Изследване на ХОРМОНИ – 20 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 297
  • 737
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1
Здравейте мили дами, моля за съвет. Трябва да пусна пълен пакет с репродуктивни  хормони заедно с инхибим, 17 oh P, AMH, но 3 ден се пада през уикенда. Вчера започна леко зацапване с няколко капки кръв, но чак днес започна по обилен цикъл. Кой ден е редно да броя за първи? Кога е по-добре да пусна изследването утре/ събота/ или понеделник?

Предварително благодаря!

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 11:43 от Joys_

# 316
  • София
  • Мнения: 35 945
Скрит текст:
Здравей, Денис! Може би не е мястото тук, но искам да те попитам за изследванията на 14г момиче - племеница
Скрит текст:
моя, за която се грижа в момента. Има относително нередовен и цикъл от ноември - на 10дни, 21 дена, 28 дена, 20 дена(19 януари) Водих я АГ преглед на 28 януари, на който се видя с коремен ехограф задържан фоликул 25мм. АГ и изписа дуфастон за 10 дена 2×1 от 3 февруари да ги пие. Като и дойде да пусне изследвания. Дойде и на 15 февруари(27 ден) доста обилен и на 3ия ден ги пусна.
Тестостерон 0.903 (реф. 0.20-1.65),
 LH  5.44(реф.0-12.6) и
 FSH 3.92 (реф. 0-12.5).
Питам, защото АГ е в отписк и ще ходим след 10 дена, а тя се притесняв, мензисът и е доста болезнен. Според теб как са изследванията. БЛАГОДАРЯ ТИ! Да те попитам и за мен. На 41г съм и желая забременяване, предстои ми следващите месеци може би цветна снимка. Откриха ми хипофункция и ИР октомври, както и 775пролактин. Пия елтироксин 50, глюкофаж 750 2×1, достинекс пия от декември 0.5 на седмица. Пуснах си изследвания 8 дена след овулация-доказана с ехо да видя как се движи пролактина най вече. Станал е 174 (реф. 102-496). ТСХ 1.13, но пуснах и прогестерон-24. 35 (реф. 5.3-86) май е много нисък. През октомври когато ми откриха високия пролактин и хипото и Ир прогестерона ми бе 51.Сега пролактина как ти се струва. Пия и сайкъл баланс по 1 на ден. Правим опити от 1,5 година, но мина 1 година преди да ми открият хипото, ИР и пролактина. Последните три цикъла имам доминантни фоликули и от двата яйчника, но този не.
Здравей!
Няма ли Е2 - той щеше да покаже какво се случва с кистата и дали е изчезнала?!
ЛХ е висок и показва, че е с ПКЯ ( т.е има вероятност често да образува кисти) - това е доста често срещано при малките момичета, докато МЦ се нормализира.
Опитайте с добавки: МВИ, Вит. А и Е, В-комплекс, Спирулина, Коластра - на моята дъщеря и помагаха в този период.
Добре е да се проверят нивата на ТСХ, Т3 и Т4, Пролактин и ако има проблем с кг - тест за ИР.
Ако е слабичка -  и другите андрогени.

При теб: ТСХ е добре, Пролактинът е добре. Прогестеронът е нисък, но може да не е изследван точно на 7-ми ден след О.
Благодаря ти, Денис за изчерпателния отговор. Винаги и на всички помагаш със своите знания и съвети!!!
Само за МВИ по колко да пие девойката, и също така през целия цикъл или само преди или пък само след овулация.
МВИ  - 2х1000мг, от М до М, или постоянно,  3 МЦ ( или 3 месеца) - след това почивка 15 дни - 3 МЦ (3 месеца ) и т.н.
Ако капс. са по 1300мг, може да ги приема по схема: 2-1-2-1...  капс/на ден
Приемат се след хранене


Здравейте мили дами, моля за съвет. Трябва да пусна пълен пакет с репродуктивни  хормони заедно с инхибим, 17 oh P, AMH, но 3 ден се пада през уикенда. Вчера започна леко зацапване с няколко капки кръв, но чак днес започна по обилен цикъл. Кой ден е редно да броя за първи? Кога е по-добре да пусна изследването утре/ събота/ или понеделник?

Предварително благодаря!
Здравей!
Днес броиш за 1 ден от МЦ.
Ако не са ти спешни - остави ги за следващият МЦ, защото е (почти) задължително да се направят точно на 3 ден от МЦ - иначе няма да са много обективни и даваш пари на вятъра.

# 317
  • Мнения: 1
Здравейте, и от мен. На 29 години съм и си пуснах изследвания на 4ти ден .
Денис, много ще съм ти благодарна, ако може да погледнеш и моите резултати.
Благодаря, предварително! Simple Smile


# 318
  • София
  • Мнения: 35 945
Здравейте, и от мен. На 29 години съм и си пуснах изследвания на 4ти ден .
Денис, много ще съм ти благодарна, ако може да погледнеш и моите резултати.
Благодаря, предварително! Simple Smile
Скрит текст:
Здравей!
ФСХ е висок. Може да е инцидент, но може и да показва, че нещо пречи на О./потиска функцията на яйчниците ( напр. да е имало киста/ЗФ?!).
ТСХ е добре, но Т4 е малко нисък за годините ти ( и означава че след години ще си с Хипофункция на ЩЖ - просто го имай в предвид ... и при бременност следи нивата на ТСХ, Т3 и Т4)
Или, като цяло, изследванията ти са добре

# 319
  • Мнения: 104
Денис, излезе ми и цинкът. Дали да пия допълнително?

# 320
  • София
  • Мнения: 35 945
Денис, излезе ми и цинкът. Дали да пия допълнително?
Скрит текст:
Да, може да приемаш Цинк ( с мед), напр.  30мг/дн.

# 321
  • Мнения: 1 044
Здравей, Денис. На предишна страница сложих резултатите ми от 3 ден, като още не беше излязъл Инхибина. Ти ми писа за добавки, за които съм много благодарна. Направихме и лапароскопия в четвъртък. Имала съм много сраствания от предишна операция, включително такива, които са затискали тръбите. За съжаление доктора каза, че тези сраствания не влияят на яйчниковия резерв. Има ли според теб надежда за естествена бременност с такива резултати?

# 322
  • Мнения: 104
Денис, излезе ми и цинкът. Дали да пия допълнително?
Скрит текст:
Да, може да приемаш Цинк ( с мед), напр.  30мг/дн.
Благодаря ти отново! Ето какъв мед си взимам принципно , защото имам хистаминова алергия. От него взимам по половин капсула през ден. Достатъчно ли е?
https://vitarama.bg/shop/bg/p/med
А това е и цинка, който имам , но не съм почнала? Хубав ли е според теб и по колко от него?
https://vitarama.bg/shop/bg/p/zinc-carnosine-60-capsules

# 323
  • София
  • Мнения: 35 945
Здравей, Денис. На предишна страница сложих резултатите ми от 3 ден, като още не беше излязъл Инхибина. Ти ми
Скрит текст:
писа за добавки, за които съм много благодарна. Направихме и лапароскопия в четвъртък. Имала съм много сраствания от предишна операция, включително такива, които са затискали тръбите. За съжаление доктора каза, че тези сраствания не влияят на яйчниковия резерв. Има ли според теб надежда за естествена бременност с такива резултати?
Здравей!
Инхибинът е нисък и си показва НЯР, но шанс винаги има. Действайте и дано да се получи Peace
За срастванията - ако не са засегнали тръбите, не би трябвало да създадат проблем за зачеване.


Скрит текст:
Денис, излезе ми и цинкът. Дали да пия допълнително?
Скрит текст:
Да, може да приемаш Цинк ( с мед), напр.  30мг/дн.
Благодаря ти отново! Ето какъв мед си взимам принципно , защото имам хистаминова алергия. От него взимам по половин капсула през ден. Достатъчно ли е?
https://vitarama.bg/shop/bg/p/med
А това е и цинка, който имам , но не съм почнала? Хубав ли е според теб и по колко от него?
https://vitarama.bg/shop/bg/p/zinc-carnosine-60-capsules
Дозата на медта е малко висока ( а той се натрупва) и ако си предозирала, това може да е причина за по-ниските нива на Цинка.
Сега, след като увеличиш цинка, медта може да падне и ако тя ти е важна, по-добре се консултирай с лекар.
При следващи контроли, пускай цинк и мед. Така ще може да се вижда, коя доза е висока/ниска и респ. да се коригира.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 13:47 от denis.

# 324
  • Мнения: 5 832
Момичета, декември месец няколко дни след менструацията ми започна отново зацапване. Аз съм с къс цикъл - на около 24-25 дни и мислех, че е овулационно зацапване, но то ту спираше, ту пак се появяваше до следващата менструация, която си дойде навреме и беше нормална. Тя беше точно в началото на януари. После ми дойде в края на януари, пак навреме, пак нормална. И 5 дни след края й отново зацапване, което на моменти си беше откровено кървене - ту розово, ту кафяво, ту направо черно. Отидох на лекар, прегледа ме с коремен и вагинален ехограф, качва ме на магарето - нищо, никакви кисти, ранички, никакво възпаления, всичко е наред. Назначи ми две изследвания на хормони - едното между 20-22 ден от цикъла, другото между 3 и 5 от менструацията. И зачаках да дойде 20-тия ден. Но точно на 20-тия ми дойде отново с 6 дни по-рано. Обадих й се, каза да пусна изследванията между 3 и 5-и ден. Според нея са ошашкани хормони. Същевременно такава менструация като тази не съм имала никога - река и съсиреци колкото половин мандарина сигурно, през половин час сменям превръзки. Пуснах изследванията, днес излязоха резултатите, които ще сложа тук. Аз виждам, че са с в норма, но нищо не разбирам от съотношенията им. Наред ли са, нормални ли са? Ако са, не знам вече къде да търся причината в тези  аномалии. Ще пусна и другото между 20 и 22 ден. Гледам стойностите за лутеалната фаза, или бъркам?

ХОРМОНИ/HORMONES
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
LH   3,1   mlU/ml        ж. фол.фаза 1,0-11,6; лут.ф. 0,0-14.7; м. 0.8-7.6

FSH   5,17   mIU/ml      жени фол.ф. 2.8-11.3; овул.ф. 5.8-21; лут.ф. 1.2-9; менопауза 30-106; мъже 07-11.1

Повдигам си питането.

# 325
  • Мнения: 104
Денис, здравей отново.Мерси да помощта с цинка и медта.  Моля те пак за помощ с изследванията. Вит.д не се покачва много. Пия по 2000ед. на ден. Тестостеронът леко се е качил, това значи ли,че е с тенденция да се повишава и занапред? Желязото май ми е ниско пак. Качвам и миналите изследвания и сегашните.  Този цикъл беше много  обилен първите дни,но на 4 ден вече е доста по- слаб. Иначе е по 7. Може ли да е защото андрогените и Е. се покачват?
П.П.Последното изследване слуд ову беше с доста висок естрадиол. Есента бях с много ниски полови хормони, ( момичето с надбъбречна хиперплазия и кортикостероидите)
Предишните:


- тези са 7 дена от последната ову.
Сегашните( 3 ден от цикъл)

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 12:26 от teditgt

# 326
  • Мнения: 593
Момичета, декември месец няколко дни след менструацията ми започна отново зацапване. Аз съм с къс цикъл - на около 24-25 дни и мислех, че е овулационно зацапване, но то ту спираше, ту пак се появяваше до следващата менструация, която си дойде навреме и беше нормална. Тя беше точно в началото на януари. После ми дойде в края на януари, пак навреме, пак нормална. И 5 дни след края й отново зацапване, което на моменти си беше откровено кървене - ту розово, ту кафяво, ту направо черно. Отидох на лекар, прегледа ме с коремен и вагинален ехограф, качва ме на магарето - нищо, никакви кисти, ранички, никакво възпаления, всичко е наред. Назначи ми две изследвания на хормони - едното между 20-22 ден от цикъла, другото между 3 и 5 от менструацията. И зачаках да дойде 20-тия ден. Но точно на 20-тия ми дойде отново с 6 дни по-рано. Обадих й се, каза да пусна изследванията между 3 и 5-и ден. Според нея са ошашкани хормони. Същевременно такава менструация като тази не съм имала никога - река и съсиреци колкото половин мандарина сигурно, през половин час сменям превръзки. Пуснах изследванията, днес излязоха резултатите, които ще сложа тук. Аз виждам, че са с в норма, но нищо не разбирам от съотношенията им. Наред ли са, нормални ли са? Ако са, не знам вече къде да търся причината в тези  аномалии. Ще пусна и другото между 20 и 22 ден. Гледам стойностите за лутеалната фаза, или бъркам?

ХОРМОНИ/HORMONES
Име на тест (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
LH   3,1   mlU/ml        ж. фол.фаза 1,0-11,6; лут.ф. 0,0-14.7; м. 0.8-7.6

FSH   5,17   mIU/ml      жени фол.ф. 2.8-11.3; овул.ф. 5.8-21; лут.ф. 1.2-9; менопауза 30-106; мъже 07-11.1

Повдигам си питането.

ако са пуснати на 3 и 5ти ден, според мен трябва да гледаш фоликулярна фаза

# 327
  • Мнения: 5 832


ако са пуснати на 3 и 5ти ден, според мен трябва да гледаш фоликулярна фаза
Благодаря ти за поправката, фоликулярна трябва да гледам!
Но не разбирам нищо дали тези стойности са нормални.

# 328
  • Мнения: X
Здравейте, може ли да помоля за коментар на тези резултати?

Скрит текст:

Много ли са зле нещата?

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 08:40 от Анонимен

# 329
  • София
  • Мнения: 35 945
Здравейте, може ли да помоля за коментар на тези резултати?
Скрит текст:
Много ли са зле нещата?
Здравей!
Не са чак толкова зле.
ФСХ е висок, Е2 е висок, АМХ е нисък, ... което показва, че ЯР е започнал да намалява,  и което за годините е нормално.
Трябва да действате и да не губите време.
Другите са добре.

Общи условия

Активация на акаунт