Магията на изтока - тема 59

  • 15 685
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 494
Това е Чанг Сънг Чо.

# 706
  • Мнения: 9 133
Цитат
А кое е най-доброто на Joon Gi?
Iljimae,но не е това което търсиш.
Arang and the Magistrate, The Scholar Who Walks the Night, Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo.
Може да видиш и Gu Family Book,но не е с Joon Gi.
относно
Цитат
Аз повече търся исторически фикшън с фентъзи. Направо се чудя, как не са направили корейски римейк на Игра на тронове. Династията Чосон + магии, свръхествено и прераждане.
Ориентирай се към Китай,наистина.
Твърде много секс и насилие има в ИнТ.



 sci-fi като  научна фантастика е трудно за намиране като жанр в Азия.
При корейците се доближава Circle.
The Wandering Earth - първия мащабен китайски филм за космоса.
Space Battleship Yamato - японско,но пак е филм
Returner,но е от 2002 г. и определено ще е ретро

# 707
  • DE
  • Мнения: 9 068
"Returner" сега да намеря пак ще го гледам много ми е любим, ах Такешииии Heart не ми се сваля, а он лайн е само с руска озвучка.
Корейското sci-fi няма нищо общо с западното, аз съм върл фен, но още не съм гледала читаво азатско sci-fi.
Обикновенно са извънземни приели човешки образ и действието си е на земята като няма много хай-тек. Тук там пътуване във времето и това е.
Виж Китай са майстори в саги като "Игра на Тронове" без бруталните секс и насилие(макар, че и това го има) освен това актьорската игра е великолепна.
"Legend of Chu Qiao", "The Journey of Flower", "Swordsman"...

# 708
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Брех, туй Nine  и аз съм го гледала дори. Даже помня че текущо с другарчета тук. Съкратихме го на 9. Simple Smile

# 709
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Благодаря ти, Рос.

Красив мъж. Много хубаво лице с перфектни пропорции.


Iljimae,но не е това което търсиш.
Няма проблем. За него ще се жертвам. Стига да успея да го намеря някъде със субове.

Твърде много секс и насилие има в ИнТ.
Да, но те могат да направят без секс и толкова много насилие. Просто в историята да вкарат малко от тяхната митология нещо и ще стане муцка.


sci-fi като  научна фантастика е трудно за намиране като жанр в Азия.
Така и предполагах. Sci-fi повече западни сериали за мъжа на Мириел.

Мириел, гледал ли е Westworld, БЗГ и Expanse?

# 710
  • Мнения: 9 133
"Legend of Chu Qiao", "The Journey of Flower", "Swordsman"...
Какво? Scream
А на мен защо така ми предложи Ледената фантазиа? Hug
Аз плаках на финала.Сърцето ми се късаше от мъка.

"магии, свръхествено и прераждане"
Описва много добре Eternal Love of Dream,който доглеждам,но не бих ти го препоръчала за начало.
Ни секс,ни битки,само един Венго.

Aз не се сещам корейците да са правили римейк на нещо.Blush
Да,на израелския The Gordin Cell на сезон 1,обаче не помня как се именува корейската версия и Boys Before Flowers,може и други да има.

# 711
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

"магии, свръхествено и прераждане"
Описва много добре Eternal Love of Dream,който доглеждам,но не бих ти го препоръчала за начало.
Ни секс,ни битки,само един Венго.

Този ли?



Леле, страхотен. Отивам в темата за фантастиката да го напиша, че там се търси точно такава визия.

Във Вещерът определено трябваше да кастнат азиатец за елф. Направо са перфектни за елфи.

# 712
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 445
БЗГ и Expanse - да, фенове сме. Западен свят само аз.

Той се поинтересува от корейски, защото стана свидетел как поглъщах Тунел, как го съпреживявах, хвалих..

# 713
  • Мнения: 9 133
...там се търси точно такава визия.
Китайците са с такива визии.
Не се шегувах като написах,че не за първо китайско.
Това е една любовна история,просто е налично всичко,което написа,че ти се гледа.Ама всичко се върти около любовта.Тя е в центъра.Има прераждания,митични същества,демони и Любов.

На снимката - първият е Baron Chen (известен още като Цупльо),после Vengo Gao и Huang Jun Jie,като първия и последния имат малки роли,а Венго колкото и да е красив е дърво.

В Колелото на Времето в ролята на Лан ще е кореец - Даниел Хени

# 714
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Той се поинтересува от корейски, защото стана свидетел как поглъщах Тунел, как го съпреживявах, хвалих..
Трябва да го захапя Тунела. Но сигурно след Западен свят, който започва утре.

Нормално е човек да очаква, че в страните с уж най-високо IQ ще има по-голям интерес към sci-fi продукции, а не към романтични комедии и драми.

Но изобщо не е така, което показва, че вкусът към тези неща изобщо не е показател за нещо.

Ето ги страните с най-високо IQ в света:
   Singapore   108
   Hong Kong   108
   South Korea   106
   Japan           105
   China           105
   Taiwan           104
   Italy           102
   Switzerland   101
   Mongolia       101

В Колелото на Времето в ролята на Лан ще е кореец - Даниел Хени
Да, но останалият каст е WTF Weary

Обаче тоя Дани е много готин:




Не прилича на flower boy.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 17:29 от Eleonora_27

# 715
  • DE
  • Мнения: 9 068
Азиатците са най-великите сватовници. Имат си проблем хората с намирането на подходящи зетьове и снахи и това показват във филмите си Grin

Tuon, дори не помня, че аз съм ти казала за Ледената фантазия. Само кажи какво ти предложа, не си ли гледала Уолас и Кени или друг  Grin ?
Сетих се, че може да ти хареса "Novoland: The Castle in the Sky" краля на хвъркатите Zhang Ruo Yun  е Heart Eyes

Абстрахирай се от гадната перука Rolling Eyes

# 716
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 494
Hospital Playlist - епизод 1

2в1, на борда съм. Пише ме.
Обещах ти, че ще изгледам само първи епизод, макар че си знаех, че като видя тия двамата (справка снимката), че и заедно в ролята на колеги и приятели, няма да мога да спра...

Така и стана. Чудесен първи епизод днес, а още по-хубавото е, че ще го излъчват само веднъж в седмицата, в четвъртък и ще бъде самоооооо 12 епизода. Нещо толкова нетипично за корейците.
За Ю Йон Сок, още от първи сезон на Доктора си знаем, че му отива бялата престилка. Тук е педиатър.
Естествено, половината Prison Playbook-каст е тук и все големи любимци. Личи кой е режисьор.
Чонг Кьонг Хо няма да го коментирам. Блести, както винаги.
Имам отново прекрасното prison playbook-усещане.
Да, ще се получи.

# 717
  • Мнения: 9 133
Дане,шегувам се.С Леда имаме дълга история.
Първо си го набелязах заради белите перуки и го почнах,но така и не стигнах до появата на МаТиен,после вече ти и МаТиен.
Неееее.Искам Елвис или Кени,него не съм го гледала никъде.
Смятам да си довърша и с Раба и Венго,че там има и Марк.

# 718
  • София
  • Мнения: 15 435
Момичета, дайте идеи за хубави корейски фантастични сериали. ММ ме пита, а аз още мисля само за "Тунел". Почнах с тема първа и бързо запълвам списък.
Аз съм повече по криминалните с лека нишка фантастика.
Voice  и Voice  2, I Hear Your Voice,The Master's Sun , Duel (2017) ,The Girl Who Sees Smells, един любим китайски Love Me If You Dare ,  Two Cops (2017), Life on Mars, The Ghost-Seeing Detective Cheo Yong, Children of The Lesser God ....Изобщо на OCN много ги харесвам, без романтичните.Има още много, много, но е трудно за изброяване.

Сега гледам този  Tell Me What You Saw и  The Game: Towards Zero .

# 719
  • DE
  • Мнения: 9 068
Дори Марк не можа да ме накара да догледам първите праскови, зарязах го след 7еп., а и там има доста любимци. Никак не го харесах в тази роля.
Кени е великолепен в Чу Цяо, гледай, трябва да се види в тази роля, нищо че не може да се целува Grin погледите бяха достатъчни.
Тайна е права за "Love Me If You Dare" а там е Уолас от когото не може да отлепиш очи, разкошен е в тая роля.

Общи условия

Активация на акаунт