За изхождането, закаляването и кърменето на поискване

  • 39 271
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 270
   mamasita не мисля че ще открия каквото и да е от изброените нещича в България  Cry Явно ще се справяме с подръчни материали, пък и моите принцеси все още са доста лекички  Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 167


А вие въобще намерихте ли???

Аз в България така и не намерих такъв размер. Ние си ходим с панталонки без гащички отдолу.


Има памучни гащи! Намерих български, в магазините, където се продават български бебешки дрешки,  обувам на Вики от както е на 7 месеца (сега е на 10), тогава започнах да и свалям памперса за през деня, нощно време си е още с него  Sad
Аз не съм писала досега в темата, защото май по-скоро съвсем стандартно си я слагам на гърне (не виси с часове, веднага се изпишква или ако няма желание дава много ясен знак за това), но следя с интерес вашите постижения и се радвам заедно с вас Wink

# 77
  • София
  • Мнения: 12 270
  Аз пък да се оплача, че сутринта и двечките успяха да ме напишкат, а досега не ми се беше случвало. Нещо не мога да комбинирам съвсем кърменето и изхождането. Явно и сигналите не схващам... Нещо се отчаях за момента. Успех имам със сигурност само след като са спали, което е нормално. Въпреки че ако се събудят едновременно докато и дойде ред на втората и вече не ме е изчакала. Отделно ако са с памперси явно избягват и чакат да ги съблека, но ако ги оставя голи просто се завъртат настрани или по гръб и си свършват работата. Ако това е сигнала, то наистина не мога да съм толко бърза..

# 78
  • София
  • Мнения: 2 162
И аз се включвам в тайфата, макар че не срещнах разбиране от страна на таткото, та ще трябва да се оправям сама. Grinning  Благодаря на Duol за споделения опит (и моето бебе е почти на 10 месеца, та реших, че щом има и други, най- малкото и аз трябва да опитам) и на Поли за интересната тема.

# 79
  • Мнения: 485
lilfi, определено има смисъл поне да се опита, нищо не губиш, а таткото го питай какво мисли за 3-годишните деца, които са все още с памперс  Wink
По-принцип не можеш да разчиташ на кой знае каква помощ от страна на таткото, все пак майката е тази, която има най-силна връзка с бебето и прекарва най-много време с него. Нашият татко понякога изпишква Андрей, но трябва изрично да му кажа. Когато ме няма, просто забравя  ooooh! Добре, че при него пък малкия се държи по-отговорно и се стиска  Simple Smile

Poli., ние с теб все четем от едни и същи източници  Laughing. Мисля, че книгата я няма преведена на български, но пък и не съм търсила много, нали си чета на руски. Определено си струва да се прочете, особено частта, в която се коментира теорията за готовността на бебето да използва гърне. Ако я няма на български, да вземем да преведем поне части от нея, какво мислиш? Стига да има интерес...

# 80
  • Мнения: 1 947
   Намерих памучни гащи - в супермаркета. Mr. Green
   Duol, ако говориш за книгата на Ингрид Бауер - ще си я поръчвам по нета на немски и
мога да попреведа някои неща. Само не знам кога ще я доставят сега около празниците.
   Aila, не ти е лесно с двечките. Ако спечелиш таткото за каузата, може би ще ти помага.
Аз нещо не мога да го накарам нашия да се пробва, макар че е удивен какво може бебето
и много доволен, но все пак по-лесно било с памперсите /не че е сменял де Crazy/.

# 81
  • Мнения: 326
да се абонираме и ние за хубавата темичка..  bouquet
Ние сме от късно започващите.. 8,5 месеца сме в момента. Когато беше на 4 месеца го държах една седмица без памперс и точно тогава беше този период с обръшането по корем и пишкането, за което говорите. Тогава беше като пумпал. Пишкаше само обърнат по корем  #Crazy. Явно е период при всички бебета. И в статията на Поли е споменато:
" заобича да чишка лежейки на корем, както аз разбирам децата в тази възраст започват вече да се отделят от майките си и се опитват сами да контролират естествените си отделяния"
Та по това време не успях да постигна голям успех. После пак сложихме памперса, защото заминахме на море. Като започна да сяда (малко преди 6 месеца) вече започнах да го слагам на гърне след всяко ставане от сън и при смяна на памперса. Имахме невероятен успех направо бях учудена колко бързо схвана. Така се изпишквахме около месец и половина. След това категорично отказа да сяда на гърнето  Cry. Не го насилвах. След извесно време пак започна да сяда. Та в общи линии сме с променлив успех. Ще следя темата  bouquet

# 82
  • Мнения: 462
Обещах, че си тръгвам за сега, но не мога да се стърпя. Искам да ви дам някои линкове във връзка с обсъжданата книга. Всъщност, аз съм ги дала вече, но май са се "загубили в суматохата".

персонален сайт на Ингрид Бауер - който вдява английски може да прочете там статиите на авторката

книгата на Ингрид Бауер(на английски) - на мен на тази страничка ми направиха впечатление двата цитата, единия на TERESA PITMAN - La Leche League Leader for over 20 years, а другият е на JEAN LIEDLOFF (книгата на тази авторка също си струва да се преведе!)

електронен вариант на руски на "Естествена бебешка хигиена& … Бауер за download

части от книгата на руски език - последните четири, а в началото пак са хубави разказите

И още едно уточнение - в руския форум една мама обясняваше, че руският електронен превод на книгата не е напълно точен. Там има някои неща, които са махнати и някои, които са сложени от преводачката, която също е привъженик на метода. Така че, според мен, същността на идеята никак не се променя, но си мисля, че трябва да се има предвид ако се превеждат части от книжката от различни езици.

Идеята за превод е прекрасна, стига наистина да има на кой да му пука за това. Тази идея не за първи път ми е подхвърляна. Много искам да се извиня на всички, но аз не мога да се захвана с това сега по лични причини. Но имам предложения кой би могъл:

mamasita, а ти би ли се включила с превод от английски?

Mirenka, молба и към теб - чувала съм, че се занимаваш с преводи на руски! за който не се сеща -  Mirenka е жената на Ludmil - така и е ника тук във форума

# 83
  • Мнения: 532
Аз се включвам само да ви кажа,че ви чета и много ,много ви се радвам  Heart Eyes
Все си мислех,че е твърде трудно това и съм изпуснала влака,но сега като гледам,че има майчета започнали на 10 месеца взех съвсем сериозно да се замислям.
Иначе всичко звучи много логично и ако не съм пробвала досега,то е само от мързел.

Радвам се,че има такива "луди" наоколо.Да сте живи и здрави  Hug
И дано наистина Миренка се включи,сигурна съм че има толкова интересни неща да разкаже  Hug

Поздрави на всички   bouquet

# 84
  • Мнения: 1 947
Идеята за превод е прекрасна, стига наистина да има на кой да му пука за това. Тази идея не за първи път ми е подхвърляна. Много искам да се извиня на всички, но аз не мога да се захвана с това сега по лични причини. Но имам предложения кой би могъл:...
  Аз пак да кажа, че също бих могла да преведа някоя глава /от немски - нали няма значение от какъв език се превежда/.
Току що я поръчах и чакам да дойде.  Wink

# 85
  • Варна
  • Мнения: 567
Чета, чета...
Боряна е на 5 месеца и 23 дни може би няма да е съвсем от закъснелите. Тя вече може и да сяда, та си мисля, че това ще е облекчение за мен.
Вече твърдо съм решила и аз да опитам. Ще следя темата и ще споделям. Надявам се, че по-опитните ще помагат.
Стискайте ми палци.

П.С. Девизът ни ще бъде: “Да започнем Новата Година на чисто!”
В абсолютно буквалния смисъл  Grinning

# 86
  • Мнения: 462
Идеята за превод е прекрасна, стига наистина да има на кой да му пука за това. Тази идея не за първи път ми е подхвърляна. Много искам да се извиня на всички, но аз не мога да се захвана с това сега по лични причини. Но имам предложения кой би могъл:...
  Аз пак да кажа, че също бих могла да преведа някоя глава /от немски - нали няма значение от какъв език се превежда/.
Току що я поръчах и чакам да дойде.  Wink

Не съм пропуснала какво каза. Извинявай, ако така е прозвучало. Всъщност визирах точно теб и Duol като казвах:

И още едно уточнение - в руския форум една мама обясняваше, че руският електронен превод на книгата не е напълно точен. Там има някои неща, които са махнати и някои, които са сложени от преводачката, която също е привъженик на метода. Така че, според мен, същността на идеята никак не се променя, но си мисля, че трябва да се има предвид ако се превеждат части от книжката от различни езици.

# 87
  • София
  • Мнения: 12 270
   А на англииски има ли я качена някъде цялата?
   Весело посрещане на Новата Година  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 161
Поли, много ми хареса сайтът на Ингрид Бауер, и особено една статия за оргазменото раждане: http://www.natural-wisdom.com/birthpleasure.htm. Ако имате коментари в тази връзка, ще се радвам да се включите темата Раждане и оргазъм (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153481.0;topicseen), която пуснах в Майки.

# 89
  • Мнения: 532
Честита Нова Година на всички  Hug

Искам да споделя един сайт на който попаднах преди време: http://www.signingbaby.com/main/

На мен ми се стори много интересен.Става дума за знаците,които можем да научим децата ни да показват.
Установило се,че децата на глухонеми родители много бързо научават езика на жестовете,а от там че и другите деца няма причина да не могат,стига да им ги показваме.
На дечицата им е много по-лесно да жестикулират отколкото да изговарят това,което искат.Веднъж разбрали,че знаците им се разпознават и желанията удовлетворяват стават все по-уверени,връзката между майката и детето се засилва и т.н.

Мисля си,че има много общо с обсъжданата тема,за това се включвам.

Поздрави   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт