Брекети – къде, какви, за колко? -тема 13

  • 52 882
  • 831
  •   1
Отговори
# 480
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Дъщеря ми ходи всеки месец, не повече от 15 минути се бави.

От вчера е и с такива ластици , от двете страни. Казаха й да си ги слага максимално дълго през деня и да спи с тях.
Тази нощ се събуди със силни болки и ги махна. Вероятно постепенно ще привикнат челюстите да стоят за по- дълго време така, но снощи я боля много и издържа не повече от 5 часа с ластиците.

# 481
  • софия
  • Мнения: 25 196
И при дъщеря ми е така. В началото, когато ги слага (от този месец трябва да слага по 3), я боли много. Слага ги вечер и по някое време първите дни става и ги маха.
Когато трябваше да спи и с шапката с ластици, беше същото.

# 482
  • Бистрица
  • Мнения: 125
При доц. Йорданова направихме консултация,след препоръка от стоматоложката ни. Дъщеря ми има долен страничен резец на мястото на предкътник, отделно отгоре няма въобще зародиши на странични резци. Отидохме с панорамна и 3д снимка за консултация и план за лечение. И двата пъти, когато се видяхме отстанах с добро впечатление от жената. Обясни ясно какъв е проблема, отговори ми на въпросите, изготви подробен план за лечение, при който имахме 2 варианта, обясни плюсове и минуси и на двата и сега предстои изваждане на 2 млечени зъба,за да можем да местим резеца на неговото място. Лечението предстои, но всичко, което ни каза имаше резон, беше добре подготвена и сме били удовлетворени напълно и като компетентност и като отношение. Цената, която ни даде за лечение беше дори по-ниска отколкото очаквахме за по-особения ни случай. Надявам се очакванията ни да се оправдаят.

# 483
  • Мнения: 622
Препоръчвам доктор Маркова, работи в кликата на ул. Поп Богомил.
Земна, обективна, делова и компетентна. Не смятам, че цените са над средните в бранша . За сега брекетите дават резултат.

# 484
  • София
  • Мнения: 537
Дентална клиника Коцилкови и по специално д-р Георгиева. Сърце и душа+ знания.

# 485
  • Мнения: 115
Здравейте, има ли някой, който се лекува/ се е лекуавал в coldy dent?

# 486
  • Мнения: 3
Здравейте!
Преди 2 седмици ми сложиха брекети. Боля ме първите 2/3 дни а след седмица не усещах нищо. Но днес като докосна един от зъбите усещам болка. На какво може да се дължи тази болка? Моля, ако някой също е имал подобен проблем да сподели. Благодаря предварително! 🦷

# 487
  • Мнения: 5 200
На напрежението, което упражняват брекетите върху зъбите. Можеш да споделиш с ортодонта, за да провери дали всичко е наред. Но вероятно е от това.

# 488
  • Мнения: 5 478
Да, напрежението, което понасят зъбите е много голямо и е възможно и повечко дни да те наболяват. После се свиква... до следващото посещение при ортооднта Grinning

# 489
  • Мнения: 3
Благодаря Ви, днес не ме боли! Спокоен ден!

# 490
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте!
Преди 2 седмици ми сложиха брекети. Боля ме първите 2/3 дни а след седмица не усещах нищо. Но днес като докосна един от зъбите усещам болка. На какво може да се дължи тази болка? Моля, ако някой също е имал подобен проблем да сподели. Благодаря предварително! 🦷

И мен в началото доста ме боляха зъбите. Решавах си проблема с пиене на студена вода и задържане в устата или същата процедура, но с лед. Успех и много усмивки!

# 491
  • Мнения: 84
Здавейте, може ли да се каже, че еди кои си брекети са най-добри -например Damon Clear. Дъщеря ми, на 15 г. има нужда от ортодонтско лечение за корекция на челюст и кръстосана захапка. Ортодонта, който посетихме ни предложи най-масовите, явно най-предпочитаните като съотношение качество/цена.

# 492
  • Мнения: 6
Здравейте, бих искала да попитам за мнение за това да се вадят зъби по препоръка за ортодонта преди започване на лечение с брекетите. Аз съм на почти 21 години и вчера бях за пръв път на консултация и ми казаха, че за да е ефективна терапията трябва да се отстранят двата зъба след кътниците.. Страх ме е от такава крачка, сигурно ще отида на второ мнение. Ще се радвам и ако препоръчате някои добър ортодонт от Пловдив.

# 493
  • Мнения: 398
Аз не бих изкарала здрави зъби . Отивайте на второ мнение ,по-добре да са леко криви ,отколкото да вадите здрави зъби ,но това е мое мнение

# 494
  • Мнения: 141
Здравейте, бих искала да попитам за мнение за това да се вадят зъби по препоръка за ортодонта преди започване на лечение с брекетите. Аз съм на почти 21 години и вчера бях за пръв път на консултация и ми казаха, че за да е ефективна терапията трябва да се отстранят двата зъба след кътниците.. Страх ме е от такава крачка, сигурно ще отида на второ мнение. Ще се радвам и ако препоръчате някои добър ортодонт от Пловдив.

Привет!Аз съм такъв случай(извадени 4 четвърти зъби...здрави и 2 горни мъдреци) Бях при 3- ма ортодонта и всички бяха на едно мнение.Понякога се налага ваденето за да има добри резултати след свалянето на брекетите.

Общи условия

Активация на акаунт