съотношенията им. Наред ли са, нормални ли са? Ако са, не знам вече къде да търся причината в тези  аномалии. Ще пусна и другото между 20 и 22 ден. Гледам стойностите за лутеалната фаза, или бъркам?

ХОРМОНИ/HORMONES
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
LH   3,1   mlU/ml        ж. фол.фаза 1,0-11,6; лут.ф. 0,0-14.7; м. 0.8-7.6

FSH   5,17   mIU/ml      жени фол.ф. 2.8-11.3; овул.ф. 5.8-21; лут.ф. 1.2-9; менопауза 30-106; мъже 07-11.1

# 310
  • София
  • Мнения: 35 812
Здравей Денис,
Отдавна не съм се допитвала до теб по хормонални въпроси, но сега ме гложди нещо и исках да те питам дали знаеш има ли връзка между приема на естрофем и високо ЛХ? Този МЦ ми изписаха Естрофем /2х1/ за 7 дни и съответно се развиха 2 хубави доминантни фоликула по 14-15 мм. Лигавицата също е страхотна. Обаче ми измериха ЛХи Естрадиол и резултатите след 7-дневен прием на Естрофем са:
Естрадиол – 285 ng/ml /реф. фол.фаза 27-122, овул.фаза 95-433, лут.фаза 49-291/
ЛХ – 47 miU/ml /реф. фол.фаза 2.12-10.89, овул.фаза 19.18-103, лут.фаза 1.20-12.86/
Биха ми Цетротид обаче имам съмнения, че фоликулите ще устискат до пункция. Благодаря ти предварително! Hug
Здравей!
Да, има връзка между по-високите нива на естрогена и по-високите нива на ЛХ.
Естрогенът ( от фоликулите или вкарания отвън) подава сигнал на хипоталамуса и хипофизата, в резултат на което реакцията е скок на ЛХ ( с идеята да се предизвика О.)
ЛХ доста се е повишил, като за О.
Следи нивата на ЛХ и Е2 - иначе няма как да разбереш какво се случва.


Скрит текст:
Здравей и ти благодаря много ♡ Вече взимам по 2000 ед вит Д,желязо преди и след цикъл. Косата ми капе доста иначе..Взимам и коксамин К вечер. Ще гледам утре да ида на гинеколог , да видим за киста преди да ми дойде а довечера ще ти пиша ЛС с добавките , които взимам. Имам ендометриоза открита преди 3 месеца. Може ли Е да е висок ако са се покачили андрогените? Този цикъл ще ги пусна пак. Прекрасно е ,че ни помагаш,благодаря ти ♡
Ок., ще чакам да пишеш след АГ преглед.
Да, може Е2 да е висок от по-високи нива на андрогените, защото някои се конвертират/преобразуват в естрогени.
Ако си с ИР и имаш повече мазнини - това е друга причина, за по-високи нива на естрогените.
За добавките - не трябва да приемаш (най-общо)  билки, защото те са богати на фитоестроген и вместо да си помогнеш, може да си навредиш допълнително. Високите нива на естрогените са опасни за ЕМ ( и не само за нея).
Денис,мина ми прегледа.  Каза,че няма никакви кисти,имам добра лигавица и даже виждала нормално жълто тяло. Каза, че било нормално  Е. след ову да е висок... и ми даде координати на ендокринолог да се консултирам. Доста се обърках. Май остава Е. да е висок ако са продължили да ми се вдигат андрогените ли? Писах ти на лични и за добавките, които пия. Благодаря ти пак ♡
Дано да е имало О.
Да, от високите нива на андрогените, нивата и на естрогените се повишават.
Трябва ти Ендокринолог, АГ не разбират много от надбъбречна хиперплазия, а аз съвети за терапии не давам.
Ако един лекар (АГ) не помогне  - търсиш друг. Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 18:20 от denis.

# 311
  • Мнения: 5 995
Благодаря ти. Hug

# 312
  • София
  • Мнения: 35 812
Здравей, Денис! Може би не е мястото тук, но искам да те попитам за изследванията на 14г момиче - племеница
Скрит текст:
моя, за която се грижа в момента. Има относително нередовен и цикъл от ноември - на 10дни, 21 дена, 28 дена, 20 дена(19 януари) Водих я АГ преглед на 28 януари, на който се видя с коремен ехограф задържан фоликул 25мм. АГ и изписа дуфастон за 10 дена 2×1 от 3 февруари да ги пие. Като и дойде да пусне изследвания. Дойде и на 15 февруари(27 ден) доста обилен и на 3ия ден ги пусна.
Тестостерон 0.903 (реф. 0.20-1.65),
 LH  5.44(реф.0-12.6) и
 FSH 3.92 (реф. 0-12.5).
Питам, защото АГ е в отписк и ще ходим след 10 дена, а тя се притесняв, мензисът и е доста болезнен. Според теб как са изследванията. БЛАГОДАРЯ ТИ! Да те попитам и за мен. На 41г съм и желая забременяване, предстои ми следващите месеци може би цветна снимка. Откриха ми хипофункция и ИР октомври, както и 775пролактин. Пия елтироксин 50, глюкофаж 750 2×1, достинекс пия от декември 0.5 на седмица. Пуснах си изследвания 8 дена след овулация-доказана с ехо да видя как се движи пролактина най вече. Станал е 174 (реф. 102-496). ТСХ 1.13, но пуснах и прогестерон-24. 35 (реф. 5.3-86) май е много нисък. През октомври когато ми откриха високия пролактин и хипото и Ир прогестерона ми бе 51.Сега пролактина как ти се струва. Пия и сайкъл баланс по 1 на ден. Правим опити от 1,5 година, но мина 1 година преди да ми открият хипото, ИР и пролактина. Последните три цикъла имам доминантни фоликули и от двата яйчника, но този не.
Здравей!
Няма ли Е2 - той щеше да покаже какво се случва с кистата и дали е изчезнала?!
ЛХ е висок и показва, че е с ПКЯ ( т.е има вероятност често да образува кисти) - това е доста често срещано при малките момичета, докато МЦ се нормализира.
Опитайте с добавки: МВИ, Вит. А и Е, В-комплекс, Спирулина, Коластра - на моята дъщеря и помагаха в този период.
Добре е да се проверят нивата на ТСХ, Т3 и Т4, Пролактин и ако има проблем с кг - тест за ИР.
Ако е слабичка -  и другите андрогени.

При теб: ТСХ е добре, Пролактинът е добре. Прогестеронът е нисък, но може да не е изследван точно на 7-ми ден след О.

# 313
  • Мнения: 104
Здравей Денис,
Отдавна не съм се допитвала до теб по хормонални въпроси, но сега ме гложди нещо и исках да те питам дали знаеш има ли връзка между приема на естрофем и високо ЛХ? Този МЦ ми изписаха Естрофем /2х1/ за 7 дни и съответно се развиха 2 хубави доминантни фоликула по 14-15 мм. Лигавицата също е страхотна. Обаче ми измериха ЛХи Естрадиол и резултатите след 7-дневен прием на Естрофем са:
Естрадиол – 285 ng/ml /реф. фол.фаза 27-122, овул.фаза 95-433, лут.фаза 49-291/
ЛХ – 47 miU/ml /реф. фол.фаза 2.12-10.89, овул.фаза 19.18-103, лут.фаза 1.20-12.86/
Биха ми Цетротид обаче имам съмнения, че фоликулите ще устискат до пункция. Благодаря ти предварително! Hug
Здравей!
Да, има връзка между по-високите нива на естрогена и по-високите нива на ЛХ.
Естрогенът ( от фоликулите или вкарания отвън) подава сигнал на хипоталамуса и хипофизата, в резултат на което реакцията е скок на ЛХ ( с идеята да се предизвика О.)
ЛХ доста се е повишил, като за О.
Следи нивата на ЛХ и Е2 - иначе няма как да разбереш какво се случва.


Скрит текст:
Здравей и ти благодаря много ♡ Вече взимам по 2000 ед вит Д,желязо преди и след цикъл. Косата ми капе доста иначе..Взимам и коксамин К вечер. Ще гледам утре да ида на гинеколог , да видим за киста преди да ми дойде а довечера ще ти пиша ЛС с добавките , които взимам. Имам ендометриоза открита преди 3 месеца. Може ли Е да е висок ако са се покачили андрогените? Този цикъл ще ги пусна пак. Прекрасно е ,че ни помагаш,благодаря ти ♡
Ок., ще чакам да пишеш след АГ преглед.
Да, може Е2 да е висок от по-високи нива на андрогените, защото някои се конвертират/преобразуват в естрогени.
Ако си с ИР и имаш повече мазнини - това е друга причина, за по-високи нива на естрогените.
За добавките - не трябва да приемаш (най-общо)  билки, защото те са богати на фитоестроген и вместо да си помогнеш, може да си навредиш допълнително. Високите нива на естрогените са опасни за ЕМ ( и не само за нея).
Денис,мина ми прегледа.  Каза,че няма никакви кисти,имам добра лигавица и даже виждала нормално жълто тяло. Каза, че било нормално  Е. след ову да е висок... и ми даде координати на ендокринолог да се консултирам. Доста се обърках. Май остава Е. да е висок ако са продължили да ми се вдигат андрогените ли? Писах ти на лични и за добавките, които пия. Благодаря ти пак ♡
Дано да е имало О.
Да, от високите нива на андрогените, нивата и на естрогените се повишават.
Трябва ти Ендокринолог, АГ не разбират много от надбъбречна хиперплазия, а аз съвети за терапии не давам.
Ако един лекар (АГ) не помогне  - търсиш друг. Simple Smile
Благодаря ти. А може ли само като състав на витамини да кажеш как ти се струват, моля те. Просто знам, че имаш опит с добавките и витамините Simple Smile

# 314
  • Мнения: 14
Здравей, Денис! Може би не е мястото тук, но искам да те попитам за изследванията на 14г момиче - племеница
Скрит текст:
моя, за която се грижа в момента. Има относително нередовен и цикъл от ноември - на 10дни, 21 дена, 28 дена, 20 дена(19 януари) Водих я АГ преглед на 28 януари, на който се видя с коремен ехограф задържан фоликул 25мм. АГ и изписа дуфастон за 10 дена 2×1 от 3 февруари да ги пие. Като и дойде да пусне изследвания. Дойде и на 15 февруари(27 ден) доста обилен и на 3ия ден ги пусна.
Тестостерон 0.903 (реф. 0.20-1.65),
 LH  5.44(реф.0-12.6) и
 FSH 3.92 (реф. 0-12.5).
Питам, защото АГ е в отписк и ще ходим след 10 дена, а тя се притесняв, мензисът и е доста болезнен. Според теб как са изследванията. БЛАГОДАРЯ ТИ! Да те попитам и за мен. На 41г съм и желая забременяване, предстои ми следващите месеци може би цветна снимка. Откриха ми хипофункция и ИР октомври, както и 775пролактин. Пия елтироксин 50, глюкофаж 750 2×1, достинекс пия от декември 0.5 на седмица. Пуснах си изследвания 8 дена след овулация-доказана с ехо да видя как се движи пролактина най вече. Станал е 174 (реф. 102-496). ТСХ 1.13, но пуснах и прогестерон-24. 35 (реф. 5.3-86) май е много нисък. През октомври когато ми откриха високия пролактин и хипото и Ир прогестерона ми бе 51.Сега пролактина как ти се струва. Пия и сайкъл баланс по 1 на ден. Правим опити от 1,5 година, но мина 1 година преди да ми открият хипото, ИР и пролактина. Последните три цикъла имам доминантни фоликули и от двата яйчника, но този не.
Здравей!
Няма ли Е2 - той щеше да покаже какво се случва с кистата и дали е изчезнала?!
ЛХ е висок и показва, че е с ПКЯ ( т.е има вероятност често да образува кисти) - това е доста често срещано при малките момичета, докато МЦ се нормализира.
Опитайте с добавки: МВИ, Вит. А и Е, В-комплекс, Спирулина, Коластра - на моята дъщеря и помагаха в този период.
Добре е да се проверят нивата на ТСХ, Т3 и Т4, Пролактин и ако има проблем с кг - тест за ИР.
Ако е слабичка -  и другите андрогени.

При теб: ТСХ е добре, Пролактинът е добре. Прогестеронът е нисък, но може да не е изследван точно на 7-ми ден след О.

Благодаря ти, Денис за изчерпателния отговор. Винаги и на всички помагаш със своите знания и съвети!!! Само за МВИ по колко да пие девойката, и също така през целия цикъл или само преди или пък само след овулация.

Общи условия

Активация на акаунт