Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 582
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 116
На сестра ми са и изписали антибиотик Akses 500 в следствие на остър бронхит.Понеже няма интернет ме помоли да питам какъв е риска и има ли въобще опасност за бебето, понеже тя кърми.Лекарят и го е изписал, но се тревожи. Моля ви за съвет.
Преминава в млякото,но няма място за притеснение. Ако детето има диария не се чудете от къде е.

# 661
  • Мнения: 822
Благодаря много за отговора!   bouquet

# 662
  • София
  • Мнения: 8 348
Не можах да видя някой питал ли е
Сина ми е на 12 год. - 28 кг. - от 3 месеца пие Метилпреднизолон стигнахме от 3*2 дневно на 2*2 дневно, не е качил много килограми, но в лицето се е разширил двойно. Вече има и тахикардия - стига до 206 пулс.
Пие и Метотраксат 1 път седмично по 4 хапчета.
Как да намаля вредните ефекти?

# 663
  • Мнения: 1 116
Не можах да видя някой питал ли е
Сина ми е на 12 год. - 28 кг. - от 3 месеца пие Метилпреднизолон стигнахме от 3*2 дневно на 2*2 дневно, не е качил много килограми, но в лицето се е разширил двойно. Вече има и тахикардия - стига до 206 пулс.
Пие и Метотраксат 1 път седмично по 4 хапчета.
Как да намаля вредните ефекти?
Ами няма как докато го приемате. Задържа се вода в организма и от там е напълняването и пулса.

# 664
  • Мнения: 3 886
Търся Упътване на Zinat.изписано е на бебка а искам да видя упътването и дали е добър ако някои го е пил.НИкога не сме го пили  bouquet

# 665
  • Мнения: 822
Искам да питам за проспана.На него пише да не се използва за деца под 1 година, а ни го изписаха за бебата на 5 месеца. Какво ще кажете?

# 666
  • Мнения: 3 886
Искам да питам за проспана.На него пише да не се използва за деца под 1 година, а ни го изписаха за бебата на 5 месеца. Какво ще кажете?

виж ние на колко сме док каза че може  но ни предписа на др.Тайс

# 667
  • Мнения: 13 512
Търся Упътване на Zinat.изписано е на бебка а искам да видя упътването и дали е добър ако някои го е пил.НИкога не сме го пили  bouquet
оимам го упътването пред мен, какво те интересува? нямам как да  ти го сканирам.

# 668
  • Мнения: 3 886
Търся Упътване на Zinat.изписано е на бебка а искам да видя упътването и дали е добър ако някои го е пил.НИкога не сме го пили  bouquet
оимам го упътването пред мен, какво те интересува? нямам как да  ти го сканирам.
 

ние вече го пием благодаря ти мила все пак  bouquet  bouquet

# 669
  • във фурната
  • Мнения: 596
Искам да питам за проспана.На него пише да не се използва за деца под 1 година, а ни го изписаха за бебата на 5 месеца. Какво ще кажете?
Лечебният ефект на проспана се дължи на тритерпеновите сапунини,които имат отхрачващ ефект,но в по-висока доза имат доста странични ефекти,един от които е хемолизата на еритроцитите.Дозирането при бебета е по-трудно,поради малкото тегло,но ако се разреди с глюкозен сироп,би могло да се даде.Освен това лекарят,който го е изписал,би трябвало да има наблюдения от прилагането му при бебета.

# 670
  • Мнения: 3 886
Извинявам се ,че пак пиша ама педиатъра ми изписа ФЛУДИТЕК2% #Crazy #Crazy.А там пише за деца след 2годинки.дозировката е от 2 до 5гпо 5мл дневно newsm78 newsm78 #Crazy #Crazyа доктора на нас ни каза 2пъти по 5мл.Някой пил ли го е.които  е като нас или малко по голями(за беба става дума)  bouquet

# 671
  • Мнения: 822
Батито много кашли вечер като се събуди . Посреднощ. лекарят му изписа проспан и в почивните дни го водихме на дежурен, който му изписа синекод.
За него четох, че подтиска кашлицата а проспана има откашлечен ефект. Незнам какво да давам и дали тези капки синекод са хубави?  newsm78

# 672
  • Мнения: 1 116
Извинявам се ,че пак пиша ама педиатъра ми изписа ФЛУДИТЕК2% #Crazy #Crazy.А там пише за деца след 2годинки.дозировката е от 2 до 5гпо 5мл дневно newsm78 newsm78 #Crazy #Crazyа доктора на нас ни каза 2пъти по 5мл.Някой пил ли го е.които  е като нас или малко по голями(за беба става дума)  bouquet
Не пише ли за деца след 2 год след лекарско предписание ?! Най-вероятно е така ,защото може да се задавят толкова малки деца. Дозировката ти е подходяща.

# 673
  • Мнения: 1 116
Батито много кашли вечер като се събуди . Посреднощ. лекарят му изписа проспан и в почивните дни го водихме на дежурен, който му изписа синекод.
За него четох, че подтиска кашлицата а проспана има откашлечен ефект. Незнам какво да давам и дали тези капки синекод са хубави?  newsm78
Капките са хубави, но двете не може да ги давате едновременно, ще се напълнят дробовете му със секрет и няма да може да се изкашля. Само едното давайте.

# 674
  • Мнения: 3 886
Извинявам се ,че пак пиша ама педиатъра ми изписа ФЛУДИТЕК2% #Crazy #Crazy.А там пише за деца след 2годинки.дозировката е от 2 до 5гпо 5мл дневно newsm78 newsm78 #Crazy #Crazyа доктора на нас ни каза 2пъти по 5мл.Някой пил ли го е.които  е като нас или малко по голями(за беба става дума)  bouquet

да след 2 пише но не вярвам да е заради давенето
Не пише ли за деца след 2 год след лекарско предписание ?! Най-вероятно е така ,защото може да се задавят толкова малки деца. Дозировката ти е подходяща.

не вярвам че  е заради давенето явно има друго

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 14:54 от DIVA_ORHIDEQ

Общи условия

Активация на акаунт