С какво ви дразнят свекървите? – 117

  • 34 979
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 28 579
Много грозно от негова страна,  много.

# 691
  • Мнения: 18 561
Свекървата и тя ли е в чужбина?Иначе да се затири от тук е странно...

# 692
  • Мнения: X
УжасТ, ако мъжът ми каже, че не мога да поканя майка си вкъщи.....без да го обсъждам с него.
Ама какво ли разбирам и аз, важното е скандал да става.
Ами, редно е да го обсъдиш с него, да. Не да му искаш разрешение, а да го обсъдите. Колкото е твой дом, толкова е и негов.

# 693
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Щом сте на квартира, пак да питам, защо сама се поставяш в позиция ти да ходиш някъде? Той да ходи. Но първо ти трябва да осъзнаеш, че имате еднакви права в жилището. Иначе на него му е ясно, но си разиграва коня, защото ти поддаваш. Щом за него комфорта на майка му е по-важен от този на болното му дете, той да се махне. Такива ми иде да ги пребия, изкарват ме от равновесие

# 694
  • Мнения: 14 966
За пръв път ли такъв порив се явява?
Анонимна я разбирам, но ако свека е измрънкала- скучно ми е, тежко ми е, нямам нет, снахата не ми говори, и нейният мъж взел та се самосезирал: бе що не дойдеш, и тя , абе верно, да взема да дойда, са си приказки с някакви намерения само.
Явно и свека не е ок да им гостува, ето , че не е станало.
Аз виждам един , два , три проблема в историята.
Първи- мъжете не разбират от женско мрънкане, търсят решение. На М на Анонимна се  е сторило добър вариант да я покани.
Втори- въобще не е помислил какво ще причини, ама въобще. Ела, мамче, да ти олекне.
Трети- отношението към майката на децата му. Анонимна, има над какво да мислиш, за съжаление. Свеката не е дошла. Дали заради дошлия нет, или по друга причина, няма значение. И тя сигурно не е очарована от това да си стоите двечките по цял ден. Не я демонизирай, защото и тя е преценила, че не и е мястото при вас. пак : другаде е проблемът.

# 695
  • Мнения: X
И тя е тук, да, в съседен град при девера. И като и доскучае ела синко, да ме вземеш. Грам не се съобразява дали е удобно, дали нямаме други планове. Сякаш светът се върти около нея. Егоистка и манипулаторка. Девера смени три жени заради нея. Не може да се отдели от майка си, обсебени са просто така са израснали, майката е една, а жени много...

# 696
  • Мнения: 6 604
Щом сте на квартира, пак да питам, защо сама се поставяш в позиция ти да ходиш някъде? Той да ходи. Но първо ти трябва да осъзнаеш, че имате еднакви права в жилището. Иначе на него му е ясно, но си разиграва коня, защото ти поддаваш. Щом за него комфорта на майка му е по-важен от този на болното му дете, той да се махне. Такива ми иде да ги пребия, изкарват ме от равновесие
Може би, защото няма да може да издържа себе си и двете деца сама? 🤔
Ясно каза, че за момента няма избор.

# 697
  • Мнения: X
Щом сте на квартира, пак да питам, защо сама се поставяш в позиция ти да ходиш някъде? Той да ходи.
Да ходи, но след като едното им дете е със заболяване и има нужда от постоянни терапии, най-вероятно той носи ако не всички, то повечето пари за семейството и се възползва от финансовата зависимост на жена си. Наясно е, че сама с две деца, едното от които болно и с нужда от терапии, тя трудно ще се оправи и се възползва говедото гадно.

# 698
  • Мнения: 6 703
УжасТ, ако мъжът ми каже, че не мога да поканя майка си вкъщи.....без да го обсъждам с него.
Ама какво ли разбирам и аз, важното е скандал да става.
Ами, редно е да го обсъдиш с него, да. Не да му искаш разрешение, а да го обсъдите. Колкото е твой дом, толкова е и негов.

Може да го информирам, но не и да го обсъждам. Както казах по този въпрос сме се разбрали преди много години.

# 699
  • Мнения: X
Е, щом сте се разбрали, значи сте го обсъдили.

# 700
  • Мнения: 6 703
Мда, през миналия век....
Вече и съм забравила дали сме го обсъждали.

# 701
  • София
  • Мнения: 35 107
Ох, Анонимна, ако сте в Испания, направо знам бившата жена на девера....

# 702
  • София
  • Мнения: 28 579
И тя е тук, да, в съседен град при девера. И като и доскучае ела синко, да ме вземеш. Грам не се съобразява дали е удобно, дали нямаме други планове. Сякаш светът се върти около нея. Егоистка и манипулаторка. Девера смени три жени заради нея. Не може да се отдели от майка си, обсебени са просто така са израснали, майката е една, а жени много...
Мъжът ти би трябвало да ѝ каже, че не е удобно/че имате планове.

# 703
  • Мнения: X
И ние бяхме се разбрали преди години, че аз ще се виждам с тази жена само по празници и ако има нещо важно, че никога няма да бъдем приятелки, обсъждано е хиляда пъти, ама ето, че сега е намерил момента да ми вгорчава и без това горчивия живот.

# 704
  • Мнения: 18 561
Много пъти ме кани сина да гостувам в чужбина при него и да видя свят малко ,че не съм.Сериозен  е  и сам, не ме майтапи.Не се виждам там дори за малко, свикнала съм си тук ,малко излизам , но срещам познати непрекъснато и ако ми липсва нещо  е доходи да си посрещам нуждите.Правя си сметка-да отида ,той работи, сама в онзи свят без език  и ориентация какво да правя освен да стоя   и наготвя нещо.Не  е екскурзия с други като мен , ще ме разведе вероятно в почивните дни някъде  и какво ? А да отида постоянно не го и помислям ,невъзможно  е.Вероятно има дом тук твоята, ако има нужда да се разберат и поравно и добавят пари и  ...Но аз съм домошар , остарях , може да е по-млада и   да и се ходи.Да може да работи и тя , да има ползи.А така да са си с мама...не  е за нас.
Разсъждавам си, че и  на мен ми е скучно ....Някой да ме иска ?
Скоро имаше тема за жена с болно дете ,дето мъжът пък се отегчил  и иска  свобода.
Майка да не си на болно дете.Дъртите майки изкукват май.

Общи условия

Активация на акаунт