С какво ви дразнят свекървите? – 117

  • 34 882
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 502
Мен пък оризът по свекървенски не може да ме разсмее, щото майка ми ме тормозеше с такъв навремето. Наричаше го ориз-гювеч. Поне слагаше малко доматки и ръсеше малко черно пиперче, та не беше съвсем бял, но категорично не ставаше за консумация Stuck Out Tongue Winking Eye

Бившата свекърва с варените краставици ми е фаворит. Наистина е изпреварила времето си, голям иноватор е била. Smiley

Боряна, ако бях на твое място, бих посетила сина в чужбина. Примерно зимата един месец да поседиш и да се отървеш от палене на печка и влачене на дърва. Интернет ще имаш и там, дето викаш, ще му с готвиш някоя манджа и така.
Иска ми се майка ми да дойде, но здравето й се влоши, а и гони 80,не е за чужбина. Идвала е 2 пъти за по седмица.
 
Какво ви е мнението за снаха, която не готви, лежи на кълки и чака на свекърва си? Всяка живее на етаж. Снахата праща децата на етажа на свеката, за да не й се пречкат. Синът с децата яде при майка си, като отнася в паничка на жена си, щото тя рядко им оказва честта да седне лично на масата. Синът е капризен, иска само мръволяк и вдига истински скандали, ако мръвката не е достатъчно (той не дава пари, само изисква). На свекървата й е писнало, в постоянен стрес е, иска да ги отбие. Отървава се за 1-2 седмици от храненето с тях, но като вижда, че синът й се прибира с торбички със сандвичи й става жал и пак ги прибира на софрата и така отново и отново.

Дворът го поддържа само свекървата. Когато децата са болни, свекърът ги кара на лекар, майката не си мести Д-то от дивана. Случва се свекървата да помоли снахата за помощ (ела да варим сладко, ще помогнеш ли да изчистим фризера, стара съм и не мога да влезна вътре в него да го изчистя, ще измиеш ли чиниите от вечеря). Снахата винаги отказва - не мие чинии, спи й се и не й се вари сладко, ще ходи на кафе в комшиите и не може да помогне за фризера и т.н.
Свекърите са вдигнали ръце, но не се конфронтират с нея, казват тя е проблем на сина ни, той да се оправя. Но в същото време, свекървата се оплаква, че вече й тежи сама да влачи домакинството за всички живущи. А и е жал, че ако тя не нахрани внуците , ще ядат купени сандвичи или бебешка каша от кутия.
Какви са вариантите?
Аз бих наритала младите, поне така мисля сега, но ако ми дойде до главата не знам...

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 02:59 от Kateto_sv

# 736
  • Мнения: X
Ами, синът и снахата са си поделили ролята на оня, който не бил луд, че е ял баницата. А свекървата е патка заспала. Малко ѝ е.

# 737
  • Мнения: 1 519
Kateto_sv, а сигурни ли сме, че свекито казва истината. Защото примерно на една приятелка майка ѝ (дори не свекървата), ако я слушаш, само тя гледа децата на непрокопсаната дъщеря и издържа семейството ѝ, което изобщо не е вярно. Но комшиите вярват, цъкат с език и съжаляват (про)клетата мъченица. Даже една казвала на приятелката ми да престанат да измъчват тая женица, че заради тях се съсипала.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 395
Тя се бута да готви за шестима, вика ги на гости, че и праща после за снахата да й натрие носа (да я спаси от глад, въпреки че не я харесва?) и накрая тежко й било. Тази свекърва е самозван войн за черпака в къщата и й тежи само, че снахата не е толкова луда да се съревновава с нея, а я е оставила да се изтъква.
Никой не е умрял от сандвичи. Едно време и кренвиршите бяха деликатес.

# 739
  • Мнения: 18 522
За мен всички снахи и свекърви, живеещи в една къща, ако ще и да е на 5 етажа, сами са си виновни за каквото там се оплакват. Няма начин да се съжителства нормално, все нещо някой е недоволен. И свеки съм сигурна, че всъщност е много щастлива, че си храни синчето, че инак онази - жена му - ще го умори от глад. Simple Smile Да съм на снахата, и аз ще се скатавам и ще си почивам, нека гледа свеки и син, и внучета, спокойствието няма цена Simple Smile

Майтапя се всъщност, аз не бих могла да бъда на съседни етажи със свекърва. Но ако все пак съм се прецакала и съм там, тогава и аз ще си почивам, да. Нищичко няма да пипна, щом може.

# 740
  • София
  • Мнения: 6 146
И моята майка ако я слушаш, ще ни ожалиш всичките. Тя дори и на мен ми го казва с драматичен гласец: "Мъчно ми е за дечицата, че няма какво да ядат/че им се караш/че ги караш да учат". Което обикновено е без основания.
Милата ми свекърва почина скоро. Карали сме се, дразнила ме е, ама точно затова сега ми е много гадно и съжалявам за всички битовизми и глупости, за които сме се дърляли.
Тя всеки ден питаше ММ какво сме яли. А той толкова не се интересува от храна, от дерхи и др. подобни "дреболии", че не помни какво е ял преди 2 часа. И отговорите му бяха: "Ох, от къде да знам, нещо там с картофи беше...не помня". Е какво да си помисли жената? Че не готвя или че е някакъв неразпознаваем буламач. Винаги когато е имала възможност е пращала сладкиши и манджи. И аз съм приемала с благодарност. Според мен, така го изисква възпитанието, пък и готвеше вкусно. До последно ѝ казвахме да спре да се мъчи с туршии, компоти и сладка, но тя настояваше, че ги прави много хубави и отново: "за дечицата, да има". А дечицата такива неща не лизват ама...

# 741
  • Мнения: 21 266
Тая история с мързеливата снаха  ми звучи като нещо разказано от свекървата. Интересно ми е, каква ли е версията на снахата Simple Smile

# 742
  • София
  • Мнения: 19 143
Ако спре готвенето и за тях, много вероятно да катализира някоя караница, щом синът й е свикнал да яде готвено, не е изключено и да се стигне до раздяла, съответно почти няма да вижда децата. Може би затова си трае и изпуска парата през свирката.
Съвсем друг е въпросът що за майка ги свиква от малки само на сандвичи. И моят син си пада по сухоежбините, но засега  яде предимно готвено и няма не искам, като порасне - да яде каквото иска.

# 743
  • при късмета
  • Мнения: 23 872
На мен поредната история на Катето пак нещо не ми се връзва. Направило ми е впечатление, че тя от нейната свекърва се оплаква, обаче все от трето лице разказва силно преувеличени истории за неоправдани свекърви.

# 744
  • София
  • Мнения: 19 143
За снахите никога не е преувеличено, но за свекървите - винаги.

# 745
  • при късмета
  • Мнения: 23 872
Ами тя живее в чужбина, а има доста примери за горките неоправдани тукашни свекърви. Предполагам, че не е свидетел лично, въпреки, че така го представя и е нещо разказано украсено. С две думи, развален телефон. Съмнително е да има гледната точка на всички тези свекърви и да контактува с тях, по-вероятно е контактите ѝ да са с по-млади хора, тогава и гледната точка щеше да е друга. Мисля си, че майка или свекърва от тук ѝ разказват клюки, поради липса на други теми за разговор, когато се чуят или пък нещо искат да ѝ намекнат

# 746
  • Мнения: 502
Свекървата е моята Stuck Out Tongue Winking Eye сега като одъртя и се поразболя, видя в мое лице достоен заместник и взе да настоява ние да отидем в тази семейна комуна Stuck Out Tongue Winking Eye  аз обаче не искам да живея в подобна идилия и затова съм лоша. Не ми харесва в чужбина, трудно ми е гадно ми е, депресивно, мрънкам, ама при свека не отивам Stuck Out Tongue Winking Eye стигат ми моите лапета и мъж, че да отглеждам девера и неговите лапета.

Свека сама си е виновна, хем мрънка, хем щастлива, че без нея земята не се върти.
Но това е още един пример, че кучето скача спрямо тоягата - с нас свека е устата и заповеди от дистанция дава, с другите по-ниска от тревата, глас не й се чува. А не е толкова кротка, цял живот тормози свекърва, но от сина си и жена му има наистина голям страх. Още в началото снахата направи няколко хода, с които постави свекърите в шах и мат и така си спечели доживотна издръжка, безплатна слугиня и детегледачка. Дето викат, малко акъл ти трябва, ама навреме Simple Smile

Междудругото баба ми е същата, цял живот разиграва майка, а пред леля ми не смее да гъкне. Майка цял живот преглъща и слугува на баба, а леля идва и за две минути й начука канчето, докато леля е там, баба не смее да си покаже носа от стаята си. Леля си тръгва и баба пак започва да действа майка ми. Който както си го направи.

А свеки, ако искаше, щеше да намери начин да се отърве от навляците. Точно за кралица на черпака се бори, ама снахата не се впечатлява и се възползва максимално. Признавам си, че аз щях да се вържа и да започна състезание със свеки, особено ако бях по-млада. И аз съм от типа домошарка и домакиня. За мой късмет се случи да сме далече,та не ми се наложи да се доказвам колко съм уфатна Simple Smile
Въпреки всичко, понякога ми става жал, наистина е болна и остарява, но сама си е избрала ролята на слугиня.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт