Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 45 011
  • 881
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 146
Момичета, дали може да се използва този гел, например само сутрин, а вечер си остава само третиноина?

# 811
  • Мнения: 18 542
Не е добра идея да се комбинират киселини с трет. Евентуално, след като ти свикне кожата с третиноин и имаш нужда, тогава може да пробваш да включиш, в зависимост колко често мажеш крема, но като цяло прекалено много ексфолиране се получава и има риск от развитие на хронично раздразнение и потенциално абнормално пигментиране.

# 812
  • Мнения: X
След малко отлагане снощи ми беше първото мазане с Акнелиз 0.1%. Никакви проблеми и раздразнения, и сега ме е малко страх да не се подхлъзна с ежедневно мазане...

# 813
  • Мнения: 18 542
Недей, че ще плачеш после Simple Smile
Сериозно, има известен лаг в ефекта на крема, така че хич и не си помисляй да се подлъжеш за ежедневно мазане от началото още.

# 814
  • Мнения: X
Ама то толкова няма никаква негативна реакция (очаквах и малко се притеснявах от такива), че чак се съмнявам дали правилно и достатъчно съм го нанесла... Ти кога ще ме посъветваш да ми е второто мазане? Аз още довечера бих се намазала... Единствено от гледна точка на достъпост на крема гледам да го пестя...

# 815
  • Мнения: 18 542
По всяка вероятност си го нанесла правилно Simple Smile просто от едно мазане няма голяма реакция обикновено, освен ако кожата ти не е силно реактивна.
Реакциите започват, ако "веднага скочиш в дълбокото" и започнеш да мажеш прекалено често. Без да си дала време на кожата да реагира, има голяма опастност от сериозно раздразнение. Не рискувай да си го причиниш. Тук играта е дългосрочна.
По-добре да го ползваш първите седмици по-рядко и след като видиш как ти реагира кожата, според това да регулираш честотата.
За следващото мазане изчакай поне два дни, може и три. Мажи през три дни поне първата 1-2 седмици и след това мини на през два пак за толкова и ако и тогава всичко е наред, можеш през ден, а след месец поне и ако нямаш прекалено изсушаване или раздразнения, да пробваш всяка вечер.

Ако започнеш да мажеш прекалено често прекалено бързо и получиш раздразнение, ще трябва да го спреш докато отмине, което реално ще те забави повече, отколкото ако го въвеждаш бавно. Както казах, идеята е за дългосрочни и устойчиви ползи, а не юруш и после олеле. Simple Smile

# 816
  • София
  • Мнения: 1 790
Започнах и аз в сряда, днес ще мажа за втори път. И аз като wdv нямах реакция никаква, само една съвсем дребна бяла пъпка отстрани в основата на ноздрата. Четох, че се случва по някога. Днес сутринта обаче ми изби на бузата дебела подкожна пъпка и се чудя възможно ли е да е от трет. Стандартно не ми избиват пъпки, почти никога, пък такива подкожни дебелаци не помня от кога....

# 817
  • Мнения: 18 542
Възможно е, да. В началото, при някои хора има период на изчистване на по-дълбоки капсулирани инфекции - т.нар. purge. и с подкожни и с малки с бели връхчета. Кожата започва да се обновява по-бързо отколкото тялото може да се справи с инфекцията и тя да не избие на повърхността, ако ме разбирате какво искам да кажа.
На мен са ми излизали в носа Trollface и на веждите. Сега ми излизат само около цикъл и ако си пипам прекалено лицето.

# 818
  • Мнения: 530
Аз си мажа трет, ама в началото избягвах около очите, докато видя как ми се отразява на лицето. Първо мажех до очните орбити на костта, след това започнах да вдигам малко по-високо. Сега си мажа под очите, като внимавам да не се доближавам прекалено близо до края на клепача, а отгоре слагам под линията на веждите. Не мажа и не се маже на подвижната част на горния клепач.
Какъв точно трет използвате под очите?
И колко пъти седмично мажете?
Преди лягане?
Мажете ли нещо отгоре (крем,олио) или го оставяте така?

Извинявам се за многото въпроси, просто се опитвам да не объркам нещо.
Все пак е под очите...

# 819
  • Мнения: 18 542
Псах преди няколко поста - ползвам същия крем, с който си мажа лицето, но около очите започнах по-късно, след като кожата ми посвикна и се ориентирах как реагира на препарата. Мажа всяка вечер преди лягане и не слагам отгоре кремове, но ако някои усежа нужда, може пре-спокойно да слага хидратиращ крем, олио или друга козметика. Не е желателно и препоръчително, да са с активни вещества като други ретиноиди и киселини.

# 820
  • Варна
  • Мнения: 814
Wwdv при мен раздразнението се получаваше след втори-3ти ден и аз бях в еуфория, когато се събудих за пръв път след употреба, но на Айрол. Моята препоръка е да се изчака една седмица преди 2ро мазане, после на 3-4 дни и така, ако може да се стигне до през ден или всеки ден, но трябва да е постепенно.
Имам въпрос: Някой от вас използвал ли е пептидни серуми под ретиноида или кремове над ретинол? Запалих се по продуктите на ТО и тази зима мисля пак да опитам, но с най-ниската концентрация от 2%на ординари. Твърдят, че се съчетават чудесно, но все пак...

# 821
  • Мнения: 18 542
Аз съм ползвала серум на Миша - този който го водят алтернатива на серума на Ести Лаудер. Понасяше ми добре, но не видях някаква разлика с и без него. На ТО ползвах някой от пептидните, ама така и не го изхабих. Общо взето, с или без серуми все тая, ама не пречи да пробваш.

Кремове ползвах и ползвам само такива, които не ми щипят. На Ординери този с овлажняващите фактори ми щипеше.

# 822
  • Варна
  • Мнения: 814
Аз съм ползвала серум на Миша - този който го водят алтернатива на серума на Ести Лаудер. Понасяше ми добре, но не видях някаква разлика с и без него. На ТО ползвах някой от пептидните, ама така и не го изхабих. Общо взето, с или без серуми все тая, ама не пречи да пробваш.

Кремове ползвах и ползвам само такива, които не ми щипят. На Ординери този с овлажняващите фактори ми щипеше.
Не харесвам Миша и не знам, какво толкова намират в нея, че е толкова популярна. Харесвам Далба, Мизон, Скин уочърс, Бентон, Пурито... и като състав и като действие, че и цените им са доста по- добри от тези на химиите на Миша, но реших да мина на козметика, която не съдържа глутен. От продуктите на ТО, серумът с кофеин ми е любим, забравих тъмните кръгове от първото нанасяне, а го ползвам само вечер. Бъфет с медни пептиди също ми се отрази добре и то само за месец, него ползвам сутрин и ако се разбере с ретонол и ретинола на ТО с кожата ми мисля, че ефекта ще е... Hearts

# 823
  • Мнения: 18 542
Ами пробвай. Аз лично не видях никаква полза и спрях да купувам. Трет и хидратиращ крем са ми пре-досатъчни на мен, но който иска да се поглези или е доволен и вижда резултат - няма конфликт с трета принципно. Просто ако  нещо ти щипе, съветвам те да го оставиш настрана, поне за известно време.

# 824
  • Мнения: 146
Момичета, дали ще е подходящо вечер, преди третиноина, да използвам лосион от салицилов спирт и антибиотик (хлорнитромицин)?

Ползвам третиноина вече около 3 месеца, но пъпките продължават да си ме мъчат и дупки си оставят и това е.....
Няма да спамвам темата с обяснения, че съм си правила всички възможни изследвания и всичко е наред, пила съм и съм мазала какво ли не, обиколила съм много доктори и т.н.
Все си имам по 2-3 дежурни пъпки, които често ми оставят дупки.

Общи условия

Активация на акаунт