Тежък регрес на дете

  • 148 530
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Оо, не, хич не ми се струва добра идея да залита по екстрасенси, врачки и тем подобни - последните само чакат да им падне някой много отчаян човек, готов да повярва на манипулациите им и да го издоят с хиляди, много такива случаи има. Но ако все пак се страхува от магия, може да поиска свещеник да прочете молитва
Замисляла ли си се да не е магия? Толкова е необичайно това състояние,  че аз , въпреки че не вярвам в такива неща се замислих. Чувала съм за хора, на които наистина са правени подобни намеси и след разваляне всичко си идва на мястото.

# 526
  • Мнения: 950
Интересни са. Има силуети. Кураж, Поли!

# 527
  • Мнения: 666
Всъщност дори това, че рисунките и са цветни е добре .  Кураж Поли, невероятна майка си !

# 528
  • София
  • Мнения: 5 202
Втората рисунка е като картина на Светлин Русев, само че е по-хубава от неговите. И е жизнерадостна, за разлука от неговите.
И в двете рисунки виждам хора.
На първата първоначало нищо не видях, но след като втората ме развълнува и грабна,  се върнах на първата. И там е изобразена една човешка фигура.
И двете фигури са в движение.
И двете много ми харесват.
Поли, запазвай всичко!!!

# 529
  • Мнения: X
Никакви хора и силуети не виждам, това са случайни драскулки, виждам, че често драска полукръгове. Ако помня добре етапите на детското развитие, кръг (цял) трябва да е способно да нарисува едно двегодишно дете. Няма как да не са цветни, тя рисува с каквото й дадат или каквото има подръка - това са флумастери в случая. Иначе наистина не пречи да ги покажеш на психолог и пак бих те посъветвала в скоро време да започнете работа с такъв.

# 530
  • Мнения: 666
anie11   не съм сигурна че може да се сравняват рисунките с етапите от детското развитие, цял кръг, и т.нт...поради простата причина, че момичето тези етапи ги е израснала отлично и регреса идва после. А относно цветовете, аз имах предвид ако са цялата палитра и тя сама си взима от там. ☺️

# 531
  • London
  • Мнения: 6 732
Божееее ти може да можеш и замък да нарисуваш, но да не искаш....., а да ти се рисуват точно такива неща. Не е опитвала да рисува кръг, много симетрични са т.нар драскулки....не са като на малко дете. По принцип картините говорят много за рисуващия, ако има специалист да ги разгадае.

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
И на мен ми приличат на силуети.
---
Аз лично също определено не бих съветвала да се мисли в посока магии и други свръхестествени причини и да се залита по екстрасенси, но всеки човек е различен и различни неща го успокояват.

# 533
  • Мнения: 6 205
Всъщност и без да вярва в това когато детето е зле човек има нужда да направи всичко по силите си. Свекърва ми настояваше да ходим при жена, която разваля магии. Ние с мъжа ми отидохме при човек-радиоестезиолог (не съм сигурна в правописа), който с багета за търсене на вода по снимка проверява енергийното поле и ако открие лоша енергия я чисти в пирамида построена на енергийно място в двора. Не искаше да вземе и 1 ст. Признавам ходих и при жена, която по снимка можела да каже какво е заболяването. Каза ми само че в БГ не могат да помогнат и да отиваме в Германия. Каза и нещо за състоянието което беше вярно, но не можа да каже диагноза. И тя не взе нито стотинка. И при двамата отидох със смесени чувства. Не мога да кажа, че вярвам, но ако ми бяха казали диагноза за която никой не се е сетил щях да проверя с какво изследване се доказва и да го направим. В такава ситуация в която медицината в БГ е пас и се чудиш накъде да поемеш за да помогнеш на страдащото си дете мисълта да се потърси насока по нетрадиционен начин е етап през който предполагам всеки родител минава. С нас никой не е злоупотребил нито финансово, нито емоционално. Звънях и на лечител от рода на хомеопатите. Обясних ситуацията и човека в прав текст каза, че не може да помогне и не ни е заблуждавал с цел финансова изгода. Което не означава, че няма и такива, които биха се възползвали от болката на хората.

# 534
  • Мнения: 48 023
Според мен е най-добре ако някой предложи изпитан добър психолог. Той ще помогне поне с комуникация, поне на родителите, поне с нещо. Но доколкото знам тук е трудно да се намери такъв.

# 535
  • London
  • Мнения: 6 732
С мед да ги намажеш такива свекърви Рори….. аз с годините се научих само да кимам и усмихвам като се почне с подобни предложения. То не бяха молитви с поп, то не бяха лъжици да му дрънкали над главата. Всякакви тъпотии, които за мен лично говорят за умствения багаж и интелекта на човека, който ги предлага. Няма как да го промениш закостенелия човек за жалост. Изобщо религия, фантастики и тн…...като някой почне да ми ги разтяга и моментално си изграждам мнение за глупав човек.

# 536
  • Мнения: 29
Мила Поли,
не се обвиняваи за нищо. Правиш всичко по силите си и има напредък. Рисунките са важни за психолозите, запази ги. Няма значение бърху какво рисува детето, все пак има крачка напред!
Написах ти лично съобщение.

# 537
  • Мнения: 275
Благодаря ви, майчета, за милите думи! Имах нужда от тях! Heart
Честит празник на всички дечица!
Бъдете здрави  и вие, и дечицата ви , и семействата ви!
Рори72 и anie11 - откриха де ново мутация на един ген, HIVER2, много рядкя мутация, в света имало 7-8 случая, но всичките били по - малки деца. Но при нак мутацията била с неясно значение, каквото и да значи... генетичката ни, доктор Кадъм и изписа добавки да пие. Каза, че е направила запитване на няколко места в чужбина за нашия случай, но нямали отг.
Скоро трябва да започнем работа с психолог, чакам да и свърши АБ. Майче от тук ми препоръча психоложката, от Сандански. Ще се наложи да поостанем там 10 - ина дни, докато се установи какво е положението. Поддържаме връзка с нея, правихме няколко он - лайн консултации. Ще трябва обаче да си търсим друг шофьор, ако детето не приеме бащата...Вчера пак я пробвах да се качи, дори не иска и да се докосне до колата му. Пази ме и мен, и аз да не се докосна. Той идва да я вижда мин седмица и доведе котката си, едногодишна британка, много хубава. Преди детето много и се радваше, но последния път като видя , че баща и я пипа, не искаше да я пипне въобще, даже аз като се опитвах да я взема, ме дърпаше и не ми даваше. Какво е това нещо с баща и не знам...а всичко, където има пътуване е свързано с него... Сега ще пробвам с една приятелка да се повозим, да видя ще иска ли да се качи в нейната кола. Като малка, на 2-3 г, имаше страх от фонтаните, и като минавахме от там, се дърпаше и все заобикаляхме . Мина време и и мина. От малка е малко по - различна, и тези аутистичните черти сега, които проявява, могат и да имат връзка. От малка до ден днешен понякога си ходи на пръсти, понякога като се радва и до сега има леко като кимане с ръцете...като ходи понякога походката и е леко пружинираща. А като добавим и, че първия и братовчед, от страна на бащата, е с доказан аутизъм, знам ли...Няколко невролога и психолога , и психиатър я определиха като аспергер. Но, да не се повтарям, казват, че няма да има такъв регрес, дори и аутизъм да е... Не знам, сърцето ми се къса от мъка, вече 10 мес думичка не е казала...
acer -  мислила съм за всичко. И за магия. Дори ходихме при една измамница, уж от града ни, да я разваля. Представяше се, че работи в транспортна болница, имала кабинет, има дори и визитка...Ходихме по врачки, едни казват ще се оправи, други не. Ходихме и при една баба, тук ми писа майче, в село до Сандански. Куршуми и правиха. Ходихме и по манастири - Кръстова гора, Рилски, Дряновски, Лопушански, Преображенски, Троянски, до София един, св. Мина, четоха и свещенници. Ходихме и до село Крибул, при баба Юла. Минава се през една дупка, трябвало три пъти. Ние до сега 1 път го правихме. Бабата там и прави и куршум. Каза, че детето е настъпило дух и е " Опатила " - ккавото и да значи това на тамошния диалект, търсих го какво означава, но не намерих. Ако някой може да преведе, ще съм благодарна. Тогава тя каза да ходим на ходжа. Баща и обаче отказа, че се бъркали верите. Аз лично нямам такива предразсъдъци, да християни сме, но, ако може да ни помогне, бих отишла, нямам нищо против религиите. Гледам на хората като на хора, какви са, не имена, религии и т.н. Имам познати от всякакви религии и се уважаваме.
Ходихме и до Рупите, и до едно село Златолист. Там наистина има някаква магична енергия, ставмаш друг човек като отидеш.
Преди да изпадне в това състояние, детето рисуваше хора , на гърба на тетрадките си, предимно лицата им.
Ще прикача тук няколко.




Последна редакция: пн, 01 юни 2020, 21:43 от poly_mnt111

# 538
  • Мнения: 11 874
Честит празник на всички дечица, много да са здрави!

Поли, между другото още в първите ти описания като те четях по едно време имах чувството, че чета за дете обладано от зъл дух като по филмите дето сме гледали...не вярвам напълно в тези неща, но и не ги отричам напълно, защото съм чувала за такива случаи от свещеник и му вярвам. Не казвам, че това е при вас, просто сега като каза за тази баба и духа и се сетих.

Мисля, че подобрението ще продължава и от диетата и от добавките, хубаво е , че рисува, цветовете са свежи ярки, това е добре. Мисля, че наистина работа с добър психолог много ще помогне. Стискам палци и все те очаквам с добри новини!

# 539
  • Мнения: 275
Благодаря! ♥️
Тази рисунка е от сега. Днес цял ден рисува върху мен, върху дрехите ми, прави черти с пръст. Какви ли означават тези прави черти?

Общи условия

Активация на акаунт