Какво ви дава воля да спазвате стриктно диета

  • 18 951
  • 529
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 456
Записвам се в темата с въпрос пощеливите как се справят? Аз имам голям проблем с това, например плодове не ям, не обичам просто. От време на време слагам ябълка в морковена салата. Ама видя ли на масата ми се дояжда?! Важи за сладко солено, кисело, всякаква храна! При мен няма начин да опитам и да остана само с 1 хапка. Почна ли, трудно спирам. Отпусна ли се да ям както ми се яде, без проблем качвам нещо като 5кг за 3 дни. Храната ми е голямо удоволствие, чревоугодник съм, мъжа ми също и даже да устоя на това-онова 2 дни, той ме саботира като мъкне разни вкусни неща вкъщи. Уж за него, но аз се изкушавам.
Миналата година постих за пръв път, чувствах се много добре, поприбрах мерките, но не е вариант за дългосрочно хранене.
Намалих порциите, увеличих движението (правя 8-10км дневно с бързо ходене).
Днес се претеглих 68кг на ръст 157см. Реших да внимавам с храненето и движението и в четвъртък се тегля. Ако съм 2 кг надолу, петък си пускам отпуска и отивам да се възнаградя с някоя нова дреха (много рядко си купувам дрехи). Да видим.....

# 421
  • Мнения: X
Не държа изкушения у дома. Освен по изключение. Ако някой домъкне, нямам проблем да го хвърля... защото видя ли го, докато съм гладна, няма да устоя.

# 422
  • Мнения: 1 376
Фастове. Знаеш, че не ядеш в този период и точка.
Хранила съм и уличните животни (естествено не със сладки неща). Просто съм прекарала булимия и се чудех по едно време как да спра.

# 423
  • Мнения: 3 456
Е, как ще изхвърля храната на мъжа ми? За мен това е проява на неуважение към него. Той виновен ли е, че аз не мога да устоявам на изкушението?
Иначе, и аз не държа "опасни" храни вкъщи. 😊

# 424
  • Мнения: 1 376
Е, как ще изхвърля храната на мъжа ми? За мен това е проява на неуважение към него. Той виновен ли е, че аз не мога да устоявам на изкушението?
Иначе, и аз не държа "опасни" храни вкъщи. 😊
Моят поне всичко си изяжда, особено нощно време и опасни храни няма у нас.
Само фаст ще спаси положението. Харесваш си един интервал от 4-8 часа, в който ядеш, в останалото време - цип на устата.

# 425
  • Мнения: X
Е, как ще изхвърля храната на мъжа ми? За мен това е проява на неуважение към него. Той виновен ли е, че аз не мога да устоявам на изкушението?
Иначе, и аз не държа "опасни" храни вкъщи. 😊
Опасната храна е опасна за всички, не само за мен. Ако толкова му се ядат боклуци, да си ги яде навън, сам. Simple Smile На боклука мястото му е в коша за боклук...

# 426
  • Мнения: X
И да, и не, Краси. Уишмастъров е кльощав като манекен на Освиенцим, а се тъпче все едно циганин тъпче торбата с хуманитарна помощ. От раз омита цяла кутия сушени фурми. Аз ако изям две-три, ще се гътна. А той си ги муца и му е ок. Ама гадината се е родил с правилен метаболизъм.

# 427
  • Мнения: 32 364
Не държа изкушения у дома. Освен по изключение. Ако някой домъкне, нямам проблем да го хвърля... защото видя ли го, докато съм гладна, няма да устоя.

При мен началото беше трудно.
Даже забраних да се готвят сладкиши, още по-малко да се носят. Единствено можеше да си ги носят и да ги крият. Като също в никакъв случай да не видя, че се яде.
Интересното беше, че чужди хора навън като ядяха такива неща не ме дразнеха, но вкъщи се дразнех на близките си.
След време /при мен беше 2-3 години/ премахнах Хитлеристкия режим и вече не ми прави впечатление кой какво мъкне.
Всъщност даже ги превъзпитах и нямат желание за готвене на торти и сладкиши.
Ако искат си купуват.
Често дори като мъкнат, не ги ям.
Забраната важи, но само за торти. Трудно им устоявам.
Вече всякакви други бисквити, тулумби не ми правят впечатление.
Преди Коледа от работата ни подариха голяма торба лакомства. Чипсове, бисквити с крем, крекери.
Не ме блазнят. Опитах само по една бисквитка от трите вида, че нали от години съм спряла тия неща и бях любопитна за вкуса.

# 428
  • Мнения: 1 376
Мен сладкото не ми е проблем. Разни меса, сирена и ядки са. Кето, не кето, ако прекаля се подувам най-малкото...

# 429
  • Мнения: 32 364
Е, то с всичко ако прекалим и е проблем. Каквото и да е.

# 430
  • Мнения: X
И да, и не, Краси. Уишмастъров е кльощав като манекен на Освиенцим, а се тъпче все едно циганин тъпче торбата с хуманитарна помощ. От раз омита цяла кутия сушени фурми. Аз ако изям две-три, ще се гътна. А той си ги муца и му е ок. Ама гадината се е родил с правилен метаболизъм.
Кг не са критерий за здраве. А и фурмите не са точно боклук, макар че са концентрирана захар и пак не са за ежедневно ядене... За 4 години обаче и мъжа ми, и сина ми промениха много вкуса си. Не налитат на купешки боклуци, а направя ли домашен десерт, го ядат с дни.. накрая аз го довършвам. Simple Smile Затова са предупредени, че не се ли изяде за 24 часа, остатъка отива в кошчето, а следващия ще е на високосна. Simple Smile

# 431
  • София
  • Мнения: 35 326
Момичета, имам основен проблем в офиса и по-точно дневното изхранване. Купих си кутии, сега мисля менюта. Към кето /не чисто/ съм се насочила. Събирам и идеи.
Искам да ви питам в началото, ако помните, колко кратно сте се хранили и общо взето с какво?

# 432
  • Мнения: 2 064
Аз в началото се хранех по два пъти. На работа си носех в кутия храната. Най-често си носех печено месо от вечерята и четвърт айсберг или зелена чушка. Даже като съм нямала време сутрин да накълцам маруля,  съм си носила листа.
 Варени или бъркани яйца също съм си носила. Тях ги приготвях сутрин. Слагах по една виличка в кутията. Но имахме битова стая на старата работа. Там имаше и микровълнова.
Сега фаствам по 20-22 часа. Храня се само вечер в прозорец от няколко часа.

# 433
  • Мнения: X
Момичета, имам основен проблем в офиса и по-точно дневното изхранване. Купих си кутии, сега мисля менюта. Към кето /не чисто/ съм се насочила. Събирам и идеи.
Искам да ви питам в началото, ако помните, колко кратно сте се хранили и общо взето с какво?
Има тема за кутията за офиа и/или училище. Много идеи можеш да почерпиш от там.

# 434
  • София
  • Мнения: 35 326
Уиш, пекох едни кюфтета, на които беше дала рецепта -нещо не стигнах до тях от домашния хабитат + котка Grinning
Сега ще прочета по-подробно, защото наистина ми е проблем. И вродения ми мързел усложнява нещата, трябва експресна организация да си намеря.

Общи условия

Активация на акаунт