За изхождането, закаляването и кърменето на поискване

  • 39 307
  • 296
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 303
  jkaterina мерси много с удоволствие ще го прегледам. Тъкмо бях тръгнала да превеждам малко именно за знаците с които малките се опитват да покажат че им се пишка например  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 541
Момичета знам че сме вече доста големи и сме закъснели, но много се запалих и реших да пробвам, но пълен провал, нито едно пиш и нито едно аки не е станало. Знам че може би ще трябва подълго време да се занимавам и че по бавно ще стане.
Приемам съвети всякакви. Опитах се да си преведа статията която POLI е пуснала за по късно почващите но с англииския не съм добре.
Ще следя темата с интерес да видим дали има така късно почващи като нас.

Между другото сега нали е по студено и това разсъбличане и после пак обличане толкооооова време отнема че май вчера само това правихме. Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 541
Забравих да кажа Борко е вече на 11 месеца.

# 93
  • Мнения: 485
estrella, по-нагоре вече споменах, че ние започнахме на 10 месеца. Няма проблем да се започне по-късно, но се иска малко повече търпение. Трябва да дадеш възможност на бебето си да изучи тяло си, да свърже своите усещания, с резултата, който се получава. Това най-лесно става ако е голичко. Знам, че сега е студено, но е добре да го оставяш по голо дупе поне за малко през деня.
Най-лесно ще хванеш пиш веднага след сън, особено сутрин. След това не се опитвай непременно да го изпишкаш в гърнето (това само ще те изнерви), само като го видиш че пишка или ака, издай съответния звук и спокойно почисти и го преоблечи. Кажи му със спокоен глас какво се е случило.
Като за начало задачата ти е да изучиш ритъма на бебето си - колко пъти го прави, по кое време, има ли връзка с храненията и т.н. След това вече ще е ти по-лесно да разбереш че момента е дошъл. Но най-важното е да си спокойна, за да е спокойно и детенцето.
Пожелавам ти много търпение и успех   bouquet И да пишеш как върви  Laughing

# 94
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Разписвам се да следя темата, и отивам да изчета цялата статия  Wink

# 95
  • Мнения: 3 161
От два дни имаме добри попадения - вчера сутринта се изака, след като отворих памперса и го подканих; след това пишка пак по същия начин.

Днес "хванах" две обилни акания сутринта и след това го изпишках 3 пъти в леген след сън. Два от пътите памперсът беше сух. Много съм радостна, защото предните дни бяха неуспешни, а сега - окуражаващ резултат.

Мисля, че по-добре се ориентирам в сигналите му напоследък. По-рано всяко хленчене, будене, недоволство интерпретирах като глад и предлагах гърда. Сега мисля, че в част от случаите поне иска да пишка или ака и търси помощ. Плачът е различен от 'гладния". Пак предлагам гърда, но в комбинация с леген. Не е много лесно обаче да комбинирам двете и се надявам скоро да успея да отделя двете функции. Как се справяте вие с това?

# 96
  • София
  • Мнения: 12 303
  Аз имам успех също основно след сън. През деня явно аз не успявам да доловя сигналите, затова единствения вариант ми е от време да време да ги слагам в поза за изхождане и те ако не искат почват да се въртят и гърчат, ако не си вършат работата. Та се сетих да питам, пише че е хубаво винаги да се издава звук, които по-късно да започне да се асоциира с даденото действие и евентуално използва от самото дете. Та така "пиш" е ясно, но за акането какво да използвам? Дайде съвет.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 303
Какви са едни от най-често срещаните сигнали които бебетата дават, когато имат нужда да пишкат?
  Някой от най-общите сигнали които показват нуждата от пишкане при малките бебета са : гърчене, неспокойно въртене, нервничене, гримаси, израз на вътрешно съсредоточаване, внезапно увеличаване на активността, вглеждане в майката или опит да се достигне до нея и събуждане от сън.
   По-големите бебета може да дават сигнали и чрез: идване при теб, отиване по посока на мястото за изхождане, опит да се измъкнат от ръцете ти, от слинга или столчето за кола, викайки ви настойчиво, държане за слабините, издавайки условния сигнал за изхождане, или заставане в обичайната позици за изхождене в ръцете ви. Ако бебто е голо вие може да забележите напрежение в коремната област или при момченцата скротума може да се раздвижи и пениса лекичко да се увеличи.
    При някои бебта сигналите ще бъдат по-финни и неуловими отколкото при останалите. Те могат да се променят във времето с порастването на бебто. С наблюдавене на вашето бебе отблизо, вие скоро ще може да разпознавате неговото поведение за нудата да свърши нещо.

# 98
  • Мнения: 98
http://www.chinadaily.com.cn/english/doc/2004-07/16/content_349150.htm


 можете да видите панталонките ,които можете да ползвате  в къщи.Може да разшиете нормални панталонки по шева ида получите същия ефект

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 23:14 от mamasita

# 99
  • Мнения: 98
тези панталонки също са вариант...........
http://www.mamaroobabysling.com/newsite/MamaRooPants.html

# 100
  • Мнения: 1 161
Какви са едни от най-често срещаните сигнали които бебетата дават, когато имат нужда да пишкат?
  Някой от най-общите сигнали които показват нуждата от пишкане при малките бебета са : гърчене, неспокойно въртене, нервничене, гримаси, израз на вътрешно съсредоточаване, внезапно увеличаване на активността, вглеждане в майката или опит да се достигне до нея и събуждане от сън.
   По-големите бебета може да дават сигнали и чрез: идване при теб, отиване по посока на мястото за изхождане, опит да се измъкнат от ръцете ти, от слинга или столчето за кола, викайки ви настойчиво, държане за слабините, издавайки условния сигнал за изхождане, или заставане в обичайната позици за изхождене в ръцете ви. Ако бебто е голо вие може да забележите напрежение в коремната област или при момченцата скротума може да се раздвижи и пениса лекичко да се увеличи.
    При някои бебта сигналите ще бъдат по-финни и неуловими отколкото при останалите. Те могат да се променят във времето с порастването на бебто. С наблюдавене на вашето бебе отблизо, вие скоро ще може да разпознавате неговото поведение за нудата да свърши нещо.
Нашият се опитваше да си свали панталонките или да си махне тензухеното парче.

# 101
  • Мнения: 1 947
...Плачът е различен от 'гладния". Пак предлагам гърда, но в комбинация с леген. Не е много лесно обаче да комбинирам двете и се надявам скоро да успея да отделя двете функции. Как се справяте вие с това?
   Аз опитвах да комбинирам, но ми е много трудно заради тежестта на бебето, само веднъж имах успех така.
Затова сега просто я кърмя с голо дупе и като започне да се опъва и нервничи - хоп!, над легенчето.
Само трябва да се внимава да не повърне, че и това се случва.

  ...Та се сетих да питам, пише че е хубаво винаги да се издава звук, които по-късно да започне да се асоциира с даденото действие и евентуално използва от самото дете. Та така "пиш" е ясно, но за акането какво да използвам? Дайде съвет.
   Малена ака и на "пиш-пиш", ако и се ака.  Laughing Иначе се напъваме заедно - та тя си се напъва като голям човек,
много е смешна. Laughing Та напъването дава резултат при нас, но в повечето случаи и без звуци става, сякаш самата
поза вече асоциира с това какво да прави.
   В този ред на мисли се чудех, а още не съм получила книгата на И.Бауер, дали не я насилвам така да се напъва
нарочно и дали няма да и навреди това напъване. Защото имам чувството, че се напъва при всяко поставяне в
съответната поза за изхождане, а не винаги нещо излиза и тя сякаш започва да се ядосва, че не става... newsm78

# 102
  • Мнения: 3 161
Затова сега просто я кърмя с голо дупе и като започне да се опъва и нервничи - хоп!, над легенчето.
Благодаря за идеята! Звучи разумно, ще опитам.

 
Цитат
 В този ред на мисли се чудех, а още не съм получила книгата на И.Бауер, дали не я насилвам така да се напъва нарочно и дали няма да и навреди това напъване. Защото имам чувството, че се напъва при всяко поставяне в съответната поза за изхождане, а не винаги нещо излиза и тя сякаш започва да се ядосва, че не става... newsm78
Косето се напъва така "на празен ход" и без да го поставям в поза за акане или да искам нещо от него, та си мисля, че просто се напъва, защото нещо го мъчи от еътре, а аз по-скоро гледам да помогна в такъв случай. С Ирина това, което правех в такъв момент - слагах на гърдата, докато свърши работата. Сега оставям Косето по голо дупе и го чакам (засега го изаквам в памперса, който сменям).

Думичката ни за акане е ако-ако. Днес вече трета поредна сутрин се изаква, вчера и днес по два пъти; след това е по-спокоен през деня и сякаш спи по-добре (или поне така си въобразявам).

# 103
  • София
  • Мнения: 12 303
    Аз също често ги кърмя голи напоследък и като спрат да сучат само и почнат да се въртят ги нося над легенчето. Някой да ми даде съвет обаче какво да правя като съм една, а бебетата са две  и като се събудят заедно никоя не ме чака да приключа със сестра му ....

# 104
  • Мнения: 1 161
Затова сега просто я кърмя с голо дупе и като започне да се опъва и нервничи - хоп!, над легенчето.
Благодаря за идеята! Звучи разумно, ще опитам.

 
Цитат
  В този ред на мисли се чудех, а още не съм получила книгата на И.Бауер, дали не я насилвам така да се напъва нарочно и дали няма да и навреди това напъване. Защото имам чувството, че се напъва при всяко поставяне в съответната поза за изхождане, а не винаги нещо излиза и тя сякаш започва да се ядосва, че не става... newsm78
Косето се напъва така "на празен ход" и без да го поставям в поза за акане или да искам нещо от него, та си мисля, че просто се напъва, защото нещо го мъчи от еътре, а аз по-скоро гледам да помогна в такъв случай. С Ирина това, което правех в такъв момент - слагах на гърдата, докато свърши работата. Сега оставям Косето по голо дупе и го чакам (засега го изаквам в памперса, който сменям).

Думичката ни за акане е ако-ако. Днес вече трета поредна сутрин се изаква, вчера и днес по два пъти; след това е по-спокоен през деня и сякаш спи по-добре (или поне така си въобразявам).
Dобре е звуците да са лесни за имитиране -- ние ръмжахме, ааа-ааа, и той го научи лесно.

Дерзайте, днес отивам да пускам интернет у дома, ще си говорите с Мирена скоро.

Общи условия

Активация на акаунт