С какво ви дразнят свекървите? – 117

  • 34 980
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Ох AbsurT...от километри ти личи, че имаш някакъв свекървенски комплекс. Ми да, много ясно. Майка ми не ме напряга и предпочитам да съм с нея, вместо с на мъжа ми майка му. Аман от т'ва да бъдем едни такива кроящи схеми как да е щастлива родата на всички. С който ми харесва, с него ще се виждам. С майка ми ми е приятно, със свекърва ми не. Толкоз😀 Да не пише някъде в удостоверението за брак, че съм длъжна да обичам на мъжа ми майка му, като своя. Нито ми е работа да я предразполагам или да й угаждам. На нито една жена не е. Тя деца си има и това си е тяхна работа, а не на снахи и зетьове.
Ох, feia20, от километри ти личи, че имаш някакъв снахин комплекс! Ми, много ясно е, че на мъжа ти чувствата и усещанията са като твоите-майка му не го напряга и предпочита да е с нея, вместо с твоята. Защо си решила, че на теб и твоята рода се полага да сте щастливи и че в брачното свидетелство пише, че мъжът ти трябва да е длъжен да обича майка ти?
Аз съм тъща, ама толкова склерозирало мислене от страна на дъщеря ми, би ме накарало да се чувствам провалена като родител. Винаги съм я учила, че ако иска да се чувства добре и да я уважават, трябва да не прави на другия това, на което на нея не иска да й правят.
Сложно ти е осмислянето, явно, но има една истина-"каквото повикало-такова се обадило".
Колкото по- гадно се държиш, толкова по-гадно ще ти отвърнат.
И ще рефлектира върху децата накрая.

Кой е казал гадно да се държи човек? Или за теб задължително липсата на интерес към отношения с някого задължително означава злоба и селски изцепки? Не може ли просто служебно да си общуваме със "Здравей, как си?", пък синът/дъщерята да си общуват с тях както и колкото искат? Или трябва да се говори на "майко" и да ходя да им сервирам?

От "каквото повикало-такова се обадило" съм на принципа, че нищо не викам и не ща да ми се обаждат😉

# 721
  • Мнения: 2 751
Божке, на някои хора Татул им е настолното четиво Unamused

# 722
  • Мнения: 13 769
Моята сиреше козето мляко, всеки ден.
Ето, и козе сирене правила жената, дето сега всяко второ майче знае, че е по-полезно от кравето, и ти пак недоволна Rolling Eyes
А за манджите на обсъжданата свекърва -  това си харесват в семейството, това си готви жената. И на синчето, като дойде, това му готви, с това му угажда. Кой знай как се жалва горкият от манджите на жена си от топлата витрина на Билла, пиците, спанаците или чията и елдата Joy Няма ли право мама да си го поглези да хапне нещо вкусничко поне 10на дни в годината Stuck Out Tongue Winking Eye

# 723
  • Мнения: X
Чакам само днешното БИО поколение снахи да станат свекърви. Ей тогава ще е традиция да се сервира тофу и да се затваря чия в соево мляко в буркани за "децата", да има зимнина❤️

# 724
  • Мнения: 14 966
Моята сиреше козето мляко, всеки ден.
Ето, и козе сирене правила жената, дето сега всяко второ майче знае, че е по-полезно от кравето, и ти пак недоволна Rolling Eyes
А за манджите на обсъжданата свекърва -  това си харесват в семейството, това си готви жената. И на синчето, като дойде, това му готви, с това му угажда. Кой знай как се жалва горкият от манджите на жена си от топлата витрина на Билла, пиците, спанаците или киата и елдата Joy Няма ли право мама да си го поглези да хапне нещо вкусничко поне 10на дни в годината Stuck Out Tongue Winking Eye
Ама този пиле не яде. За кво майчино се замечтал. БЕл ориз без маслини и пиле, на фурна. Ега и майчиното. Blush
Ориз по свекървенски или майчински, де да знам вече Joy
Честно, и аз се хиля с ориза.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 395
Разбра ли сега, какъвто и да е бил конфликтът, едно е ясно - ти си била виновна. И че си била бременна ти си виновна, да не ти е свека виновна и за това? Даже, аз се възхищавам на свекърва ти, че след толкова много време те е изгонила, а не по-рано! И шапка й свалям, че е възпитала така добре сина си как се уважава/възпитава жената до себе си!
Такава невероятна жена, толкова подробно се запознахме с профила й, че осъзнахме колко е прекрасна, а ти, щом не те харесва, си нищо.

Моята свекърва е био. Само че като почне да намила твърде много и й напомняме как синът й готвено не беше ял и живееше на Макдоналдс до след пълнолетие 🤣 Но тя е пич и го знае.

# 726
  • Мнения: 9 361
tays,
Хили се ти. Най-големият проблем е, че свекървата не може да готви.

# 727
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Абсурт, за всички е ясно на какви свекърви се възхищаваш, няма нужда постоянно да го натякваш. даваш ли си сметка, че мъжа на анонимната да застане на нейна страна, като я е изгонила е имало защо? Също така, че не говориш на твоята снаха, за да го правиш с този назидателен и заповеднически тон. Пропускаш също, че той като е близък с майка си, могат да си контактуват колкото искат, без той да я натрапва на жена си. Нека с и е близък н сея насаме и по възмжоност жена му и децата му да са на спокойствие в дома си. Или няма право на това, само защото той е близък с майка си, а пък на нея ѝ е скучно и другата снаха я е отсвирила. Защо ли?

# 728
  • Мнения: 18 561
[ другата снаха я е отсвирила. Защо ли?
Защото търси  една работа на майната си.Сигурно си има дом тук.

# 729
  • Мнения: 14 966
tays,
Хили се ти. Най-големият проблем е, че свекървата не може да готви.
Ех, с две думи го каза.
Но я виж , като завъртя покрай разни нейни прийоми, ще излезе новатор .Joy
Жената си беше спестовна, непукист, непризната от децата си, пък искаше аз да и признавам. Ама на мен не ми пречеше. Викам браво и бЕгам. ММ я оправяше. Че корнишоните и били варени краставици, че компотите и били горчиви. Право си беше. А тя ревеше и ми се жалваше. Ех, спомени.
Като не живееш с някого, най - вече със свека, ама наистина няма проблем. Освен, ако сам не си го търсиш и искаш.

# 730
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
[ другата снаха я е отсвирила. Защо ли?
Защото търси  една работа на майната си.Сигурно си има дом тук.
И къде прочете къде и какво точно търси другата снаха?
За да отсвирят две снахи свекървата, със сигурност не е защото е златна

# 731
  • София
  • Мнения: 24 839
Smile

Като не живееш с някого, най - вече със свека, ама наистина няма проблем. Освен, ако сам не си го търсиш и искаш.

Така е, ама я виж тук какво става- не само имат проблеми, ами и някои дето въобще нямат свекърви, пак са с проблеми-по принцип и традиция.Smile

# 732
  • Мнения: 18 561
[ другата снаха я е отсвирила. Защо ли?
Защото търси  една работа на майната си.Сигурно си има дом тук.
И къде прочете къде и какво точно търси другата снаха?
За да отсвирят две снахи свекървата, със сигурност не е защото е златна
А ти къде прочете че за снахата се отнася, тя си е там с мъжа.Свекървата какво търси при тях, деет ли гледа ,работи ли да помогне , доколкото стан ясно интернет ползва и на дивана седи.Да е до децата си , прескача и при другия.Не съм срещала до сега такава.Всички дето ходят е да помогнат с нещо.Детегледачки, работят , нещо правят  или са гости за дни.Изречението ти са отнася за свека.

# 733
  • Мнения: 14 966
На мен ми направи впечатление, че свека на Анонимна не е дошла.
Мрънкала е , но дотам.

# 734
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
[ другата снаха я е отсвирила. Защо ли?
Защото търси  една работа на майната си.Сигурно си има дом тук.
И къде прочете къде и какво точно търси другата снаха?
За да отсвирят две снахи свекървата, със сигурност не е защото е златна
А ти къде прочете че за снахата се отнася, тя си е там с мъжа.Свекървата какво търси при тях, деет ли гледа ,работи ли да помогне , доколкото стан ясно интернет ползва и на дивана седи.Да е до децата си , прескача и при другия.Не съм срещала до сега такава.Всички дето ходят е да помогнат с нещо.Детегледачки, работят , нещо правят  или са гости за дни.Изречението ти са отнася за свека.
Често не те разбирам какво искаш да кажеш и понеже от цитата си отрязала именно "другата снаха", затова реших, че за нея говориш.
Тайс, отказала се защото се оправил интернета и вече не ѝ е скучно

Общи условия

Активация на акаунт