Фермата сезон 5 тема 10

  • 37 587
  • 992
  •   1
Отговори
# 810
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Относно Дана, постъпи зле. Дори и това да й е мнението, другите бяха прави, че вече е късно, трябвало е да каже навреме, защото са дали обещание на хората, които са дарявали. Това не са техни пари, тези хора са ги дали за нещо конкретно и няма как да ги излъжат и да направят друго с парите. Това можеше да го каже на камерата, нямаше нужда да натяга обстановката.
Дана от самото начало не е съгласна и от самото начало го изрази. И това при положение, че с Велислава имат един глас, а Велислава беше с другите когато го решаваха. После обаче, именно несъгласната Дана реши да натяква на Веселка и да ѝ обяснява подарък ли ѝ дават или дарение, за да я унижи. А Станислав още тогава я попита защо, като не е съгласна от самото начало натяга обстановката.
Дана знае от когато трябва и е изразила мнението си когато е трябвало. Но не спира да мрънка и намила. Тук се забелязва и най-малкото мрънкане на всеки друг, но не и нейното. Вчера цирка беше напълно ненужен, тя не може да се примири, че никой не е съгласен с нея. Същата като дъщеря си, показа го от самото начало, но заради опита от годините си, го прикриваше за известно време и сега пак не може, нищо повече.
Прав беше Станислав вчера, но и Венета не изглеждаше да не е наясно, че повече е благотворителност, отколкото пазар.
Харесват ми всички от останалите мъже и не искам нито Митко, нито Краси да си ходи. Тази година ми се ще всички жени да отпаднат до финала, нито една не заслужава да е там, ама няма как.
Ще ми е интересен вота на фермерите и дали съм познала кой за кого ще гласува

Имат шанс жените в битките на финала. На един от финалите редяха кулата от дърва например, а това не е нито мъжка, нито женска игра и двата пола имат еднакви шансове. Да, имат много компоненти битките, но на финалните силата не е водещ компонент, а само тук мъжете превъзхождат. При това не винаги.

И финала на игри на волята гледах вчера, от който и да беше паднал Юлиян, все щях да съм доволна. Ужасно същество

# 811
  • SF
  • Мнения: 21 565
Венета не изглеждаше да не е наясно, че повече е благотворителност, отколкото пазар.


Харесват ми всички от останалите мъже и не искам нито Митко, нито Краси да си ходи. Тази година ми се ще всички жени да отпаднат до финала, нито една не заслужава да е там, ама няма как.
Ще ми е интересен вота на фермерите и дали съм познала кой за кого ще гласува

И финала на игри на волята гледах вчера, от който и да беше паднал Юлиян, все щях да съм доволна. Ужасно същество

Абсолютно точно си изразила и моето отношение.
Довечера за пореден път двама мои любимци се изправят един срещу друг в дуел. Много харесвам Митко Калайджиев и Краси.
Венета е горда с постъпката си.

На Фермерите повече би им отивало да подкрепят някоя българска кауза. Имаше предложение да се дарят за читалище, възраждането му, ремонт, стар театър... Те решиха да даряват на сиропиталище по предложение на Веселка - малко тривиално и трудно контролируемо. Както самите те казаха, със 700 лева (примерно) какво биха направили за 30 деца. Могат да се ремонтират мивките и тоалетните или да се купи една непрофесионална печка, но някой трябва да ходи всеки месец да проверява дали печката ще е още в кухнята.
Веселка от село Борима не може да измисли кой знае каква кауза. А другите някак набързо и неловко се съгласиха. По принцип е трудно да се спори срещу думите "сирак" и "сиропиталище".
Да са живи и здрави! Добра им е каузата!
И "клиентите" им щедро развързаха торбите. Никой от тях не беше опрял до домашен сапун или сурвачка с наниз от пуканки, нито за 2 буркана с краставички и 5 домата. Идеята на този пазар беше съвсем друга, така че не знам Станислав точно за какво се ядоса.

# 812
  • Мнения: 487
Кристияна Брънзалова - първата жена, която излезе. Тя набираше средства за оправянето на училището в с. Хвойна. Можеха да се включат в това, примерно, и щеше да е по-полезно, според мен, отколкото както Митко Татин предложи - забавления за децата в дом за сираци. В едно училище или читалище биха могли с години да се обучават местни деца, да им се дава образование и бъдеще, а не само един миг забавление, отлетял и заминал след това.

Един прозорец с нов ПВЦ такъв да бяха сменили, пак щеше да помогне.

https://www.facebook.com/120minuti/photos/%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0% … 1520518034699304/

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 11:40 от Tahiti

# 813
  • SF
  • Мнения: 21 565
Кристияна Брънзалова - първата жена, която излезе. Тя набираше средства за оправянето на училището в с. Хвойна. Можеха да се включат в това, примерно, и щеше да е по-полезно, според мен, отколкото както Митко Татин предложи - забавления за децата в дом за сираци. В едно училище или читалище биха могли с години да се обучават местни деца, да им се дава образование и бъдеще, а не само един миг забавление, отлетял и заминал след това.



Да, например за каузата на Кристияна можеха да ги дадат. Митко, не знам защо го наричате Татин, предложи забавления за деца, но предложението за сираците и сиропиталището беше на Веселка. Той просто каза една реплика, която сега разбирам, че е станала ултра важната реплика, която е пренасочила средствата.
Със 700 лева (а може и 500) освен да се забавляват тези деца, друго не виждам какво може да им се предложи. Да ги заведат на кино, да им купят по пакет пуканки, кока-кола и може би ще останат за по едно Марсче и балон. Точно за забавление стигат. Киното може да бъде заменено с Кукпен театър. Зависи на каква възраст са тези деца. Нещо подобно е имал предвид Митко, без да го е обмислял сериозно и подробно, разбира се.
Ако просто ги връчат в плик на сиропиталището, всички изразиха съмнение, че тези пари ще се използват реално за нещо. Стигат за украса, елха и голям тиквеник и торта - пак вид забавление.

# 814
  • London
  • Мнения: 6 732
Всяка кауза си заслужава според мен.

# 815
  • SF
  • Мнения: 21 565
Е, да. Всяка кауза си заслужава.
Както и всяко дарено левче.

# 816
  • Варна
  • Мнения: 10 705
Още повече ми опротивя Велислава за изцепката й,за развода на Венета и то пред детето, Дана и тя не се спря, да си затварят устите и двете. Отвратителни жени.

# 817
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Разбира се, че всяка кауза си заслужава. Но когато трябваше да решават на никого, нищо не хрумна, освен на Маргарита и банатските българи. Пък бабата не даде сигнали, че имат нужда от пари и за какво точно. И Маргарита не можах да разбера за какво точно биха им били нужни тези пари, не се аргументира.
А наистина над "деца сираци" може да натежи повече само "болни деца", но никой нямаше конкретен казус на момента.
Правилата изискват, ако е кауза да са я решили общо. Спазиха ги. Иначе за много каузи могат да се дадат

# 818
  • Мнения: 3 865

Шрекелик интересни неща пишеш. Аз също не бих платила ски ваканция, защото Шумахер от ски вегетира в момента и за мен това не е спорт на който бих записала детето си, нито аз карам по същата причина. Скъпи телефони? Ами адски против съм дете до 12-13 години изобщо да разнася телефон.....какво остава на училище ( ама знам ли аз живея зад граница и тук нещата са различни ), а който обичайно се мотае с телефон на крепка възраст редовно му е счупен и изпуснат, от какъв зор скъп телефон? А виж храната е важно нещо, добрата храна струва скъпо.... и аз пък не разбирам хора дето се издокарали, а ядат само супа карфиол, яйца и кренвирши цяла седмица щото са наместили парите в други неща. Ама приоритети и за всеки са различни, няма какво да се изненадваме.

Шумахер вегетира, едно щото си е луда глава и обича скоростите и адреналина, и друго - че е карал офпист. Съгласна съм иначе, че е опасен спорт и винаги тръгвам със страх, защото и моите деца са много лекомислени. Поне ходя с тях и гледам да не карат през просото и с баща им (ако можем изобщо да ги удържим) гледаме той пръв да кара, а аз накрая за да ги не изпуснем от поглед и да улетят у дерето. Ските ги дадох просто като пример, щото повечето деца ги харесват, но са си разход. Вчера точно букнахме за Австиря за нова година - едва намерихме места. Цяла Европа е на ски зимата, не е нещо непостижимо - просто трябва да си го предвидиш в бюджета. За телефоните - и аз не съм съгласна ама кой ме пита. Когато всичките ти другарчета имат, а  ти нямаш, много ясно, че ще ти е гадно. Но днешно време има евтини телефони - не съм казала, че трябва да са скъпи. Моите момчета единственото,което правят, когато са в къщи е да играят ел игри (компютър, PS, xBox) и да кибичат на таблета. Чат пат с телефони търсят покемони, но все по-рядко. Всичко това го правят щото приятелите им само това правят. Ако ги махна от игрите умират от скука - няма кво да правят. Това е техния социален живот.  Дъщеря ми е на 12, но е по цял ден навън по махазини и шопинг центрове - обикаля цяла Дания като гламава с приятелки. Трябва да има телефон за да знам къде е. Тук целият живот е онлаин - проверяваш си градския транспорт онлаин, плащаш онлаин, банковата сметка си проверяваш онлаин, търсиш стоки и магазини онлаин. Дори картата за транспорт ми е на телефона. Дъщеря ми е факир - родена е с телефон в ръцете и знае всичките му функции. В къщи не го изпуска - нон стоп фейстаймва с приятелки. Не смея да вляза ршава в стаята и щото все някой ме гледа и слуша от екрана. Каквото и да прави и където и да е телефон и трябва. Всички са така и трябва да си като всички - няма начин. Иначе си изолиран и ти е скучно.
Проблемът с въпросната майка е, че не се интересува от нуждите на децата си, а им налага своите. За мен е нормално за рожден ден и Коледа децата да пожелават разни неща и да ги получават. Сега ако си пожелае много скъпа вещ ( над 1000лв да речем) тогава може и да не го получи, но пък има възможност да си пожелае подаръците под форма на пари, и няколко човека като му подарят кеш и си събират. Ако се налага ще събират и от Коледа и от рожден ден. Отделно получават пари да си чистят стаите - могат да изберат да ги похарчат или да си ги къткат. Ония деца дори да получат от баби пари, майката ги прибира и казва "Това не е за харчене, ще ги пазим като станете студенти". А храната, която ядат навън поне да беше хубава - харчат пари за боклуци и изгъзици от Кауфланд. Ясно, че не можеш да получиш всичко, за което си мечтаеш, но поне 1 нещо по дяволите.
Бащата е същия - работи за себе си, жена му не знае колко пари има, купува на децата дрехи, но винаги сам ги избира и все намалени. Поне ги заведи те да си изберат, това са тийнейджъри, не може човек от друга генерация, при това без вкус да ги облича. Накупили една камара боклуци, никому ненужни и само викат "Суматия ти дрехи и обувки сме купили, гардеробите пълни, немат нужда от нищо." Кое дете се радва на дрехи, освен ако само не си ги е пожелало. Това са неща от жизнена нобходимост, като храната, не може да им ги подаряваш като подаръци по дяволите. Ако не беше баба им и телефони нямаше да имат както и ако не бяха други благодетели и компютър и ел игри нямаше да имат. Водят ги по почивки, но обикновенo избрани и платени от работата на майката или родителите избират нещо евтино, което на тях си им харесва, обикновено  дестинации за възрастни.
За мен тия родители не уважават децата си и нуждите им, нямат необходимост да ги зарадват и направят щастливи - радват и задоволяват само тях си за да кажат пред себе си пред света " Толко много храна и дрехи съм им купил, отчел съм се."
Не съм съгласна, жал ми е за децата и знам как се чувстват, най-малкото защото и аз съм гледана по подобен начин (по-зле всъщност, но идеята е същата).

# 819
  • Варна
  • Мнения: 10 705
Аз да не обърках темите?
Потребителката си разказва семейните истории, а мислех, че сме в темата на "Фермата" .
Къв Шумахер, ква Дания, кви пет лева?????

# 820
  • Мнения: 3 865
Аз да не обърках темите?
Потребителката си разказва семейните истории, а мислех, че сме в темата на "Фермата" .
Къв Шумахер, ква Дания, кви пет лева?????

казах щото ме попитаха. И пак е по темата, щото виждаме как Веска обяснява, че децата и не са лишени, ама видяхме в каква обстановка живеят - очевидно са лишени от нормални битови условия

Тези хора влизат там, знаейки, че са част от благотворителност, а не, защото нямат достъп до лютеница и краставички.
Имал пари бол - дал!

искрено се надявам преди да влязат да са знаели за каузата и точно заради нея да са влезли - конкретно за да подпомогнат Веселка, защото има нужда. Но предвид Блатешки как тъкно мина - не ми изглежда като да е умрел да спонсорира точно тази кауза.
Все пак начинът не ми харесва - да не има казват цени и накрая да ги одрусат с пакетна цена, неясно от къде дошла и съответно понеже цяла БГ ги гледа гостите да им е неудобно да се пазарят щото после обществото ще ги заклейми като скъперници.
За мен всяка стока трябваше да си има цена в рамките на нормалното (разбира се всичко е еко и ръчна изработка и няма да струва колкото купешките боклуци от Лидл), и вече всеки да си даде като подарък за каузата, колкото сам прецени. Благотворителност е сам да решиш на кого, как и колко, а не да ти изтръгнат насила безумна сума възползвайке се от факта, че си по ТВ и няма да ти стиска да откажеш или да се пазариш. Дори по благотворителни базари, всяка стока си има цена. Изобщо, ама изобщо не ми хареса начина, по който прибират парите на гостите. За Калайджиев обаче всичко е в реда на нещата - явно така и в реала си печели парите. Тц - не одобрявам - най-малкото е ужасно грозно - пазариха се като цигани.

# 821
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз реално не знам какво има предвид Веселка под това, че не са лишени. Мисля, че всички правим на това свободна интерпретация - за нея да не са лишени може да значи един шоколад и топла постеля. Нейните деца са малки и за ски и за телефони и изобщо за куп други неща, аз мисля, че за тях би било най-добре да имат повече време с Веселка ( не тя да е по горите ), за нея една стабилна работа или за мъжа й биха били най-голямата помощ, хем сами ще си изработят парите, хем няма да е подаяние. Стая в къща в която тя не иска да живее и според мен е малко кауза пердута….има доста богати в тая ферма по-хубаво съберете едни 20 000 лева и купете една къща за Веселка пък после, ако искате се разберете, ако не иска подаяния да ги връща на части. Много неща могат да се измислят, желание да има реално.

# 822
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Блатечки беше първия, не бяха решили напълно за какво ще се дават парите. Бяха обсъдили само за Веселка, на следващия ден обсъждаха за другата половина от парите. За това и Каролев даде само за Веселка, защото бяха първите, за другата половина и след неговото тръгване обсъждаха.
За Калайджиев пак говориш без изобщо да познаваш естеството на работата му. На един имот продавачите определят цената, брокера не може да си измисля на края и без позволение на продавача не може нищо да направи, той е само посредник. Дори да продава имот негова собственост, пак никой няма да дойде на оглед, ако не знае на каква цена е имота. Не ти се получи сравнението

# 823
  • Мнения: 6 281
Веселка не мисли,че са лишени по нейните критерии.И тя е живяла така и не и е проблем и децата и да живеят в мизерия,с дрехи пета ръка и да живеят ден за ден.Не знае как живеят нашите деца,затова за нея не е проблем да духа от прозореца,ако го има или да спят 5 човека в една съборетина,наречена къща.Да няма ток и вода,абе чист катун.

# 824
  • София
  • Мнения: 15 281
Гостите са влезли, знаейки, че ще ги гледат в ръцете колко ще дадат и с очакването да развържат кесиите. Но не всички са склонни да харчат пари неразумно. Сашо Кадиев си каза - дава 100 лева, "Щото не сте ми само вие". Блатечки даде 80лв. Какво като са за благотворителност парите? Толкова могат да отделят. Това че са известни, не означава непременно, че разполагат смного пари и могат да харчат безпроблемно. Каролев се изхвърли най-много, но това му е в стила.
Трябваше да сложат цени на отделните продукти - пък дори и завишени - и всеки да преценява какво да си купи и дали е готов да плати толкова. А сега- този, който го играе продавачка от фермерите, си определя крайната пакетна цена малко и по симпатии.

Общи условия

Активация на акаунт