Какво ви дава воля да спазвате стриктно диета

  • 18 877
  • 529
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 376
Аз 4 клас бях 40 кг,в 7 кл - 60 кл и ме правеха луда от обиди, въпреки че имаше и няколко наистина огромни момичета със затлъстяване. Но бях на лекарства.
Вкъщи също ме обиждаха, майка ми ме слагаше на разни плодови диети от 10 годишна. В последствие над 20 в университета развих анорексия невроза и булимия. Така че внимателно с децата, не е кеф да си съсипеш половината живот с хранителни разстройства.

# 451
  • Мнения: 3 040
Не ям джънк фуд, готвя постоянно, не преяждам, хляб не повече от две филии дневно и пак съм 62 кг.
За да отслабна, трябват още лишения.
Вярно, не съм свръх дебела, но искам да тежа по-малко.

# 452
  • Мнения: 1 290
Не ям джънк фуд, готвя постоянно, не преяждам, хляб не повече от две филии дневно и пак съм 62 кг.
За да отслабна, трябват още лишения.
Вярно, не съм свръх дебела, но искам да тежа по-малко.
Според мен трябва да промениш начина си на мислене.  Почни да мислиш как да станеш по-силна, а не по-слаба. Започни да спортуваш и ще видиш, че нещата ще станат видими и без да се качваш на кантара.

# 453
  • Пловдив
  • Мнения: 14 694
Опасната храна е опасна за всички, не само за мен. Ако толкова му се ядат боклуци, да си ги яде навън, сам. Simple Smile На боклука мястото му е в коша за боклук...
По-полека, защото започва малко да ми напомня за едни неща като пО католик от папата и като почерняване на задника скоро след като си станал циганин.  Embarassed

И тая дума "боклуци", "ядеш боклуци"... въглехидратите - боклуци, в хипермаркета всичката храна - боклуци до боклуците, хлябът - боклук, суджукът - боклук, готовата храна - боклуци, това - боклуци, онова - боклуци, боклуци, боклуци... малко разнообразие вкарайте в изразните средства поне. Wink Последното не е само към Франсоаз.

А едни хора, които разбират повече от нас, все още се въздържат да препоръчват за всички един или друг чудотворен за здравето режим и се ограничават с общите препоръки, дето всички ги знаем, като например тези. Това по въпроса за боклуците, не по този за волята, тактиките за спазване и отслабването.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 16:56 от Магдена

# 454
  • Мнения: 18 542
А едни хора, които разбират повече от нас, все още се въздържат да препоръчват за всички един или друг чудотворен за здравето режим и се ограничават с общите препоръки, дето всички ги знаем, като например тези.
Да се чудиш да се смееш ли или да плачеш...

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 14 694
Направо. И да се чудиш как още не са измрели от ядене на боклуци всички, които не са на месна диета.

# 456
  • Мнения: X
Опасната храна е опасна за всички, не само за мен. Ако толкова му се ядат боклуци, да си ги яде навън, сам. Simple Smile На боклука мястото му е в коша за боклук...
По-полека, защото започва малко да ми напомня за едни неща като пО католик от папата и като почерняване на задника скоро след като си станал циганин.  Embarassed

И тая дума "боклуци",
Скрит текст:
"ядеш боклуци"... въглехидратите - боклуци, в хипермаркета всичката храна - боклуци до боклуците, хлябът - боклук, суджукът - боклук, готовата храна - боклуци, това - боклуци, онова - боклуци, боклуци, боклуци... малко разнообразие вкарайте в изразните средства поне. Wink Последното не е само към Франсоаз.

А едни хора, които разбират повече от нас, все още се въздържат да препоръчват за всички един или друг чудотворен за здравето режим и се ограничават с общите препоръки, дето всички ги знаем, като например тези. Това по въпроса за боклуците, не по този за волята, тактиките за спазване и отслабването.
Ами, за мен всякакви пакетирани "храни", Фавлички, пастички, фабричен хляб, салами, и т.н., да не изброявам, са си боклуци.
На никого не съм казала обаче "Не ги яжте!", та не виждам защо се палиш....
Това си е личен избор.Та, на който са му вкусни и не може без тях, да си ги яде, какъв е проблема?
АЗ, пак да подчертая, АЗ обичам тялото си и не мисля да го превръщам в боклуджийска кофа.Обичам и близките си, затова се грижа и за тяхното здраве.
Пък от външната страна на входната ми врата кой как се храни и какво яде, ми е все тая.   Smiley
Не се лепи на моето дупе, нито вреди на моето здраве....

# 457
  • Пловдив
  • Мнения: 14 694
То и аз така, но в добавка на всичко не говоря на всяко второ изречение за "боклуци" и как всеки, който не споделя моята концепция за правилно хранене, е свободен да се трови и да дебелее, щом не обича тялото си. Wink
Ще речеш, че е установен Единственият неопровержимо доказан правилен начин на хранене и Мохамед е неговият пророк, пък то засега, и открай време всъщност, препоръките за храненето нито са единни, нито са постоянни, ама сравнително най-приети са точно онея от линка, дето от тях уж трябва да се смееш и да плачеш. Не че се кълна и в тях, само ги давам като пример за това, че може пък различната концепция да не е толкова боклучава. Малко по-малко говорене в стил "всичко друго освен моето е боклук, ама като не сте открили като мен святата истина, сте свободни да се тровите", това ми е призивът.  Embarassed
Сори, отклоних темата.

# 458
  • Мнения: X
Аз пак не разбрах, защо боклучавата за МЕН храна е проблем за ТЕБ, ама карай да върви. Simple Smile  Яж каквото ти е кеф и бъди здрава. Моята истина е валидна за Мен. Ако друг не го кефи, не му помага, никой не му я налага. Относно масовите препоръки за храненето :последните 50-на години все едни и същи ги дъвчат, пък не виждам хората да са станали по - здрави и по - слаби. Напротив... затлъстяването и диабета са повсеместни.

# 459
  • Мнения: 5 083
Е, че нали до преди години "твоята" истинска храна беше тъкмо това, което сега определяш като боклуци и болести. Всеки се развива и променя, няма абсолютни истини в диететиката.

# 460
  • Мнения: 32 064
Аз 4 клас бях 40 кг,в 7 кл - 60 кл и ме правеха луда от обиди, въпреки че имаше и няколко наистина огромни момичета със затлъстяване. Но бях на лекарства.
Вкъщи също ме обиждаха, майка ми ме слагаше на разни плодови диети от 10 годишна. В последствие над 20 в университета развих анорексия невроза и булимия. Така че внимателно с децата, не е кеф да си съсипеш половината живот с хранителни разстройства.

Не се обиждай, но майка ти е ...айде да си мълча.
Да си обижда собственото дете. Нямам думи.
Вместо да намери подход, тя мачка, обижда, че и подлага на глад детето си.
Впрочем дете и тинейджър да гладува е противопоказно и довежда до още по-големи метаболитни нарушения.

# 461
  • Мнения: 18 542
Направо. И да се чудиш как още не са измрели от ядене на боклуци всички, които не са на месна диета.
Виждам как са масово старческите заболявания спохождат все по-млади хора, това ми е достатъчно, няма нужда да се чудя Peace

# 462
  • Мнения: 1 376
Аз 4 клас бях 40 кг,в 7 кл - 60 кл и ме правеха луда от обиди, въпреки че имаше и няколко наистина огромни момичета със затлъстяване. Но бях на лекарства.
Вкъщи също ме обиждаха, майка ми ме слагаше на разни плодови диети от 10 годишна. В последствие над 20 в университета развих анорексия невроза и булимия. Така че внимателно с децата, не е кеф да си съсипеш половината живот с хранителни разстройства.

Не се обиждай, но майка ти е ...айде да си мълча.
Да си обижда собственото дете. Нямам думи.
Вместо да намери подход, тя мачка, обижда, че и подлага на глад детето си.
Впрочем дете и тинейджър да гладува е противопоказно и довежда до още по-големи метаболитни нарушения.
Така е, но като бях 35 кг и три години без цикъл й го припомних и тя каза че не е вярно и си измислям. Най-големите обиди съм ги чувала вкъщи, за съжаление. Остава за цял живот, не мотивирате така децата си, а им скапвате самочувствието за цял живот. Можеха просто да ми дават по-пречистени и скъпи лекарства, или просто нищо да не ми дават, не да ми се повишава апетита до небето и после да ми викат че съм си свиня... Късно е вече, било каквото било.
Майка ми знаеше само разделно хранене и плодово гладуване като диета и това прилагаше.

# 463
  • Мнения: 1 290
Аз 4 клас бях 40 кг,в 7 кл - 60 кл и ме правеха луда от обиди, въпреки че имаше и няколко наистина огромни момичета със затлъстяване. Но бях на лекарства.
Вкъщи също ме обиждаха, майка ми ме слагаше на разни плодови диети от 10 годишна. В последствие над 20 в университета развих анорексия невроза и булимия. Така че внимателно с децата, не е кеф да си съсипеш половината живот с хранителни разстройства.

Не се обиждай, но майка ти е ...айде да си мълча.
Да си обижда собственото дете. Нямам думи.
Вместо да намери подход, тя мачка, обижда, че и подлага на глад детето си.
Впрочем дете и тинейджър да гладува е противопоказно и довежда до още по-големи метаболитни нарушения.
Племеницата ми е с наднормено тегло. Беше много сериозно положението - на 8 години 45 кила.
По препоръка на ендокринолог, без да са правени никакви изследвания, дето е подложено на толкова рестиктивна диета, без въглехидрати и мазнини, основно месо и зеленчуци. Не съм съгласна с това и подкрепям мнението ти, но някои лекари са на друго мнение!

# 464
  • Мнения: 32 064
Скрит текст:
Аз 4 клас бях 40 кг,в 7 кл - 60 кл и ме правеха луда от обиди, въпреки че имаше и няколко наистина огромни момичета със затлъстяване. Но бях на лекарства.
Вкъщи също ме обиждаха, майка ми ме слагаше на разни плодови диети от 10 годишна. В последствие над 20 в университета развих анорексия невроза и булимия. Така че внимателно с децата, не е кеф да си съсипеш половината живот с хранителни разстройства.

Не се обиждай, но майка ти е ...айде да си мълча.
Да си обижда собственото дете. Нямам думи.
Вместо да намери подход, тя мачка, обижда, че и подлага на глад детето си.
Впрочем дете и тинейджър да гладува е противопоказно и довежда до още по-големи метаболитни нарушения.
Племеницата ми е с наднормено тегло. Беше много сериозно положението - на 8 години 45 кила.
По препоръка на ендокринолог, без да са правени никакви изследвания, дето е подложено на толкова рестиктивна диета, без въглехидрати и мазнини, основно месо и зеленчуци. Не съм съгласна с това и подкрепям мнението ти, но някои лекари са на друго мнение!

И като наречеш племеницата си дебела свиня, тя ще полети от щастие и ще тръгне да слабее ли?
Простаците обиждат.
Интелигентните ще намерят нормален подход.
А диета с месо и зеленчуци няма да държи едно дете гладно.
Едно е да обясниш спокойно на детето защо е вредно да е пълно, какво му причинява храната, що е то полезна храна, друго е да го обиждаш. Въпрос на капацитет. Умствен и родителски. Някои хора и двете ги нямат.
Разбираш ли?
И аз съм била обиждана от близки и съученици.
Познай колко ги обичам и уважавам точно тия роднини и тия съученици?
Леля ми имаше страхотен подход. Тя не насилваше. Не ме е карала да гладувам. Жената за онова време много неща не знаеше, но знаеше, че обидите не вършат работа.
Тя просто ми четеше от книгите. И ме оставяше сама да решавам.
Друг е въпроса, че грешни книги ми четеше, но нямаше обиди, нямаше насилствен глад.

Общи условия

Активация на акаунт