Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 611
  • 881
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 235
Вазелина е претролен продукт, аз не бих си го намазала никъде. Има полезни за кожата масла, които създават подобен филм- карите, какаово, авокадо  и др.

# 76
  • Мнения: 18 542
И аз мисля, че вазелина е много добро средство. Той просто запечатва кожата и предотвратява изпаряването на вода през нея. Аз ползвам дефламол и вазелин по-рядко.

Още не съм се решила да намаля дозата, защото ефектът върху вида кожата ми е поразителен. Порите ми са на половина големина от преди да започна да се мажа, нямам нови линии и въобще общият вид е значително по-добър. Само сухотата е неприятна, но има какво да се направи в таи посока. Виж ако има раздразнения, тогава си трябва друг подход.

# 77
  • Мнения: X
Аз се лющя също (не много забележимо, но аз си го виждам), а ползвам крема от 3-4 месеца и съм с мазна кожа, която хич не иска да се позасуши. Иначе все хидратирам, хидратирам, да не говорим, че я се намажа 1 път седмично, я не, но дали защото сезона е такъв - отразява се. Иначе зачервявания, опъвания, сухота - няма, но външния слой на кожата се излющва.

# 78
  • Мнения: 235
Аз съм вече 2 мес. на третиноин- на лице през ден на 0.05%, а шия, деколте, ръце на 0.1%. Лющя се периодично. Ползвам и Ц сутрин през някой друг ден и доста други серумчета. Аз нанасям час-два след третиноина серуми и крем. Мажа и около очи. На устните мажете ли си третиноин?
Наскоро ми попадна това видео, в което тази дама казва,че нанася само третиноин, ниощо друго, така вярвала,че действа най-добре. И така 28 години,че и отгоре вече. Ама на мен ми  е сухо само на трет.
https://www.youtube.com/watch?v=dqkt9rYtt2Q

# 79
  • Мнения: X
И аз често не си мажа нищо след третиноина, нямам грам проблеми, изключая въпросното лющене, което грам не ми пречи. На устните не мажа, но те явно поемат от крема около устата, защото и те ми се лющят чат-пат. Само около очите не се лющя като се замисля и на челото, което може би се дължи на факта, че нося шапка и то не е изложено на студ и вятър.

# 80
  • Мнения: 18 542
Аз съм вече 2 мес. на третиноин- на лице през ден на 0.05%, а шия, деколте, ръце на 0.1%. Лющя се периодично. Ползвам и Ц сутрин през някой друг ден и доста други серумчета. Аз нанасям час-два след третиноина серуми и крем. Мажа и около очи. На устните мажете ли си третиноин?
Наскоро ми попадна това видео, в което тази дама казва,че нанася само третиноин, ниощо друго, така вярвала,че действа най-добре. И така 28 години,че и отгоре вече. Ама на мен ми  е сухо само на трет.
https://www.youtube.com/watch?v=dqkt9rYtt2Q
Устните не! Както и много внимавай да не попадне в очите или по лигавици.

Според мен, ефектът от трет не зависи какво друго мажеш след него.

# 81
  • Мнения: 235
Стискам очите като мажа и засега съм наред. Шапки не нося, но и аз не се лющя на чело, около очи, нос. Само около устата понякога лекос е зачервявам и/или лющя.

# 82
  • Мнения: 18 542
Стискането на очи, няма да помогне, ако мацнеш не където трябва, така че внимавай.  Peace

# 83
  • Мнения: X
Здравейте, за пръв път пиша в темата, попаднах на този крем Advanced Retinol A Cream, случайно някой да го е ползвал или да има мнение за него?

# 84
  • Мнения: 255
В описанието на продукта, в частта “състав” пише, че съдържа “патентована смес от ретинол А” - това според мен е доста неясно описание. Ретинолът си е ретинол - форма на витамин А. Няма други разновидности - самият той е вид ретиноид.
Освен това в указанията за ползване пише да се нанася два пъти дневно - само дето за ретинола и останалите ретиноиди се знае че са фотонестабилни и се разграждат на слънчева светлина, т.е. губят ефективността си.
Повечето нови продукти с ретиноиди вече уточняват не само вида на вложения в продукта ретиноид, но и концентрацията.
Аз не бих се доверила на посочения продукт или поне, не преди да съм писала на производителя и  да съм получила информация по тези въпроси.
Здравейте, за пръв път пиша в темата, попаднах на този крем Advanced Retinol A Cream, случайно някой да го е ползвал или да има мнение за него?

# 85
  • Мнения: 22 865
При мен лющенето бе голям проблем дори след година и половина , и затова вече мажа трет веднъж-два пъти седмично.
Нося грим и е ужасно това белене.Кожата ми продължава да е мазна

# 86
  • Мнения: leet
И при мен така, затова слънцезащита ползвам лятото повече.Тя ми запушва мн.порите.Разчитам на такава в кремовете и ФДТ, а основно не стоя на открито много време.
Не забелязвам да ми влияе на петна и тн.
Знам, че в дългосрочен план трябва, но ставам като пубер като ползвам редовно.
Затова предпочитам спрейове слънцезащитни над грима.

Аз сьщо имам проблем сьс запушването на порите и комедони. Вьпреки, че сьм сьс смесена кожа, най- често комедони ми се появяват на участаците. Ползвам корейски сльнцезащитни и наистина за мен нямат еквивалент в европйската козметика, поне това което аз сьм ползвала. Тази ми е любима и е идеална основа за грим https://www.amazon.com/Etude-House-Sunprise-Finish-SPF50/dp/B00WE3XGAC. Последния месец ползвам тази и сьм много доволна, но лятото ми идваше леко тежка https://www.amazon.com/Neogen-Dermalogy-Day-Light-Protection-1-6 … -OZ/dp/B01FI20VYY

Много ми е трудно да си намеря крем, с който хем да не ми опьва кожата, хем да не ми се появяват комедони. Ако някой има подобен проблем, моля да сподели от кой крем e доволнен. Преди NMF на TO и този паненол https://bestpharmacy.gr/el/panthenol-extra-face-and-eye-cream-50ml.html ми бяха супер, но сега са ми лек

# 87
  • Мнения: 412
Моля за съвет, гледам една серия кремове на Авен /Физиолифт/ с ретиналдехид. Дали си струва ретиналдехидът вместо третиноин?

# 88
  • Мнения: 18 542
Има добри отзиви за този крем, но сравнение между него и трет не може да се прави. Другото е, че не е ясно какво е количеството на ретиналдехида в кремчето.

# 89
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Здравейте! Може ли час след като намажа ретин да сложа хидратираща маска(hydro mask ureage)? Препоръчайте ми дневен крем за мазна кожа,който да не запушва порите.
А около очите слагате ли?
За тези които го ползват за акне,спирате ли да мажете когато излезе пъпка?

Общи условия

Активация на акаунт