С какво ви дразнят свекървите? – 117

  • 34 924
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Ако имаше дъщеря, щеше до нея да се подреди. И модерните се страхуват от старостта и самотата. Трябва да си интелигентен, със собствен живот ,интереси и някаква самодостатъчност, за да стоиш настрана от живота на децата си. Иначе те ще те отрежат или ще ти сложат границите, както и се вижда от темата. В интерес на истината по- близко се държат дъщерите, колкото и да не е популярна тази теза тук. Моя позната си продаде хубавото жилище, за да си купи в блока на дъщеря си в краен квартал. Има и син, но край  дъщеря си казва , че не е самотна и в нейното жилище се чувства като у дома си. При снахата е невъзможно да се получи.

# 31
  • Мнения: 18 471
Имам позната общо взето на моите години, с малка разлика сме, която има син студент - в тяхното семейство жените се женят и раждат преди университета, - та тя не му позволи да учи в чужбина, за да е близо до нея, още като беше ученик му купи съседния апартамент, за да е близо, като се зажени някой ден и така... Ако някой ден това момче се еманципира и каже "ще живея в друг квартал" направо не ми се мисли какво ще стане. Иначе нормална съвременна млада жена.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 006
Имам позната общо взето на моите години, с малка разлика сме, която има син студент - в тяхното семейство жените се женят и раждат преди университета, - та тя не му позволи да учи в чужбина, за да е близо до нея, още като беше ученик му купи съседния апартамент, за да е близо, като се зажени някой ден и така... Ако някой ден това момче се еманципира и каже "ще живея в друг квартал" направо не ми се мисли какво ще стане. Иначе нормална съвременна млада жена.
Е, явно не е много нормална щом е прецакала така яко бъдещето на собственото си дете и държи да и е до г.за цял живот. Това нейното е болен егоизъм. 5 пари не дава за детето си, интересува се само от нойения си г....

# 33
  • София
  • Мнения: 28 439
Някои хора си раждат болногледачи.
Абсолютно егоистично е, да.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 006
Някои хора си раждат болногледачи.
Абсолютно егоистично е, да.
За съжаление е така. Иначе цял живот им втълпяват, че "всичко за тях правят" и винаги искат да близко за да им помагат (старите на младите). Реално обаче изобщо не е така.

# 35
  • Мнения: 2 039
Тъй като казуса с "тайно даващата" свекърва се разнищи надълго и широко,аз пък да попитам на каква възраст е същата? Моята баба/свекърва на майка ми/ като поостаря го правеше същия номер,ама даваше "тайно " на баща ми цялата пенсия и той после я връщаше.След няколко такива изпълнения установихме,че се касае за начало на деменция.

# 36
  • Мнения: 184
Тъй като казуса с "тайно даващата" свекърва се разнищи надълго и широко,аз пък да попитам на каква възраст е същата? Моята баба/свекърва на майка ми/ като поостаря го правеше същия номер,ама даваше "тайно " на баща ми цялата пенсия и той после я връщаше.След няколко такива изпълнения установихме,че се касае за начало на деменция.

Ами млада е, на 49години. Попринцип си е с всичкия де, ама то не знае човек.😂

# 37
  • Мнения: 2 050
еее, пак съм се минала...от 15 години не са ми давали пари. От както завърших университет...да му се не види

# 38
  • Мнения: 25 562
В предишната тема предложих да се направи специална такава за размяна на неудачни подаръци от свекърви.
Ама като гледам, май ще трябва и още една тема – за размяна на свекърви. Такива, които пълнят торбите с ядене, срещу такива, които не пълнят. Такива, които дават пари, срещу такива, които не дават. Такива, които се интересуват от снахата, срещу такива, които дори не питат как е. Свекърви, които се натискат да гледат внуци, срещу такива, които не щат и да ги чуят.
Свекърва за всеки вкус.  Laughing

# 39
  • Мнения: 9 336
И ще настане такъв живот, че само си викам: Дано!
Амин, Как'Сийке!😉

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Майка ми ми разказа за нейна приятелка,  която държала да може да ходи по пантофи до дома на сина си. И така синчето се сдобива с апартамент в същия блок. Още се чудя за какво ти е да бъдеш токова близко до семейството на сина ти? Ще ги наглеждаш ли? А уж нормална и модерна жена изглежда.

Една при4ина. Да отиде по 4ехли да гледа децата.

# 41
  • Мнения: 5 239
Че защо? Който си има деца си ги гледа.

# 42
  • при късмета
  • Мнения: 23 986
Или да притичва през час, сакън нещо да не изпусне

# 43
  • France
  • Мнения: 12 455
Тези деца, родители нямат ли си?

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839
О, имат, но колко народ тук реве, 4е не му гледат децата....

Общи условия

Активация на акаунт