Разчитане ли и вярвате ли в пенсията си?

  • 26 577
  • 835
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 434
Не. Инвестираме в имоти и разчитаме на наемите от тях.

# 16
  • Мнения: 452
Ами аз се чудя дали ще доживея до пенсия. . Бащи ми почина на 57 без да е пенсионер.. така че не знам

# 17
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 953
Ами аз се чудя дали ще доживея до пенсия. . Бащи ми почина на 57 без да е пенсионер.. така че не знам
И баба ми,  погребала син (чичо ми)  и мъж, все чакаше да умре,  беше приготвила дрехи, обувки,  кърпи и ризи за гробарите, но живя до 88 години. Нищо не се знае.

# 18
  • Мнения: X
Мъжът ми, за разлика от мен, има хубава заплата, на която се осигурява реално.
Понякога се чудя дали един ден няма да взимаме много близки пенсии, въпреки че, на него му удържат доста повече в момента.
Просто смятам, че ще се намери някаква вратичка рано или късно да се орежат пенсиите на тези, които сега получават хубави високи заплати.
Разбира се, това са само мои размишления. Simple Smile
И моите размишления са точно в тази посока. Още повече, виждам каква е пенсията на майка ми след близо 40 години стаж като учител. Добре, че има други доходи жената, иначе е жива умряла с пенсийката.

# 19
  • Мнения: 8 793
Аз вече съм в пенсия. Не очаквах да стане така, но животът поднася всякакви изненади И ето ме, на 44 години пенсионерка...по болест.
Ън,дано да си здрава да си харчиш пенсията. Но се замислих - на 44 г, със син на 29.... Прости ми, но прецизирай си форумната биография.  Party

Хах, да, сега съм на 55, на 44 се пенсионирах. Не го написах както трябва и ето, че излизам с фалшива форумна биография. Laughing Не че има някакво значение, де.

ПП Иначе пак по темата - и аз съм с идеята да инвестираме в имот, та да има нещичко допълнително към пенсията. Обаче....дали няма да направят така, че да няма смисъл от много имоти. Имам предвид да вдигнат толкова много данъците на втори и трети имот, че да принудят хората да продават, защото наема ще им покрива данъка, но не и повече. А оттам пък ще дойде и голямото предлагане и продажбата на загуба.Изобщо мисля, че ще намерят как да оставят пенсионерите да мизерстват. Не съм оптимистка изобщо. Добре е да се разчита на постоянен доход, какъвто е пенсията, но крадат парите и това у нас няма как да стане. Само с индивидуална партида, която следиш постоянно, може да се получи. Нашият кум е в Америка от 15 години и вече е натрупал пари, ако иска да се пенсионира веднага, ако иска. На 58г е. Индивидуална партида има и си я следи.

Последна редакция: сб, 30 ное 2019, 13:05 от Не се сърди, човече

# 20
  • София
  • Мнения: 15 910
Намерението за висок данък на втори имот не ми се струва възможно.
Но и може да се прехвърли  на член от семейството за да се избегне данъка.
Помня при соца семейството на 1 колежка така си прехвърляха имот на пл. Славейков за да не се принудят да го продадат. Имаше някакъв гратисен период за големия данък тогава. Запазиха го до демокрацията.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 200
Помня, че един богат човек беше казал да не оставяме всички яйца в една кошница. Иначе казано - в 20 г срок, който ни остава до пенсия ще използваме всички възможности за инвестиция.
Това включва и здравето. Т.е. мъжът ми има за близка цел по-лека физически работа и повече почивки. И по-добре платена, за да можем да спестим.

# 22
  • Мнения: 54 054
Ън, ужасен песимист си.
Вместо да работиш по въпроса за друг имот, ти се чудиш какви данъци ще има и как ще се обезценят имотите?
Нероден Петко...

# 23
  • София
  • Мнения: 38 200
Данчето ще увеличи данъците, но спокойно може имотът да не е в София или България.

# 24
  • Мнения: 14 471
Не. Инвестираме в имоти и разчитаме на наемите от тях.

Ако има кой да живее в тях и да ви плаща наемите.

# 25
  • Мнения: 46 434
Ако има кой да живее в тях и да ви плаща наемите.
При правилно избрана локация ще има.
Данъците колкото и да се вдигнат няма как да надминат наемите. Но да не разводняваме повече темата, заповядайте в темата във форум "Жилища и имоти" Hands Plus1

Човек все в нещо трябва да намери смисъл, ако само седим и на всичко намираме измислена причина, животът си минава и отминава.

# 26
  • Мнения: X
Човек все в нещо трябва да намери смисъл, ако само седим и на всичко намираме измислена причина, животът си минава и отминава.
Подкрепям. Изобщо не разчитам, че ще мога да преживявам с пенсията си. Даже съм убедена, че ше мизерствам, ако разчитам на нея. Следователно, търся начини да си подсигуря старините сама.

# 27
  • Мнения: 452
Ами аз се чудя дали ще доживея до пенсия. . Бащи ми почина на 57 без да е пенсионер.. така че не знам
И баба ми,  погребала син (чичо ми)  и мъж, все чакаше да умре,  беше приготвила дрехи, обувки,  кърпи и ризи за гробарите, но живя до 88 години. Нищо не се знае.
Joy
Аз не чакам. Погребението ми не е мой кахър. А на тези около мен

# 28
  • Мнения: 54 054
Какво смешно има?
Старите хора така си приготвят, за оня свят.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 200
Хич не е смешно като трябва да извадиш внезапно минимум 1500 за погребение.

Общи условия

Активация на акаунт