Магията на изтока - тема 59

  • 17 168
  • 763
  •   1
Отговори
# 570
  • DE
  • Мнения: 9 068
Честит празник, Дами Heart
Напоследък съм фен на китайските стилисти.


И в драмите и на музикалната сцена. Страхони костюми и декори. Сценографията вече е на друго ниво с хай тек технологиите.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 16:33 от дането

# 571
  • Мнения: 9 180
Praai Pikart
Отказвам да коментирам дължината на епизодите Innocent
За Kitkong Khamkrith ми е дежавю-то.Няма начин да съм го гледала някъде.Просто е невъзможно.

# 572
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Doctor Stranger

Докарах го до 10-и епизод с големи превъртания.
Корейска фантастика. Много зле.
Най-абсурдна ми е "скромната" (уж) севернокорейка, която се е превърнала в турбо анестезиоложка в сърцето на Сеул, че и супершпионка я изкараха и всичко, само за да защити любимия си. Ма то големи игри с онзи нелеп севернокорейски супершионин, бааа.
И каква е тази абсурдна болница само с млади хирурзи на има-няма 25-30 години, които правят такива сложни операции?!? Смехотворно е.
Да не продължавам...
Ако 90 % от корейските сценаристи имаха поне малко мозък в празните си глави - биха постигали чудеса, но не би.

Гледам вече само кадрите с Пак Хе Джин. Неговата история ми е най-малко абсурдна - отмъщава за смъртта на баща си и преследва целта си.
Явно Хе Джин (след финала и на Forest в следващите десет дни) ще го гледам вече в Old School Intern от месец май. И само онгоинг, че иначе корейски сериал накуп трудно се издържа.

# 573
  • Мнения: 9 180
Гост,гледала ли си го?
Не е лош

Първо помислих,че името е избрано,за да прилича на Doctor Strange,нищо,че думите имат различен превод.После се сетих,че няма начин корейската аджума да гледа филма.
Предполагам,че са се вдъхновили от историята на Shin Sang Оk  и съпруга (тя дори два пъти е отвличана),които са отвлечени от севернокорейците,за да могат да снимат филми и драми за тях.
Да не се окаже,че има някаква годишнина от случая.

# 574
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Корейският сериал излиза през 2014 г., а този по комиксите на Марвел с г-н Бенедикт К. през 2016 г.
Но и според мен явно корейците са се вдъхновили (в частта със супер доктора и близкото име) от американския комикс-герой от 1963 г., за да направят тази сапунка. Като са добавили севернокорейската нишка и станала тя една.... Не е за говорене.

# 575
  • BG
  • Мнения: 4 456
Tuon, не съм го гледала, но актьора съм гледала в няколко еп. на Злодейката -  Nang rai, мисля че говорех за него в темата и ако съм сложила постер или тийзър, а ти се видяла, може от там да е.

# 576
  • Мнения: 5 205
Изгледах 1 епизод на Going My Home, но не можа да ме заинтригува и сега се чудя дали да продължавам с него. Shiroi Haru се оказа, че не мога да го гледам онлайн и се налага да го изтегля, а става сравнително бавно, така че за момента пак съм на пауза.

# 577
  • Мнения: 9 180
Tuon, не съм го гледала, но актьора съм гледала в няколко еп. на Злодейката -  Nang rai, мисля че говорех за него в темата и ако съм сложила постер или тийзър, а ти се видяла, може от там да е.
И това би обяснило много неща. Smile
Гледах и Turn Left Turn Right ,но след 5-ти еп. не мисля да продължавам.Много ми е скучен. Трите двойки потънаха в лъжи и заблуда.Едни тъмни цветове,бавно действие...

# 578
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Изгледах 1 епизод на Going My Home, но не можа да ме заинтригува и сега се чудя дали да продължавам с него. Shiroi Haru се оказа, че не мога да го гледам онлайн и се налага да го изтегля, а става сравнително бавно, така че за момента пак съм на пауза.

Еми, казах ти за Going My Home. И японците му биха шута на този сериал след първи епизод.

Защо да не можеш да гледаш Shiroi Haru? Ето ти го онлайн на инглиш. Сваляш епизодите в телефона си (или компютъра), има си линкове и гледаш спокойно. Свалят се много бързо. Е, зависи си и от твоята интернет скорост, но не би трябвало да имаш проблеми.
Само така гледам, ако не е директно от японците. Свалям в телефона, за да не се мъча с досадните дисплей реклами, които са навасякъде, а вече и адблокърите не помагат за тях.

# 579
  • DE
  • Мнения: 9 068
Хвърлих набързо поглед на "Takane no Hana" изгледах 5 еп. и направо финала. Харесвам Сатоми, но тук не и се получи химията с партньора, който на мен ми бе странно симпатичен въпреки некрасивия си вид. Зарязах го, защото се ядосах на използването на добрия човек в името на запазването на някаква съмнителна традиция.
Те случайно да знаят, че няма нищо вечено Rolling Eyes
Кое ми хареса, изключителното представяне на японската жена и възхитата на режисьора към нея, не като съседите им дето си мразят жените Grin . Великолепно поднесена на зрителя и разбира се страхотните цветни композиции наречени икебана Heart
Любими са ми мини общностите които показват японците, съпричастието на съседи и приятели направо ми пълни душата. А двете камериерки Heart Laughing

Случайно видях, че съм публикувала по-горе два еднакви клипа, затова повторение. Пищна и заслепяваща направо хореография и сценография.

# 580
  • BG
  • Мнения: 4 456

И това би обяснило много неща. Smile
Гледах и Turn Left Turn Right ,но след 5-ти еп. не мисля да продължавам.Много ми е скучен. Трите двойки потънаха в лъжи и заблуда.Едни тъмни цветове,бавно действие...
Аз затова на GMM25 не гледам, каквото и да съм пробвала не ми харесва.

# 581
  • София
  • Мнения: 562



Страхотна песен към Romantic Doctor Kim 2  - и аз го изгледай, излях един тон сълзи, но поне края беше хубав.Всички актьори ме изкефиха на макс, страхотен екип бяха.Надявам се на трети сезон.

Сега подхващам кримито с Чанг Хьок. И чакам новите серии на  Itaewon Class, The Game: Towards Zero и  The Cursed. Започнах и сериала със Seo Kang Joon - I’ll Go to You When the Weather Is Nice - за млада учителка, която решава да се завърне в родния си град и там среща свой съученик, който е собственик на  малък магазин за книги, сериала е за живота в малко провинциално градче   и мога да кажа, че първите 4 серии ми харесаха.

# 582
  • Мнения: 9 180
Свалям в телефона, за да не се мъча с досадните дисплей реклами, които са навасякъде, а вече и адблокърите не помагат за тях.
Ако не си пробвала виж с Brave има и мобилна версия.С вграден блокър на реклами и може да теглиш направо през него без допълнителни програми+ други благини.Вече никъде не ползвам Хром.

Гост,не успявам да ги оправя GMM-тивитата.
Имат GMM25,GMM One и GMMTV (и друго имат ),като за последните знам,че са продуценти и снимат+продават на различни компании.
Какво съм гледала тяхно и идея си нямам,но този е скучен.
А,Angel Beside Me е на GMM25.
Разбирам те,защо не гледаш техни.

# 583
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Знам го. Пробвах го миналата година, когато ми излезе негова реклама в Туитър.
Настина блокира рекламите, бях доволна, но съм свикнала с Хромчето, а и предпочитам да свалям винаги видеофайловете в телефона си и тогава да гледам, по-лесно се превърта с бутона на гом-плейъра (функция особено важна за корейското).
Така, като ги имам в телефона, ги разцъквам много бързо.

# 584

Общи условия

Активация на акаунт