Какво ви дава воля да спазвате стриктно диета

  • 18 791
  • 529
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 290
Причините за заболяването/ИР/  могат да имат генетична обусловеност, но повече се дължат на други фактори: възрастта (рискът се покачва след 45 г.), обездвижването, употребата на алкохол и затлъстяването, увеличаващо риска около 10 пъти. Прекомерното количество мазнини нарушава действието на рецепторите, които „познават“ инсулина и приемат глюкозата. Клетките изпитват енергиен дефицит, въпреки  че кръвта е пренаситена с глюкоза – тя не се усвоява добре.

Ей това много искам да го цитирам....

# 481
  • Мнения: 18 542
Само дето затлъстяването идва, след като инсулина ти е скочил, а не обратното, а от какво скача инсулина, сами може да си прочетете.


 

# 482
  • Мнения: X
Причините за заболяването/ИР/  могат да имат генетична обусловеност, но повече се дължат на други фактори: възрастта (рискът се покачва след 45 г.), обездвижването, употребата на алкохол и затлъстяването, увеличаващо риска около 10 пъти. Прекомерното количество мазнини нарушава действието на рецепторите, които „познават“ инсулина и приемат глюкозата. Клетките изпитват енергиен дефицит, въпреки  че кръвта е пренаситена с глюкоза – тя не се усвоява добре.

Ей това много искам да го цитирам....
Ти добре го цитираш, но, можеш ли да го обясниш?    Smiley
Защото не знам откъде е цитата, но има едно огромно противоречие в него.

# 483
  • Мнения: 1 290
Причините за заболяването/ИР/  могат да имат генетична обусловеност, но повече се дължат на други фактори: възрастта (рискът се покачва след 45 г.), обездвижването, употребата на алкохол и затлъстяването, увеличаващо риска около 10 пъти. Прекомерното количество мазнини нарушава действието на рецепторите, които „познават“ инсулина и приемат глюкозата. Клетките изпитват енергиен дефицит, въпреки  че кръвта е пренаситена с глюкоза – тя не се усвоява добре.

Ей това много искам да го цитирам....
Ти добре го цитираш, но, можеш ли да го обясниш?    Smiley
Защото не знам откъде е цитата, но има едно огромно противоречие в него.

Прекомерното количество мазнини нарушава действието на рецепторите, които „познават“ инсулина и приемат глюкозата.

Това примерно...
А от къде са се взели мазнините....Прекаляване със бързи въглехидрати, комбинирани с нездравословна мазнина, което прави калориен бум и тялото складира. Дори и бавни въглехидрати с полезни мазнини и липса на активен спор могат да доведат до същото. Но не защото някой е ял, картофи или ориз или пълнозърнест хляб в нормални за възрастта си количества.

# 484
  • Мнения: 1
Не ям джънк фуд, готвя постоянно, не преяждам, хляб не повече от две филии дневно и пак съм 62 кг.
За да отслабна, трябват още лишения.
Вярно, не съм свръх дебела, но искам да тежа по-малко.


Ако искате да свалите, определено трябва да не консумирате хляб. Или максимум по една филиика и то черен хляб.
Като готвите също, да няма мазнина много, без да добАвят  много подправки.
Задължително месо и салатка плюс спорт и за 2 месеца ще постигнете желаните резултати.

# 485
  • София
  • Мнения: 966
Здравейте,
Може би питането ми не е по темата, но се зачетох и виждам, че има адекватни отговори и хора с много знания, та ще си позволя да попитам.
Ако се счете за спам нека изтрият коментара.
След второто си раждане останах с 15кг, които не мога да сваля. След първото някак ги свалих от самосебе си, година след раждането. Сега обаче година и половина след раждане не мога да мръдна и на грам... Храненето ми е еднотипно и сега и по време на бременността.
Искам да изследвам хормони.
Кои трябва да се изследват ми е питането Simple Smile   Да отида и да изследвам всичко накуп

# 486
  • Мнения: X
Какво значи еднотипно хранене? Какво точно и по колко ядеш?

# 487
  • София
  • Мнения: 966
Еднотипно, смисъл не съм променила нищо значително. Нито съм се тъпкала през бременностите нито съм изменяла менюто и храните си. Това имах предвид.
Иначе гледам да се храня на 2-3п до 16-17ч най-късно. След това не ям. Сладко и тестено ям рядко. Не се тъпча, но пък имам мн ниска двигателна активност. Ям въглеходрати по-рядко.
Просто предвид, че не съм увеличила или сменила менюто си, пък след първото раждане нещата се нормализираха от самосебе си, мисля че нещо хормонално се е “прецакало” да го кажа така. Не мърдам от килограмите с които ме изписаха от болницата (преди година и половина)
75кг съм, 178см
Винаги съм варирала около 60кг +-2-3най-много.

# 488
  • Мнения: X
75 кг на 178 см, е нормално тегло. Дори на нас да не ни хареса, тялото се чувства добре и не намира за нужно да сваля. Освен това, то търпи промени през годините, нереално е да очакваме да сме еднакви на 20,на 30, на 50...Напълно възможно е да ти няма нищо, а просто организма ти да се чувства комфортно така. Ако държиш на изследвания, изследвай всички хормони на щитовидната, КЗ и инсулин, гликиран хемоглобин, освен стандартните ПКК и урина. Според нивата на тези хормони ще стане ясно има ли здравословен проблем или просто тялото ти преминава в друга фаза на живота...

# 489
  • Мнения: 11 926
      Никога не съм имала повече от 4-5,макс 6 излишни кг и то не излишни в здравословен смисъл на думата,а естетически не ми стоят добре.Затова и спазването на стриктни диети трудно ми се получава.

Основният ми стимул е,че искам да се харесвам като се погледна в огледалото, не искам да си купувам дрехи, които "да прикриват",а нормални.

Другият ми стимул е детето да се научи на правилно хранене. Моето дете беше изключително злоядо и поднормено, но сега, в пубертета взе да хапва повече и тъй като гледам какво става наоколо, се стремя да го ограничавам,макарда е  с нормални кг.Но да огранича него, трябва да огранича и себе си.

Друг стимул-гледам как на колежки и познати с наднормено тегло им представлява усилие физическото движение. Аз обичам да се разхождам,да плувам и затова не искам собственото ми тяло да ме ограничава.

През 5-6 години пробвам някоя диета,по-скоро правя някакви ограничения на сладко и тестени храни, това е.Истината е,че колкото и да задържам желаните кг, идва момент в който поне два-три кг пак качвам.

Стриктното ограничаване не е за мен, но имам няколко железни принципа:
-Храната не е забавление!
-Храната не е разтуха !
-Храната не е решениена скуката!
-Храната няма да ни реши проблемите!
- Храната служи само за да ни задоволи глада. Изключения са само тн.нар."Ритуални храни", които са свързани с повод и няма защо да се чувстваме виновни ,ако ги ядем.Напр-торта-на рожден ден, козунак на Великден,Баница с късмети на Нова година и т.н.


-





# 490
  • Мнения: 6 628
75 кг изобщо не са нормално тегло за 178 височина. Смята се височината минус 114 за жени, т.е. за ръст 178 макс 64 кг. А ако дамата е с леки кости даже и до 60 кг според мен. Аз, например, съм висока 166 см и нормалното ми е 50 кг. В деветия месец на бременността бях 65 кг и бях 🐘, а по Вашата логика би трябвало това да ми е нормалното. Сега съм 52 кг (6 месеца след раждането), но двата кг са ми на гърдите, защото кърмя.

# 491
  • Мнения: X
Аз имам предвид нормално, здравословно тегло, а не манекенско. Simple Smile  Нормалното е височина минус 100.+/- 2-3 в зависимост от костната система. Още :за нормално тегло според годините, към кг, на които сме били около 20-та ни година (ако е било нормално, а не наднормено) се добавят по 1 кг за всяко десетилетие след 20, +по 2кг за всяко родено дете. Т. е., ако ти на 20 години си била 50 кг, сега си на 30, то 50+1+2=53 кг.е нормално да си.

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 14 512
А кои кости са леки? Wink

# 493
  • Мнения: X
Май черепните кости са най-леки. Особено когато пълнежът е само въздух.

# 494
  • Пловдив
  • Мнения: 14 512
Аз се заяждам в случая, но наистина има по-дребно и по-едро телосложение, разбира се. А определените от потребителката горни граници са ниски според повечето от нас.
Аз обаче нормалното тегло бих го определила като онова, при което индивидът не е твърде изпосталял, не се търкаля като топка и се харесва, трите кумулативно. Wink Кое е "твърде", ме мързи да мисля как да го определям.

Общи условия

Активация на акаунт