Видяхте ли списъка с великите българи

  • 2 105
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 3 959
И с какъв принос ще е Митьо Пищова? Въпроса е неправилен, мисленето е неправилно. Не искам да съм близка с хора, които биха сложили Пищова в този списък, изобщо не искам.

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз гласувах безплатно през нета заради принципа, че по-добре да дам вота си, пък да става, квото ще. Може да е клиширано, но избрах Левски (който ми е ултра неясен, но в случая реших да подкрепя мнозинството или по-скоро оф, дано съм подкрепила мнозинството)

# 17
  • Мнения: 1 035
ужас, че то по-добре нас да бяха сложили
ако не друго, поне по едно дете сме родили

абсолютно  Peace

4е какви БЪЛГАРИ  са Азис и Ахмед Доган  newsm78

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
ужас, че то по-добре нас да бяха сложили
ако не друго, поне по едно дете сме родили

абсолютно  Peace

4е какви БЪЛГАРИ  са Азис и Ахмед Доган  newsm78
Уф, това пък е крайно-те са български граждани-добри, лоши-те са български граждани. Аре да не обръщаме темата

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз смятам, че идеята е не просто тъпа, ами направо безобразна. Не ми е ясно какво се цели с тази "класация". Кой е по-велик - Бенковски, Майстора или Яворов?  Rolling Eyes
А сега виждам, че редът ще е следният - чалга "звезда", "чалга звезда", още една какво? "Чалга звезда", Стоичков, пък Левски, пък някоя мутра, може би.
Да не говорим, че и понятието "велик" не е много на място...
Чия слабоумна тиква е родила тази идея? ooooh!

# 20
# 21
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ще кажа само ,че тава е смехотворнои жалко!

# 22
  • Мнения: 7 837
Не мога да разбера,защо поне не са формулирали въпроса по друг начин:Кои са най-популярните българи или с най-голям принос...Нещо такова.

Защото ги е мързяло и директно са си превели The greatest people..., както са класациите в англоговорящите страни  Laughing
Аз и в предната тема писах, че в класацията на Щатите, влизат и имена като М. Джексън, Опра Уинфри, Меджик Джонсън... А в класацията на Великобритания - Боно, Боб Дилън и т.н. Политици - също.
Моментните нагласи на поколението определят участието в тези класации. Чалга културата не прощава  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 212
Мойто мъж има една приказка по този повод:"Прост народ-слаба държава."

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз смятам, че идеята е не просто тъпа, ами направо безобразна. Не ми е ясно какво се цели с тази "класация". Кой е по-велик - Бенковски, Майстора или Яворов?  Rolling Eyes
А сега виждам, че редът ще е следният - чалга "звезда", "чалга звезда", още една какво? "Чалга звезда", Стоичков, пък Левски, пък някоя мутра, може би.
Да не говорим, че и понятието "велик" не е много на място...
Чия слабоумна тиква е родила тази идея? ooooh!

Тамън си виках " Ехххх сега как не ми се пише" и гледам си го написала вместо мен  Hug

# 25
  • Мнения: 46
Според мен самата класация е сбъркана, защото ако търсим съвременни личности или известни личности тогава няма да е проблем присъствието на Азис и другите като него. За  мен великите българи като комбинация озанача хора, които са допринесли нещо за България  нейната култура или просто оставили ярка следа в нейната история, които са светъл пример и подхранват патриотизма на народа и са повод за гордост. Помислих си, че твърде насериозно съм взела темата, но като се замислих това дойде от посланието на рекламите по телевизията. И взе пак си мисля, че парите от смс-те и тези дадени за реклама можеха да бъдат за нуждаещи се болни деца отколкото за класация с неясни послания и резултат. Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
ужас, че то по-добре нас да бяха сложили
ако не друго, поне по едно дете сме родили

абсолютно  Peace

4е какви БЪЛГАРИ  са Азис и Ахмед Доган  newsm78
Уф, това пък е крайно-те са български граждани-добри, лоши-те са български граждани. Аре да не обръщаме темата
Ок де, ама кое им е великото? След 50-100 години ще има ли някой който да знае кои са?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Не мога да разбера,защо поне не са формулирали въпроса по друг начин:Кои са най-популярните българи или с най-голям принос...Нещо такова.

Защото ги е мързяло и директно са си превели The greatest people..., както са класациите в англоговорящите страни  Laughing
Аз и в предната тема писах, че в класацията на Щатите, влизат и имена като М. Джексън, Опра Уинфри, Меджик Джонсън... А в класацията на Великобритания - Боно, Боб Дилън и т.н. Политици - също.
Моментните нагласи на поколението определят участието в тези класации. Чалга културата не прощава  Mr. Green
Ама Кейси даже и аз от забутаната България (по техните стандарти) знам кои са хората които изброи, т.е. и Боно, и Боб Дилън, и Опра най-малкото са прославили името на страната си.

# 28
  • Мнения: 2 254
Без коментар!
Паднах от коня rotfImbo някои от номинациите са smile3532

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Е, не всички слабоумници са събрани в БНТ - явно.  Mr. Green
Сещам се и за енциклопедиите "Кой кой е...", които заляха родните интелектуалци с писма и покани (ама не безплатно), та маса време си писаха тук в биографиите - включен в "Кой кой е в световното изобразително изкуство".  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт