Разчитане ли и вярвате ли в пенсията си?

  • 26 715
  • 835
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 598
Осигуровките не отиват за нашето бъдеще.Осигуровките са пари за ромите,бежанците и затворниците..Като самоосигуряващ се на минимума..знам,че от тези 220 лева,които давам на държавата,няма да взема нищо..
За това мисля да инвестирам в акции или някакво недвижимо имущество.Колко хора цял живота са внасяли осигуровки и после държавата погрижи ли се за тях?Не...значи не трябва да се заблужваме и ако искаме да не бъдем като сегашните пенсионери ,трябва да търсим други начини,докато сме способни да работим

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Привет и от мен,
Далече съм от пенсия, но и изобщо не си правя илюзии да разчитам да се справя само с нея, ако доживея до тогава и все още има пенсионна система.
Определено трябва да помислим за странични доходи.
Ще споделя с вас какво ми предлагат в такава посока да видя и вашето мнение. Simple Smile
Предполагам всички или почти всички сте чували за Евролайф. Приятелка се е захванала с тях и ми предлага застраховка живот към Граве със спестовен характер.  Тоест за определен брой години внасям определена сума, която ми се олихвява и като минат тези години получавам тези спестени пари с натрупаната лихва.
Вие какво смятате по този въпрос?
Мен нещо ме спира, не мога да го обясня. Определено повече ми допада идеята за инвестиция в акции например, макар че там съм много боса по темата.

# 77
  • Мнения: 25 736

Предполагам всички или почти всички сте чували за Евролайф. Приятелка се е захванала с тях и ми предлага застраховка живот към Граве със спестовен характер.  Тоест за определен брой години внасям определена сума, която ми се олихвява и като минат тези години получавам тези спестени пари с натрупаната лихва.
Вие какво смятате по този въпрос?

Смятам, че е тип пирамида. Брокерите на евролайф лапат тлъсти комисионни от всяка застраховка. И аз имам приятелка която се занимава с това. Лично аз не бих вложила в това.  Peace

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 529
So Lucky* ,

Аз също не смятам да влагам там. Предпочитам буркан банк да си заделям пари, когато мога. Simple Smile Но споделям с вас, за да получа и други мнения, че ми е интересно.

# 79
  • Мнения: 1 306
Осигуровките не отиват за нашето бъдеще.Осигуровките са пари за ромите,бежанците и затворниците..Като самоосигуряващ се на минимума..знам,че от тези 220 лева,които давам на държавата,няма да взема нищо..
За това мисля да инвестирам в акции или някакво недвижимо имущество.Колко хора цял живота са внасяли осигуровки и после държавата погрижи ли се за тях?Не...значи не трябва да се заблужваме и ако искаме да не бъдем като сегашните пенсионери ,трябва да търсим други начини,докато сме способни да работим
Младежки идеализъм, а като станеш на 65 години ще казваш "на младини мислех за акции, за това онова ама така остана" или "имах акции по едно време ама сега не струват нищо, язък че ги купих". Става дума за 30+ години. Имотите са някакъв вариант, но накрая предполагам рядко се получават нещата. Все има деца и внуци, които се "нуждаят" от имота така че не става номера да го продадеш или експлоатираш по друг начин.

# 80
  • Мнения: 25 736
So Lucky* ,

Аз също не смятам да влагам там. Предпочитам буркан банк да си заделям пари, когато мога. Simple Smile Но споделям с вас, за да получа и други мнения, че ми е интересно.
Не препоръчвам буркан банк за по дълъг период. Всичко поскъпва, парите се обезценяват. Търсете ниско доходни, но сигурни инвестиции.

# 81
  • Мнения: 43
Предполагам всички или почти всички сте чували за Евролайф. Приятелка се е захванала с тях и ми предлага застраховка живот към Граве със спестовен характер.  Тоест за определен брой години внасям определена сума, която ми се олихвява и като минат тези години получавам тези спестени пари с натрупаната лихва.
Вие какво смятате по този въпрос?
Смятам, че е тип пирамида. Брокерите на евролайф лапат тлъсти комисионни от всяка застраховка. И аз имам приятелка която се занимава с това. Лично аз не бих вложила в това.  Peace
+1
Недвижими имоти и благородни метали - това са сигурните инвестиции. Още повече, че се задава криза, в която цените на имотите ще паднат повече от два пъти. След като мутрите от ТИМ продават в момента на зелено по €1000 на квадрат в райони, където цените на жилищата са над €2000 квадрата (а те определено не са закъсали за оборотни средства) - смятайте какво предстои в следващите години...

# 82
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 012
Предполагам всички или почти всички сте чували за Евролайф. Приятелка се е захванала с тях и ми предлага застраховка живот към Граве със спестовен характер.  Тоест за определен брой години внасям определена сума, която ми се олихвява и като минат тези години получавам тези спестени пари с натрупаната лихва.
Вие какво смятате по този въпрос?
Смятам, че е тип пирамида. Брокерите на евролайф лапат тлъсти комисионни от всяка застраховка. И аз имам приятелка която се занимава с това. Лично аз не бих вложила в това.  Peace
+1
Недвижими имоти и благородни метали - това са сигурните инвестиции. Още повече, че се задава криза, в която цените на имотите ще паднат повече от два пъти. След като мутрите от ТИМ продават в момента на зелено по €1000 на квадрат в райони, където цените на жилищата са над €2000 квадрата (а те определено не са закъсали за оборотни средства) - смятайте какво предстои в следващите години...
Признавам си,  не съм специалист, но срещам често статии и прогнози, че цените на имотите ще се сринат,  а те вървят все нагоре...

# 83
  • Мнения: 43
Признавам си,  не съм специалист, но срещам често статии и прогнози, че цените на имотите ще се сринат,  а те вървят все нагоре...
Знаеш кои са ТИМ, нали? Потърси в нета новия им комплекс "Петият елемент" и виж цените, на които продават на зелено, както и цените на жилищата в района.

# 84
  • Мнения: X
Къде ще се сринат цените на имотите? Не и в София.

# 85
  • Мнения: 25 736
За срив на цените на имотите се говори от 2 години поне, а те милите все растат, растат...
Не мисля, че ако има криза, качествените имоти ще поевтинеят значително.

# 86
  • София
  • Мнения: 598
Осигуровките не отиват за нашето бъдеще.Осигуровките са пари за ромите,бежанците и затворниците..Като самоосигуряващ се на минимума..знам,че от тези 220 лева,които давам на държавата,няма да взема нищо..
За това мисля да инвестирам в акции или някакво недвижимо имущество.Колко хора цял живота са внасяли осигуровки и после държавата погрижи ли се за тях?Не...значи не трябва да се заблужваме и ако искаме да не бъдем като сегашните пенсионери ,трябва да търсим други начини,докато сме способни да работим
Младежки идеализъм, а като станеш на 65 години ще казваш "на младини мислех за акции, за това онова ама така остана" или "имах акции по едно време ама сега не струват нищо, язък че ги купих". Става дума за 30+ години. Имотите са някакъв вариант, но накрая предполагам рядко се получават нещата. Все има деца и внуци, които се "нуждаят" от имота така че не става номера да го продадеш или експлоатираш по друг начин.
Майка ми цял живот беше съвестна,после се оказа,че държавата не и признава 5 години стаж като военен зъболекар и 5 години в които имаше раково заболяване,и сега и казаха,че ще има 300 лева пенсия,освен ако не си доплати 6000 лева за да си купи стажа,който реално има.
Възможно най-малко трябва да се хвърлят пари на боклука,тоест за осигуровки

# 87
  • Мнения: 1 306
300лв пенсия означава 3600/година или 36000 за 10 години. Вярно, че са много малко 300лв, но ми кажи ти планираш ли да спестиш 100-200 хиляди вместо пенсия? Или ще спестиш 20хиляди за цял живот и после ще се надяваш да те изкарат 10-15 години.

# 88
  • Мнения: 54 389
So Lucky* ,

Аз също не смятам да влагам там. Предпочитам буркан банк да си заделям пари, когато мога. Simple Smile Но споделям с вас, за да получа и други мнения, че ми е интересно.

Изобщо не те съветвам да се заблуждаваш, че ще спестиш нещо по този начин. С Граве пък имам и кратък опит, та съвсем ми е ясно.
Със сигурност ще изгубиш немалка част от вложените пари, за да покриеш рисковете на застраховката. Това с лихвите е лъжа и измама, не се хващай.
Спестявай си лично, по възможност в евро или друга валута.

# 89
  • Мнения: 14 610
Знам,че само с пенсия ще мизерстваме.Имаме имоти,НО чудя се ще има ли на кого да ги даваме под наем?Все пак София не е Барселона и Амстердам да разчитам,че винаги ще има наематели.ImpВсеки гледа да се застрахова с имот,два.По тази логика на кого ще се продават ако се стигне до там?
Да в момента цените на имотите непрекъснато се вдигат.Според мен нереално.Очаквам някакъв спад.Не знам дали ще е като през 2009г.Факт,че 3-4год. след големият балон,някои жилища бяха поевтиняли с 30-40%.Нямам намерение да влизам в спорове с никой.Наблюденията са ми лични и вярвам на очите си.

Общи условия

Активация на акаунт