Забременели след ин витро - Тема 46

  • 46 675
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Здравейте , бременна съм след ин витро.
Пуснах пълна ПКК и за мое учудване ми излезе завишен АЛАТ - с около 15 единици над горна реф. стойност. Никога досега не съм имала отклонения в чернодробните ензими. Докторът не каза нищо, но аз знам, че не е добре.

Възможно ли е да от всичките медикаменти, които приемаме задали процедурата? Случвало ли се е при някоя от вас и преписаха ли ви лечение (или се регулира от само себе си)?

# 736
  • Мнения: 3 124
При мен беше така при 1вото ин витро, взимах билк.табл.,но не по време на бр.Говорете с лекар, моите стойности за месец и нещо се оправиха.
И честито!

Може ли някой да пусне новата тема?Благодаря!

# 737
  • Мнения: 226
При мен след стимулацията (правихме Зет след това ) ми се бяха вдигнали чернодробните ензими, но ми казаха че не е необичайно. Пих таблетки и влязоха в норма. Вероятно е от лекарствата 🙂

# 738
  • Мнения: 535
Здравейте,
Бременна съм в 13г.с след успешно ин витро на ЕЦ. От десетина дни обаче имам силни болки в коленете и като цяло в ставите. Според ЛЛ това е странична реакция от преднизолон кортико (пих го месец и половина) , а също и от утрогестан (който още взимам) и естрофен(него го спрях ) . Каза ми да пия магнезий и щяло да мине , но вече не се търпи. Не мога да ставам и сядам, будя се от болки. Някой имал ли е подобен проблем? Вече се чудя, дали да не посетя ортопед

# 739
  • Мнения: 816
Здравейте,
Бременна съм в 13г.с след успешно ин витро на ЕЦ. От десетина дни обаче имам силни болки в коленете и като цяло в ставите. Според ЛЛ това е странична реакция от преднизолон кортико (пих го месец и половина) , а също и от утрогестан (който още взимам) и естрофен(него го спрях ) . Каза ми да пия магнезий и щяло да мине , но вече не се търпи. Не мога да ставам и сядам, будя се от болки. Някой имал ли е подобен проблем? Вече се чудя, дали да не посетя ортопед
Май при невролог трябва да се отиде .. Аз имам болки около таза, но чак от шести месец . По- късно при много жени има и лекарите нищо не казват

# 740
  • Мнения: 766
Аз имах болки в кръста и таза буквално от ден първи на бременността. Едва ходех, едва ставах.. Обиколих няколко лекари, в крайна сметка ми помогна магнезия- таблетки и гел- мажеш проблемните участъци и витамини Б комплекс 2х1 (отпуска нервите на болните места) не вярвах, че точно това ще помогне, но с натрупване в организма и болката намаля осезаемо.

# 741
  • Мнения: 1 164
Витамин Б помага точно за болки в ставите и схващания на сухожилията.
Магнезия също помага след редовен прием.

# 742
  • Мнения: 169
Въпрос към вече родилите мами. Влизам в 9 месец и доктора твърди, че трябва да е секцио, само защото е инвитро и плода бил “ценен”. Няма никакви медицински показания към момента, които да го налагат. Вие как родихте и натискаха ли ви за секцио?
Аз родих естествено, без никакви проблеми и без да ми се предлага изобщо секцио, във връзка с инвитрото. За съжаление все по трудно се намират лекари, които да израждат нормално. Секциото им е по лесно.

# 743
  • София
  • Мнения: 7 645
Лично аз не съм останала с това впечатление за секцио и нормално.
Мене дори (след едно секцио) ми предложиха да се пробвам нормално, но аз не искам.
В многобройната група, в която сме се събрали с термин един месец, много повече са нормалните раждания, има доста секцио по желание де, но масово раждат нормално.
Никой лично не познавам да са го натискали за секцио, а тези които са родили така, са родили по ред причини.

Инвитро бебе не е причина за секцио, освен ако зад думите “инвитро бебе” не се крие и причина, която доктора не иска да сподели...

# 744
  • Мнения: 816
А мен пък много ме е страх да не стане нещо при нормалното раждане ... И аз самата мислих да искам секцио , но лекарят отказа още да обсъждаме раждането. След всички аборти и неуспехи , не мога да си представя какво бих правила , ако нещо се случи .... Аз си мисля , че секциото е с по-голям риск за мен , но имам едно без никакви проблеми вече.  Не мога да забравя какви болки бяха , като ми предизвикваха раждане в 13та седмица ...
Все пак ще се съобразя с мнението на лекарят ми.

# 745
  • Мнения: 53
Момичета тези от вас които са пили естрофем като подготовка за Зет в коя седмица бременни са го спрели?тъй като този естрофем ме кара да повръщам и имам чувството че нищо не остава от него в организма ми

# 746
  • Мнения: 766
Някъде около 10 седмица ми го спряха, но може при всеки различно да е, по преценка на доктора. В коя седмица си?

Момичета тези от вас които са пили естрофем като подготовка за Зет в коя седмица бременни са го спрели?тъй като този естрофем ме кара да повръщам и имам чувството че нищо не остава от него в организма ми

# 747
  • Мнения: 53
Някъде около 10 седмица ми го спряха, но може при всеки различно да е, по преценка на доктора. В коя седмица си?

Момичета тези от вас които са пили естрофем като подготовка за Зет в коя седмица бременни са го спрели?тъй като този естрофем ме кара да повръщам и имам чувството че нищо не остава от него в организма ми

В 8 седмица съм, предполагам другата седмица като ида и ще ми го спре, понеже каза че ще редуцираме хапчетата
Отраз ли го спира или го намаля първо и после напълно?

# 748
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
За естрофем знам,че се намаля постепенно ,най-много до 13 г.с. се взема...

# 749
  • Мнения: 766
Постепенно ми го спряха. Няколко дни само по 1 таблетка на ден и накрая го спираш.

Общи условия

Активация на акаунт