Коледата на вратата чука, ДЕКЕМВРИйче малко в ръцете ни ще гука! 💝🎁🎄

  • 53 588
  • 721
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 367
Да Беарче незнам дали повече се успокоих или се изнервих. Истината е, че АГ не ме провери за разкритие и ако беше го направил щеше да ми спести разхождането. Аз също се учудих, че от едни тонове само реши да ме праща и много се замислих дали да не си стоя в нас, но знам ли сега е съвсем различно. С каката хоп тръгнаха си водите и знаех на 100%,че трябва да отида. Сега контракции има ли няма ли през 10мин ли са през 5 ли, ми е малко объркващи кога ще дойде точно момента. Явно докато не мога да мръдна ще стоя 😁Търпение момичета, няма къде да ходят вече бебетата, освен навън 😁

# 121
  • Мнения: 3 799
Алексче, да, от вчера започна да пада или поне на такова ми прилича. Вече поне 3-4 пъти видях части (съжалявам за подробностите 😂). Имам и болки на моменти, но засега нищо сериозно. Ама ми се иска от време на време да съм в шести месец и да изпия две ношпата и два магнезия де 😂
Ти как си имала сили за пробване на дивани... Ние избирахме юли и аз едва събрах сили тогава, а сега абсурд 😂

Аз на моя лекар днес не му казах за тапата де, че можеше да поиска да ме Прегледа и реших да си замълча. Пък и не са ми текли води или друго, така че май не е голяма загуба, че си замълчах

# 122
  • Мнения: 489
Момичета и аз да дам отчет. Тонове добре,всичко нормално-няма да е тая седмица. Термина ми е на 17.12 и според доктора ще си поседи още. Каза ми 3200 и се шокирах-миналата седмица го измерихме 2800. Ако продължава да качва така отиваме към секцио,а хич не ми с иска.
Лека вечер от мен и късмет на всички

# 123
  • Мнения: 5 456
Момичета, още сме 2в1. Grinning Контракции нерегулярни и текат води. Доктора каза, че според него е под 3 кг и може би иска да постои още ден - два. Наблюдават ме и така. Малко се изнервих от цялото неведение, ама докторите си знаят най - добре.
Мерси, че ме мислите.
На висчки с тапи, разкритие, контракции - успех! Heart

# 124
  • Мнения: 882
Марти тъкмо мислех , че ще се похвалиш . Хубаво е че искат да почакат да порасне още , но така няма ли шанс да тръгне малката  после секциото не става ли невъзможно  🤔 А за инфото е гадно , че не дават много ама си нахалствай

# 125
  • Мнения: 830
Moni защо да става невъзможно Thinking
Нали има и спешно секцио, когато по време на нормалното раждане се окаже, че има проблем и бебето няма да може да излезе нормално и се прави спешно секцио. Моя приятелка на 8,9см разкритие вече видяха, че бебето бута с лицето напред, а не с горната част на главата и в крайна сметка я вкараха секцио. Нека някоя мама по запозната да каже де, коятое тръгнала нормално, но в последствие се е наложило секцио.

# 126
  • Мнения: 697
А, Марти! Каква изненада.😅 Бях на 99%, че девойката се е появила. Нищо де, поне знаеш, че събитието ще е до ден-два.
Ти как се чувстваш? Таткото?

Аз направих последно преглеждане на сакчето за болницата да не би да забравя нещо. И естествено имаше дребни неща, които ги бях забравила. Та утре сутрин трябва да си взема дезинфектант, ластици за косата и ролон.

# 127
  • Мнения: 2 175
Ех, Марти😁 тамън ти видях ника и тръгнах да мъдря честитката😂😂
В крайна сметка ако е възможно и не ти създава дискомфорт, нека постои още малко. Тамън и мойта може да тръгне редом😂

Лани, ами аз не съм търсила много. Отидохме в магазина и понеже все или се задъхвах или ме пробождаше някоя контракция, таа посядвах и така ги изредих повечето мебели🤣
Въобще не ми се занимаваше, но като знам, че там си прекарвам половината ден, та онази ракла-пейка исках да я разкарам моменталически.
После имахме и малко проблем с излизането от паркинга- всичко ни беше изрядно, а бариерата им нещо се повредила и не мърда, ама никак. Обадихме се ние и ни казаха, че не знаят кога ще я оправят😳
Е, ако не сте виждали подивял, бременен носорог, това беше мястото. Вдигнах скандал и бързо я оправиха 🤣

Секцио може да си се прави. Не може май единствено, когато вече главата е тръгнала да излиза. Тогава се прибягва до форцепс, вакуум и тн.

Ами, настава голямото чакане...давайте идеи какво да се прави в последните дни преди раждането😀

# 128
  • Мнения: 5 456
Не ми създава дискомфорт, слушаха и тоновете няколко пъти - добре си е. И аз съм добре и така. Ще видим утре ли ще е. Grinning

# 129
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Момичета, и аз в отбора с падащите тапи... Аз вчера се бъзиках за педикюра, но сега спекох яко... Утре мисля да ида до болницата. Притеснява ме предисторията - полипа, прокървяванията, чувствителната матка. Може би ще ми направят терапията за дробчетата... По дяволите, терминът е чак 29.12...

# 130
  • Мнения: 697
Ох, Алексче, така се смях на “бременен носорог”....😂😂😂😂
Като днеска на прегледа, влизаме цялата делегация в кабинета- и доктора директно се обръща към ММ: таткото, защо така гледаш като теле в железница? 😭😂😅🤣

Последните дни от бременността ще ги караме на сладки приказки в бг-мама😅. Като гледам повечето от темата до другата седмица ще сме родили, така че...

Супрема, то това се оказа заразно с тия тапи. Който отвори тази тема и веднага му пада🤪 шегата настрана, Успех от мен!💕

# 131
  • Мнения: 4 660
Последните ни чистех като луда ,сега незнам какво ще правя. Тия дни плета чорапи вълнени за мъжа, чакам прегледа. Пак ме боли гърлото, бебето кашля сополи се вади зъби. Залепи се като ваденка за мен тия дни неще да седи с бабите. Май усеща че времето  наближава, обясних и че бебето скоро ще е у дома. Гледаше ме умно умно май разбра какво и казах. Иначе използва корема за да си подпре таблета или за възглавница Joy

# 132
  • Мнения: 882
Еделвайсче и аз нз от лекциите дето казват че ако тръгне главата нямало как знам ли . Марти спокойно важното е че сте под наблюдение и сте добре и двете.    Аааа супрема ти пък къде твоя бебок да прави компания на моя за края на декември 😁 . Алексче направо не им завиждам на тия с бариерата .

# 133
  • Мнения: 3 799
Като тръгне главата напъваш с всички сили и това е, няма връщане назад 😁 то и бебето помага все пак. Работата ни при раждането е разделена, така да се каже 🤗😊

Марти, радвам се, че се чувствате добре с бебка. Ще дойде в най-правилния момент ❤️

И 27 е по-хубаво число от 26 😋

Супрема, не се шашкай, хората си карат бая време без тапи. Даже нали уж се самовъзстановявала при нужда. Тя пази от инфекции, не поддържа бебето, все пак е желеобразна 😁 така че не е толкова страшно 🤗

Мен днес всичко ме боли 😣 имам чувството, че получих гръбначно изкривяване или поне нещо като сколиоза.. Май след раждането ще ида на невролог или ортопед да ме прегледа, че на ММ ей така случайно му откриха дискова херния тая година.. Дано няма нещо сериозно.

Аз в последните си бременни дни съм най-активна 😂 но утре мисля да чета, да спя и да ям иии така поне до петък, ако не родя до тогава 😁🙄 и трябва да потърся едно кремче за подсичане на Хипп - някой виждал ли е да се продава някъде? Гледах че го има онлайн в ремедиум, ама ми се ще от физически магазин или аптека, да не чакам доставки..

# 134
  • Мнения: 4 660
Козметика на Хип има в Кауфланд, може да го има и кремчето за подсичане.
Аз препоръчвам Бепантен или Судокрем, купувам ги от Английски доставчици.

Общи условия

Активация на акаунт