Тежък регрес на дете

  • 152 819
  • 1 439
  •   1
Отговори
# 540
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 724
Поли, пожелавам ви час по-скоро да имате отново безгрижно детство! Силно ви прегръщам и мисля постоянно!
Сега се сещам да питам, лежала ли е в болница от август насам? Мисълта ми е, от една страна, дали болничната обстановка би я променила поведенчески ( например притесни и потърси теб, да се опитва да каже нещо) и дали ако се проследява и от лекари, те не биха забелязали нещо важно, което на теб убягва. Не се обиждай изобщо, моля те, просто чуждите очи виждат друго.

# 541
  • Мнения: 952
В някое помещение има ли подобни тапети или стени като цяло? Тухли?

# 542
  • Мнения: X
Поли, знаеш ли, след като каза, че не са категорични дали състоянието й е предизвикано от мутацията, почвам да си мисля дали пък антибиотиците, които ка й давали преди да настъпи регреса, не са направили червата й пропускливи, а това, доколкото знам е една от причините за аутизъм. Още повече, казваш, че тя още от малка е имала някои странности. А да те попитам - каква беше тя в социални ситуации преди - умееше ли да поддържа социален разговор, имаше ли приятелчета, лесно ли се вписваше в социална среда; случвало ли се е нейни връстници да я намират за странна? Казваш, че няколко специалиста са определили състоянието като аспергер, но си мисля дали преди влошаването да не е била Аспергер, който не е бил диагностициран, а след антибиотиците, положението да се е влошило и да е отишла вече в тежка форма на аутизъм. Просто това ми звучи най-логично, още повече казваш, че до този момент тя не е приемала никакви антибиотици. Тук имаше една потребителка (четирилистна детелинка ако не се лъжа), чието мнение ми се стори адски адекватно и компетентно, можеш да се върнеш и да го препрочетеш. Също ми се струва добра идея да направите изследване в Детокс център - има възможност да поръчаш контейнер за фецес проба и оттам правят много подробно и обстоятелствено изследване кои храни да избягвате и защо, как да приготвяш останалите и много други важни неща. Тъй като червата влияят на всички останали органи в тялото, подобряването на тяхното функциониране категорично ще подобри и цялостното състояние, вярвам в това.

# 543
  • София
  • Мнения: 6 373
но си мисля дали преди влошаването да не е била Аспергер, който не е бил диагностициран, а след антибиотиците, положението да се е влошило и да е отишла вече в тежка форма на аутизъм.

извинявайте, ама това са пълни глупости!
вие направо си измислихте нова медицина и психиатрия!

нямате ли поне малко чувство за отговорност, като ги къдрите така тия лакърдии?

# 544
  • Мнения: 952
Според мен, единствено психиката е способна да доведе до такъв рязък и мощен срив. Всяко заболяване, особено тези тежки синдроми, биха дали индикации на по-ранен етап. Поли, това е прогрес, че рисува. Ключът е там. Добър психолог би помогнал. Бях ти писала на лични.

# 545
  • Мнения: 244
Jam, подкрепям мнението ти... а това с пропускливите черва, че е причина, една от причините за аутизъм също не е вярно. Майка съм на дете с аутизъм, беше с пропускливи черва, чела съм толкова много по темата, толкова истории на деца от спектъра, как пък като се оправиха тези черва детето не се излекува и наполовина от аутизма си се чудя.

# 546
  • Мнения: 1 401
но си мисля дали преди влошаването да не е била Аспергер, който не е бил диагностициран, а след антибиотиците, положението да се е влошило и да е отишла вече в тежка форма на аутизъм.

извинявайте, ама това са пълни глупости!
вие направо си измислихте нова медицина и психиатрия!

Кое по-точно е глупост?

# 547
  • София
  • Мнения: 6 373
но си мисля дали преди влошаването да не е била Аспергер, който не е бил диагностициран, а след антибиотиците, положението да се е влошило и да е отишла вече в тежка форма на аутизъм.

извинявайте, ама това са пълни глупости!
вие направо си измислихте нова медицина и психиатрия!

Кое по-точно е глупост?

това, което съм цитирала. а и останалото също.

# 548
  • Мнения: 1 401

извинявайте, ама това са пълни глупости!
вие направо си измислихте нова медицина и психиатрия!

Кое по-точно е глупост?
[/quote]

това, което съм цитирала. а и останалото също.
[/quote]

Колко да е нова тази медицина:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6121241/
https://www.bgdnes.bg/Article/7187668

Както има деца с аутизъм, които се подобряват след излекуване на пропускливите черва, така е възможен и обратния случай.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 00:32 от ice_sparky

# 549
  • Мнения: 48 063
И все пак при толкова голямо дете шанса проблема да са черва, и да даде такова отражение (отделно вече лекуват този въпрос) или психическа травма някаква, което е класика за подобни прояви във всички възрасти, ми се струва несравним.
 За съжаление явно трудно се намира качествен психолог или психиатър.
Мисля все пак, че е хубаво, че атакувате всички фронтове. Започнете и психолога и да видим какво ще стане. Разбира се, отнема време Sad не става бързо.

# 550
  • Мнения: 590
В някое помещение има ли подобни тапети или стени като цяло? Тухли?

А такива щори имате ли на прозореца? Все едно е нарисувала прозорец с две щори.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 08:44 от @NoName

# 551
  • Мнения: 2 755
Поли, опитвала ли си да и хванеш ръката и да пишете букви?
Може, ако желаете да се консултирате онлайн с д-р Немечек. Много хора са доволни от него, прилага иновативни методи за лечение на някой болести, вкл. аутизъм.

# 552
  • Мнения: 666
aser, аз съм писала подробно на Поли за протокола Немечек, включително и пратих и книгата на български език. Самата аз го прилагам от една година на по малкият ми син който е в спектъра и при него има ефект. Не знам дали ще им помогне в техният случай,  но все пак съм  дала доста подробна информация. ☺️

# 553
  • London
  • Мнения: 6 732
Аутизма не се влошава, а се подобрява с годините освен ако индивида не е с тежка умствена изостаналост. Нито се отключва на 10 години. И под това мога да се подпиша. Това дете няма общо с аутизъм за мен. На рисунката за мен има път и кола.....

Това момиче се нуждае от психолог, нищо друго.

# 554
  • София
  • Мнения: 6 373
Колко да е нова тази медицина:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6121241/
https://www.bgdnes.bg/Article/7187668

Както има деца с аутизъм, които се подобряват след излекуване на пропускливите черва, така е възможен и обратния случай.

1. Статии от бгднес за Рослер просто можеш да ги спестиш.
2. Това, че някои учени търсят връзка между проблеми в червата и аутизъм, още не значи, че медицината е приела тази версия изцяло. Търсят се много връзки, навсякъде.

3. Най-важното. Това, което ти написа, а аз определих като пълна глупост, е спекулациите на тема как едно 11 годишно дете от норма може свободно да преминава от една степен на аутизъм към друга и обратно. Такива случки в природата няма. Както, за съжаление, няма и излекуван от аутизъм - било с лечение на черва, детокс и прочее шарлатании.

Изобщо, дайте по-малко да спекулираме с неща, които не разбираме, не познаваме, не сме учили за тях, не сме квалифицирани. Не помагаме на жената по този начин. Човек трябва да е отговорен към думите си, особено когато дава акъл другиму на теми за здравето!

Общи условия

Активация на акаунт