Бях любовница.

  • 11 024
  • 134
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 24 467
Всъщност нищо подобно на самоубеждаването не е. Дори напротив.
Повече реализъм и откровеност към самия себе си с опит ситуацията да се види възможно най-реалистично и да се управлява.
Е, ако на човек не му се занимава и му е по-лесно да си търси оправдания - винаги може да си върви по течението. На никого няма да пречи. Да се остави ситуацията да го управлява. И после да се оплаква. Хора от този сорт - колкото щеш. Подфорумът, например, бъка, гъмжи от такива.
Скрит текст:
За да живее човек "без никаква любов", той има някакви по-съществени проблеми и това му е просто последица. Такъв човек е добре да си реши основните проблеми, а не да се юрва да търси от истински, по-истински любови. Бая ще се затрудни така. Пак е въпрос на откровеност към себе си и запрятане на ръкави в търсене на изход и решение на реалните проблеми. Никакво самоубеждаване не е. такова ще имаш, ако седнеш точно да се убеждаваш, че то, нищо че не ти е добре, седи ти тука, трайкай си, те нещата ще се оправят. Той, човекът, ще се промени /според както аз го искам/. Ситуацията ще потръгне според както ми се ще. А то, пустото, няма как да стане, ако го не побутнеш и ти и то разумно и обмислено, а не емоционално-хаотично. И ако видиш, че не върви и се много паенти, а това ти отнема много време и усилия, може и най-вероятно е да не си струва.
Нещо от сорта на:
"... да приемам със смирение нещата, които не мога да променя.
... кураж да променя нещата, които мога, и мъдрост да правя разлика"
Последното много често липсва.
...
Елора, ако наистина те интересува, можеш да опиташ НЛП. Според мен не е задължително да ходи човек на курсове, на терапии и т.н. Има си добре обяснени позициите в книги. Ако човек е свикнал да чете и да се контролира и самообучава - ще се оправи и сам. Други хора се нуждаят от водач, от преводач, от учител или както решат да го нарекат. Гуру някакво. Който както намери за добре. Важното е да има полза накрая.
https://www.book.store.bg/c/p-l/c-1176/knigi-za-nlp.html
Лично аз бих почнала с енциклопедията, за да се запозная общо с идеята. Ако допадне, може да се продължи.
Открадвала съм си техники от там - работят си. Ако човек си реши - нищо няма да му сработи, разбира се.
Лично за мен тази е добра:
https://www.book.store.bg/p61844/emocionalnata-inteligentnost-daniyl-golman.html
Емоционална интелигентност, разгледана не само като способност да се разбира емоционалния свят на останалите и на самия себе си, но и да му се въздейства.

Последна редакция: вт, 10 дек 2019, 17:01 от Judy

# 121
  • Мнения: 13
Здравейте, авторката е:) Отново благодаря на всички за мненията и гледните ви точки по темата. Поради новата ми работа ми се налага да пътувам, вярно, на близки дестинации, но често. Реших да пиша, за да ви споделя, че се провалих. Обадих му се. Просто имах проблем и нещо ме подтикна силно да му се обадя.Трябваше да му чуя гласа. Нищо не се е случвало, просто се чухме. Това беше преди 3 дни. Съжалих, че го направих и му обещах, че повече няма да се повтори, но не спирам да се измъчвам.. И мисля че измъчването ми идва точно от това - че аз си тръгнах и прекратих всичко. Защо след като е най-правилното решение е и най-трудното? Не ми излиза от главата...

# 122
  • Мнения: 758
Защото не му позволявате, Валери, фокусирали сте се само върху липсата му и се самоизмъчвате постоянно.  Преместете фокуса върху вас. Правете нещо, четете вицове, гледайте комедии, играйте народни танци, излизайте с познати...Правете нещо за себе си. Най-лесно нали знаете как се преодолява някой...

# 123
  • Мнения: 91
Обади му се, отдай му се и ще изпиташ най-голямото удоволствие на света. Или най-голямото разочарование, но нищо няма да загубиш. Не се самообвинявай, със жена му да се оправя той, не е твоя грижа. После ще му мислиш. Сама виждаш, че тая работа с блокирането на номера и решаване на кръстословици не работи.

# 124
  • Мнения: 866
Ами от споделеното става ясно, че ти си успяла да се справиш с трудна ситуация, показала си воля и смятам, че няма да има проблеми и този случай е приключен. Просто ти трябва време да преминат чувства, знам какво е като се влюби човек, но и разбрах, че времето наистина лекува ! Скоро ще отслабнат тези чувства и ще може да погледнеш и към други мъже, да имаш една нормална връзка.

Ти сама си видяла колко е неприятно със всичките тези ограничение, дори не си изпитала и най-хубавото от това влюбване да може да го изпиташ и плътски в интимен план. Представям си какво криене и внимаване е било и всичко това без да изпиташ най-хубавите неща от връзката, да има гушкане, целувки и "другото", дано скоро си имаш нормална връзка и да изпиташ всички тези неща.

Аз лично на твое място сигурно щях да и пиша някои неща на неговата жена, които биха помогнали и на мен и на нея в случая, но вече може би е късно за това. Нека този мъж да си оправя бакиите, а ти гледай напред, извади си поуките и дерзай !

# 125
  • Мнения: 1 443
Авторке,не го мисли тоя.Няма да се учудя ако вече се зарибява с друга 24 годишна,докато ти се тормозиш.И със сигурност не си първата му забежка,гаранция.Недей да му звъниш,това направо си го забрани сама на себе си! Качваш му самочувствието до небето,а ти страдаш.Далеч от такива хора!

# 126
  • Мнения: 15 571
Не е само до секса. Ако е само до него е най-лесно - звънка му, отдава му се и си получава интимността. Но аз ти говоря авторке за това, че няма да можеш да изпиташ най-елементарните неща от една връзка - това да пътувате заедно, да прекарвате отпуските си заедно, да може да се разхождате по улицита хванати за ръце, да излезнете някъде на вечеря, да се представите един на друг на родителите си, да прекарате Коледа двамата и т.н.
Това са едни хубави неща, които създават връзка между двама души, създават тяхна история пълна със спомени. Иначе какво те очаква - криене по хотелите за единия бърз секс и после той при жена си, а ти сама. Е да - ще се чувате и виждате по работа, но какво от това - след това той пак си отива при жена си, а ти пак ще бъдеш сама мислейки за това, че той в момента в дома си прави с жена си всичко това, което ти се иска да прави с теб, но няма как.

# 127
  • Мнения: X
Боже, какви страдания за някакъв Мухъл... Сигурно вече омайва /опъва следващата бяла... "патица". Толкова ли нямате гордост и самоуважение, момичета...

# 128
  • Мнения: 588
Не е само до секса. Ако е само до него е най-лесно - звънка му, отдава му се и си получава интимността. Но аз ти говоря авторке за това, че няма да можеш да изпиташ най-елементарните неща от една връзка - това да пътувате заедно, да прекарвате отпуските си заедно, да може да се разхождате по улицита хванати за ръце, да излезнете някъде на вечеря, да се представите един на друг на родителите си, да прекарате Коледа двамата и т.н.
Това са едни хубави неща, които създават връзка между двама души, създават тяхна история пълна със спомени. Иначе какво те очаква - криене по хотелите за единия бърз секс и после той при жена си, а ти сама. Е да - ще се чувате и виждате по работа, но какво от това - след това той пак си отива при жена си, а ти пак ще бъдеш сама мислейки за това, че той в момента в дома си прави с жена си всичко това, което ти се иска да прави с теб, но няма как.
Здравей! Първо, успех с новата работа! Искам да ти кажа, че всичко това ще отмине, всички тези чувства ще преминат с времето, но ти трябва воля... Да не мислиш за него, да не ти напомня нищо за него, но най-вече да не го търсиш. Напълно съгласна съм с цитираното мнение. Преди време и аз имах отношения с един мъж, но тогава той не беше обвързан. Търсеше ме само за едно и също, но аз не се отзовавах. Въпреки, че ми беше много неприятно, че иска да ме вижда само за това, аз исках да бъда при него, да го видя. Обаче му казах, че не искам да се виждаме повече. Мислех за него и исках да го потърся. Той обаче след време пак ме потърси, но не се видяхме. След време сам изчезна. После видях, че е с нова приятелка... Мисълта ми е, че единствено трябва да гледаш напред. Усмихвай се, общувай с хората. Занимавай се с нещо. Имай гордост, имай уважение, не се унижавай! И Франсоаз* е права. Успех!

# 129
  • Мнения: 2 725
Тереза, емоционална изневеря се води. Много хора я смятат за по- лоша от изневярата за единия секс.

Леле, убихте ме!
Тоест, жената като се омъжи отново става дева Мария и до гроб не може да поглежда или има чувства към друг мъж без да спи с него?!

# 130
  • Мнения: 1 765
Здравейте, авторката е:) Отново благодаря на всички за мненията и гледните ви точки по темата. Поради новата ми работа ми се налага да пътувам, вярно, на близки дестинации, но често. Реших да пиша, за да ви споделя, че се провалих. Обадих му се. Просто имах проблем и нещо ме подтикна силно да му се обадя.Трябваше да му чуя гласа. Нищо не се е случвало, просто се чухме. Това беше преди 3 дни. Съжалих, че го направих и му обещах, че повече няма да се повтори, но не спирам да се измъчвам.. И мисля че измъчването ми идва точно от това - че аз си тръгнах и прекратих всичко. Защо след като е най-правилното решение е и най-трудното? Не ми излиза от главата...
Най-трудното е, понеже не е изживяно. Мисли позитивно - след 10 години той ще е застаряващ мъж, а ти ще си в разцвета си. Освен това си представи колко е гадно за жена му. Романтичната представа за човека когато не си достатъчно близо до него и не го познаваш достатъчно - този ореол, който се получава. А бе, объркаха се нещата с тези технологии. Що народ изживя по една виртуална любов! Wink(в твоя случай телефонна любов)
Излез  с приятелки, напий се, флиртувай, направи си профил в сайт за запознанства, замини на екскурзия в чужбина, смени прическата, цветът на косата  - ей така, дейности да има.

# 131
  • Мнения: 2 714
Тереза, емоционална изневеря се води. Много хора я смятат за по- лоша от изневярата за единия секс.

Леле, убихте ме!
Тоест, жената като се омъжи отново става дева Мария и до гроб не може да поглежда или има чувства към друг мъж без да спи с него?!
Проблемът е, че почнеш ли да спиш с един, а да мислиш за друг, нещата бързо се разсъхват. Особено при нас, жените. Няма ли я тръпката и секс, и всичко останало става задължение.

# 132
  • Мнения: 526
Аз смятам че неизконсумираната натрупана сексуална енергия е проблема. Защото той е оттекчен мъж на 40 от жена му, ти си нещо новичко и интересно. Той ще те търси докато не се стигне до тая колминация.той няма много опции вероятно. Вероятно не спира да мисли за вероятния секс... А за вас? Ново начало... Нова работа. Срещнете се с някой, започнете връзка, да видите как бързо бързо ще си отворите очите. И нали знаете че не се налага да провеждате разговор по телефона дори ако му вдигнете случайно. Сега той е на такова дередже че докато не си реализира фантазията няма да спре. Оставете човека, вие сте винивна че сте му дали надежди. Спрете с всеки контакт.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 14 544
Borisa е права, ясна е изгодата за мъжа. Но не ми е ясна нейната привързаност към мъж,  който не я обича. Жена със самочуствие, ухажори и контакти би имала друго мнение.
Някои бракове са фиктивни, други потънали в рутина . Често любовниците са следствие на семейния проблем, не причина. В случая, авторката е статист в този "любовен" театър .

# 134
  • Русе
  • Мнения: 293
Абе ако толкова искаше да бъде с нея щеше да се разведе...явно жена му не е толкова лоша за да я напусне. Явно му е доскучало от рутината на семейния живот (хора различни) и пробва нещо ново ей така между другото без да иска да разрушава мостовете зад себе си (т.е. да има вариант да се върне в изходна точка все едно нищо не е станало).Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт