Тежък регрес на дете

  • 147 403
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 270

Това е от немската лекарка.

Благодаря Ви на всички!
Много се извинявам , че не съм писала скоро.
Покрай новата учебна година ми е много тъжно, че и тази година няма да успеем да ходи на училище. Гледах децата с букети, вълненията им...☹️
Вчера свършихме 3 седмичния курс на румънския лекар с неговите добавки. Нямаше странични ефекти ( засега). Понеделник пускаме изследванията и на 28.09 е консултацията. Чакам с нетърпение да видя какво ще излезе. Аз на своя глава реших да пуснем изследвания (същите, които трябва да пуснем сега) преди приема на добавките и сега пак след, за да видя каква е разликата. Излизат някакви неща... бартонела, HHV6 , ехо вирус, рубеола и преводача ми превежда, че е коклюш. Ще ги прикача, защото не съм наясно въобще.
Личната казва, че рубеолата и коклюша са + заради ваксините, които са и направени и показва, че има антитела. За ехо вируса също, че го е изкарала ( 1 клас хвана в училище някаква тежка диария 10 дни, беше много гадно). Забравих да напиша, че излиза и хламидия пневмония, личната казва, че това е пневмонията, която кара. За този HHV6 не знам какъв е, в една от другите лаборатории е граничен, тук пише силно +. За бартонела си нямам на идея, пише, че е от одраскване от котка. Когато беше малка на 3 г в бях оставила на моята баба да я гледа. И баба ми, докато я настигне, тя отишла при една улична котка и и дръпнала опашката и котката я беше драснала леко. Аз я заведох веднага при личната и тя и направи нещо като инжекция ( може би е тетанус сега като се замисля), но възможно ли е да е от това и след толкова време?

Не разбирам, но за Лаймска първо пише отрицателно, след това излиза нещо Р41, което излизаше + и на другите изследвания, но пък англичанката казва, че това било протеин, който можел да дава фалшиво +. Та за Лаймска има ли не знам, но за други си пише, че има. Много са подробни румънските изследвания и румънците са много точни. Сега ще видим като пуснем след приема на добавките какво ще излезе .
Направихме и он лайн консултация с клиника в Германия, dr Heim, препоръчаха ми я, че била много добра, педиатър и се занимава с Лаймска. Не знам дали е чела всички документи, но според нея е Лаймска , тя назначава добавки, нарича ги капсули и казва детето да ги пие 3 мес и след това да пуснем изследвания. Ще прикача нейните добавки, те се казват phytobox и са няколко билки заедно. Май ги правят в някаква тяхна лаборатория. Клиниката преди се е казвала ВСА, но сега е Алвиасана.
За състоянието на детето не знам какво да кажа. Общува с мен повече със знаци, да каже какво харесва и какво не, казва за тоалетна, кога е гладна, пита ме като види деца малки или големи са, сочи , ако нещо в боли. Много ми е трудно да я разбера понякога и тя започва да се нервира. На моменти е спокойна и много кротка, понякога сякаш не е в реалността. Не бяга от други хора, но се дразни като някой от семейството поостане повече с нея и дава знак да се махне. Сякаш иска да си е само с мен. Малко се поуспокои към баща си, но ми дава със знаци, че не го харесва. Даже си изградихме система от знаци и се разбираме само тя и аз. Чета и книжки всеки ден, но ми дава знак, че не знае какво пише. Дали вече не знае да чете и не познава буквите? 😢
Края на юли каза името си около 10 пъти , ясно и гладко, с нейния си глас♥️ и това беше. От тогава нищо не е казвала.
За кола не съм я пробвала, но ми дава знак, че колата е малка и търси по - голяма, съгласна е да се качи в бус, тир, автобус, като виждаме  спрял тръгва да се качи, но за колата показва, че е малка и тясна. Сега идната седмица съм записала час за доц. Конова в Плевен , искам да чуя нейното мнение за състоянието на детето, препоръчаха ми я познати. Някой да е ходил при нея?
Дъждец - изследвахме това за автоимунен енцефалит с още два показателя - антиневронални тела и GAD 65( мисля беше) още декември. Пуснахме ги в Токуда, там ги пращат в Турция и в Бодимед, там ги пращат в Германия. Всички е отрицателно и в норма и на двете места. Не станаха много бързо.
Онзи ден и пуснах и гърлен секрет, че ми сочи , че я боли гърлото и днес е готово, няма нищо. Не знам за колко е нормално да стане, но при нас четвъртък дадохме и мисля, че ги карат в София и днес е готово. За толкова ли време е нормално да стане? Правихме в Цибалаб.







Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 03:58 от poly_mnt111

# 736
  • Мнения: X
Поли, наистина е добре според мен да се съсредоточиш в активно терапавтиране с психолог, отколкото в безкрайни изследвания и добавки. Те също са помощници в процеса, но ми се струва, че основното трябва да е работата с психолог, евентуално ерготерапия, сензорна терапия. Доколкото разбирам досега от целия огромен обем изследвания не е излязло нищо конкретно, което да обясни състоянието й (да, изследвания трябва да се правят така или иначе, но главният фокус може би е добре да е активна работа с нея, лично мнение). Какво е мнението на психолозите за състоянието й и как предлагат да процедираш? Казваш че те питала някакви неща - това с думи или жестове, защото ако може да вербализира мислите си е много добре и е една стъпка в правилната посока.

# 737
  • Мнения: 3 535
Поли не мога да се изкажа за изследванията, но според мен трябва да има терапия с логопед. Та дори и вземи едно букварче или читанка, ти работи с нея. Трябва да и товариш мозъка. Ти и четеш книги, но и искай и нещо от нея. Колкото и да се дърпа, поставяй малки задачки. Много време минава без говор, ходене на училище и терапия.
Успех!

# 738
  • Мнения: 6 106
Без да открият причината за състоянието на детето и да се работи по отстраняването й всички терапии, провеждани от психолог ще са с временен и минимален ефект или пък никакъв. А причината за състоянието ще си я има и при всяко нейно актививзиране постигнатия резултат ще се заличава в някаква степен. Имам личен опит с дете в тежко физическо състояние, което се отключи след много често боледуване в рамките на 2-3 месеца, недиагностицирано все още, с години. Първите години  пробвахме различни терапии и рехабилитации, които имаха някакъв ефект до следващата криза, която става все по дълга и се появяват и нови симптоми. Така, че терапиите в случая на Поли са нужни като поддържащи постигнатото подобрение и успокоение за Поли, че прави нещо за да помогне на детето, но основно си остава да се постави диагноза и да се провежда истинско лечение. Защото е ясно че това състояние е придобито, не е резултат от първоначалните дадености на организма. При всички получени резултати се вижда наличие на инфекции по-скоро стари, хронични. Сега обаче трябва да се намери лекар, който да обобщи ситуацията, да постави диагноза и да лекува детето. И да, детето има подобрения, но от доста време приема добавки, чиято роля е да активират имунната система в борба с инфекциите и някои от тях директно да морят тези инфекции. Според мен на база моя опит след изследванията в Букурещ след добавките, на този етап повече изследвания не са нужни, но трябва да се намери лекар, който да знае какво да прави с тях. Психолозите няма да помогнат за това. Главната роля трябва да бъде на лекар който да може да обясни какво се е случило с организма и да назначи лечение на детето.

# 739
  • Мнения: 19 300
Ако се съди от изследванията, излиза, че няма лаймска болест, но ще видим какво показват изследванията след добавките.
За хламидийната пневмония съм чела, че се лекува изключително трудно, остава в организма дълго време и може да нанесе различни поражения. Според мен тук трябва консултация със специалист.
За бартонела във фейсбук има група.

# 740
  • Мнения: 1 400
И аз съм на мнение, че докато има физиологични причини за състоянието на детето, логопедичната/психологичната работа ще има малък или никакъв ефект. И все пак вече има някакъв напредък - тя комуникира с жестове. Според мен би напреднала още с ПЕКС. Поли, има ли терапевт във вашия град (за да не се налага да пътувате), който да работи с тази система за комуникация? Моето дете е невербално и преди като искаше нещо само ме дърпаше, вдигаше ми ръката в желаната посока и се сърдеше, че не я разбирам. Сега отива до папката с картинки, подава ми каквото иска и това е огромно облекчение и за двете страни. Много бързо се научи. На по късен етап може да прави цели изречения.

# 741
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Рори,съгласна с написаното,без това "Защото е ясно че това състояние е придобито, не е резултат от първоначалните дадености на организма"
Точно инфекц.заболявания и обичайни болести,могат да отключат генетични състояния и болести.При мене тежък грип,а в последствие паротит отключи неврол.дегенеративно заболяване.И това се случва обичайно в детска възраст.До ден днешен не може обаче да се докаже генетично,защото " гените били милиони" и не знаят кое точно да изследват за доказателство.Но на база развитието на заболяването с годините+ симптомите,изказват становище за самото заболяване.А то си се обажда по най- странни начини,освен основните ми затруднения.Идеята на всички лекари ,които срещнах през 30+ години е поддържаща терапия+ рехабилитация и подобни ,за да не се влошава или да става по бавно.
Съмнение,че е било нещо стаено,първоначално ,демек генетично ,1 или 2 ма само изявиха,още повече че в рода няма подобни дори бегло,случаи.Но виждам с годините,че не остава константа,а върви надолу.Появяват се и съвсем странични усложнения на организма.Непрекъснато са ми сменями диагнози също така.Все се ядосвах,че нямам точна,за да противодействам или да знам какво да очаквам.Ама вече не,и ми е по- ясно като гледам обективните симптоми и увреди,не е на добре работата.Разбира се,може би някой слага " генетично" защото е необяснимо,но е много вярно за тежки състояния особено и просто няма как да уловят гена.Внимателно с лекарства и добавки,защото водят до още проблеми.
Иска ми се да попаднете на лекар,а не да се лутате така.На мен най- много ми помогна невролог,който намерих след години обикаляне при кого ли не,3 безмислени операции,пари и изследвания.Вече не е  между живите.Но това беше моят лекар.С чужбина не сме комуникирали,защото не сме имали възможност,но съм чувала че в Австрия и Германия имат добра диагностика.Израел също.Ако може да си го организирате и позволите.Но на място.Сещам се за хелпкарма.Успех Поли!

# 742
  • Мнения: 3 535
Ами аз мога да говоря от моя опит с дете, което говореше и спря. Направихме някои изследвания. Не се разбра причина. Започнахме логопедична работа и не съжаляваме. Та различни са случаите. Ако не се открие причината трябва ли да се чака? С нищо няма да навреди ако се опитат да извадят някаква реч. Разбира се най- добре е, ако се намери причина и след лекуване се възстанови говор от само себе си. Но много време минава. Така мисля.

# 743
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Съгласна съм с последния коментар. Каквото и да се окаже, работа с психолог/логопед ЩЕ е необходима. Според мен е добре да се започне по-навреме, при колкото може по-малки поражения. А изследванията ще продължат, разбира се. Но и аз мисля, че се губи много време. Не съм професионалист, това е само едно лаишко мнение.
Успех, Поли! Two Hearts

# 744
  • Мнения: 270
Благодаря Ви! ♥️
Вчера не знаех колко снимки може да се качат, затова ще кача другите изследвания от преди да пие добавките сега. Другите след добавките като станат, утре ги пускаме.
В града няма добри психолози. Питахме една още в началото, която работи с деца, но ни каза, че не може да се заеме със случая, че бил по - различен и сложен( както ни казаха и няколко от София).
Аз Ви писах, че намерихме една психоложка, която е съгласна да работи с детето, но изчакваме да видим какво ще каже румънския лекар сега на 28.09 и повече няма какво да чакаме.
За мен е ясно, че си трябва много сериозна работа с психолог, логопед. При нас няма да стане бързо. Трябва много време.
Надявам се да не е Лаймска и подобните и да се започне с психолога.
За общуването - ще дам пример от вчера - аз и казвам , че трябва да се качи в кола, тя ми прави знак, че е малка, тясна и сочи един бус. Но аз и казвам, че не може да се качим в бус, че не е наш, а тя започна да ми рови в чантата, извади ми портмонето и ми сочи с него към буса( аз разбирам , че ми казва да си платим, за да се возим в буса). Горе - долу на това ниво е общуването ни. За картите пекс - имам ги принтирани и скоро не съм и ги показвала, преди не ги отразяваше. Сега трябва пак да и ги дам. Тя си прави физиономия, която вече знам, когато е ядосана, гладна, щастлива и, че нещо и харесва или не и харесва. Ама говор няма☹️
Надявам се скоро да стане ясно за какъв точно специалист лекар сме , за да се предприеме нещо. Още повече се усложнява и, че по света има карантини и не можем да пътуваме свободно.






# 745
  • Мнения: 6 106
Поли, сега се сетих, гледани ли са й гласните струни? Преди 2г внезапно изчезна гласа на моето дете. Не искаше да дойде УНГ защото беше убеден, че е компресиран гласовия нерв от тумора. Един ден ММ случайно попадна на пенсиониран лекар УНГ, който се съгласил да дойде. Бръкна с огледалце в гърлото и каза, че мускулите на гласните струни са отпуснати, слаби, потвърди за вероятна компресия от тумора, но и каза, че от стичането на секрети има и някакво слепване, което също допринася за изчезването на гласа. Ако трябва направете и образна диагностика в зоната на гласните струни.

# 746
  • Мнения: 3 535
И друго се сетих. Поли, напиши и на лист елементарни математически задачки. Остави и го. Или пък нарисувай едно цвете, дете, дай и го и я помоли да го нарисува. Нека с нещо се занимава мозъкът. Всеки ден да има учебна занимавка, та дори и да не се справя. Важното е, да се започне с лесно. Обясни и че училището започва, и за нея също. След като се сеща за парите и автобуса, давай и учебни материали. Да не изостава много.

# 747
  • Мнения: 11 843
И аз съм на същото мнение за занимания от всякакъв род -дори ако трябва да се слезе на ниво пъзели, вгнездяване въобще от нулата и да се вижда нивото и ако има нужда да се приминава на по-сложни занимания.
От това което споделяш за общуването - има сравнително добро разбиране и мисъл, за да се сети, че трябва пари т.е. знае парите като средство, къде стоят, че с тях се плаща и т.н. Явно има някакъв вид клаустрофобия и проблем с пространствата щом е съгласна на по-голямо превозно средство.

# 748
  • Мнения: 54 435
Мен пък ме озадачи намека за плащане.
Значи тя съвсем ясно си спомня, че вие нямате такава кола и предлага да платиш, за да се вози в нея.
Което е много добре.

# 749
  • London
  • Мнения: 6 732
На мен всичко ми е много странно.....защо ще иска в бус да се вози? Някак нелогични желания, това е по-притеснително за мен лично от липсата на говор. Само ням човек се държи напълно нормално. Тук сякаш има някакви психиатрични проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт