С какво ви дразнят свекървите? – 117

  • 34 978
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Да, но те нямат вашата уговорка, Динчо и твоя пример не е подходящ за случая.
Анонимната, проучи до колко могат да ти помогнат социални програми за страната в която сте, в случай, че се разведе и останеш сама с децата. Мисли всякакви варианти, само остави мисленето "принудена съм, нямам избор, нямам вариант и трябва да търпя при всякакви обстоятелства". От промяната на това мислене започни и все нещо ще се промени.
А за такива като мъжа ти гледам да не коментирам,  че няма да е нито красиво, нито възпитано

# 706
  • София
  • Мнения: 24 839
И ние бяхме се разбрали преди години, че аз ще се виждам с тази жена само по празници и ако има нещо важно, че никога няма да бъдем приятелки, обсъждано е хиляда пъти, ама ето, че сега е намерил момента да ми вгорчава и без това горчивия живот.
Това отнася ли се и до майка ти-да се вижда с нея само по празници и ако има нещо важно?
Означава ли че и тя не бива да идва у вас?
Означава ли, че за да я видиш, трябва да отидеш сама при нея- в другия град?
Обсъждано ли е хиляди пъти отношението МУ към нея?

ПП. Даваш ли си сметка, че след като го игнорираш генерално, го тикаш към по-голяма близост с майка му, баща му и брат му?
Това ли ти е целта?
Всъщност, имаш ли ясна цел?

# 707
  • Мнения: 9 361
Анонимна,
Сериозно, ако пак се случи така, предложи любезно на мъжа ти да отиде да и поправи Интернета. Но без да се караш. Ако не работиш, проучи съвета на Мако за социалните помощи. Стигне ли се до големи скандали, винаги можеш да извикаш и полиция. Но по-добре да не се стига.

Боряна,
Ако синът ти е достатъчно дълго в чужбина, би могъл да си вземе отпуска, докато си там. Дори може да му е приятно да те разведе из страната, която и той може да не е виждал. Или пък просто иска да видиш, че всичко при него е наред и да си спокойна.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 395
Еми човекът не знаеше какво са тези артикули като "купешки". После се отприщи, та чак напълня. Но това е друга тема.
Значи момчето е било научено все домашно, здравословно да яде. Ти с тез купешки работи и вкуса си му развалила, и здравето, затова е напълнял!

# 709
  • Мнения: X
Ох AbsurT...от километри ти личи, че имаш някакъв свекървенски комплекс. Ми да, много ясно. Майка ми не ме напряга и предпочитам да съм с нея, вместо с на мъжа ми майка му. Аман от т'ва да бъдем едни такива кроящи схеми как да е щастлива родата на всички. С който ми харесва, с него ще се виждам. С майка ми ми е приятно, със свекърва ми не. Толкоз😀 Да не пише някъде в удостоверението за брак, че съм длъжна да обичам на мъжа ми майка му, като своя. Нито ми е работа да я предразполагам или да й угаждам. На нито една жена не е. Тя деца си има и това си е тяхна работа, а не на снахи и зетьове.

# 710
  • Мнения: X
Честно казано, човек, имащ възможност да яде само домашно сирене и да не знае вкуса на купешкото, е по-скоро за завиждане.

# 711
  • Мнения: 14 966
Еми човекът не знаеше какво са тези артикули като "купешки". После се отприщи, та чак напълня. Но това е друга тема.
Значи момчето е било научено все домашно, здравословно да яде. Ти с тез купешки работи и вкуса си му развалила, и здравето, затова е напълнял!
Така научено, че не близваше. Нито сирене, нито торти. Откри ги покрай лъскавите витрини  и не съм виновна, че се пристрасти. Blush
Пю, кат се оженихме, каза просто не ям. Не ям първо, второ, трето, цял арсенал. Заради икономиите на майка му. Ама айде да не пишем за моята, тя вече покойник. Пък и мм е бивш точно този.
Има по- интересна тема. Иначе мога тук да развия всички аргументи за и против бившата ми свекърва и за и против бившия ми мъж.
Опитвала съм благините и и не ставаха. Бил е прав мм, наистина , който не е опитал торта на свека с индрише, без набухватели, корнишони - варени , без оцет, и компот без захар , нищо не знае.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 21:47 от tays

# 712
  • Мнения: 13 769
Че много изпреварила времето си и здравословно ориентирана е била тази ти свекърва Simple Smile Сега цяло поколение млади булки готви без мая и набухватели, прави туршии без оцет и сладки и компоти без захар! Да не си я оценила преди 20 години е разбираемо, но да продължаваш да не я оценяваш и днес!?

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 22:02 от птица

# 713
  • София
  • Мнения: 1 395
Анонимна, това ти е ходът, да проучиш много добре какви са ти опциите. И една консултация с адвокат няма да ти дойде зле. Това долно същество, което така се възползва от болното си дете, за да издевателства над майка му, дано съдбата го застигне. Силно ти пожелавам да имаш възможността да му сервираш едни документи за развод за вечеря.

# 714
  • Мнения: 18 561
Синът ми ползва всички отпуски тук, тегли го насам и това  е.Слънце търси, ходи  някъде-Пама де Майорка ли беше, другаде, но основно иска тук.Нямам какво да правя там, знам какво е,  идваха негови шефове  у нас в началото.Аз не съм типаж, дето ходи.
Таис,  ти ме гръмна ,тази година по желание на другия син правих компоти с две-три лъжици захар, обеща че си ги взема ,но не е , опитах и не е моето. Съвсем без захар не знам.Пък и  от сега нататък няма какво да ми навреди, годините стигат за това.И вечер пада захарта ,та си я вдигам. Ще ги ям ,де ще ходя. Като свърша другите.

# 715
  • Мнения: 14 966
Че много изпреварила времето си и здравословно ориентирана е била тази ти свекърва Simple Smile Сега цяло поколение млади булки готви без мая и набухватели, прави туршии без оцет и сладки и компоти без захар! Да не си я оценила преди 29 години е разбираемо, но да продължаваш да не я оценяваш и днес!?
Joy
Еми сега, ако можеше да се върне времето , сигурно щях да я потупвам одобрително . Тогава , когато тя правеше икономиите, поне бакпулверът, маслото и захарта не бяха повод за спестовност. Ама си има хора, дето от всичко спестяват, то това е начин на мислене.
Моята сиреше козето мляко, всеки ден. Ставаше солено и раздробено. Еми... да и е здраве, не ставаше за хапване.
Отдавна беше, тогава кой ти е мислел за палмови мазнини. не беше добре продукцията и, защото си спестяваше от основни суровини , които ги имаше под път и над път. Да не сложиш захар в компот. Да свариш корнишони дебели. Емииии....
Та и на момичето свеката с ориза. Щом нейният мъж е станал претенциозен покрай мама си, значи има защо.
Боряна, сега е друго. Те искат консервиран плод, не компот.

# 716
  • София
  • Мнения: 24 839
Ох AbsurT...от километри ти личи, че имаш някакъв свекървенски комплекс. Ми да, много ясно. Майка ми не ме напряга и предпочитам да съм с нея, вместо с на мъжа ми майка му. Аман от т'ва да бъдем едни такива кроящи схеми как да е щастлива родата на всички. С който ми харесва, с него ще се виждам. С майка ми ми е приятно, със свекърва ми не. Толкоз😀 Да не пише някъде в удостоверението за брак, че съм длъжна да обичам на мъжа ми майка му, като своя. Нито ми е работа да я предразполагам или да й угаждам. На нито една жена не е. Тя деца си има и това си е тяхна работа, а не на снахи и зетьове.
Ох, feia20, от километри ти личи, че имаш някакъв снахин комплекс! Ми, много ясно е, че на мъжа ти чувствата и усещанията са като твоите-майка му не го напряга и предпочита да е с нея, вместо с твоята. Защо си решила, че на теб и твоята рода се полага да сте щастливи и че в брачното свидетелство пише, че мъжът ти трябва да е длъжен да обича майка ти?
Аз съм тъща, ама толкова склерозирало мислене от страна на дъщеря ми, би ме накарало да се чувствам провалена като родител. Винаги съм я учила, че ако иска да се чувства добре и да я уважават, трябва да не прави на другия това, на което на нея не иска да й правят.
Сложно ти е осмислянето, явно, но има една истина-"каквото повикало-такова се обадило".
Колкото по- гадно се държиш, толкова по-гадно ще ти отвърнат.
И ще рефлектира върху децата накрая.

# 717
  • Мнения: 18 504
Компоти без захар стават добре само с подходящите сортове при това от добре узрели плодове. Правя от години без захар - най-важен е сортът, и на второ място - дали година е била добра за плодовете, т.е. дали е имало достатъчно слънчеви дни да се налеят със захар.
Ако се ползват какви да е плодове, колкото да не се изхвърли узрялото по дърветата в градината - не става, само загуба на време и капачки е.
Да си кажа и аз Grinning

# 718
  • Мнения: X
Абсурт, точно същото и мъжа ми го каза. Той с моите родители така ли се отнасял. Ми не, няма място за сравнение. За 10 години тези хора една дума напреки не са му казали, да го обидят с нещо да го засегнат - не. Не се бъркат изобщо в личните ни отношения, отиваме веднъж в месеца за няколко часа, даже не преспиваме там. Това е. Не съм канила майка ми да седи в нас за седмици ей така, защото и е скучно. Ако искам да го направя, първо ще го обсъдя с него. Той каза, че нямал против майка ми да ни гостува. Ами така е, защото не са имали никакви конфликти досега. Докато свекървата ми отрови живота, с жалките си опити да ни раздели. Даже веднъж си позволи да ме изгони от къщата си, докато мъжа ми беше на работа( живяхме заедно една година, докато ремонтираме). Тогава аз бременна, си събрах багажа и си отидох в голия апартамент, предпочетох да спя на земята, но в никакъв случай под един покрив с тази жена. Мъжът ми тогава уж избра мен, известно време не се виждахме с майка му. Сега обаче и двамата се държат сякаш нищо не е станало и едва ли не трябва да сме си първи дружки със свеки. Няма как да стане просто.

# 719
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, точно същото и мъжа ми го каза. Той с моите родители така ли се отнасял. Ми не, няма място за сравнение. За 10 години тези хора една дума напреки не са му казали, да го обидят с нещо да го засегнат - не. Не се бъркат изобщо в личните ни отношения, отиваме веднъж в месеца за няколко часа, даже не преспиваме там. Това е. Не съм канила майка ми да седи в нас за седмици ей така, защото и е скучно. Ако искам да го направя, първо ще го обсъдя с него. Той каза, че нямал против майка ми да ни гостува. Ами така е, защото не са имали никакви конфликти досега. Докато свекървата ми отрови живота, с жалките си опити да ни раздели. Даже веднъж си позволи да ме изгони от къщата си, докато мъжа ми беше на работа( живяхме заедно една година, докато ремонтираме). Тогава аз бременна, си събрах багажа и си отидох в голия апартамент, предпочетох да спя на земята, но в никакъв случай под един покрив с тази жена. Мъжът ми тогава уж избра мен, известно време не се виждахме с майка му. Сега обаче и двамата се държат сякаш нищо не е станало и едва ли не трябва да сме си първи дружки със свеки. Няма как да стане просто.

Разбира се, че ще ти го каже, а че ти не искаш да го разбереш, е друг разказ.
Даваш ли си сметка, че само защото не си достатъчно близка с майка си, за да можеш да я изтърпиш една седмица на гости, не я каниш? Но, си против това да направи мъжа ти, който Е близък с майка си?
Даваш ли си сметка, че ти си се натресла в къщата на свекърва си, а не си отишла на главата на майка си, че ако се скарате тя да те изгони?
И даваш ли си сметка, как пък трябва да си се държала в чуждата къща, че да те изгонят бременна в отсъствието на сина си?

На всичкото това, аз се възхищавам на свекърва ти, че е решила да забрави всичко и да се прави, че нищо не е станало, защото не всички в днешно време, са толкова благородни.
Само че, ти си решила да сечеш клона, на който седиш и никой не може да те спре да  се държиш отвратително с мъжа си, а после да се чудиш защо бил държал на роднините си.

Общи условия

Активация на акаунт