Магията на изтока - тема 59

  • 17 161
  • 763
  •   1
Отговори
# 630
  • DE
  • Мнения: 9 068
Реално тя има доста по-голям опит, а той си е дърво. Но на мен навсякъде ми е еднаква. Уф, догледа ми се Барон.
Да ви пусна оста на "Чу Цяо" да видите роклето на Джан Бичен.

# 631
  • Мнения: 9 180
С подходящо музикално оформление.

# 632
  • Мнения: 5 204
Рос, сигурна съм, че си права за Dragon Zakura. Просто за мен ученическите години са лош период, за който предпочитам да не си спомням. Вероятно затова избягвам темата за училището във филми и книги.

# 633
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 727
Здравейте! Аз съм чист новак за темата. Снощи изгледах първия си корейски сериал "Тунел" и много, много ми хареса. Поплаках си. Ще се върна да чета темите, които са стряскащо много, но с постоянство може и да се справя.

# 634
  • Мнения: 9 180
Miriel,привет.
За бога не си губи времето да чатеш всичките теми.Направо пиши какво те интересува и ще помагаме,коментираме и т.н.Когато имаш въпроси - смело питай,не крием информация.
Аз Тунел не съм го гледала,но честит първи изгледан корейски сериал. Hug

Дане,сега ще оправдавам Венго. Joy
Ролята му е на дърво,покър фейс,никаква емоция,обаче в моментите извън основния образ видимо се старае и му се получават нещата.Не е перфектно и до по-добри актьори си личи,но като го погледнеш ти е ясно,че са го избрали заради външния му вид.
Раба на мен ми е симпатична,но тук ролята и претърпява доста голямо развитие и момичето си го показва.Да,почна си лигаво,но разбра,че нещата не се случват само с добри намерения,желание и тропане на краче.

# 635
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Miriel, здравей и добре дошла!

Много добре си нацелила началото с корейските сериали. Tunnel е добър криминален сериал, а и все пак си е друго да започнеш с корейското с Че Джин Хьок и Юн Хьон Мин в главните роли, а не с И Мин Хо.

Лошо ще ти стане от четене (защото в последните десет години действаме най-редовно), а и със сигурност информацията за теб ще е много, но пък за първи път в темата виждам някой новак, който се наема с тази тежка мисия. Браво!

Аз действам само на японския и корейския фронт (друго азиатско не гледам, тук-там и някой тайвански, но многоооо рядко и то само заради двама-трима актьори), та, ако имаш нужда от някакво полезно инфо или съвет - насреща съм.

bell, сега разбирам... А може би точно японските ученически сериали ще те накарат да забравиш лошите спомени, поне за малко. Това са един страхотни драми, с много поуки, добри примери и винаги изпълнени със съдържание. Човещинка, така типична за всичко японско.

# 636
  • Мнения: 5 204
И аз това си помислих, може би все пак ще ми се отрази добре да гледам нещо точно на тази тема. Обичам топлото чувство, което оставят у мен японските филми и сериали.

# 637
  • MJF
  • Мнения: 8 570
Влизам да ви кажа какво гледах/почнах снощи а тук новак. Обръщам реда Simple Smile.

Miriel, привет. Настанявай се удобно. Писатели големи сме, сериозна чета сме,  така че ти препоръчвам архивни справки за заглавие а не четене на архива. Покритието в темата е на целия регион  и жанрова скала ,  така че питай смело когато заглавие те интересува, пък все някой може да го е гледал или знае къде и т.н. и т.н.
Апропо, ако нещо те интересува а пишем така че не се разбира-съкращение, прякор и пр. питай направо.

Бел, в моя отбор и по У-фобия не само по Ф-фобия (ученически, фантастика ). Обаче като прочетох rossonera, Tuon, .... за тоз  Dragon Zakura обмислям да го пробвам под формата на ученическа human drama. На туй последното "human drama" знаете че налитам като мече на мед. Smiley

Мне , не стигнах до последната серия на He Who Can't Marry Season 2. Явно си подслаждам двата мопса и бананите а и нещо не съм съсредоточена за сериозно заглавие, разсейвам се на леда. Но видях че някои японски заглавия "мърдаха" последните дни често на моя ресурс та отворих да видя какво аджеба е това Shiranakute Ii Koto. 2/3 от първа серия изгледах, леко ми се видя за гледане та смятам да му дам шанс. За почитателите на Киану Рийвс ме подсетиха в първи епизод а знам че тук има такива. Ти да видиш, главната героиня може да му е щерка Laughing. Въобщеее....

# 638
  • Мнения: 5 204
Шо, при мен фобии колкото щеш. Не само У и Ф, ами сигурно цялата азбука ще иде, ако почна да изброявам.

# 639
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да и имам аз минимализма на Хан Йе Съл.
... Накифлила се корейската "минималистка".
Идея няма какво е минимализъм.

Скрит текст:


Здравейте Bowtie

Престраших се да пиша в темата, макар знам съвсем малко за азиатското кино и телевизия. Тепърва преоткривам корейските сериали (гледала съм сериал и половина Weary).

Коя е тази Хан Йе Съл? Как се пише на английски да я чек-на?

Изглежда ми възрастна.

Здравейте! Аз съм чист новак за темата. Снощи изгледах първия си корейски сериал "Тунел" и много, много ми хареса. Поплаках си. Ще се върна да чета темите, които са стряскащо много, но с постоянство може и да се справя.
Hug

И аз се престраших да пиша.

# 640
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Шо, ти редовно си я критикуваш/ мрънкотиш Юрико Йошитака за ролите, но все на нея налиташ и я гледаш.
Гледах първи епизод, когато стратира в Япония и до там. Да, и аз видях историята за Киану Рийвс, че е евентуален татко, но си е заигравка някаква.

Очаквах да си започнала с Микако Табе в Kore wa Keihi de Ochimasen!, но явно още спрягаш глаголът "мотая се" и си се спряла на Юрико-чан.



Han Ye Seul се изписва. Набор 1981 е. Има хубави екранни превъплащения актрисата, но извън тях не е за говорене...
Още не знаеш какво е това животно "корейската кифла", но ще разбереш с времето.

# 641
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Han Ye Seul се изписва. Набор 1981 е. Има хубави екранни превъплащения актрисата, но извън тях е... Още не знаеш какво е това животно "корейската кифла", но ще разбереш с времето.

Личат й годинките обаче. Има ли пластични операции?

Първият ми корейски сериал е Лунните любовници. Препоръчаха го в темата за sci-fi и фентъзи сериали. Изгледах го за 3 дни Scream и се влюбих в Джун-ги и в Kang Ha-neul.

Сега гледам Scholar Who Walks the Night (моля ви, не ми се смейте Relaxed) заради Джун-Ги.

Ах, да. С него гледах и един филм - The King and the Clown. Филмът много ми хареса. Покрай това прочетох, че именно Джун-Ги е въвел модата на flower boys. Вярно ли е това?


И в другата тема писах, че не ми харесват повечето корейки заради нарушените пропорции на лицето. Брадичката им е много малка, но явно в повечето случаи се дължи на операции.

# 642
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
То при корейките е по-лесно да ти кажа коя НЯМА пластична операция, отколкото коя има. Огромната част от корейките са пластично подобрени.

Аха, и ти добре си започнала с корейското щом си тръгнала със Scarlet Heart Ryeo. Джун Ки е любимец в темата, всеобщ. Масово сме влюбени в него, хаха. Заразени сме, още кога беше млад актьор.

Канг Ханъл ми е голям любимец на мен, но то там имаше и други двама принца, от братята, които си струват - героите на Джи Су и Нам Джу Хьок.

# 643
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ох, аз още си мисля за Барон от снощи.
Засилих се да гледам прасковите и греда. Отказвам да слушам китайци да ми говорят на руски. Няма субтитри. Какво им стана напоследък, всичко първо се дублира, да не споменавам тъпата идея на китайците да дублират на собствения си език. Само си представете някой друг да говори вместо Такеши примерно. (ох не ми да стигат емотоконите, за да се изразя по-цветисто)

# 644
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Канг Ханъл ми е голям любимец на мен, но то там имаше и други двама принца, от братята, които си струват - героите на Джи Су и Нам Джу Хьок.
Канг Ханъл има страхотен нос. Обожавам ги такива, с лека чупка.


Ох, ами то всичките принцове в Лунните любовници са хубави.

А модата, мъжете да са гримирани, само при корейците ли е? Японците гримират ли се?

Джун-Ги няма пластични операции, нали?

Общи условия

Активация на акаунт